"חצי מערביי ישראל מצדיקים חטיפת החיילים" - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"חצי מערביי ישראל מצדיקים חטיפת החיילים"

lmlm

Recommended Posts

• תגובות 111
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
איפה ראית שהתייחסתי לעריכה שלך?

התייחסת לסיכום שבא לאחר העריכה הראשונה בה הוספתי את הקישור ומחקתי את ההודעה

זו לא הטענה המקורית שלך - אתה טענת שמקפחים אותם בתקציבים.

בחינוך אני בטוח שיש אפליה בתקציבים

בשירותים המוניציפליים אולי אין אפליה בתקציבים אבל כמו שכבר אמרתי בישוב יהודי זה לא יכול היה לקרות

אפילו בהתנחלויות לא חוקיות אין תנאים כאלה

כמו שאמרת, להם יש מי שדואג

אם תקח מצב היפותטי, רשות יהודית שיש לה חובות ולא משלמת משכורות וכו', בקיצור אין לה שקל

מקורות מחליטה לנתק אותה כי היא לא משלמת.

כמה זמן יחזיק דבר כזה מעמד עד שיחזרו המים?

גם ברשויות יהודיות שלא מתפקדות לא מטפלים. אז יש כאן אוזלת יד כללית ולא אפליה.

כשזה מגיע לאי תשלום משכורות לדעתי מדובר בפשע ואכן צריך לטפל בזה

מי שיכול לטפל בעצמו ולא רוצה, לא צריך לקבל כלום. לו הערבים היו משלמים את המיסים העירוניים ונפטרים מהשחיתות המקומית ועדיין לא היה מספיק כסף לרשויות הערביות כדי לסלול כבישים ולדאוג לביוב, המדינה היתה צריכה לדאוג להם. כל עוד הם לא עושים את זה, הבעיה כולה שלהם.

אם הרשות לא מצליחה לפעול (ולפעול=לגבות את הכספים שחייבים לה ולתפעל את השירותים בעיר) אין לה זכות קיום ומשרד הפנים צריך לטפל בזה

מצחיק מאוד. ראשית, מאיפה זה בא? מה המקור?

מעריב, מספיק טוב לך?

http://www.nrg.co.il/online/archive/ART/596/187.html

שנית, בשום מקום לא כתוב שם שהיתה החלטה של משרד החינוך שלא להקים עוד חטיבת ביניים

נכון, כי זה מכתבה אחרת

הם לא רוצים שיקימו עוד חטיבת ביניים עם חינוך תת רמה

הם רוצים לקבל אותו חינוך שמקבלים היהודים בחיפה

אבל לא נותנים להם, כי נוח להם עם המצב הנוכחי

http://news.walla.co.il/?w=//570481

שלישית, היה קיצוץ שעות בכל מערכת החינוך ולא רק שם. בדקת האם הקיצוץ שם היה גדול יותר מהקיצוץ בכל מקום אחר? נכון שלא?

הסתכלת בכלל על הקטעים שציטטתי?

על התנאים? על המצב?

תראה לי בית ספר יהודי אחד שיש בו מצב כזה

או שכל מערכת החינוך בארץ רקובה וגם תלמידים בבתי הספר היהודיים לא יודעים לקרוא. שוב, איפה ההשוואה לבתי ספר יהודיים?

נראה לך הגיוני ששליש מהתלמידים היהודים בארץ (בחטיבה) לא יודעים קרוא וכתוב?

כי אם כן אז אתה קצת הזוי

לא.

נו בטח, בגלל שהם ערבים

כמו שאמרתי, גזען

אין לי נתונים? אתה סובל במקרה מאלצהיימר? אתה הבאת את הנתונים שמראים שהפער הוא קטן! מצד שני, אתה זה שמתעקש שיש פער גדול, אז איפה הנתונים שתומכים בדעה שלך?

הבאתי קישור עם מספרים, לא היה לך נוח לקבל אותו כי זה שכתב אותו לא "בא לך טוב"

הבאתי קישור למצב החינוך בחיפה! ואתה מזיין לי בשכל על כך שקיצצו לכולם ומצב החינוך בארץ גרוע

תקרא מה המצב שם שוב, אולי תפנים בפעם השניה

ואתה קבעת שהחרדים מקבלים יותר מחצי כי ככה התחשק לך. לי לפחות יש משהו להסתמך עליו, אתה מונע משנאה נטו.

על מה אתה מסתמך?

אם זה היה בעיתון ועם קישורי הגוגל שלך אני בטוח שתמצא לזה איזה מקור עלום

מדובר בשתי אוכלוסיות מרובות ילדים וניתן להניח אפילו ששיעורי ההשתתפות של הערבים בכח העבודה גדולים יותר

(אצל החרדים יש הרבה שלא נכנסים בכלל כי הם לא מחפשים בכלל עבודה, התודות לליצמן)

הרבה פחות מאשר בחיפה. גם האבטלה שם גבוהה יותר.

החינוך שם פחות טוב מהחטיבה הערבית היחידה בחיפה?

תרשה לי לפקפק בזה

האם הערבים לומדים משהו אחר מהיהודים בבתי הספר?

אם שליש מהתלמידים בגיל החטיבה לא יודעים לקרוא אז כנראה שעושים שם משהו פחות טוב מאשר בבתי הספר היהודים (וזה המצב בחיפה, לא בדרום כשהילדים בקושי הולכים לביה"ס כי הוא כמה קילומטרים מהכפר)

ולא אכפת לך שמי שלא יכול לעבוד יגווע ברעב? אכזר שכמותך.

אוי, אתה לא מתעייף בין משפט דמגוגי אחד לשני?

ואני הסכמתי שיש אפליה, רק שהיא הרבה יותר קטנה ממה שאתה טוען. והנתונים שאתה הבאת מסכימים איתי, אפילו שקרוב לוודאי בישלו אותם כך שיראו גדולים מכפי שהם באמת.

לא יודע, לי היא לא נראית כ"כ קטנה

תביא מספרים אחרים נדבר

אתה תושב חיפה?

כבר לא

פנה לעיריה ובקש לראות את הנתונים.

בזמנך החופשי אתה מוזמן ללכת ולהביא לנו קצת נתונים

וחלקם עדיין מתבכיינים על קיפוח. אתה אומר שהם לא קופחו, אז הם סתם מתלוננים, נכון? אבל הערבים שאומרים שמקפחים אותם צודקים. לא יכול להיות

שגם הם סתם מתלוננים? בסה"כ אותה מנטליות כפי שאתה אמרת.

מדהים, רגע אחד אתה מסכים שיש אפליה אבל שהיא לא גדולה כמו שאני מתאר

וברגע שני אתה טוען שהם סתם מתלוננים שמקפחים אותם

ועוד מתעלם מהקישורים באלגנטיות (טוב, לא ממש באלגנטיות, נסגור על מתעלם)

שוב, איפה ההשוואה לרשויות יהודיות? איפה התגובה של משרד הפנים שעשויה להסביר מדוע אין עדיין אישור?

ומתעלם

ומתעלם

ומתעלם...

תביא לי אתה את הטיעונים

אתה לא באמת מצפה שאני יעשה גם את העבודה שלך, נכון?

נו, אז זו לא גזענות ולא מזימה של הממסד הישראלי אלא שיקול עסקי הגיוני של הבנק. בדיוק כפי שלא יתנו משכנתא ליהודי שסביר להניח שלא יוכל להחזיר אותה. מה הבעיה שלך עם זה? לדעתך צריך לחייב את הבנקים לתת הלוואות למי שסביר שלא יוכל להחזיר אותן רק כי הוא ערבי? זו גזענות.

ובנוסף לכל, אתה גם מכניס לי מילים לפה?

אני טענתי שלא נותנים להם משכנתא בגלל גזענות? לא

אני אמרתי שהם לא יכולים לקום ולעבור דירה מחר כי לא יתנו להם משכנתא, בכלל לא דיברתי על גזענות

רואים שבחיים לא למדת כלכלה.

זה די משעשע לשמוע את זה בהתחשב בעובדה ששנה שעברה סיימתי תואר בכלכלה

ואני מניח שיש לי "קצת" יותר ידע ממך בכלכלה

גם אם אתה עושה את כל העבודה, עדיין יש לה עלות. הרי בזמן הזה יכולת לעבוד בבניין אצלי ולהרוויח כסף על אותה עבודה. ובכלל, אתה באמת חושב שכל משפחה ערבית בונה את ביתה במו ידיה? כי הכרתי בזמנו כמה כאלו ותאמין לי שזה לא המצב.

אני מכיר 2 שבנו את הבנים שלהם בעצמם (מתוך 2 שאני מכיר שבנו בתים)

פשוט עשו את זה אחרי שעות העבודה (האמיתית) שלהם

וכן, זה יצא להם הרבה יותר זול

הם בנו וילות מטורפות (פשוט קנו תוכניות של בתים בדניה והעתיקו אותם) בסכומים מגוחכים

אז אני מתאר לעצמי שבית פשוט באיזה כפר עולה כלום כסף (לא סתם כל הקבלנים נוסעים במרצדס, נשאר להם רווח לא רע כנראה)

רגע, וכשאתה תגיע לגיל בו קונים דירה (וזה כנראה יהיה בעוד הרבה זמן, לפי הבגרות שאתה מפגין Tongue), נראה לך שתוכל לקנות אותה מהעובר ושב שלך? מה פתאום. אתה תחסוך במשך שנים ואז תיקח משכנתא ענקית ותחזיר אותה במשך עשרות שנים.

האמת, אני לא מתכנן לקנות דירה בשנים הקרובות

אבל לא תהיה ברירה, אני אצטרך למצוא אישה עשירה

רגע, אז הם בונים באופן לא חוקי בגלל שאין להם כסף? חשבתי שזה בגלל שהממסד המרושע מסרב לאשר להם תב"ע. לפי מה שאתה אומר, גם לו היה אישור לתב"ע, הם היו בונים בניגוד לחוק. אז אתה בעצם סותר את הטענה שלך בעצמך.

גם וגם, שוב אני לא מצדיק בניה לא חוקית

אבל גם אני הייתי מעדיף לגור בבניה לא חוקית מאשר לגור ברחוב

איך אתה מסיק מזה שארנונה היא אגרה?

כי להבדיל ממס הכנסה למשל שאיתו אפשר לעשות מה שרוצים (לחינוך, לבטחון או סתם לתקציב קשר עם הבוחרים)

לארנונה יש תפקיד מוגדר ואי אפשר לעשות איתה מה שבא להם

לא משנה - זה תשלום שצריך להעביר לרשות המקומית והם לא משלמים אותו. גם מים הם לא משלמים, לכן סוגרים כל הישוב את המים.

שהמדינה תטפל בזה, תשים רשות שתאכוף את החוק ותתקן את המצב

מתי שמעת לאחרונה על ישוב יהודי שנקלע לחובות ובעקבות כך מקורות ניתקו אותו?

איך זה קשור למשהו?

זה בדיוק בשביל הדיוטות שלא מבינים את המושג אגרה ולכן מציגים את זה בשם שכולם יבינו-מס

בשדרות ובאופקים משלמים מיסים עירוניים?

אתה ממש זיקית

רגע אחד אתה אומר לי שגם במעברה ובעיירות הפיתוח היו תנאים קשים

כששאלתי שאלה פשוטה חזרת לאותה מנגינה ישנה

כי בניגוד אליך, אני מסתכל על הסיבות ולא רק על התוצאות. תחשוב על זה כך: אני קורע את התחת שמונה שעות ביום, שישה ימים בשבוע בעבודה כדי שיהיה לי כסף לקנות דירה ואתה יושב בבית, רואה ומתפרנס מהבטחת הכנסה. עוברות שנים ואני רוכש דירה, כשאתה עדיין חי אצל ההורים. לשיטתך, אתה מקופח - לי יש דירה ולך לא. אבל כל אדם הגיוני יאמר לך שאתה אשם בכך שאין לך דירה ולא אף אחד אחר.

אני מבין שאתה מתוסכל מהעבודה שלך, אבל למה להוציא את זה עלי?

אני לא טוען שמגיע להם כלום בחינם

אני טוען שאם היו משקיעים בחינוך שלהם הם לא היו נשארים במצב הזה

אני טוען שהממשלה צריכה להתערב בנושא הרשויות המקומיות המושחתות

אוי, זה כבר מתחיל להימאס: כשהם ישלמו על הביוב והחינוך, הם יקבלו בייוב וחינוך. להיפך: אם יש יהודים עניים למרות שהם מקבלים ביוב וחינוך, הרי שזה לא מה שמונע עוני.

רגע, מה עם חוק חינוך חינם?

ובחיפה הם גם לא משלמים?

ועדיין הם מקבלים חינוך כזה, לך תבין

והטענה האחרונה, ניתן להבין מדבריך שבגלל שיש יהודים עניים למרות שקיבלו חינוך אז חינוך לא מונע עוני

אתה באמת צריך הסבר על הקשר בין ההשכלה למצב הסוציו-אקונומי?

איך אתה מציע לנסח את השאלה כך שהיא תהיה לא מוטית? זו היתה השאלה שלי.

אז הבנתי אותך לא נכון

אבל מה זה עוזר לנו שאין לנו את הנתונים הגולמיים (המדגם והשאלות)

אבל שוב, הדוגמה שהבאת לא אומרת דבר. האם לישובים יהודיים מאשרים תב"ע מהר יותר? האם יש למשרד הפנים הסברים?

תבדוק ותחזור אלי

או שתביא לי דוגמאות אחרות

נו, בנה בלי רישיון, מה אתה רוצה? מוזר שלא הרסו לו את הבית. השאלה היא, שוב, למה הוא לא קיבל רישיון?

לא יודע, לא נותנים לאף אחד שם רשיון

אז בלית ברירה הם בונים בלי רשיון

כמו שאמרתי, עד כמה שידוע לי המקרה בבג"צ כרגע

נגיד. אז בעצם לא מדובר על אפליה בתקציבים כפי שכתבת קודם, אלא בחינוך לקוי? כי אני חשבתי שהם עובדים לפי אותה תוכנית כמו בתי הספר היהודיים.

בעקרון כן

אבל כשיש לך פחות שעות ופחות תנאים כמו שהראיתי (ואתה ממשיך להתעלם מזה) אז התוצאות לא יהיו זהות

טעית בעוד הרבה דברים בדיון הזה...

להבדיל ממך שדואג לא לטעות ע"י ביטול כל טיעון וקישור שלא מסתדר עם צורת המחשבה שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייחסת לסיכום שבא לאחר העריכה הראשונה בה הוספתי את הקישור ומחקתי את ההודעה

ולא שמת לב לכך שגם אני ערכתי את ההודעה שלי?

בחינוך אני בטוח שיש אפליה בתקציבים

איזה כיף לך. איכשהו, האתרים שהבאת מראים שיש גם פער עצום וגם פער זעום. אחד מהם חייב להיות שגוי. ושוב, מי מפריע לערביי ישראל לפנות בלג"צ, אם באמת יש אפליה בוטה כזו נגדם?

בשירותים המוניציפליים אולי אין אפליה בתקציבים אבל כמו שכבר אמרתי בישוב יהודי זה לא יכול היה לקרות

אפילו בהתנחלויות לא חוקיות אין תנאים כאלה

וכרגיל אתה סותר את עצמך. אם אין אפליה בתקציבים לרשויות המקומיות, מדוע יש ביוב ברחובות? ההסבר האפשרי היחיד הוא התשלומים של התושבים, ולזה כבר הסכמת. אז אם המדינה מעבירה את אותם הסכומים שהיא מעבירה לישובים יהודיים אבל לרשות המקומית אין כסף כי התושבים מסרבים לשלם, איך לעזאזל זו אפליה? אתה ממשיך להתעלם מהנקודה הברורה הזו.

ולפני שתנסה לטעון שהם עניים ולכן לא יכולים לשלם, תרשה לי להזכיר לך את מה שראינו על בית"ר עלית - ישוב חרדי עני גם הוא, בו גבו 114%. אם זה לא מספיק, זוכר שדיברתי על ראש עיר ערבי שדיבר על המנטליות של תושבי עירו? זה היה ראש עיריית טייבה:

ברשויות המקומיות הערביות, שרבות מהן מלינות שכר לעובדים בשל מצבן הכספי הרעוע, מנסים לדרבן את התושבים לשלם מסי ארנונה ותשלומי מים. בעיריית טייבה מצאו דרך שכבר החלה להוכיח עצמה. לבקשת ראש העירייה, חאג' יחיא עבד אל חכים, החלו הדרשנים במסגדים לקרוא בדרשותיהם למשלמי המסים לפתוח את הכיס.

על-פי נתוני משרד הפנים, אחת הסיבות העיקריות להלנת שכר היא אי תשלום מסי ארנונה ומים.

לדברי ראש עיריית טייבה, אחוז נמוך מתושבי עירו משלמים מסים עירוניים, אך הוא מצביע על שיפור הדרגתי. "זה עניין של הרגל. בשנה וחצי שאני נמצא בתפקיד יש שינוי. כיום אנשים באים לשלם. במחלקת הגבייה יש תור כמו בקופת חולים. אנשים לוקחים מספרים כדי לשלם. אף פעם לא היתה אכיפה ואף אחד לא אוהב לשלם, אבל אנחנו משנים את המצב. בחודשים האחרונים אני אפילו מבצע ניתוקי מים. לפני שהתחלתי לנתק מים, נתתי הזדמנות לאנשים, התרעתי".

הוא מספר על מאמציו להגדיל את שיעור משלמי המסים: "ביקשתי מהדרשנים במסגדים לדבר בימי שישי על החובה ההלכתית לשלם מים וארנונה. המים שאתה שותה זה חוב שאתה צריך לשלם. מי שלא משלם הוא גנב. כך גם לגבי ארנונה. עכשיו אנחנו נמצאים בשלב האכיפה המאסיבי - ניתוקי מים".

עבד אל חכים הצביע על נתונים נוספים המוכיחים כי הוא מחולל מפנה הדרגתי בעיר שהוא מופקד עליה. "רק בפברואר גביתי חמישה מיליון שקל מסי עירייה. זהו תהליך. אנחנו היינו ברמה של תשעה אחוזים וכעת אנחנו מתקרבים לחמישים אחוז תשלומים.

מה קרה? יש ראש עיריה חדש ופתאום התושבים מפסיקים להיות עניים?

אגב, בהתנחלויות לא חוקיות (והן בד"כ לא חוקיות כי הממשלה מסרבת לאשר אותן, גם אם הקרקע נרכשה כחוק מבעליה) הורסים לפעמים בתים ומפנים בכח את המתיישבים. מתי יעשו את זה לכבר בלתי מוכר (ובלתי חוקי)? אף פעם.

כמו שאמרת, להם יש מי שדואג

באמת? מי דואג לבית"ר עלית? מי דואג לכל הרשויות היהודיות העניות? אתה גם מסכים שאין אפליה בתקציבים לרשויות המקומיות, גם מסכים שהתושבים הערביים של אותן רשויות משלמים הרבה פחות מהיהודים ועדיין מתעקש שהמצב הירוד בישובים הערביים הוא בגלל אפלייה ממסדית. חוסר ההיגיון שלך פשוט מדהים.

אם תקח מצב היפותטי, רשות יהודית שיש לה חובות ולא משלמת משכורות וכו', בקיצור אין לה שקל

מקורות מחליטה לנתק אותה כי היא לא משלמת.

כמה זמן יחזיק דבר כזה מעמד עד שיחזרו המים?

בדיוק אותו הזמן שיקח לרשות ערבית באותו מצב. תראה לי בבקשה שזה לא נכון. אתה לא מסוגל, נכון?

לא מזמן מקורות סגרה את המים לאחד מישובי הצפון, שנפגע קשה במלחמה ועדיין לא קיבל את הפיצוי ממס רכוש. הם לא שילמו כי לא היה להם ממה. אתה חושב שעזר להם זה שהם יהודים?

כשזה מגיע לאי תשלום משכורות לדעתי מדובר בפשע ואכן צריך לטפל בזהאם הרשות לא מצליחה לפעול (ולפעול=לגבות את הכספים שחייבים לה ולתפעל את השירותים בעיר) אין לה זכות קיום ומשרד הפנים צריך לטפל בזה

צודק לחלוטין. אלא מה, כבר הסברתי מדוע הפחדנים במשרד הפנים לא עושים את זה. ושוב, הם לא מטפלים גם ברשויות היהודיות שלא משלמות את שכר עובדיהן, כך שאי אפשר לטעון שזו אפליה של הערבים. אם דופקים את כולם באותה מידה, זו לא אפליה.

מעריב, מספיק טוב לך?

http://www.nrg.co.il/online/archive/ART/596/187.html

ועכשיו תראה למה אני רוצה לראות מקור. הנה מה שלא טרחת לצטט:

ד"ר מנסור יודע בדיוק את הסיבה: "זה קורה, כי בית הספר אלמותנבי קולט את כל הנפלטים ממערכות החינוך בעיר. אין בו תוכנית לימודית מסודרת ואין בו מטרות. התלמידים רשומים שם רק בגלל חוק חינוך חובה"

מבין? זה לא כי משרד החינוך מתנכל לערבים, זה כי זה בית הספר של כל אלו שלא רוצים או לא מסוגלים ללמוד. ברור שבמצב כזה יהיה שיעור גבוה של אנאלפבתים.

דוברת משרד החינוך במחוז צפון, ברכה בריל: "במשרד החינוך הוקמה ועדה מיוחדת (ועדת שושני), שתפקידה לבחון את כל אותם מקרים בהם בתי הספר הפסידו שעות כתוצאה מחוסר התאמה בין מספר שעות הלימוד ומספר התלמידים בפועל. תפקיד הוועדה לתקן עיוותים במידה שיימצאו כאלה". סגן דובר העירייה, רוני גרוסמן: "הערכת מספר התלמידים נעשית על ידי בית הספר, ולא על ידי העירייה. הצפי של הנהלת בית הספר אכן היה קטן ממספר התלמידים הלומדים בו היום.

כלומר מספר שעות הלימוד שהוקצבו לבית הספר יחסי למספר התלמידים שבית הספר מעריך שיהיו בו. בית הספר טעה בהערכה ולכן קיבל פחות מידי שעות. רואה? לא צריך קנוניה נגד הערבים כדי להסביר את זה.

נכון, כי זה מכתבה אחרת

הם לא רוצים שיקימו עוד חטיבת ביניים עם חינוך תת רמה

הם רוצים לקבל אותו חינוך שמקבלים היהודים בחיפה

אבל לא נותנים להם, כי נוח להם עם המצב הנוכחי

http://news.walla.co.il/?w=//570481

וכאן כבר עברת מסתם סילוף לשקרים מלאים. ראשית, בשום מקום לא כתוב שם שיש רק חטיבת ביניים ערבית אחת בעיר. להיפך:

מערכת החינוך הערבית בחיפה מפוצלת למערכת חינוך פרטית אליטיסטית, בה לומדים 61% מהתלמידים הערבים, ומערכת חינוך ממלכתית, בה לומדים 39% התלמידים הערבים הנותרים, רובם מוסלמים.

כלומר ישנה לפחות עוד חטיבת ביניים אחת, פרטית.

שנית, בשום מקום שם לא נכתב שהתושבים ביקשו להקים עוד חטיבת ביניים ערבית ובקשתם נדחתה.

שלישית, לא נכון שתלמיד ערבי לא יכול להירשם לבית ספר יהודי:

"אם היה מדובר במעבר ספורדי של תלמידים הייתי מאשר, אבל מעבר 'בלוק' של תלמידים ערבים לבתי ספר יהודיים אני לא אאשר", אמר אהרון זבידה, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, "זה ירוקן את חטיבת הביניים הערבית הקיימת מתוכן".

נשמע סביר. אם חלק גדול מהתלמידים יעזבו את החטיבה הערבית, היא לא תוכל להתקיים. אבל תלמידים בודדים יכולים לעבור. אגב, מה יקרה כשהתלמידים הערביים יעברו לבתי ספר יהודיים? ההורים שלהם רוים שהם ילמדו רק בעברית?

רביעית,

החטיבה בבית הספר אלמותנבי נחשבת לבעלת הישגים לימודיים נמוכים, ופורום ועדי ההורים הערבים היה מעוניין לכן שניסוי ה"פיילוט" לביטול חטיבות הביניים בעיר, על פי המלצות ועדת דברת, יתקיים במגזר הערבי. אלא שמשרד החינוך סירב לאפשר ליישם את ההמלצות כבר בשנת הלימודים הקרובה - שנה לפני שמשרד החינוך רוצה ליישם אותן בכל הארץ.

משרד החינוך לא רוצה לקיים שם את הפיילוט. אם שרת החינוך הנוכחית לא היתה מבטלת את תוכנית דוברת (למרות שהרשויות בהן ניסו אותה דווקא מבקשים להמשיכה), היום החטיבה הזו כבר לו היתה קיימת. אז אם לא נותנים להם שנה לפני כולם זו אפליה?

חמישית, אם נחזור שוב לאותה פיסקה שציטטתי קודם,

מערכת החינוך הערבית בחיפה מפוצלת למערכת חינוך פרטית אליטיסטית, בה לומדים 61% מהתלמידים הערבים, ומערכת חינוך ממלכתית, בה לומדים 39% התלמידים הערבים הנותרים, רובם מוסלמים. מערכת זו נחשבת כושלת מבחינת רמת הלימודים, וסובלת מעודף אלימות בבתי הספר.

עכשיו ברור מדוע ההישגים נמוכים: מי שיכול, מעביר את הילדים שלו למערכת החינוך הפרטית. תתפלא לשמוע, אבל גם אצל היהודים, בבתי הספר הפרטיים יש הישגים גבוהים יותר מאשר למערכת החינוך הציבורית. בין השאר מכיוון שהתלמידים באים מבתים מבוססים כלכלית. ואם 61% מהערבים לומדים במערכת הפרטית, הרי שמצבם הכלכלי של ערביי חיפה בכלל לא רע.

אגב, ישנה עיר יהודית בארץ בה 61% מהתלמידים לומדים בבתי ספר פרטיים? אולי בערים חרדיות, אבל מערכת החינוך החרדית הרבה יותר גרועה מזו הציבורית.

הסתכלת בכלל על הקטעים שציטטתי?

על התנאים? על המצב?

תראה לי בית ספר יהודי אחד שיש בו מצב כזה

די ברור שאתה לא טרחת לקרוא.

נראה לך הגיוני ששליש מהתלמידים היהודים בארץ (בחטיבה) לא יודעים קרוא וכתוב?

כי אם כן אז אתה קצת הזוי

שב, תרגע, תקרא שוב ותראה ששוב יצאת אידיוט. עירבבת שתי ידיעות שונות. בית הספר בו שליש לא יודע לקרוא אינו חטיפת ביניים אלא בית ספר יסודי. לפי הכתבה שהבאת, ישנם ארבעה בתי ספר יסודיים ערביים בעיר ואם מערכת החינוך הפרטית כוללת גם יסודי, עוד כמה בתי ספר נוספים. בית הספר עליו אתה מדבר קולט את כל מי שנפלט משאר בתי הספר, כך שבהחלט יתכן שיהיה בו שיעור גבוע של מי שאינם יודעים לקרוא - הם לא יודעים לקרוא לא כי לא מלמדים אותם בבית הספר הזה, הם בבית הספר הזה כי הם לא יודעים לקרוא!

נו בטח, בגלל שהם ערבים

כמו שאמרתי, גזען

אתה קורא דברים שלא כתבתי. כמו שאמרתי, אידיוט.

הבאתי קישור עם מספרים, לא היה לך נוח לקבל אותו כי זה שכתב אותו לא "בא לך טוב"

ולפי הקישור שלך, הפער בין החינוך היהודי לערבי קטן מאוד. המספרים שהוצגו הם מוחלטים, לכן נראה שהפער גדול, אבל כשלוקחים בחשבון את הפער בין גודל האוכלוסיות, תראה שההפרש בשעות הלימוד קטן. זה שאתה לא טורח (או לא מסוגל, אני כבר לא בטוח) לעשות חשבון שאמורים ללמוד בבית הספר היסודי לא מוכיח את הטענה שלך.

יודע מה? נמאס לי לטחון מים. גם אם העובדות ירקדו מולך בליווי תזמורת אתה לא תזהה אותן אם הן לא מתאימות להשקפת העולם שלך. אז תהנה עם הדעות שלך.

אה, נ.ב. שרת החינוך היום, יולי תמיר, היא ממיסדות שלום עכשיו. אני בטוח שאין לה שום דבר מיוחד נגד ערבים. אולי תפנה אליה ותציג לה את "העובדות" שלך על האפליה הנוראה בחינוך הערבי? אני בטוח שהיא תשמח לעשות משהו בנדון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודע מה? נמאס לי לטחון מים. גם אם העובדות ירקדו מולך בליווי תזמורת אתה לא תזהה אותן אם הן לא מתאימות להשקפת העולם שלך. אז תהנה עם הדעות שלך.

זאת המסקנה שהגעתי אליה מהר מאוד.

הוא לא מצליח לתפוס מה קורה כאן,הוא מחפש אשמים במקום לקבל תעובדות כמו שהן.

כנראה שעליו הערבים הצליחו לעבוד....

חובב CNN שכמוהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגעת למצב שהתחלת לשקר, אז אין באמת טעם להמשיך בדיון הזה

לפני כשנה פנה פורום ועדי ההורים של המגזר הערבי לעירייה בבקשה שתכין סקר על החינוך הממלכתי-ערבי בחיפה. העירייה סירבה, וההורים הזמינו סקר מחברה פרטית בתל אביב. תוצאות הסקר, שנערך על ידי ד"ר איתן פלדי, היו עגומות. ממחקרו של פלדי עלה כי שליש מתלמידי חטיבת הביניים בבית הספר "אלמותנבי", חטיבת הביניים הממלכתית היחידה במגזר הערבי, אינם יודעים קרוא וכתוב.

איזה קטע, מדובר בחטיבת ביניים

אז יצאת אידיוט, לא נורא

קטע נוסף

זאת החטיבה הממלכתית היחידה בחיפה שמיועדת לערבים

אז מה אם יש בתי ספר פרטיים? זה הפתרון שלך?

אם אין חינוך נורמלי ממלכתי שישלמו על חינוך פרטי

אבל רגע, הם יכולים לעבור לבית ספר ממלכת של יהודים, לא בעצם הם לא יכולים

גם אם הם גרים מטר מבית ספר ממלכתי יהודי והחטיבה הערבית הממלכתית נמצאת 10 קילומטר מהבית הם עדיין ישובצו לחטיבה הערבית

למה? כי את כולם משבצים לפי מקום המגורים ואותם לא

אתה קונה את התירוצים של משרד החינוך (הערכת שעות, יחידים יכולים לעבור) אני לא

ובזאת תם עוד דיון עם אדם שמתעקש לא להבין, להכניס מילים לפה ולסובב הכול איך שנוח לו

עם קצב הספינים בת'רד הזה אפשר היה לחשוב שיש לך קשר לאולמרט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...