"חצי מערביי ישראל מצדיקים חטיפת החיילים" - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"חצי מערביי ישראל מצדיקים חטיפת החיילים"

lmlm

Recommended Posts

החרדים והערבים שווים מהבחינה ששני המגזרים הם נחשלים ושניהם אזרחי המדינה

החרדים לא מושחתים זאת בדיחה טובה :)

יחסית לערבים הם מלאכים מה קרה לך שם לפחות כשהם גונבים הם גונבים לקהילה לא לחמולה

וגם לא בכמות ולא באיכות של הערבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קהילה/חמולה

You Say Tomato, I Say Tomahtoe

בסדר עדין זה לא משתווה לא בכמות לא באיכות

והכוונה של חמולה לעומת קהילה זה שהכסף לקהילה הולך לדברים ציבורים וכסף לחמולה הולך לפרטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני יודע מי הוא

ואתה צודק

הגזמתי באנלוגיה שלי

אבל הבן אדם מחזיק בדיעות ימניות

הוא אחד המתנגדים הגדולים להכרה בערביי כמיעוט לאומי

בגלל שלטענתו, אם נכיר בהם לפלסטינים תהיה "מדינה וחצי" וליהודים רק "חצי מדינה"

וזה הופך אותו לימני?! אוי ואבוי. תשאל את חברי הכנסת של מפלגת העבודה מה דעתם בנדון ותראה שרובם הגדול גם נגד מתן אוטונומיה לערביי (כלומר הכרה בזכויותיהם של ערביי כמיעוט לאומי נפרד). מתי הפכה מפלגת העבודה למפלגת ימין?

רוב המחקרים שלו הם מטעם אוניברסיטת חיפה בלי שום קשר לשום מרכז

לא בא לי להתווכח על זה, אז נגיד. ועדיין, יש לו הרבה פרסומים תחת מסגרת שמאל-ערבית ואני לא ראיתי אפילו אחד תחת מסגרת ימנית. מעניין, לא? והאיש מתמחה בערביי .

ויש הרבה שטוענים (אני מודה שהם מהקצה השמאלי של המפה) שהסקרים שלו מוטים

ומגמתיים וזה עוד הרבה לפני הסקר הזה.

נו, שמאל קיצוני. קיצוניים (מכל הכיוונים) אף פעם לא נותנים למציאות להפריע להשקפת העולם שלהם. עובדה שאירגוני שמאל ערביים (או ערביים בחלקם) מתהדרים בפרסומים שלו.

זאת לא אשמת התושבים שנאלצים לחיות בתנאים של תחילת המאה ה20

התושבים לא משלמים ארנונה וזו לא אשמתם? למה, מי בדיוק מונע מהם לשלם? אתה לא יכול לא לשלם את המס שמאפשר עירוני ואח"כ להתלונן שאין עירוני.

יש שר פנים שיכול להחליף את כל העיריה כולל ראש העיר

ועושים בזה שימוש מאוד נדיר. לא רק ברשויות ערביות אלא גם ברשויות יהודיות. אני חושב שצריך לעשות את זה לעיתים הרבה יותר קרובות. אני חושב שצריך גם להעמיד לדין ראשי רשויות מקומיות שלא משלמים שכר. אבל לא עושים את זה.

בכל מקרה, איזה מין תירוץ זה? מה, התושבים רוצים לשלם אבל ראש העיריה מסרב לקחת מהם את הכסף? התושבים לא משלמים כי הם לא רוצים. לא שילמת לעיריה - אין לעיריה כסף. אין לעיריה כסף - יש ביוב ברחוב. פשוט מאוד.

לדעתי יש פה גם גלגל

גם אני לא הייתי משלם ארנונה אם לא הייתי מקבל שירותים בסיסיים

מצד שני אם לא משלמים לא מקבלים.

נגיד. אז מה? הרשות המקומית צריכה לדאוג שישלמו לה ואז להשתמש בכסף כדי לספק את השירותים שעליה לספק. אם התושבים לא משלמים והרשות המקומית לא מספקת, איך בדיוק זו אשמתי? אני משלם והרשות המקומית שלי מתפקדת. אם זו לא אשמתי, מה לעזאזל אתה רוצה ממני?

אי אפשר להתעלם מכך שזה לעולם לא יכול היה לקרות בישוב יהודי

נכון. כי המנטליות היהודית שונה מהמנטליות הערבית. גם המצב הכלכלי של החרדים למשל מאוד גרוע ועדיין ברשויות חרדיות, שיעור גביית הארנונה גדול בהרבה משיעור הגביה ברשויות ערביות. אגב, זו לא הדעה שלי בלבד, ישנם ראשי רשויות ערביות שאומרים את זה בעצמם. זוכר שדיברתי על רשות ערבית בה גבו רק 7% מהארנונה? נבחר שם ראש מועצה חדש שהצליח להעלות את הגביה ל- 55%. הוא דיבר על המנטליות הזו.

יש התנחלויות שתשלומי הארנונה בהם מגוחכים, ממש אפסיים

אז מה? את שיעור הארנונה קובעת הרשות המקומית, הממשלה קובעת רק את הסכום המקסימלי למ"ר שניתן לגבות. אם המועצה בהתנחלות כלשהי החליטה לגבות פחות מהמקסימום, זו זכותה המלאה.

ויש תשתיות ומתנס"ים, מהכיס שלי ושלך.

סליחה? איך בדיוק זה רלוונטי? בדוק בבקשה כמה מקבלים ישובי הגבול עם לבנון למשל מהמדינה - יותר מההתנחלויות. גם זה יוצא מהכיס שלי ושלך. למה? כי אלו אזורים שבהם בלי סיוע ממשלתי, כמעט ולא יגיעו אליהם תושבים. הממשלה רוצה שיגיעו אליהם תושבים, אז היא נותנת סיוע. זכותה.

אבל מה הקשר? תשווה את מצבם של הישובים הערביים למצבן של ישובים יהודיים באותו אזור ובאותו מצב סוציו אקונומי, לא לישובים יהודיים באזורים אחרים לגמרי.

אני אחפש מקור עם מספרים מדוייקים

אבל תהיה בטוח שתקציב החינוך למגזר היהודי הרבה יותר גדול מתקציב המגזר הערבי ויש לא מעט אפליה

אין ספק שיש אפליה. הבעיה היא שאתה מתעקש כל הזמן שיש הרבה אפליה. תסתכל למשל במספרים שאתה בעצמך הבאת מעט למטה במאמר מהארץ ותראה שהאפליה (למעט תחום החינוך המיוחד) לא מאוד גדולה. ושוב, אני די בטוח שהמספרים האלו כוללים גם את ההשקעה של הרשות המקומית, כיוון שתקציב החינוך מגיע רק בחלקו מהמדינה. אם אין לרשות הערבית כסף (כי לא גובים מיסים עירוניים), ברור שישקיעו פחות בחינוך.

עד שאני אמצא מספרים אני אתן דוגמה

בחיפה, עיר בה יש לא מעט ערבים יש חטיבת ביניים אחת לערבים

יותר מזה, ערבי שמעוניין להירשם לחטיבת ביניים ממלכתית "יהודית" לא יכול

נו, אז למה העיריה לא מקימה עוד חטיבת ביניים ערבית? הממשלה אשמה בזה? אגב, תלמיד יהודי יכול להירשם לחטיבה הערבית?

אתה יודע למה הערבים לא מקבלים יותר? כי אין להם כח פוליטי. למה אין להם? קח למשל את החרדים. יש בארץ פחות חרדים מערבים, אז איך זה שיש להם יותר עוצמה פוליטית? כי החרדים הולכים עם מי שדואג להם יותר. יש להם אמנם נטייה לימין, אבל אין להם שום בעיה ללכת עם השמאל, אם זה ייתן להם יותר.

והערבים? הם מיקמו את עצמם בקצה השמאלי ביותר של הקשת הפוליטית בארץ. הם יכולים ללכת אך ורק עם השמאל. כתוצאה מכך הימין לא יטרח להשקיע בהם מעבל למינימום ההכרחי כיוון שבכל מקרה הם לא יכלו איתו והשמאל כנ"ל, כי בכל מקרה הם ילכו איתו. כשתקום מפלגה ערבית שתאמר "הפלשתינים לא מעניינים אותנו כרגע, אנחנו רוצים עוד תקציבים למצביעים שלנו. מי מציע 250 מיליון שקל? אני שומע 300 מיליון? 450 מיליון מאולמרט, 500 מביבי, 600 מפרץ, אני שומע 700 מיליון? 600 פעם ראשונה, 600 פעם שניה..." תראה איך פתאום יש אפליה מתקנת (עד כמה שאני שונא דברים כאלו). שוב, הם הכניסו את עצמם למצב הזה, אז זבש"ם.

אתה מצפה שהם יגידו לך תודה שהם מקבלים מה שכל אזרח אחר מקבל לפי החוק?

לא, אני מצפה שהם ואתה יפסיקו לקטר על אפליה ויתחילו לטפל במצב שלהם.

גם החרדים מקבלים המון קיצבאות (לדעתי יותר מהערבים) SO FUCKING WHAT?

זה קצת בלתי אפשרי, אתה יודע. אם הערבים מקבלים חצי והחרדים חצי (או יותר), מה מקבלת רוב האוכלוסיה שהיא לא זה ולא זה? שטרונגול?

אגב, החרדים מנופפים במספרים שמראים שהם דווקא מופלים לרעה. אבל את המספרים שלהם אתה בטח לא תקבל בלי בדיקה (ובצדק!), כי הם חרדים ואותם אתה לא אוהב.

אההה, אם הם מקבלים זכות בסיסית אז כנראה שאין אפליה, מקורי.

לא, אם אתה מקבל יותר כסף מהמדינה מאשר אני מקבל, אין לך זכות להתלונן שהמדינה מקפחת אותך בתקציבים.

שכר נמוך והרבה ילדים הם תוצאה ישירה של חינוך גרוע

נוח לישראל שהמגזר הערבי הוא נחשל

בו'נא, pig_750, לרגע לא זיהיתי אותך :P. בחייך. זה גם המצב אצל החרדים - נוח לישראל שהמגזר החרדי נחשל. גם בקרב עדות המזרח תמצא מספר גבוה יחסית של ילדים ושכר נמוך, גם אותם המדינה רוצה לדכא. לא רק כאן, ישראל גם מדכאת את הערבים בכל רחבי המזרח התיכון. עובדה, יש להם הרבה ילדים והם עובדים בשכר גרוע. הרי לא יכול להיות שיש לזה איזה קשר עם המנטליות הערבית, נכון? כי אז לא נוכל להאשים את מדינת ישראל.

מלכוד 22

אין להם תוכנית מתאר כי לא מאשרים להם

באמת? מתי בדיוק הם ביקשו ולא אישרו להם? למיטב ידיעתי, הם לא פונים בבקשה לאישור תוכנית מתאר ולכן אין להם. ועדיין, מה הקשר בין זה ובין תשלום ארנונה? אתה משלם ארנונה כי אתה מחזיק בנכס, לא כי אתה מקבל שירותים מהרשות המקומית. זה כמו אגרת הטלויזיה: אתה משלם אותה כי יש לך , לא כי אתה רואה את הערוץ הראשון. גם אם אתה לא רואה אותו - גם אם בכלל לא הדלקת את הטלויזיה - אתה עדיין צריך לשלם.

שוב, לא משהו שהיה קורה ליהודים

וואלה צודק. ליהודים החריבו ישובים שלמים שנבנו על קרקעות בבעלות יהודית עם כל האישורים החוקיים הדרושים. לערבים דורשים להכשיר ישובים שנבנו שלא כחוק על אדמות מדינה.

אתה מתאר את זה כאילו יש להם ברירה אחרת

אולי שילכו לקחת משכנתא ויקנו בית בבאר שבע? אופס, אף אחד לא יתן להם.

באמת? כי בפעם האחרונה שעברתי בבאר שבע, נדמה לי שראיתי בה ערבי אחד או שניים.לא ידעתי שהייתי צריך לקרוא למשטרה. מי בדיוק מונע מערבים לרכוש דירות בבאר שבע?

הנה קצת חומר קריאה בנושא

http://www.bimkom.org/publicationView.asp?publicationId=38

נו באמת. אתה לא יכול למצוא משהו שלא פורסם ע"י אירגוני שמאל, בואך שמאל קיצוני? או אולי תקבל גם סימוכין שלי שפורסמו ע"י מועצת יש"ע?

ארנונה זה לא מס, זאת אגרה

ואני מניח שאת ההבדל אתה יודע

וזה פשוט לא נכון, חד וחלק. ארנונה היא מס לכל דבר. אגרה משלמים תמורת שימוש בשירות מסויים. כביש אגרה, למשל, הוא כביש שעבור השימוש בו משלמים. תשתמש בו יותר - תשלם יותר. ארנונה לא קשורה לשימוש. אתה לא משלם יותר ארנונה אם אתה משתמש ביותר שירותים עירוניים, נכון? התשלום יחסי לשטח הבנוי שברשותך, בדיוק כפי שמס הכנסה יחסי להכנסה שלך.

מהדף הראשון של תוצאות החיפוש בגוגל, ההגדרה מויקיפדיה:

ארנונה הוא מס המוטל על תושבי יישוב מסוים, למימון פעולתה של הרשות המקומית.

גובה הארנונה נקבע בעיקר לפי שטח הנכס שעליו היא מוטלת, וכן לפי סוג הנכס (דירה, חנות וכו') ומיקומו (שכונת יוקרה, שכונת עוני וכו').

מקור השם ארנונה הוא מארמית, ומשמעו - מס חקלאי.

הארנונה הונהגה בארץ ישראל בתקופת המנדט הבריטי בשנת 1934, מתוקפה של "פקודת העיריות".

ומאתר עיריית ת"א:

הארנונה הכללית הינה מס המוטל על ידי העירייה על פי חוק.

הארנונה הכללית מוטלת על ה"מחזיק" בנכס. ה"מחזיק" הוא בעל הזיקה הקרובה ביותר לנכס ויכול שיהא, בעל הנכס, שוכר הנכס ואפילו פולש חסר זכויות משפטיות כלשהן.

בנכס ריק - בעל הזיקה הקרובה הוא בעל הנכס.

מועצת העירייה מטילה את הארנונה הכללית לשנת הכספים, מתוקף הסמכות המוקנית לה בחוק ההסדרים במשק המדינה (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב), התשנ"ג - 1992, ובכפוף לתקנות ההסדרים במשק המדינה, המותקנות מידי שנה.

אפשר קישור לפס"ד?

מצטער, אני לא זוכר מספיק פרטים כדי לבצע חיפוש משמעותי.

את העולים לא זרקו לכפרים בלי תוכנית מתאר ובלי שירותים בסיסיים ובלי אפשרות לצאת משם

באמת? אני מבין שלא יצא לך לשמוע על מעברות ועיירות . חבל.

אתה מצייר את זה כאילו הם בוחרים לגור שם והם אשמים שהם לא מקבלים את השירותים

במציאות, אין להם אופציות אחרות.

נו, אז מי לעזאזל מכריח אותם לגור שם? מי מונע מהם לקנות דירה במקום אחר? ומי מונע מתושבי הישובים המוכרים והחוקיים לשלם ארנונה? אף אחד. אז בלי תירוצים בבקשה.

אני מבין שלפקפק בסקרים זאת פריבילגיה ששמורה רק לך

כתב האיש שרק לא מזמן סירב להאמין למאמר כי חשב שהוא פורסם בערוץ הימני "בשבע" במקום במוסף שבע ימים של ידיעות. כי כשזה בא מגורם אינטרסנטי, הנתונים חשודים כמוטים.

אז באותה מידה מעניין אותי לדעת מי האוכלוסיה שהרכיבה את המדגם שבסקר שפתח את הת'רד, איזה שאלות שאלו ובאיזה אופן.

מאחר שמחקרים ומאמרים של סמוחה פורסמו על ידי גופים ערביים (ובגאווה רבה), קשה לי להאמין שמדובר באיש ימין קיצוני שמוכן לעוות נתונים כדי להצדיק את עמדותיו הקיצוניות. לכן לא כל כך חשוב לי לראות את הנתונים הגולמיים.

גם ברוך גולדשטיין רצח 40 ערבים, זה אומר שכל המתנחלים כאלה?

רק 29. לא שזה קצת, אבל נא לא להעניק לו כתרים שלא מגיעים לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הבנת?

קראת בכלל את הפוסטים האחרונים שלי או שרק מצאת נקודה אחת וישר קפצת?

יש אוכלוסיות חלשות במדינה

החרדים מבחירה והערבים מחוסר ברירה (כי מה לעשות, הסיכויים להגיע לאן שהוא עם מערכת חינוך עלובה הם לא גבוהים)

זה חוזר למדינה בדלת האחורית בקצבאות שהיא צריכה לשלם

סליחה?!

הערבים נחשלים מחוסר בחירה?!

ומי בדיוק בוחר את ראשי המועצות המושחטים שמסבסדים את החמולות שלהם ולא משקיעים אגורה ברווחה הכללית? השוויצרים?

לגבי ערבים בבאר שבע: מתי פעם אחרונה היית פה? יש לך מושג כמה ערבים גרים בבאר שבע?

ואין דבר כזה "לא יתנו משכנתה"... אפילו בטבריה שבה איזה 90% מצביעים לליכוד וושורפים את המסגד (אבן :kopfpatsch:) היחיד בעיר כל כמה שנים יש משפחות ערביות שקונות בתים...

אסתרא, אתה מחפש עוד הפלייה מתקנת? לא מספיק לך מה שיש היום?

היום יהודי עם בגרות ממוצעת צריך לעשות מכינה, לשבת עם מורים פרטיים ולשרוף מלא כסף אחרי הצבא כדי לשפר ציונים ולהתקבל לפקולטה טובה, כשערבי עם ציונים בינוניים- שהתקבלו כתוצאה מזה שהמורה "במקרה" דוד שלהם, עזר להם בבגרויות, מתקבל בלי שום בעייה בכלל שיש לו תקן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החרידים הם האוייב.

הדמגוגים הם הגאונות בהתגלמותה ::)

ההבדל מבחינתי בין החרדים לערבים הוא, שבקרב החרדים לא שורר רצון להשמיד את המדינה.

נכון, השתלטות של החרדים זה גם מפחיד, אבל פחות.. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודת מוצא שווה היא בדיוק המטרה של אפליה מתקנת (לא שאני בעד זה בכל מקרה).

אתה בעצם אומר" עד עכשיו דפקנו את X אז כדי להשוות נדפוק באותה מידה את Y"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מושחתים, אפליה. ולא, אני נגד אפליה מתקנת, ולא משנה מה סיבתה. לא מתקנים עוול בעוול.

אני בוש ונכלם :-[

(ודי בטוח שיש לי טעות כתיב גם בהודעה הזו :P)

אתה בעצם אומר" עד עכשיו דפקנו את X אז כדי להשוות נדפוק באותה מידה את Y"

הוא לא בעד זה... אבל עקרונית, זה בערך תאור מדוייק של ההפלייה ה"מתקנת" ;D

רק שבד"כ את Y דופקים יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אבל זה ממש BS

עולים נהנו מתקציבי החינוך של היהודים, לא של המגזר

עולים שוכנו במקום בו יש מים זורמים (ולא ביוב ברחובות), חשמל, כבישים

יש כפרים ערביים בישראל של המאה ה21 שנראים ומתוקצבים כמו ערים במדינת עולם שלישי

העולים שרתו בצה"ל ותרמו למדינה

בניגוד לאוכלוסייה הערבית-ישראלית שאפילו שירות לאומי לא רוצים לעשות(אני איני מצפה שהם יתגייסו לצה"ל)

המדינה תתייחס אחרת לאוכלסייה שבמקום לקבל כספי מדינה בדרך לא ליגאלית ולפלוש לאדמות

לא עושה כלום

וחוץ מזה נוכחנו לדעת ש-50 אחוז מאוכלוסייה ערבית-ישראלית תומכים בחטיפת חיילים

אתה יודע איך יכולתי לדעת על זה עוד לפני שפרסמו את הנתון הזה

... המיצגים את האוכלסייה הנ"ל בכנסת נפגשו עם האחראים לחטיפת החיילים

קראו להמשך פעולות הטרור

מסיתים את האוכלסייה ומי בחר בהם ?

אולי IG או Terjen ?

האוכלוסייה הערבית-ישראלית!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...