האמת על קריאת הטמפ' הדיגיטלית במעבדי Core2Duo - עמוד 5 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האמת על קריאת הטמפ' הדיגיטלית במעבדי Core2Duo

GGuyZ

Recommended Posts

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני עדיין לא בטוח לגבי התוקף של CORETEMP או כל תוכנה אחרת המחשבת את המרחק של הטמ"פ של המעבד מטמ"פ Tj MAX.

מאחר וכולם מתבססים על קריאה של ביט 30 ב - MSR 0EEh.

ע"פ אינטל קריאת הביט הזה תקף רק לגבי מעבדי מחשבים ניידים ולא מעבדים מבוססי the Intel® Core microarchitecture שולחניים.

http://softwarecommunity.intel.com/isn/Community/en-US/forums/permalink/30229027/30231056/ShowThread.aspx#30231056

בנוסף לגבי מעבדי C2D מגירסאת E6X50 ניראה כי קביעת ה T JUNCTION ב - CORETEMP שונתה ב CORETEMP מ85 ל 100 בין הגירסא היציבה האחרונה לגירסת הבטא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...
  • 4 שבועות מאוחר יותר...

מצטער , אולי זה רק אני והבורות שלי ואולי הקטע פשוט קשה להבנה .. אך לא הבנתי

אבקש ממכם דוגמא

אני בעל מעבד E6750 , ה CoreTemp מציג שהטמפ של המעבד היא 44 (שני הליבות) , לעומת זאת ה Everest Ultimate מראה שהטמפ היא 30

מהי הטמפ של המעבד שלי באותו הרגע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא בטוח לגבי התוקף של CORETEMP או כל תוכנה אחרת המחשבת את המרחק של הטמ"פ של המעבד מטמ"פ Tj MAX.

מאחר וכולם מתבססים על קריאה של ביט 30 ב - MSR 0EEh.

ע"פ אינטל קריאת הביט הזה תקף רק לגבי מעבדי מחשבים ניידים ולא מעבדים מבוססי the Intel® Core microarchitecture שולחניים.

http://softwarecommunity.intel.com/isn/Community/en-US/forums/permalink/30229027/30231056/ShowThread.aspx#30231056

בנוסף לגבי מעבדי C2D מגירסאת E6X50 ניראה כי קביעת ה T JUNCTION ב - CORETEMP שונתה ב CORETEMP מ85 ל 100 בין הגירסא היציבה האחרונה לגירסת הבטא.

על זה בדיוק הדיון כאן נמרוד. שהטמפ' היא לא אבסולוטית אלא יחסית, כי הTJ נקבע מסיבות ארכאיות לפי הניידים.

ולאלה ששאלו למה להאמין - מן הסתם ל- Temp. זה עדיין המדד הכי מדוייק ברובו המוחלט של המקרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער , אולי זה רק אני והבורות שלי ואולי הקטע פשוט קשה להבנה .. אך לא הבנתי

אבקש ממכם דוגמא

אני בעל מעבד E6750 , ה CoreTemp מציג שהטמפ של המעבד היא 44 (שני הליבות) , לעומת זאת ה Everest Ultimate מראה שהטמפ היא 30

מהי הטמפ של המעבד שלי באותו הרגע ?

באוורסט יש לך כמה ערכים, תתייחס לאלה שמראים כל בנפרד לא לערך הכללי של הCPU.

בתמונה אתה יכול לראות שיש הבדל קטן בין הEVEREST לCORE TEMP אבל אני נוקף אותו להבדל בקצב הרענון של כל תוכנה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
  • 3 חודשים מאוחר יותר...
New processor stepping will also bring in the long-awaited support modification for the PECI interface that provides access to DTS digital thermal sensors built into the processor core. I dare hope that these modifications will help free new Wolfdale processor from the widely-spread problem with locked sensor readings.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2duo-e8600_2.html

הישוע הגיע?

סליחה אם פרסמו את זה כבר פה - אני לא עוקב באופן סדיר אחרי הדיון הזה :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאמר הזה כולל אי דיוקים רבים. אם תסתכל בהמשך הדיון תראה שלפני שנה בערך הגבתי לאותו כותב מאמר. תגובותיי נשארו ללא מענה, ולאחר שחקרתי יותר לעומק את הנושא התברר לי שפשוט הרבה דברים שנאמרים שם אינם נכונים.

כך או כך, אם זכרוני אינו מטעני מדובר במדריך לא רע מהבחינה הפרקטית - רק לא הייתי מסתמך על המידע התאורטי שבו כל כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו הטמפ' של הליבות ב REALTEMP זה הטמפרטורות שלפיהן אני מנטר את המעבד שלי ?

אני רוצה להתחיל ב OC למעבד וחשוב לי להיות סגור על איזה טמפ' לעקוב ובאיזה תחום להשאר..

אם הבנתי נכון - אסור לי לעבור את אזור ה 60 מעלות בשום אופן. האם זה נכון ? תודה. מת להתחיל כבר ב OC..

*נ.ב - איזה מתח מומלץ לי לקבוע ידני למעבד ? אני רוצה להרים את ה FSB לאזור ה 400.. 1.2V זה הגיוני לתדר הזה ? תודה..

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...