שיפורים משמעותיים ברמת הטרנזיסטור ב 45 ננו מטר של אינטל/IBM (ולכן גם AMD). - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיפורים משמעותיים ברמת הטרנזיסטור ב 45 ננו מטר של אינטל/IBM (ולכן גם AMD).

farcry

Recommended Posts

אז באיזה טכנולוגיה הם יהיו? כמה תהליכי ייצור יכולה לפתח במקביל? למה שלא יהיו

בתהליך הנ"ל?

המעבדים שהודגמו פעלו (לכאורה) באזור ה 2 גיגה הרץ ולא במהירות השעון המרבית

המתוכננת למעבדים הללו.

המעבדים שמסתובבים כרגע, ממה שאני יודע, מיוצרים בשיטה ה"ישנה" שלא כוללת את החומרים החדשים- ובגלל זה הם לא יעילם במיוחד (זרם זליגה גדול...)

וזה לא שהם פיתחו חדשה לגמרי... שיטת הייצור היא כמעט אותה שיטה שבה משתמשים היום- רק לשנות כמה פרמטרים... יותר פשוט מלעבור לשיטת ליתוגרפיה חדשה...

מה שהם הצליחו לפתח (כנראה) זה חומרים חדשים שפחות או יותר משתלבים טוב עם סיליקון ויעילים יותר בתור גאייט אוקסיד וגאייט... וגם, בכתבה אומרים שהם מגדלים את השכבות האלה ברמה של שכבות אטומיות (לא חדשה, פשוט בטכנולוגיה הקיימת התהליך מהיר יותר...) וזה כנראה הדבר היחיד ששומר על המעבד מלהתפרק... חומר שמגדלים בצורת חד גביש ישאר במבנה הגבישי של חומר המצע (אם המצע קרוב מספיק במבנה שלו למבנה הטבעי של החומר המגודל) לטווח של כמה שכבות אטומיות- וזה מספיק בשביל ההתקן, רק הבעייה היא למצוא חומר שיהייה קרוב מספיק למבנה של המצע (הסיליקון) וגם יעשה את העבודה כמו שצריך...

ומה שמסתובב זה כמה מעבדי הדגמה ולמטרות הנדסיות... לדוגמא, חברות שמייצרות לוחות צריכות לדעת איך המעבד נראה כדי להכין לוח תואם לקראת היציאה של המעבד לשוק, וגם אם יש סירטוט, זה לא תמיד עוזר (חייבים לבצע כמה הרצות של הלוח לפני שמשחררים אותו לשוק בתיקווה שהוא יעבוד בדיוק כמו שתיכנו אותו...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חשבתי שתתרגש משימוש במתכת בשערים, זה חידוש, מסתבר שאתה לא מתרגש.

אינטל אמורה להיות הראשונה בשוק עם ה 45 ננו מטר אבל המעבדים שלה ב 45 ננו מטר

רחוקים מ "להסותבב", אמורים להגיע לשוק בחצי שני של 2007 אם אני זוכר נכון.

כל הכבוד לאינטל, כבר אמרתי...

רוצה שאני אעשה לכבודם גם מסיבה?

זה אתה שדחפת את החברות האחרות לעניין והן בכלל רק עכשיו נכנסו ל65ננו, אולי הן בכלל לא מצאו עדיין פתרון לבעיית הזליגה אצליהן במעבדים אבל אתה כבר קופץ על זה.

אל תשכח שאינטל לא מגלה את הסודות שלה לאף אחד ואם היא גם תצליח להוציא על זה פטנט אז לא משנה אם הן יגלו או לא, רק תשתמש בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, נראה אותם בשוק בערך עם הK8L

מה זה "בערך" ?

מעבד אחד אמור לצאת לקראת סוף 2007 (end of 2007) והשני לקראת סוף החצי הראשון של 2007,

אולי אפילו חודש 5 (גרסת השרתים), כמה חודשים טובים (אם לא יותר) יפרידו בין השקת המעבדים.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2915

אולי אם מדובר על הגרסא השולחנית של ה K8L, גם אז יהיה הבדל של כמה חודשים בערך לטובת .

[br]פורסם בתאריך: 29.01.2007 בשעה 04:04:21

כל הכבוד לאינטל, כבר אמרתי...

רוצה שאני אעשה לכבודם גם מסיבה?

זה אתה שדחפת את החברות האחרות לעניין והן בכלל רק עכשיו נכנסו ל65ננו, אולי הן בכלל לא מצאו עדיין פתרון לבעיית הזליגה אצליהן במעבדים אבל אתה כבר קופץ על זה.

אל תשכח שאינטל לא מגלה את הסודות שלה לאף אחד ואם היא גם תצליח להוציא על זה פטנט אז לא משנה אם הן יגלו או לא, רק תשתמש בזה.

אתה בטוח שקראת את ההודעה שפתחה את האשכול? שתי החברות (אינטל ו IBM) פרסמו באותו יום את ההודעות

שלהן, למה לא לשים את זה באותו אשכול?

בפעם השלישית, האשכול עוסק בשינוי היסודי בחומרים מהם עשוי הטרנזיסטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי הוספת לשם את IBM?

לא ראיתי את זה שם בהתחלה...

עריכה:

הוספת אותם בעריכה... תתבייש לך

מהלוג שלי:

17 חומרה / מעבדים, לוחות-אם וזכרונות / שיפורים משמעותיים ברמת הטרנזיסטור ב 45 ננו מטר של אינטל בתאריך: אתמול בשעה 07:30:57

http://www.tgdaily.com/2007/01/27/intel_45nm_penryn_details/

כתבה בנושא אצל מקור קצת יותר רציני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבדים שמסתובבים כרגע, ממה שאני יודע, מיוצרים בשיטה ה"ישנה" שלא כוללת את החומרים החדשים- ובגלל זה הם לא יעילם במיוחד (זרם זליגה גדול...)

...

ומה שמסתובב זה כמה מעבדי הדגמה ולמטרות הנדסיות... לדוגמא, חברות שמייצרות לוחות צריכות לדעת איך המעבד נראה כדי להכין לוח תואם לקראת היציאה של המעבד לשוק, וגם אם יש סירטוט, זה לא תמיד עוזר (חייבים לבצע כמה הרצות של הלוח לפני שמשחררים אותו לשוק בתיקווה שהוא יעבוד בדיוק כמו שתיכנו אותו...)

בכתבה הבאה חגיגות ה A0 של אינטל:

3706_penryn_boots.png

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=5657

אם מדברת על השקה בסוף 2007 או תחילת 2008 אז חייבות להיות גרסאות ראשונות כבר כעת

ובטכנולוגיה הסופית המיועדת ל 45 ננו מטר.[br]פורסם בתאריך: 29.01.2007 בשעה 04:13:39

מתי הוספת לשם את IBM?

לא ראיתי את זה שם בהתחלה...

כמה דקות אחרי כתיבת ההודעה המקורית, הוציאה הודעה, מיד הצד השני הוציא הודעה, או להיפך.

טוב מאוחר מאשר אף פעם לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שקראת את ההודעה שפתחה את האשכול? שתי החברות (אינטל ו IBM) פרסמו באותו יום את ההודעות

שלהן, למה לא לשים את זה באותו אשכול?

בפעם השלישית, האשכול עוסק בשינוי היסודי בחומרים מהם עשוי הטרנזיסטור.

הוספת את זה בעריכה, אחרי שהגבתי על ההודעה הראשונה ואתה שואל אותי אם אני בטוח שקראתי את זה?

מאיפה החוצפה הזאת?? :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דקות אחרי כתיבת ההודעה המקורית, הוציאה הודעה, מיד הצד השני הוציא הודעה, או להיפך.

טוב מאוחר מאשר אף פעם לא.

את העריכה עשית לפחות 3 שעות אחרי... תפסיק עם המשחקים שלך.

בן כמה אתה בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהודעה 7 בדף הראשון אוזכרה, עוד לפני כן נערכה ההודעה שפתחה את האשכול, אתה הגבת

להודעה 7 בדף הראשון.

זה שאתה מגיב אוטומטית בלי לקרוא את האשכול ובלי להתייחס למה שכתוב בהודעות זאת בעיה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדברת על השקה בסוף 2007 או תחילת 2008 אז חייבות להיות גרסאות ראשונות כבר כעת

ובטכנולוגיה הסופית המיועדת ל 45 ננו מטר.

מי אמר?

שנה זה עוד הרבה זמן... וכמו שאמרתי- בטכנולוגיה החדשה אין שינוי גדול בשיטת הייצור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, קצת פחות משנה, אמור להגיע לחנויות בתחילת 2008.

נלך הפוך, על מה את מבסס את הטענה שתהליך הייצור הוא 45 ננו מטר אבל ללא השינויים הנ"ל?

יש איזה מקור שאתה יכול לציין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, פשוט אם רק עכשו הם מודיעים על הפיתוח הזה ועל אבי טיפוס שנועדו לבחון את התיפקוד של הטכנולוגיה הזו, אני לא חושב שהם כבר ייצרו כאלה ושלחו אותם לשותפות לצורך התאמה של המערכות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, פשוט אם רק עכשו הם מודיעים על הפיתוח הזה ועל אבי טיפוס שנועדו לבחון את התיפקוד של הטכנולוגיה הזו, אני לא חושב שהם כבר ייצרו כאלה ושלחו אותם לשותפות לצורך התאמה של המערכות....

כפי שכבר ציינת קודם, אז מה הם חוגגים כאן:

3706_penryn_boots.png

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=5657

לא סביר שיש לאינטל 2 תהליכי ייצור של 45 ננו מטר שמפותחים במקביל, המחקר והפיתוח אורך שנים.

זה שהם מודיעים על זה רק עכשיו זה ענין של סודיות ומלחמות יחצנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו מה יהייה?

כבר כתבתי שתהליך הייצור לא השתנה בהרבה... דבר כזה לוקח גג שבוע להחליף כמה מיכלים, להכניס פרמטרים חדשים למחשב, להגיע לוואקום ולהמשיך לייצר...

זה לא שני תהליכי ייצור שונים בצורה קיצונית במיוחד...

בכתבה לא אומרים מה המבנה של המעבד שאותו הם חוגגים...

והם בהחלט יכולים לפתח יותר מתהליך ייצור אחד לסידרת מעבדים... למען האמת, יש להם די הרבה מחקרים שמתנהלים בו זמנית, כולל בכל מיני אוניברסיטאות ומכוני מחקר חיצוניים (במימון של ...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו מה יהייה?

כבר כתבתי שתהליך הייצור לא השתנה בהרבה... דבר כזה לוקח גג שבוע להחליף כמה מיכלים, להכניס פרמטרים חדשים למחשב, להגיע לוואקום ולהמשיך לייצר...

זה לא שני תהליכי ייצור שונים בצורה קיצונית במיוחד...

הם יצטרכו לתכנן את המעבד לתהליך יצור אחר - זה השינוי המהותי - וזה למה לא סביר שהם יצרו את המעבד עבור יותר מתהליך יצור 1...

מה גם שאפילו השינוי הפיזי כולל קצת יותר מהלחליף כמה מיכלים - גם המסכות שונות.

בכתבה לא אומרים מה המבנה של המעבד שאותו הם חוגגים...

והם בהחלט יכולים לפתח יותר מתהליך ייצור אחד לסידרת מעבדים... למען האמת, יש להם די הרבה מחקרים שמתנהלים בו זמנית, כולל בכל מיני אוניברסיטאות ומכוני מחקר חיצוניים (במימון של אינטל...)

ד"א כתבה יותר רצינית:

http://www.realworldtech.com/page.cfm?ArticleID=RWT012707024759

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...