האמת על קריאת הטמפ' הדיגיטלית במעבדי Core2Duo - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האמת על קריאת הטמפ' הדיגיטלית במעבדי Core2Duo

GGuyZ

Recommended Posts

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז TAT מזייפת למינוס או לפלוס...הטמפרטורה שלי לפי TAT היא 40 בפעולה רגילה ושוטפת....אז זה אומר שהמעבד ב+25 מעלות?! לא הכי הבנתי...

המשפט הראשון נכון, המשפט השני לא.

מכל ההסבר הטכני שהבאתי פה מתגלה מסקנה אחת פשוטה. הטמפ' המתקבלת ב-TAT\CoreTemp אינה בהכרח אמיתית. עקב פרמטרים המשתנים ממעבד למעבד(לא מדובר על דגם מול דגם, אלא ממש על כל מעבד בפני עצמו), לא ניתן להסיק דבר על הטמפ' האמיתית מתוך הטמפ' המתקבלת בתוכנה. ייתכן והטמפ' המוצגת בתוכנה הינה אמיתית, וייתכן והיא גבוהה או נמוכה מהטמפ' האמיתית. לא ניתן לקבוע בוודאות.

מה שכן ניתן לקבוע זה את המרחק מטמפ' ה-Throttle. במקרה של רוב מעבדי ה-C2D, אם נחסר את הטמפ' המתקבלת מתוך 85 נקבל את המרחק. במקרים אחרים, יש לחסר את הערך מתוך 100. כך למשל טמפ' 60 מעלות אומרת שאנחנו במרחק 25 מעלות מטמפ' ה-Throttle המסוכנת, אך אינה אומרת שהמעבד אכן פועל בטמפ' 60 מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה עדיין לא הבנת אותי. הטמפ' בשתי התוכנות תהיה זהה. הטמפ' בכל תוכנה שקוראת את המידע מה-MSR אמורה להיות זהה.

זה עדיין לא אומר שהיא נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MeTaLhAmMeR א. תודה על הקישור.

יש לי ספק ג'נרי ונראה לי שבעיה בגלל זה.

ב. אז אתה אומר שטמפרטורה של המעבר יותר נמוכה מ 70? זה לא מסתדר לי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי אותו שוב.. ונראה לי שעדין לא כ"כ הבנתי...

עכשיו לפי TAT המעבד שלי ב 76/78 מעלות, אני צריך להתייחס לזה כאל משהו חריג/מסוכן/בעיה?

או שאני יכול להיות בשקט כי זה לא הטמפרטורה האימיתית שבה המעבד נמצא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אולי לא הטמפ' האמיתית של המעבד, אך בהנחה שיש לך C2D רגיל אתה נמצא במרחק של 7-9 מעלות בלבד מטמפ' ה-Throttle. בקיצור, מדובר בטמפ' גבוהה ביותר וכדאי שתבדוק מה גורם לכך. אם אינך בטוח אתה מוזמן לפתוח ת'רד נפרד שנדון בעניין הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו לפי TAT המעבד שלי ב 76/78 מעלות, אני צריך להתייחס לזה כאל משהו חריג/מסוכן/בעיה?

כן, זה אומר שהמעבד שלך +- 10 מעלות מטמפ' קריטית למעבד..

אם אתה ללא OC יש בעיה...

אני רואה שגיא הקדים אותי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מה שכן ניתן לקבוע זה את המרחק מטמפ' ה-Throttle. במקרה של רוב מעבדי ה-C2D, אם נחסר את הטמפ' המתקבלת מתוך 85 נקבל את המרחק. במקרים אחרים, יש לחסר את הערך מתוך 100. כך למשל טמפ' 60 מעלות אומרת שאנחנו במרחק 25 מעלות מטמפ' ה-Throttle המסוכנת, אך אינה אומרת שהמעבד אכן פועל בטמפ' 60 מעלות.

מתיי מתייחסים לThrottle כ85 ומתיי כ100

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי בדגם המעבד.. מעבדי הקואד הם בעלי Tjuc של 100... סדרת הC2D בעלי Tjuc של 85.. לדוגמה.

ומי שמתיחס לזה זה התוכנה - ואז מחסרת את הנתון שמתקבל מהמעבד ומציגה לך אותו כטמפרטורת המעבד..

בראל.

עריכה: יותר נכון להגיד שהיא מציגה לך בעצם את המרחק (בטמפרטורת) מהשלב שבו המעבד יבצע האטה...

ולא את הטמפרטורה בפועל..על זה הדיון בעצם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר מדיי מילים "גבוהות" ובלבלת את כולם

הטמפרטורות המדווחות על ידי כל התוכנות הם לא מדויקות - יחסית לטמפרטורה שיראה מודד חצוני ממוקם נכון או טמפ "אמיתית"

אבל זה שהם לא 100% מדוייקות לא אומר שהם לא מספקות נתונים חשובים

כמו כמה רחוק המחשב מלעשות RESET או throttling בגלל התחממות יתר

יותר מילים לא בהכרך יותר מידע

תקן אותי אם טעיתי

דרך אגב אצלי TAT speedfan everest מראים בדיוק אותו דבר

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמו משוואה עם נעלם אחד..

X+X1=Y

X= נעלם

X1= טמפרטורה שהתוכנה מראה

Y= תוצאה, כאשר C2D, אז כאשר Y>85 יש האטה של המעבד..

כאשר C2Q, אז כאשר Y>100 יש האטה של המעבד..

ככה שהתוכנה בעצם מראה לך את המרחק מהנקודה בה המעבד מתחיל האטה עצמית...

בקשר לנתון האמיתי שתכלס נמדד, למי אכפת.. שיהיה על 80 מעלות מצדי- כל עוד נשארו לי 50 מעלות לעלות כדי שהוא עדיין יעבוד טוב ובטוח אז זה לא מדאיג אותי...

בראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...