האמת על קריאת הטמפ' הדיגיטלית במעבדי Core2Duo - עמוד 3 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האמת על קריאת הטמפ' הדיגיטלית במעבדי Core2Duo

GGuyZ

Recommended Posts

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ruff stuff - אתה מוזמן לפתוח דיון על הנושא בפורום, כאן הדיון צריך להיות קשור במישרין לנושא.

יותר מדיי מילים "גבוהות" ובלבלת את כולם

הטמפרטורות המדווחות על ידי כל התוכנות הם לא מדויקות - יחסית לטמפרטורה שיראה מודד חצוני ממוקם נכון או טמפ "אמיתית"

אבל זה שהם לא 100% מדוייקות לא אומר שהם לא מספקות נתונים חשובים

כמו כמה רחוק המחשב מלעשות RESET או throttling בגלל התחממות יתר

יותר מילים לא בהכרך יותר מידע

תקן אותי אם טעיתי

דרך אגב אצלי TAT speedfan everest מראים בדיוק אותו דבר

המטרה לא הייתה לבלבל אף אחד. הת'רד הזה מתעלה לרמה מעט 'גבוהה מהרגיל' ואמור היה ליצור דיון פורה ומעמיק. צר לי שאנשים התבלבלו מהמושגים, אך קשה להסבירם לעומק ללא התמקדות בפרטים החשובים.

לפי דברייך כפי הנראה לא ממש הבנת את המסקנה. אם כל התוכנות מחשבות את ה-Tjunction באותה צורה אז בוודאי שהן יניבו קריאות זהות.

בקיצור ולעניין המסקנה היא אחת: את טמפ' הליבה מחסרים מערך מסויים(Tjunction). לא ניתן לדעת את ערכו האמיתי במעבדים שולחניים ולכן לא ניתן לדעת את הטמפ' האמיתית, אלא רק את המרחק מטמפ' מסוכנת(תחילת תהליך ה-Throttle שגורם להאטת המעבד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ruff stuff - אתה מוזמן לפתוח דיון על הנושא בפורום, כאן הדיון צריך להיות קשור במישרין לנושא.

צודק... וגם אני שהגבתי..

עדיף שתמחק אז את השאלות והתגובות שלנו..וגם את ההודעה הנוכחית...

תודה..

בראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
  • 2 שבועות מאוחר יותר...

בוא נראה אם הבנתי אותך נכון.

אם נסכם הכל למשפט אחד: "אם יש לכם 100 ב Junction הטמפרטורה המקסימלית המומלצת בCoreTemp היא 80-85 ואם יש לכם 85 ב Junction אז הטמפרטורה המקסימלית המומלצת היא 65-70, ולא ניתן להגיע לטמפרטורה האמיתית של המעבד"

אמת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עלתה לי איזו מחשבה,אולי זה ישמע מגוחך אבל תחשבו על זה,אולי עשתה את כל זה על מנת להקשות על אוברקלוקרים,בשביל להרוויח יותר על אלה שלא מכירים את העיניין במאה אחוז.אם מישהו רוצה יותר ביצועים למעבד,הוא עושה oc אבל אם זה לא הולך לו והוא מפחד לשרוף אז יש סיכוי שהוא כבר יתקדם למעבד חדש,ופה יש להם רווח. זה נשמע הזוי אבל יש בזה משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
  • 2 שבועות מאוחר יותר...

אפשר בבקשה הסבר קצר ממש על המושגים המדוברים:

1.PROCHOT

2. THROTTLE

3.טמפ' ה-Tjunction

4.THERMTRIP

חיפשתי ומצאתי תרגומים וקישורי מילים,אבל לא מה זה במעבדים.

תודה.

ניתן למצוא הסברים מפורטים בכתבה על הE4300 שבאתר.

בכמה מילים:

1. אות שמורה על כך שטמפ' המעבד הגיעה לנק' הסף המסוכנת, ולכן יש להוריד את תדר ומתח המעבד(=Throttle).

2. Throttle הוא למעשה התהליך שהרגע ציינתי, שבו מותאמים מתח ותדר המעבד. יש לא מעט להרחיב בנושא, אך לצורך ההבנה הבסיסית זה מספיק.

3. Tjunction במעבדים היא טמפ' הסף בנק' החמה ביותר במעבד, המחייבת פעילות תקינה במתח ובתדר המקוריים.

4. Thermtrip הוא אות שמורה על כךשטמפ' המעבד הגיעה לנק' קריטית, ועל המעבד לכבות עצמו כליל. הפעלה מחדש של המחשב תשחרר את הנעילה.

לעוד מידע: http://hwzone.co.il/reviews/e4300/11/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...