האמת על קריאת הטמפ' הדיגיטלית במעבדי Core2Duo - עמוד 4 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האמת על קריאת הטמפ' הדיגיטלית במעבדי Core2Duo

GGuyZ

Recommended Posts

אתם סתם מתלוננים, תחשבו על זה השיטה הזו הרבה יותר נוחה ומדוייקת.

פעם היינו צריכים לחפש באינטרנט מהי הטמפרטורה הקריטית ,לבדוק טמפרטורה נוכחית ולהחסיר אותה מהטמפרטורה הקריטית כדי לדעת כמה נשאר לנו (אפילו אם אנחנו עשינו זאת לא לא במודע).

עכשיו מאכילים אותנו עד לפה ונותנים לנו את הערך הזה מוכן.

תורידו coretemp תשנו בהגדרות כך שיציג מהו המרחק לטמפרטורה הקריטית ופתאום הכל נראה הגיוני :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא ברור לי לאיזה תלונות אתה מתייחס, אך בכל מקרה מדובר עדיין בהטעייה. טמפ' יחסית או לא יחסית - אני מניח שכל אחד גם מעוניין לדעת מהי הטמפ' האבסולוטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלתה לי איזו מחשבה,אולי זה ישמע מגוחך אבל תחשבו על זה,אולי עשתה את כל זה על מנת להקשות על אוברקלוקרים,בשביל להרוויח יותר על אלה שלא מכירים את העיניין במאה אחוז.אם מישהו רוצה יותר ביצועים למעבד,הוא עושה oc אבל אם זה לא הולך לו והוא מפחד לשרוף אז יש סיכוי שהוא כבר יתקדם למעבד חדש,ופה יש להם רווח. זה נשמע הזוי אבל יש בזה משהו

כמו זו לדוגמה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

במילים אחרות, אם TAT\CoreTemp מראות שהמעבד שברשותכם פועל ב-60 מעלות, הדבר למעשה אומר שהמעבד רחוק 25 מעלות מטמפ' שתעורר Throttle(או 40 מעלות אם מדובר במרובע ליבה), אך אין הדבר אומר שהמעבד אכן פועל ב-60 מעלות.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=136804

אחלה דיון, מעניין וטוב לדעת. רק שאלה לי אלייך: מאיפה המידע על כך שהTjMax הוא 85 מעלות לכפולי ו100 ומעלות למרובעי ליבה? למיטב הבנתי, אי אפשר לקרוא את ערך הTjMax במעבדים שולחניים, ובסופו של דבר הדבר היחיד שאפשר להסתמך עליו הוא הקריאה השלילית של הDTS, שמעידה על המרחק מthrottle.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה דיון, מעניין וטוב לדעת. רק שאלה לי אלייך: מאיפה המידע על כך שהTjMax הוא 85 מעלות לכפולי ו100 ומעלות למרובעי ליבה? למיטב הבנתי, אי אפשר לקרוא את ערך הTjMax במעבדים שולחניים, ובסופו של דבר הדבר היחיד שאפשר להסתמך עליו הוא הקריאה השלילית של הDTS, שמעידה על המרחק מthrottle.

זה בדיוק העניין. אין אפשרות לקרוא את ה-TjMax האמיתי במעבדים שולחניים. הערך הנקוב הוא או קירוב או סתם שארית מהמעבדים הניידים. לכן לא ניתן לדעת את הטמפ' האבסולוטית אלא רק מרחק מה-TjMax.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לי E6600 שעובד על 3.2GHZ עם BT ובמאמץ 100% הטמפרטורה שמראה לי SPEEDFAN היא 60 מעלות (בחדר חם) אז יש לי מה לחשוש או שאני יכול לנסות ולמשוך את המעבד עוד למעלה? כמה אני רחוק מטמפרטורה מסוכנת למעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אחרי התעמקות בת'רד הזה, אני רוצה לוודא שאכן הבנתי את כל העניין לאשורו.

המעבד שלי: Intel Duo E6550 @ 2333 @ 2800

כרגע פועלות אצלי שתי תוכנות למדידת טמפרטורות פנימיות במחשב: EVEREST ו- TEMP. האוורסט נותנת לי את הנתונים הבאים, בהתייחס למעבד:

טמפ' "מעבד": 29 מעלות ;)

טמפ' ראשונה: 42 מעלות.

טמפ' שנייה: 38 מעלות.

קור טמפ נותנת לי את הנתונים הבאים:

טמפ' ראשונה: 42 מעלות (58 מעלות מ-Tjunction)

טמפ' שנייה: 38 מעלות (62 מעלות מ-Tjunction)

מעלות Tjunction : 100

אני מתאר לעצמי שהקריאה של 29 מעלות מהאוורסט היא קריאה מהדיודה, והקריאות מהליבות הן קריאות מהחיישן הדיגיטלי. האם עליי להסיק מכך שטמפ' תחילת הThrotling מיוצגת ע"י 100 מעלות? כלומר, בלי שום קשר לטמפרטורה האמיתית של ליבות המעבד, כשCORE TEMP מגיע ל-100 - שם נקודת הThrotling? במילים אחרות: יש לי עוד מרווח של 58/62 מעלות לשחק איתו? או שהמרווח קטן יותר?

בתודה מראש.

Monkey D. Luffy

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...