מחשב גוסס - סיבות משוערות: בשביל זה אני צריכה אתכם... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב גוסס - סיבות משוערות: בשביל זה אני צריכה אתכם...

DarK_NaF

Recommended Posts

לאחרונה (חודש וחצי) התחילו לבקוע רעשי רקע מטרידים מהמחשב שלי...

והוא הפך להיות איטי בצורה ממש איומה....וזה לא בגלל שהתקנתי לפתע דברים שגוזלים משאבים רבים או בגלל שלא פירמטתי מזמן...

לפי התסמינים האלה בטח תגידו שזה ההארד דיסק...אני לא כל כך בטוחה מפני שכשניתקתי אותו - רעשי הרקע לא פסקו...

בצורה זו הגעתי למסקנה שזה גם לא הסי די...כמו-כן, זה לא בוקע מהמאוורר הקידמי או מהמאוורר של המעבד...

לאחר זמן מה הרעשים נפסקו, ולפני זמן מה הרעשים התחילו שוב אבל הפעם זה נשמע כמו שריקה חלשה...

לפני כמה שבועות בזמן גלישה באינטרנט הופיע מסך כחול, אשר לא בדיוק תוארה בו הבעיה...רק נאמר שאם זו הפעם הראשונה שזה קורה פשוט לעשות ריסטרט (ולקוות שזה לא יחזור על עצמו שנית)...זה לא חזר...

אך לפני כיומיים זה שבר לגמרי את שיא הסבלנות שלי...

בזמן תיכנות ב C, המחשב שלי פשוט עשה ריסטרט לפתע...הוא העלה את הוינדוס כרגיל ואני חזרתי לעבודה....

אחרי זמן מסויים הוא שוב חזר על הריסטרט הפתאומי, רק הפעם הוא נתקע בשלב של הריסטרט...הוא פשוט הדליק את עצמו מחדש כל כמה שניות, עד שהועלתי בטובי לכבות אותו לגמרי ואז שוב לעלות מחדש...אז הוא עלה בסדר שוב...אחרי כמה זמן כל הסיפור חזר שלישית, רק שהפעם אחרי הכיבוי הוא עשה ריסטרט בזמן העלאת הוינדוס...

כפי ששמתם לב הריסטרט הפתאומי קרה רק בזמן שעבדתי בC, אז החלטתי לבדוק את זה...מצאתי תוכנה שגם כביכול פועלת תאימות דוס תחת וינדוס ואחרי כמה זמן שוב המחשב עשה ריסטרט....

בשלב זה יש לציין שכל התהליך לווה גם בריח של פלסטיק, ש"להפתעתי" הגיע מהספק...

נ.ב: החלטתי גם לבדוק את הטמפרטורה של המעבד והיא עומדת בערך על 46 מעלות צלסיוס בתנאי עומס ועל 38-40 כשאני רק מדליקה אותו...מעבד של ...לפי מה שידוע לי הטמפרטורה המקסימלית שלהם היא בערך 66 מעלות צלסיוס...אז לא נראה לי שקירור המעבד זו הבעיה...

אז מי מהמר על מה? ת'כלס אני יכולה לחכות עד שמה שהתחיל להישרף ישרף לגמרי...ככה לפחות אני אזהה את הבעיה ללא כל ספק...

אבל כנראה שזה לא יהיה מהלך נבון במיוחד...

אשמח לקבל הסברים/הצעות/הבהרות/עצות וכדומה...

תודה...

נאפי... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע לי ממש כמו בעייה בספק.

גם לי וגם ל-MiniMizer קרה אותו דבר לפני כמה זמן.

הנה הת'רד שבו הוא דיבר על הבעייה שלו.

הנה הת'רד שבו אני דיברתי על הבעייה שלי.

הסימנים נראים לי מאוד דומים. למרות שלי לא היה ריח של משהו שרוף, אבל אם זיכרוני לא מטעני, ל-MiniMizer היה.

תנסי לעשות את הבדיקה שאני עשיתי. להזיז את החוטים שבאים מהספק אל הלוח אם (עם משהו ביד, לא עם יד חשופה) ולראות אם זה משפיע וגורם להפעלה מחדש של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נאפ, לאן נעלמת?

בכ"א, הבעיה קרתה גם לי לפני בערך חודש ואכן מדובר בספק.

אם אין יותר אחריות על הספק, נתקי אותו מהחשמל, תוציאי אותו החוצה, תפרקי אותו ותשאבי (עם שואב אבק) כאילו אין מחר..

גם את הgrill של המאורר וגם את הכללל.

נצלי את ההזדמנות ותשאבי אבק משאר המאווררים, במיוחד זה שעל המעבד.

וקפצי מידי פעם להגיד שלום באיסיקיו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ....ספק...כפי שחשדתי...

בקשר לשואב אבק...לפי מיטב זכרוני השואב אבק שלנו לא מספיק חזק כדי לשאוב את כל האבק....

חוץ מזה לשואב אבק שום השפעות על המחשב? אני לא בדיוק בקיאה בנושא....

כמו-כן, אני מקווה שהספק לא עשה שמות גם בשאר החומרה...למרות שבפעם האחרונה שבדקתי הכל היה טוב (חוץ מהריח של השרוף :P)...

אבל אם זה רק הספק, אז האיטיות של המחשב מוסברת בזה שלא מסופק מספיק חשמל להארד דיסק ובגלל זה הוא איטי?

תקנו אותי אם אני טועה בתיאוריה...כפי שציינתי אין לי שמץ של מושג בעינייני חומרה למינהם...

ומה עם זה שהריטסטים קרו דווקא עם תוכנות בעלות תאימות לדוס? מה הקשר לספק?

ומה אתם אומרים בקשר לטמפרטורה? צריך להכניס מאווררים נוספים למארז? (הכוונה ב"צריך" היא לא בכדי להעביר את זמני הפנוי בהתקנת מאוורר שיעשה הרבה רוח ורעש בלי הרבה שינויים במצבו של מחשבי... ::))

אין לי בעיה לקנות ספק חדש והכל...אבל אם אני כבר מזמינה משהו אני רוצה להיות בטוחה ב100% שזו הבעיה היחידה...

אין לי כוח למיליון ואחת הזמנות...

אז אם יש עוד הצעות רלוונטיות...אשמח לשמוע...

נאפי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארררררר........

לא פצעתי את את עצמי ולא כלום......

התקנתי אותו די מהר והכל עובד....

אני מספיק מוכשרת לזה....

פתחתי את הספק הקודם....לגלות מה נשרף שם....יש משם ריח ממש מסריח....אבל לא נראה משהו פגום לעין....

אבל הרעשים והריסטרטים הפסיקו......

אפילו המחשב שלי התחיל לעבוד יותר מהר - אבל הכל פסיכולוגי....כי אין שום קשר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...