התחדשתי בפוג'י S6000! מרוצה, אבל לא לגמרי. - כמה שאל - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחדשתי בפוג'י S6000! מרוצה, אבל לא לגמרי. - כמה שאל

aviran_n

Recommended Posts

1. קיבלתי בערכה את החלק הזה ולא הבנתי לאן הוא אמור להשתייך:

http://img168.imageshack.us/img168/8544/dscf0199largeai6.jpg

2. אני היחיד שנתקל עם המצלמה הזאת באיכות ממש לא משהו כשמגדילים אותן לגודל טבעי במחשב (לא מותחים אותן, רק פותחים אותן בגודל המלא שלהן ויש מריחות וטשטושים על התמונה והתמונות לא חדות ביכלל..)

3. על איזה רזולוציה מומלץ לצלם ביום יום?

יש לי את האפשרויות האלו:

6M F 2848x2136 שמאפשר צילום של 341 על גבי הכרטיס.

6M N 2848x2136 שמאפשר צילום של 680 על גבי הכרטיס.

3024x2016 3:2 שמאפשר צילום של 680 על גבי הכרטיס.

3M 2048x1536 שמאפשר צילום של 1305 תמונות על גבי הכרטיס.

2M 1600x1200 שמאפשר צילום של 1639 תמונות על גבי הכרטיס.

03M 640*480 שמאפשר צילום של 7995 תמונות על גבי הכרטיס.

אשמח לקבל הסבר קצר על האפשרויות האלו שכן נושא זה קצת בילבל אותי, אפשרות מס'1 מציעה את אותה הרזולוציה של אפשרות מס'2 אך מספר תמונות באפשרות מס' 2 כפול ממספר התמונות שאפשר לצלם באפשרות 1, הייתי רוצה לדעת מה ההבדל בינהן ואם אפשר אז קצת מידע על כל אחד מהאפשרויות האלו כדי לסדר לעצמי את הנושא בראש.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קיבלתי בערכה את החלק הזה ולא הבנתי לאן הוא אמור להשתייך:

http://img168.imageshack.us/img168/8544/dscf0199largeai6.jpg

אתה מחבר את זה לרצועה, ואז מחבר לשם את מכסה העדשה.

2. אני היחיד שנתקל עם המצלמה הזאת באיכות ממש לא משהו כשמגדילים אותן לגודל טבעי במחשב (לא מותחים אותן, רק פותחים אותן בגודל המלא שלהן ויש מריחות וטשטושים על התמונה והתמונות לא חדות ביכלל..)

ה-S6000 מסוגלת לספק מעולות כשתנאי הצילום טובים וכשמשתמש בה צלם מיומן, או תוצאות נוראיות בתנאים קשים עם משתמש חסר ניסיון וידע. איפה אתה ממקם את התנאים ואת רמת הידע שלך?

3. על איזה רזולוציה מומלץ לצלם ביום יום?

על זאת:

6M F 2848x2136 שמאפשר צילום של 341 על גבי הכרטיס.

אין טעם לצלם באיכות תמונה פחותה מהמקסימלית אלא אם הכרטיס שלך עומד להתמלא ואין לך שום אפשרות אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מחבר את זה לרצועה, ואז מחבר לשם את מכסה העדשה.

הבנתי ואהבתי נורא את הרעיון! תודה רבה לך... :)

ה-S6000 מסוגלת לספק מעולות כשתנאי הצילום טובים וכשמשתמש בה צלם מיומן, או תוצאות נוראיות בתנאים קשים עם משתמש חסר ניסיון וידע. איפה אתה ממקם את התנאים ואת רמת הידע שלך?

היום קיבלתי את המצלמה וכימעט כל התמונות שצילמתי איתה היו סתם ניסיונות ותמונות שנועדו כדי ללמוד קצת יותר טוב את המצלמה וכימעט כל התמונות צולמו בחדר שלי פה.. אבל בכל מקרה הייתי מצפה ממצלמה כזאת לתמונות טובות יותר גם בתוך חדר. רמת הידע שלי ממש רחוקה מלהיות מקצועית או מנוסה מאוד, אבל אני חושב שהיא מעל רוב האנשים שפגשתי שכל מה שהם עושים עם המצלמה זה רק להדליק ולצלם.. אני דיי מבין ויודע להשתמש בפונקציות המצלמה כדי ליעל את התמונות שאני מצלם בתנאים בהם אני מצלם בכל פעם, אבל אני עדיין רחוק מרמה מקצועית.

על זאת:

אין טעם לצלם באיכות תמונה פחותה מהמקסימלית אלא אם הכרטיס שלך עומד להתמלא ואין לך שום אפשרות אחרת.

נראה לי הזוי לצלם רק 340 תמונות על ג'יגה , אבל זה מה שמומלץ לבחור אני אלך עם זה, בכל אופן, הייתי מעוניין לקבל קצת הסבר על ההבדלים בין כל האופציות שיש לי ברשימת הרזולוציות, שכן לא הבנתי כל כך את ההבדל בין האופציה הראשונה לשניה שמציעות את אותה הרזולוציה בכמות כפולה אחת מהשניה...

תודה רבה לך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צילום בתוך חדר יכול להיות מאוד מאתגר בגלל רמת התאורה הנמוכה. כדי לדעת מה מאפשר לקבל תמונה טובה תצטרך להבין את המשמעות של רעידות היד מול מהירויות תריס ואורכי מוקד שונים, מתי צריך להעלות ISO, ומתי להשתמש בחצובה או בפלאש. הדברים האלה דורשים לימוד והתנסות, ועד אז תקבל מן הסתם עוד הרבה תמונות מטושטשות (לפחות כשמדובר בתנאים מאתגרים). הנה שני קישורים שיכלים לעזור לך להשתפר:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=130194.msg1093897#msg1093897

http://cliki.site.co.il/FocalLengthROT

לגבי הקבצים, המספרים מציינים את רזולוציית התמונה בפיקסלים, האותיות מציינות את רמת הדחיסה של קובץ ה-JPEG. רזולוציה גבוהה עם דחיסה נמוכה נותנים את התוצאה הכי איכותית. מדוע להשתמש באיכות הכי גבוהה? אם תצלם את תמונת חייך והמצלמה תהיה ב-640x480 תבין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש, אחלה :xyxthumbs:

אני עם אורן, צלם תמיד ברזולוציה המקסימלית ב Fine.

ככה תקבל איכות גבוה וגם אפשרות לבצע crop משמעותי ועדיין לקבל מספיק פיקסלים.

340 תמונות זה די הרבה, תצטרך בד"כ להחליף בשלב הזה ולכן אפשר גם לקנות כרטיס נוסף אם אתה חושב שתצלם כל כך הרבה ברצף.

אני מניח שפוג'י שמו את האופציה של 3:2 רק ב Normal כי הכוונה של מי שמצלם כך היא להדפיס את התמונה בלי עיבוד יתר ולכן זה לא כל כך משנה. על 10X15 אן 13X18 לא ממש מרגישים בהבדל.

לגבי התחושה שלך שהתמונה לא טובה בהגדלה של 100% אתה צריך להבין שתמונה מודפסת לא תיראה כך אף פעם, אלה הרבה יותר טוב.

כמעט בכל הפורומים כל מי שהדפיס מהפוגי (אני עדיין לא) טוען שהם נראות מעולה והרבה יותר טוב מהמסך.

לבחון בהגדלה של 100% פרטי פרטים זה Pixel Peeping

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכם חבר'ה...

אני אשב לעשות עוד קצת שיעורי בית בנושא הצילום, אשמח לקבל כמה שיותר טיפים ולינקים בעברית עם הסברים שיעזרו לי להתקדם בתחום.

הבנתי עכשיו שהרזולוציה הכי גבוהה במצלמה תעזור לי להוציא את התמונות הכי איכותיות. אבל למשל אחותי, שכל מה שמעניין אותה זה לתעד את הטיול שלה בכמות של התמונות, לבוא למיין אותן בבית ולהוציא דיסק לפיתוח... היא לא יושבת לערוך את התמונות במחשב וכו', רק לצלם ולפתח, אז על איזה רזולוציה הייתם ממליצים שהיא תשתמש?

תודה רבה לכם! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי עכשיו שהרזולוציה הכי גבוהה במצלמה תעזור לי להוציא את התמונות הכי איכותיות. אבל למשל אחותי, שכל מה שמעניין אותה זה לתעד את הטיול שלה בכמות של התמונות, לבוא למיין אותן בבית ולהוציא דיסק לפיתוח... היא לא יושבת לערוך את התמונות במחשב וכו', רק לצלם ולפתח, אז על איזה רזולוציה הייתם ממליצים שהיא תשתמש?

תודה רבה לכם! :)

במקרה של אחותך אפשר לצלם על היחס 3:2 שקיים רק ברזולוציה המירבית מה שיתן לה 680 תמונות - קשה לי להאמין שאפשר לצלם יותר בטיול בית-ספר וגם סט אחד של לא יספיק לכמות כזאת.

בנוסף לשים את הצבע במצב (דרך תפריט ה F), זה יגרום לתמונות להיראות בצבעים יותר יפים ובפורמט מוכן להדפסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הטיפ!

אהבתי..

בקשר לאחותי, היום היא התגייסה.. והטיולים שהיה חשוב לה לתעד בד"כ היו לאילת או לחו"ל או כל מיני טיולים של יותר מיום אחד.. ביגלל זה חשובה לה הכמות.

טוב חבר'ה תודה לכם.. באמת לאט לאט אני רואה שיפור בתמונות שלי ומצליח לעלות ברמה..

אם יש למישהו עוד טיפים להציע, אני אשמח לשמוע :)

תודה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לאחותי, היום היא התגייסה.. והטיולים שהיה חשוב לה לתעד בד"כ היו לאילת או לחו"ל או כל מיני טיולים של יותר מיום אחד.. ביגלל זה חשובה לה הכמות.

:silly: לא יודע למה החלטתי שאחותך בבית ספר . . .

בשביל כמות צריך לקנות עוד xD אחד (רצוי של 2GB בסביבות 280 ש"ח) וכמובן לדאוג לסוללות זמינות. מנסיון יש לי את המטען GP U Smart והוא פשוט מעולה ומתחבר גם ברכב. דואג להספקה זמינה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהיא תסתדר יופי עם ה680 , עד היום היא הסתדרה מעולה עם 128mb על האולימפוס C350 שהייתה לה והלכה לעולמה (תודה לאל!).

בקשר לסוללות, יש לנו בבית 3 מטענים של GP, אני רוצה לקנות עכשיו רק רבעיית 2700 בשביל המצלמה החדשה ואת השאר להשאיר לספייר.

הרעיון של מטען ברכב באמת טוב.. אני אהבתי.. נשקול לקנות כזה בעתיד אם נראה שיהיה לו שימוש אצלנו...

בינתיים אני עם קרסול סדוק מאתמול בבוקר אז אני עם גבס בבית ומחר רק חוזר ללימודים אז יש לי זמן לשבת לשחק עם המצלמה.

כשהרגל תבריא נצא ונצלם איתה קצת בחוץ ונלמד גם מהניסיון "בשטח" :)

תודה רבה על כל העזרה חבר'ה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה של אחותך אפשר לצלם על היחס 3:2 שקיים רק ברזולוציה המירבית מה שיתן לה 680 תמונות - קשה לי להאמין שאפשר לצלם יותר בטיול בית-ספר וגם סט אחד של סוללות לא יספיק לכמות תמונות כזאת.

בנוסף לשים את הצבע במצב (דרך תפריט ה F), זה יגרום לתמונות להיראות בצבעים יותר יפים ובפורמט מוכן להדפסה.

חס וחלילה ל- . זו עקומת צבע קיצונית ורוויה במיוחד. לא לצלם איתה אנשים.

לפרחים, נוף היא יכולה לתת תוצאות יפות ביותר (לטעמי היא עובדת על הגברת קונטרסט ורוויה בערוצי ה- A וה- B במוד LAB מי שרוצה לחכות את האפקט במצלמות אחרות) אבל בטח לא בתור ברירת מחדל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון אז אכן מוד ה אמור להתאים יותר לנוף שמיים כחולים פרחים וצמחייה ירוקה.

אם רוצים להדפיס ישר מהמצלמה (כמו במקרה האמור) אז לדעתי יתקבלו יותר יפות - כמו שאמרת רוויות יותר בצבע ובעלות קונטרסט. בשביל זה המוד הזה נועד.

נראה לי שבטיול מצלמים בד"כ יותר נוף מאנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לשניכם.. אני אבדוק את נושא הChrome ואראה איך זה משפיע על של אנשים...

נראה לי שבטיול מצלמים בד"כ יותר נוף מאנשים.

זה בטיולים כמו שלי ושלך אולי, אבל אצל אחותי לדוגמא, המצלמה בטיולים נועדה להנציח רגעים מסויימים ו97% מהתמונות הן של אנשים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בנוף, אתה רוצה לצלם מציאות או מציאות מעובדת?

שוב, במצב כל קשר בין הצבעים למציאות מקרי בהחלט.

כלומר בנוף, פרחים או כל דבר שרוויון צבעים יעזור לו תצא תמונה יפה ככל הנראה, אך לא בעלת ערך מציאותי.

לכן, אני לפחות מקסימום מצלם את התמונה בשתי המודים, לעולם לא רק רק ב- .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...