"חצי מערביי ישראל מצדיקים חטיפת החיילים" - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"חצי מערביי ישראל מצדיקים חטיפת החיילים"

lmlm

Recommended Posts

אתה לא צריך אינטרס בשביל לתת להם תנאים כמו כל אזרח אחר

מגיע להם בדיוק כמו לי ולך

עם חינוך נכון ומצב סוציו-אקונומי טוב יותר תראה פחות תופעות של שנאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה?

כדי שיהיו מאושרים?

איזה אינטרס יש לי לתת להם להיות מאושרים כשהם אוכלים לי את המדינה?

כדי שיהיו מלומדים יותר?

אם הם יהיו מלומדים יותר המצב שלנו יהיה עוד יותר גרוע,תסתכל על חברי הכנסת הערבים.

העובדה שהם לא היו גאונים היא בערך הסיבה שניצחנו את כל המלחמות שלנו,אז אתה מדמיין אותם עם מעמד אקונומי שווה,מבחינתי זה מוות בטוח.

אני איתך איש חכם

אתה צודק 100 אחוז

וכל מי שחושב אחרת חמור[br]פורסם בתאריך: 19.03.2007 בשעה 01:59:59

עם חינוך נכון ומצב סוציו-אקונומי טוב יותר תראה פחות תופעות של שנאה

תחזיר תסרט שאתה חי בו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק כמו שאני (ואתם) לא סומכים על אנשי אקדמיה מהשמאל הקיצוני

אין סיבה להסתמך על "מחקר" של סמי סמוחה (או שהכלל תופס רק כשזה נוח לכם?)

בסה"כ מדובר בגירסה האקדמית של ליברמן

סקר יכול להיות מכוון מטרה, הכול תלוי איך שואלים את השאלות

אנחנו לא סומכים על אנשי השמאל הקיצוני (גם אם הם לא מהאקדמיה) בגלל שהם מראש מוטים פוליטית. כנ"ל, אגב, גם בנוגע לימין הקיצוני. אבל מה מביא אותך לחשוב שפרופ' סמוחה מוטה פוליטית? אתה יודע מי הוא? קראת את המאמרים והפירסומים שלו? או שבחרת לא להאמין לו כי הטענות שהוא מעלה לא מתאימות להשקפת העולם בה אתה מתעקש להחזיק?

אם רק תבחן את הפירסומים שלו תראה שהוא רחוק מאוד מעמדותיו של ליברמן. יודע מה, אל תטרח לקרוא אותם, מספיק שתראה בחסות מי הם פורסמו: המרכז היהודי-ערבי באוניב' חיפה בד"כ. מה אפשר לומר, האיש גזען חשוך...

עולים שוכנו במקום בו יש מים זורמים (ולא ביוב ברחובות), חשמל, כבישים

יש כפרים ערביים בישראל של המאה ה21 שנראים ומתוקצבים כמו ערים במדינת עולם שלישי

לא נכון. נראים כמו העולם השלישי? בהחלט. אבל אין לזה קשר לתקצוב הממשלתי. מי אחראי לביוב ולכבישים? המועצות המקומיות והעיריות. אז למה אין כבישים ויש ביוב ברחובות? כי הרשויות הערביות לא גובות מיסים עירוניים! מה דעתך על עיר ערבית בה שיעור גביית הארנונה היה 7% בלבד? בטח שלא יהיה להם כסף לטפל בביוב. לא סתם רוב הרשויות שלא משלמות שכר לעובדים גם אחרי קבלת סיוע ממשרד הפנים הן רשויות ערביות.

עובדתית התקציבים שלהם הרבה יותר נמוכים פר אדם

באמת? אפשר לראות את המספרים האלו? האמת היא שיש פער לרעת הרשויות הערביות, אבל הוא די קטן. בטח לא "הרבה יותר נמוכים".

אמנם לא חקרתי את הנושא לעומק, אבל יש לי תחושה שאם אתה כן תעשה זאת, אתה תגלה שגם ההכנסות ממסים מהמגזר הערבי נמוכות משמעותית מאשר מהמגזר היהודי.. אז זה די מתקזז.

אתה לא צריך ללכת רחוק כל כך - הערבים, שהם קצת פחות מ- 20% מהאוכלוסיהף מקבלים קצת פחות מ- 50% מקיצבאות הביטוח הלאומי. ממש מופלים לרעה, נכון?

נו באמת. זה כמו שסוחר סמים ידרוש שלא לשלם מס כי הוא השיג אותו בפעילות בלתי חוקית. אם אני סוגר מרפסת בלי אישור, אני צריך לשלם ארנונה גם על השטח שנוסף לדירה למרות שעשיתי את זה בניגוד לחוק. הישוב עליו מדובר אינו חוקי ולכן לא מגיעים לו שירותים מהמועצה. אבל תשלום עבור השימוש בשטח הם עדיין צריכים לשלם.

אגב, היה מקרה בו בתי עסק בעיר (יהודית) פנו לבית המשפט בדרישה להפחית את תשלומי הארנונה כיוון שהעיריה לא מספקת להם את השירותים שהיא אמורה לספק. בית המשפט דחה את הדרישה הזו, כיוון שתשלום המס אינו מותנה בקבלת שירותים.

מה הקשר?

עולים שהגיעו לחיפה תל אביב ובאר שבע לא קיבלו את כל השירותים המונציפליים?למדינה יש חלק גדול בזה

מה הקשר? ערבים שהגיעו לחיפה, תל אביב ובאר שבע לא קיבלו את כל השירותים המוניציפאליים? האחריות על שירותים מוניציפאליים היא על הרשות המקומית, לא על המדינה (בדיוק כפי שהאחריות על תשלום השכר לעובדי הרשויות המקומיות היא על הרשויות המקומיות ולא על המדינה, אבל זה כבר ויכוח אחר).

במפגש הוצג סקר של מרכז "מוסווא - המרכז לזכויות האזרחים הערבים בישראל", ולפיו משרד החינוך משקיע בתלמיד הערבי 862 שקלים בממוצע בשנה, לעומת 4,935 שקלים בממוצע שמקבל התלמיד היהודי.

תרשה לי לפקפק בדברים של מוסווא - זוכר מה אמרת קודם על אי קבלת דבריהם של אנשי שמאל קיצוני? אני מעוניין לראות את הנתונים הגולמיים שלהם לפני שאאמין למשהו שהם אומרים. אני לא אתפלא לגלות שהם מחשיבים במספרים שלהם גם את הסכום שמוציאה הרשות המקומית, את ההשקעות של המדינה בבתי ספר יחודיים (שכולם ברשויות יהודיות) ושהם סופרים גם תלמידים ערביים (בעיקר בדואים) בבתי ספר שאינם מוכרים ולכן בכלל לא מתוקצבים - קל לקבל ממוצעים נמוכים כשחלק מאלו שאתה סופר מקבלים אפס.

כשיהיה חוק של שירות חובה תוכל להתנות שירותים בסיסיים בשירות

אין חוק כזה? אז על סמך מה צה"ל חייב אותי לשרת שלוש שנים+מילואים? איפה בג"צ?

ובכל מקרה, אי אפשר להתנות קלת זכויות בקיום חובות (או קיום חובות בקבלת זכויות). אם מדינת בוחרת לפתור את אזרחיה הערביים משירות צבאי, היא לא יכולה להשתמש בכך כתירוץ שלא להעניק להם את הזכויות שמגיעות להם.

למרות שלדעתי, דברים בסיסיים כמו חינוך ושירותים מוניציפליים כולם צריכים לקבל, גם אם הם לא אזרחים

שני דברים: ראשית, את מה שהמדינה צריכה לתת, המדינה צריכה לתת. את מה שהרשות המקומית צריכה לתת, הרשות המקומית צריכה לתת. זה אמור להיות ברור לכל. אם הרשות המקומית לא נותנת, מה לעזאזל אתה רוצה מהמדינה?

שנית, גם לא אזרחים? יופי, לך תסלול כבישים במלזיה. המלזים אמנם לא אזרחי , אבל זה מגיע לכולם. אבל מה, תעשה את זה מהכסף שלך בבקשה, לא משלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין אותי מאיפה אנשים כמו עומרי,ואני מכיר מלא כאלה,אנשים שדווקא כן מחונכים ודווקא כן משכילים,מקבלים את כל החרא השמאלני הזה.

תפסיק לחפש עובדות שלא קיימות,העובדה היחידה היצוקה מפלדה היא שלא משנה מה יקרה,לא משנה מה נעשה,תמיד תמיד הם ירצו להשמיד אותנו,אני באמת לא מבין איך אתה לא רואה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא, הקטע על שרות צבאי וזכויות מהמדינה זה שלי...

אני חושב שלאוכלוסיה שמפסידה חודש עבודה בשנה בגלל מילואים, ומשרתת בצבא וכו' מגיע לקבל יותר תקציבים כדי לפצות על ההפסדים... לא דיברתי על לשלול את הזכויות של הערבים, אלא לא להתייחס לבכיינות שלהם על הפלייה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח בגלל שהחמולה שבשילטון לוקחת לעצמה הכל אל תשלה את עצמך השחיטות שם חמורה פי כמה ממה שקורה אצל ה"יהודים" וה"דרוזים"

אתה יודע מה היה הטריק של הרשויות שם פעם? (שמעתי את זה מקרוב משפחה שמכיר את הדברים האלה מקרוב)

קודם כל' date=' כפי שבטח ידוע לך, הראשות רובה ככולה מורכבת מקרובי משפחה של המשפחה השולטת. מה שהם היו עושים הוא, מלינים בכוונה את השכר של העובדים. ראש הראשות לא ספג כתוצאה מזה שום נזק כלכלי ממשי, ומי שצריך היה לפצות את העובדים בסוף היתה המדינה. וכמובן, אם מלינים לך את השכר זה יוצא משתלם בסוף מבחינה כלכלית, בעיקר כשראש הראשות בעצם כן מסבסד אותך ואת כל המשפחה מהכספים של הרשות.

עד כמה שאני יודע, ביבי סתם את הגולל על האפשרות לטריק הזה, אבל ברור ששום מערכת לא חסינה מפריצה לחלוטין, אז זה קרב תמידי.

(התשתית בכפרים שלהם אמנם נוראית, אבל המכוניות שהם נוהגים בהן לא יביישו שום משפחה ממוצעת מהעשירון העליון)

לא לכולם יש מכוניות כאלה. יש מכוניות כאלה:

1) לסוחרי סמים (או פושעים באופן כללי).

2) למושחתים (ואני כולל בזה עובדים בשחור עם קבלת קיצבאות מהמדינה).

3) (וזה המיעוט) אנשים שפשוט מרוויחים טוב מעסק / עבודה.

וזה בעייה של הערבים שהם לא יודעים לנצל את התקציבים שלהם...

אז זהו, שזאת גם בעיה שלנו. הדבר הזה נובע מהתרבות הכללית של ערביי (ובאופן כללי מהאווירה הניהולית-ציבורית בארץ). הבעיה המרכזית שלנו בהקשר הזה היא חינוך לקוי של ערביי - שמוביל לאותה תרבות ניהולית, וגם לשנאה כלפי המדינה. לא שהחינוך באופן כללי בארץ במצב טוב, אבל לפחות ברובו אין הסתה כלפי "הכיבוש" וכלפי המדינה היהודית היחידה בעולם.

49.7% מערביי מצדיקים את חטיפת החיילים.. עוד נמסר כי 50.3% מערביי לא משתתפים בסקרים.

:lol:

(בדיוק כפי שהאחריות על תשלום השכר לעובדי הרשויות המקומיות היא על הרשויות המקומיות ולא על המדינה' date=' אבל זה כבר ויכוח אחר).

[/quote']

כמו שכבר הזכרתי, המדינה בסופו של דבר שילמה על המחדלים של הרשויות, ככה שלפחות מבחינה עובדתית זה לא ממש נכון...[br]פורסם בתאריך: 19.03.2007 בשעה 10:15:21

איסתרא, הקטע על שרות צבאי וזכויות מהמדינה זה שלי...

אני חושב שלאוכלוסיה שמפסידה חודש עבודה בשנה בגלל מילואים, ומשרתת בצבא וכו' מגיע לקבל יותר תקציבים כדי לפצות על ההפסדים... לא דיברתי על לשלול את הזכויות של הערבים, אלא לא להתייחס לבכיינות שלהם על הפלייה...

אני אישית חושב שלהתנות אזרחות זאת דרישה סבירה ביותר. גם אם ההבדל ביחיד בין אזרח לתושב זה זכות הבחירה, ולא תיקצוב. משהו חייב לפתור את האבסורד של אנשים בתוך המדינה שתומכים בתקיפתה - וזה יכול להיות חילופי שטחים על בסיס דמוגרפי (כמו שמציע עמי איילון כרעיון כללי עם אזכור ספציפי של י-ם, וליברמן באופן יותר ספציפי לגבי המשולש), התניית האזרחות ברצון לתרום למדינה (או לפחות בעשייה שמאחורי הרצון) או חינוך ראוי של המגזר הזה. אני לא יודע מה יותר ריאלי מבין שלושת האפשרויות, למען האמת.

תוספת: עכשיו שמתי לב שהגבתי בטעות במקום לערוך ב"נגלה" האחרונה וזה לא הוסיף פוסט אלא הוסיף מעין קו חוצה ואת הדברים שכתבתי. אז כל הכבוד למודרטורים על העדכון (אני לא יודע אם זה חדש, אבל לפחות רק עכשיו זה קרה לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שזאת גם בעיה שלנו. הדבר הזה נובע מהתרבות הכללית של ערביי (ובאופן כללי מהאווירה הניהולית-ציבורית בארץ). הבעיה המרכזית שלנו בהקשר הזה היא חינוך לקוי של ערביי - שמוביל לאותה תרבות ניהולית, וגם לשנאה כלפי המדינה. לא שהחינוך באופן כללי בארץ במצב טוב, אבל לפחות ברובו אין הסתה כלפי "הכיבוש" וכלפי המדינה היהודית היחידה בעולם.

מה אכפת לי?

אם הם לא יודעים להתנהג כמו בני אדם מצידי שיסגרו אותם בכפרים שלהם שוהם ירקבו שם.

שום דבר לא מצדיק תמיכה ברצח המוני של מגזר כלשהו במדינה, בגלל שאותו מגזר לא מתכופף נמוך מספיק.

אני אישית חושב שלהתנות אזרחות זאת דרישה סבירה ביותר. גם אם ההבדל ביחיד בין אזרח לתושב זה זכות הבחירה, ולא תיקצוב. משהו חייב לפתור את האבסורד של אנשים בתוך המדינה שתומכים בתקיפתה - וזה יכול להיות חילופי שטחים על בסיס דמוגרפי (כמו שמציע עמי איילון כרעיון כללי עם אזכור ספציפי של י-ם, וליברמן באופן יותר ספציפי לגבי המשולש), התניית האזרחות ברצון לתרום למדינה (או לפחות בעשייה שמאחורי הרצון) או חינוך ראוי של המגזר הזה. אני לא יודע מה יותר ריאלי מבין שלושת האפשרויות, למען האמת.

הם צריכים לרצות לעזור לעצמם דבר ראשון, ולא לבכות על כמה הם מסכנים ושצריך להרוג את כל היהודים על ה"עוול" שעושים להם (שהם לא חיים כמו בעזה...)

כשהם יתחילו לחשוב על לשנות את החינוך שלהם ולהפסיק את הזנות שהולכת שם, אז יהייה טעם לנסות ולהגדיל את התקציב- עד אז שום הגדלה של התקציב לא תשפר את המצב... רק את המצב בחנייה...

לגבי האפשרויות- עם בג"צ שלנו והעלקות האינטרסנטיות שיושבים בכנסת שום החלטה משמעותית שתשפר את המצב לא תעבור... את ההתנתקות העבירו רק בגלל התמיכה העצומה שהייתה בשרון ובגלל שכולם רצו להיות חברים שלו... וטוב לא יצא ממנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא סומכים על אנשי השמאל הקיצוני (גם אם הם לא מהאקדמיה) בגלל שהם מראש מוטים פוליטית. כנ"ל, אגב, גם בנוגע לימין הקיצוני. אבל מה מביא אותך לחשוב שפרופ' סמוחה מוטה פוליטית? אתה יודע מי הוא? קראת את המאמרים והפירסומים שלו? או שבחרת לא להאמין לו כי הטענות שהוא מעלה לא מתאימות להשקפת העולם בה אתה מתעקש להחזיק?

כן, אני יודע מי הוא

ואתה צודק

הגזמתי באנלוגיה שלי

אבל הבן אדם מחזיק בדיעות ימניות

הוא אחד המתנגדים הגדולים להכרה בערביי ישראל כמיעוט לאומי

בגלל שלטענתו, אם נכיר בהם לפלסטינים תהיה "מדינה וחצי" וליהודים רק "חצי מדינה"

רוב המחקרים שלו הם מטעם אוניברסיטת חיפה בלי שום קשר לשום מרכז ויש הרבה שטוענים (אני מודה שהם מהקצה השמאלי של המפה) שהסקרים שלו מוטים

ומגמתיים וזה עוד הרבה לפני הסקר הזה.

נראים כמו העולם השלישי? בהחלט. אבל אין לזה קשר לתקצוב הממשלתי. מי אחראי לביוב ולכבישים? המועצות המקומיות והעיריות. אז למה אין כבישים ויש ביוב ברחובות? כי הרשויות הערביות לא גובות מיסים עירוניים! מה דעתך על עיר ערבית בה שיעור גביית הארנונה היה 7% בלבד? בטח שלא יהיה להם כסף לטפל בביוב. לא סתם רוב הרשויות שלא משלמות שכר לעובדים גם אחרי קבלת סיוע ממשרד הפנים הן רשויות ערביות.

זאת לא אשמת התושבים שנאלצים לחיות בתנאים של תחילת המאה ה20

יש שר פנים שיכול להחליף את כל העיריה כולל ראש העיר

לדעתי יש פה גם גלגל

גם אני לא הייתי משלם ארנונה אם לא הייתי מקבל שירותים בסיסיים

מצד שני אם לא משלמים לא מקבלים.

אי אפשר להתעלם מכך שזה לעולם לא יכול היה לקרות בישוב יהודי

יש התנחלויות שתשלומי הארנונה בהם מגוחכים, ממש אפסיים

ויש תשתיות ומתנס"ים, מהכיס שלי ושלך.

אף ילד שם לא צריך ללכת קילומטרים ברגל לביה"ס (שהוא בעצם צריף)

באמת? אפשר לראות את המספרים האלו? האמת היא שיש פער לרעת הרשויות הערביות, אבל הוא די קטן. בטח לא "הרבה יותר נמוכים".

אני אחפש מקור עם מספרים מדוייקים

אבל תהיה בטוח שתקציב החינוך למגזר היהודי הרבה יותר גדול מתקציב המגזר הערבי ויש לא מעט אפליה

עד שאני אמצא מספרים אני אתן דוגמה

בחיפה, עיר בה יש לא מעט ערבים יש חטיבת ביניים אחת לערבים

יותר מזה, ערבי שמעוניין להירשם לחטיבת ביניים ממלכתית "יהודית" לא יכול

הנה עוד מאמר בנושא

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1771368,00.html

ועוד אחד

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=105313&contrassID=2&subContrassID=2&sbSubContrassID=0

[

quote author=איסתרא בלגינא link=topic=246555.msg2173421#msg2173421 date=1174269541]

אתה לא צריך ללכת רחוק כל כך - הערבים, שהם קצת פחות מ- 20% מהאוכלוסיהף מקבלים קצת פחות מ- 50% מקיצבאות הביטוח הלאומי. ממש מופלים לרעה, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[

אתה מצפה שהם יגידו לך תודה שהם מקבלים מה שכל אזרח אחר מקבל לפי החוק?

גם החרדים מקבלים המון קיצבאות (לדעתי יותר מהערבים) SO FUCKING WHAT?

אההה, אם הם מקבלים זכות בסיסית אז כנראה שאין אפליה, מקורי.

שכר נמוך והרבה ילדים הם תוצאה ישירה של חינוך גרוע

נוח לישראל שהמגזר הערבי הוא נחשל

:kopfpatsch:

מה אתה סתום,הם קבלים 50% מקצבאות הביטוח הלאומי,שאם מגיע להם אז סבבה,מה רק,שכל הכסף הזה יוצא מהכיס שלי ושלך,לא שלהם,הם לא משלמים מיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מסוגל לדבר כמו בן אדם?

אז בבקשה אל תפנה אלי

אין לי מה להגיד חוץ משבגלל אנשים כמוך המדינה שלנו נראת ככה.

רוץ להצביע לפרץ רוץ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...