מהם הטנקים הכי טובים בעולם? תדרגו! - עמוד 11 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהם הטנקים הכי טובים בעולם? תדרגו!

kfirlion

Recommended Posts

• תגובות 165
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

eyal_p אתה מדבר כל כך הרבה שטויות שכבר כואב לי המוח...

קורנט פועל בדומה לעורב (Tow) כלומר הוא מדור 2 (להזכירך ישנם 3 דורות: עדכון ידני, שגר ועדכן, שגר ושכח/עדכן)

היתרון שלו זה הניידות הגבוהה שלו, הקורנט יעיל מטווח של 2500 מטרים, לא 5000... אם אני לא טועה אז הטווח המקסימאלי שלו בכלל זה 4000.

עוד טעות. אמרת שהוא יכול להתחבא מאחורי שיח אז כל מערכת אפשר להחביא מאחורי שיח...

הקורנט הוא יחסית חלש מבחינת הטכנולוגיה, לאחר השיגור יש להמשיך ולכוון על המטרה... (בדיוק כמו ה-Tow2) זה לא שגר ושכח (אוהבים להגיד לשגר ולהתקפל...).

והטווחים של הטילים היותר מתקדמים מגיעים ועוקפים טילי נ"מ... חוץ מזה אין מה להשוות, הם מיועדים למטרות שונות. טיל נ"ט יכול לפגוע ממרחק של 400 מטרים מינימום כאשר נ"מ ממרחק של כמה קילומטרים... אז אם מטוס הגיע קרוב מדי אז אי אפשר לגעת בו - כאשר הנ"ט עדיין יעיל...

וברור שהסיב האופטי לא מנחה את הטיל! הוא מעביר את נתוני הצידוד/הגבהה (במקרה של המערכת שהבאתי, זה מטרה חדשה שעודכנה)

בהנחיה עצמית צריך קרן מהטיל או ממקור אחר. העורב לצורך העניין בכלל לא מתעסק עם זה, יש לו את הכבלים שלו וזהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dimka מי שמדבר שטויות הוא אתה, תקרא ותחכים:

http://www.defense-update.com/products/k/kornet-e.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/9M133_Kornet

כל נתון שכתבתי בנושא פה הוא עובדה כתובה, אני לא ממציא שום דבר, אז לפני שאתה מצהיר שאני זה שמדבר שטויות, תבדוק את העובדות שלך, 2500 מטר אלק...

היתרון של קורנט זאת הניידות שלו? :lol: ;D היתרון של הקורנט הוא החדירות הגבוהה והדיוק שלו! טיל נ"ט שהיתרון שלו זאת הניידות הוא RPG לדוגמא......תסביר לי איך ערכת קורנט, ששוקלת 65 ק"ג ומופעלת על ידי 2-3 אנשים היא ניידת לעומת טיל שמשוגר מהכתף על ידי אדם אחד...

הקורנט הוא יחסית חלש מבחינת הטכנולוגיה, לאחר השיגור יש להמשיך ולכוון על המטרה... (בדיוק כמו ה-Tow2) זה לא שגר ושכח (אוהבים להגיד לשגר ולהתקפל...)

קצת הבנת הנקרא, קצת, כתבתי שטילי נ"מ מונחי אינפרא אדום הם שגר ושכח ולכן הם יותר מתקדמים.

והטווחים של הטילים היותר מתקדמים מגיעים ועוקפים טילי נ"מ... חוץ מזה אין מה להשוות, הם מיועדים למטרות שונות. טיל נ"ט יכול לפגוע ממרחק של 400 מטרים מינימום כאשר נ"מ ממרחק של כמה קילומטרים... אז אם מטוס הגיע קרוב מדי אז אי אפשר לגעת בו - כאשר הנ"ט עדיין יעיל...

טילי נ"ט עוקפים טילי נ"מ בטווח? אתה בכלל יודע לאיזה טווח מגיעים טילי נ"מ כמו סאמים?

וגם בקטע של הטווח המינימלי אתה מדבר שטויות, תקרא את הלינק שכתבתי ותראה שקורנט לדוגמא יעיל מטווח מינימלי של 100 מטר, וטילים כמו RPG מתחמשים אפילו בפחות, למרות שאני לא מבין מה הקשר ומה ההשוואה הזאת שלך נותנת..

ברור שהסיב האופטי לא מנחה את הטיל! הוא מעביר את נתוני הצידוד/הגבהה (במקרה של המערכת שהבאתי, זה מטרה חדשה שעודכנה)

בהנחיה עצמית צריך קרן מהטיל או ממקור אחר. העורב לצורך העניין בכלל לא מתעסק עם זה, יש לו את הכבלים שלו וזהו...

כל הכבוד לך....נו, אז מה אתה רוצה להגיד בזה? זה בידיוק מה שכתבתי! תקרא בצורה יותר מעמיקה לפני שאתה מגיב, ואני מציע לך גם לקרוא את התגובות המקדימות לתגובה שלי כדי להבין למה כתבתי כל הסבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת, זה כל מה שיש לך להגיד? מה עם "טעיתי"?

אני לא טעיתי. אתה מדבר בהכללות וזה שטויות. טילי נ"מ לא בהכרח מונחי איפרה אדום, הם לא בהכרח שגר ושכח, הם שגר ועדכן לרוב דווקא, כלומר ניתן להחליף גם מטרות בזמן מעוף לחלקם.

טילי נ"מ פועלים בטווחים של כמה עשרות קילומטרים אז אני יודע על מה מדובר. וכמו שאמרתי קודם, יש טילי נ"ט שמתשווים בטווח.

תבדוק לצורך העניין על הטיל שירו על הסט"יל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טילי נ"מ פועלים בטווחים של כמה עשרות קילומטרים אז אני יודע על מה מדובר.

כמו שהוכחת קודם, אתה לא יודע על מה אתה מדבר, ויותר גרוע, אתה לא בודק לפני שאתה מדבר, תקרא ותחכים:

http://www.fas.org/nuke/guide/russia/airdef/s-400.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/SA-10_Grumble

יש טילי נ"מ שמגיעים לטווחים של 200-400 ק"מ.

יש טילי נ"ט שמתשווים בטווח.

לא שאני מכיר, נראה לי שאתה צריך לקרוא קצת על ההבדל בין טיל יבשה-יבשה שמסוגל מבחינת דיוק לפגוע גם בטנקים לבין טיל נ"ט.

תבדוק לצורך העניין על הטיל שירו על הסט"יל...

המשפט הקודם שלי נכון גם לגבי יבשה-ים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל הטיל שהראית זה משהו שונה לחלוטין! הטיל הזה הוא גם לא נ"מ טהור, זה טיל נגד טילים/רקטות ארוכות טווח שיורים לאלף קילומטר או יותר...

נגד סקאד לדוגמה, איך הגעת אליהם לא יודע... אולי היית מציג לי איזה ארטילריה? כי הם יורים לאיזה 50 קילומטר בלי בעיה...

נ"מ שדיברתי עליו מקודם היה הוק שהוא יעיל לאיזה 40 קילומטרים אם אני לא טועה. אבל זה לא משהו שמשווים, לא יודע.

ישנם בארץ טילי נ"ט כמו RPG ולאו.

וישנם טילי נ"ט *מתקדם* כמו עורב וגיל.

לטילי הנ"ט ה*מתקדם* יש 3 דורות כאשר כל דור מתאפיין ב-"מוח" של המשגר.

(אגב קורנט נחשב לדור 2, תאכל את הלב)

אם אתה שם טיל נגד אדם בתוך משגר TOW אז איך אתה קורא למשגר הזה?

זה עדיין משגר נ"ט כי הייעוד שלו נגד טנקים אבל בגלל ששמו טיל אחר אז הוא משפר את הייעילות שלו נגד אדם.

טילי יבשה יבשה או יבשה ים או ים יבשה אלה אותם הטילים בדיוק... תבדוק על מערכת ספציפית Spike-er (בארץ זה נקרא פרח בר שאותו מקודם הצגתי)

את אותם הטילים *בדיוק* יורים מרכב קל, מנגמ"ש, ממסוק, מתצורה קרקרעית וגם מספינות... אז איך תקרא לו? טיל יבשה ים? או אולי נ"מ כי אפשר להוריד איתו מסוקים?

זה נ"ט כי רגילים לקרוא לו נ"ט. הכי יעיל נגד מטרות משוריינות... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי עליו ושוב אתה מערבב בשר עם חלב...

זה טיל נגד ספינות וצדקו פה, זה גם אוויר ים, תקרא קצת עליו.

הטיל יכול לפגוע גם במטרות נייחות על היבשה...

רוצה הבדלים בין טילי נ"ט שדיברתי עליהם ועליו? בבקשה:

- הטיל הנ"ל מהיר מאוד ועובר את המרחק במהירות אדירה כך שהמטרה לא תספיק להתחמק : הנ"טים איטיים וזה מה שמאפשר להם להיות מדוייקים מאוד.

- הטיל מיועד *נגד* ספינות : נ"ט זה נגד טנקים.

- שיטות ההנחיה הן שונות לחלוטין, כאן הוא מבוסס על ראדר : נ"ט מסתמכים על הנחיית או חום ומקבלים שליטה מחוטים בד"כ.

- הטיל הנ"ל אינו מסוגל לפגוע ***במטרות זזות*** : נ"ט יכול, ולמעשה זה היתרון שעליו הוא מתוכנן מלכתחילה.

- כתוב שהטיל מיועד גם להפצצה : הנ"ט מיועד לחדור שריון ועם הטיל הנכון גם בטון מזויין.

והשורה התחתונה, הטיל שדיברתי עליו מקודם משתמשים ביחידות מסויימות בארץ והוא יבשה יבשה או יבשה ים אם תרצה.

הטיל נקרא מכחול. והוא יודע להנעל על מטרה נעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת?

אז למה אמרת מקודם שהוא טיל נ"ט?

לא אמרתי שטיל נ"ט ונגד ספינות זה אותו דבר...

חוץ מזה חורגים פה מהנושא, מדברים פה על טנקים, לא על טילים.

לא אגיב יותר בהקשר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...