כנסו מידע על ווליום המזיק לאוזן ממחקרים {ולא המצאה שלי לכן שאלות על הנגן שלי} - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כנסו מידע על ווליום המזיק לאוזן ממחקרים {ולא המצאה שלי לכן שאלות על הנגן שלי}

natan805

Recommended Posts

החלטתי היום להתחיל לחקור מעל איזה ווליום זה מזיק.חקרתי ומצאתי שמי ששומע מעל 85 דציבלים זה פשוט הורס את האוזניים ולא מייד אלא לאחר 10 שנים בערך.ומה יהיה כשהתבגר יותר?!{כל מה שאני כותב זה לא מעצמי אלא ממחקרים שחיפשתי}

האומנם ב 85 דציבלים אין לשמוע יותר מ 90 דקות .ב50 דציבלים אפשר לשמוע לזמן רב בלי חשש לנזק

מהסוגים הנ"ל יש שאחד הורס יותר מהשני את האוזניים וזה in ear מפני שהוא צמוד לעור התוף לכן גם הורס בהרבה יותר מאוזניות אחרות.הפחות שבהם זה הקשת שבריא יותר

ההרס לא משנה באיזה רוק טראנס ברגע שהם על אותו ווליום

כתוב באחד המחקרים שלא לשמוע יותר מ80% מהנגן.כנראה שזה יצא 85 דציבלים.הבעיה שבאייפוד יש 120 זאת אומרת 80 אחוז זה 106 .

חיפשתי על נגנים כמה דציבלים כי רציתי לדעת על הנגן שלי ומצאתי הודעה של משהו מפורום אחר

הנה>

אייריבר עומדים בתקן העולמי עם גבול של 95 דציבל

קריאטיב חורגים בקצת, עם גבול של 102 דציבל

ריו עם 100

מוביבלו עם 95

סוני עם 95

לכן אני שואל >

יש לי כרגע את הנגן u10 האם גם הוא נמצא על 95 דצבלים? כמו שציין ? או שהשתנו דברים?

ואני שואל זאת שבשעת הפעלה הוא מכוון באקולייזר על החצי.

השמח לקבל תשובה כדי להכין מראש 85 דצבלים לפי האחוזים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע הIN EAR הם הכי פחות מזיקות למרות שהם ממש קרובות לעור התוף אבל זה ממש לא קשור כי אתה שומע על ווליום הרבה אבל ממש הרבה יותר נמוך מבכל אחרות גם בגלל שזה קרוב וגם בגלל שיש הורדה משמעותית של רעשים חיצוניים ולכן לא צריך להתגבר עליהם אז אפשר לשמוע בווליום חלש גם בסביבה רועשת. לדוגמא פעם כשהיה לי קשת של והייתי במטוס הייתי צריך לשמוע על פול ווליום וזה עדייין היה חלש לי בגלל כל הרעש של המטוס ועכשיו שיש לי את הCX300 אני שומע טיפה מעל הממוצע וזה מצויין לי כאילו ההבדל בין מה שאני שומע בסתם ברחוב לבמטוס הוא כמעט אפסי אני יכול אפילו לשמוע באותו ווליום...

וחוץ מזה זה שזה קרוב לעור התוף לא באמת משנה כי אם חושבים קצת בהיגיון אז מה גורם לעור התוף לההרס?!? גלי הקול בעוצמות גבוהות לאורך זמן... אז גלי הקול שמגיעים לעור התוף בסופו של דבר זה מה שאנחנו שומעים זאת אומרת שאם אנחנו שומעים חלש יותר אז גלי קול בעוצמה נמוכה יותר מגיעים לעור התוף ככה שלמרחק אין משמעות אם שומעים כל כך חלש....אם אתה שומע חזק עם אוניות כאלה זה באמת הורס תאוזניים אבל אם לא זה עדיף מכל אוזניה אחרת חוץ מזה שיש להן איכות לא מהעולם הזה... אי אפשר להשוות אותם בכלל לסוני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני שומע ב- H10 גירסה ארופאית ללא עידכון קוריאני עם ה- CX300 בעוצמה של 20-25 (מתוך 40), זה בסדר?

אם אתה משתמש באקולייזר נמוך.אפילו 30 זה בסדר.נמוך אני מתכוון שהכל פחות מהחצי.זה מאד נמוך ואני יודע זאת מפני שעם הוליום הזה שמעתי ען בלי אטמים והגבהתי עד שיגיע לרמה של הוליום cx300 .ואפשר לשמוע את זה שמדבר איתך חלק.אבל בכל מקרה לא לשמוע יותר מ90 דקות.

ובקשר לזה שאמיר שגם שלא משנה אם זה קרוב לתוף או לא.אז הוא לא צודק.כי חוץ מזה ששומעים את המוזיקה באותו ווליום .יש גם הדף של המוזיקה שלא שומעים וזה גם מזיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע הIN EAR הם הכי פחות מזיקות למרות שהם ממש קרובות לעור התוף אבל זה ממש לא קשור כי אתה שומע על ווליום הרבה אבל ממש הרבה יותר נמוך מבכל אחרות גם בגלל שזה קרוב וגם בגלל שיש הורדה משמעותית של רעשים חיצוניים ולכן לא צריך להתגבר עליהם אז אפשר לשמוע בווליום חלש גם בסביבה רועשת. לדוגמא פעם כשהיה לי קשת של והייתי במטוס הייתי צריך לשמוע על פול ווליום וזה עדייין היה חלש לי בגלל כל הרעש של המטוס ועכשיו שיש לי את הCX300 אני שומע טיפה מעל הממוצע וזה מצויין לי כאילו ההבדל בין מה שאני שומע בסתם ברחוב לבמטוס הוא כמעט אפסי אני יכול אפילו לשמוע באותו ווליום...

וחוץ מזה זה שזה קרוב לעור התוף לא באמת משנה כי אם חושבים קצת בהיגיון אז מה גורם לעור התוף לההרס?!? גלי הקול בעוצמות גבוהות לאורך זמן... אז גלי הקול שמגיעים לעור התוף בסופו של דבר זה מה שאנחנו שומעים זאת אומרת שאם אנחנו שומעים חלש יותר אז גלי קול בעוצמה נמוכה יותר מגיעים לעור התוף ככה שלמרחק אין משמעות אם שומעים כל כך חלש....אם אתה שומע חזק עם אוניות כאלה זה באמת הורס תאוזניים אבל אם לא זה עדיף מכל אוזניה אחרת חוץ מזה שיש להן איכות לא מהעולם הזה... אי אפשר להשוות אותם בכלל לסוני...

אני מבין מאיפה אתה בא ובאופן טבעי אני נוטה להסכים, אבל מצד שני אני די בטוח ש*כן* יש חשיבות קריטית למרחק מהאוזן... גם במערכת הסטריאו שלי אני שומע פי 20 יותר חזק מבאוזניות אבל הן הרבה יותר רחוקות מהאוזן שלי ולכן האוזניות פוגעות באוזן הרבה יותר... צריך תשובה חד משמעית לעניין ממישהו שבאמת יודע את האמת ולא מעלה השערות כמונו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גלי קול, בניגוד לגלי אור לדוגמא, נחלשים ככל שהם מתקדמים בתווך עקב חיכוך עם האוויר, התנגשויות עם גלים אחרים וכו', ולכן אם אתה שומע באוזניות inear שממש קרובות לעור התוף-->כמעט אין האטה של הגלים זה שווה ~ לשמיעה עם אחרות בווליום נמוך שם הגלים מאיטים לפני הפגיעה בעור התוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גלים לא מאיטים אלא מתחלשים

ותחשוב על זה ככה

מה שאתה שומע תחלס זה את תדירות הגלים (צליל גבוה או נמוך בשילוב של תדרים שונים יוצר את המוסיקה שאנחנו שומעים) ואת גובה הגלים (שזה החוזק של המוסיקה, ככל שהאמפליטודה של הגל גדולה יותר ככה שומעים חזק יותר). אז אם אנחנו שומעים מהרמקולים של המערכת סטריאו ממרחק 5 מטר וזה נמשע לנו ווליום בסדר ואנחנו שומעים עם האוזניות שהם בתוך האוזן וזה נשמע אותו דבר נובע מכך שהגלי קול שמגיעים בסופו של דבר אל עור התוף הם באותו תדירות ובאותה אמפליטודה (גובה הגל). אז אם הם אותו דבר אז אין הבדל בין השניים ואחד לא גורם יותר נזק מהשני כי אם היה הבדל בגלי הקול שהיו מגיעים לאוזן זה היה נשמע שונה.

עכשיו לגבי אחרות זה לא אותו דבר בגלל שלאוזניות שלא אוטמות רעשים חיצוניים אנחנו לרוב מגבירים את עוצמת המוסיקה על מנת להתגבר על הרעשים האלה ובכך אנחנו מגדילים את אורך הגל של גלי הקול ויכולים לפגוע בשמיע יותר מבאוזניות עם אטימה חיצונית נגד רעשים.

מה גם שהרמקול של האין איר פועל הרבה יותר חלש ביחס לכל אוזניה אחרת ובכך חוסך אנרגייה וזמן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...