עבודת הבניה נגמרה - זקוק לדעתכם - מחשב לעריכה גרפית - 6000K~ - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עבודת הבניה נגמרה - זקוק לדעתכם - מחשב לעריכה גרפית - 6000K~

ClleG

Recommended Posts

אז אחרי הרבה דיונים ושאלות הנה המפרט שבניתי לעצמי.

עיקר מטרותיו של המחשב הן עיבוד גרפי (2D). גם משחקים פה ושם בשביל ההנאה.

המפרט הורכב מSkypc (בדיוק השבת הם החליטו להעלות מחירים.... אוו..ףףף.!!!):

לוח אם GA-965P-S3 - ¤790.00

¤790.00

מעבד Intel 2 Duo E6400 Box - ¤1,251.00

¤1,251.00

זכרון G.Skill 2048MB 800Mhz CL4 - ¤1,506.00

¤1,506.00

כרטיס מסך WinFast PX7600GT TDH 256MB - ¤841.00

¤841.00

ספק כח Enermax Liberty 400W - ¤465.00

¤465.00

מארז 3D AURORA ATX - ¤694.00

* צבע שחור

¤694.00

דיסק קשיח Westren Digital WD2500KS 250GB - ¤418.00

¤418.00

סך הכל : ¤5,965.00

+ גוף למעבד של SCYTHE NINJA PLUS מחיר 245 ש"ח ב-digma

סה"כ 6210 ש"ח.

1. מה דעתכם?

2. מה הייתם משנים אם בכלל?

3. האם אני יכול להיות בטוח שהכל יעבוד עם Windows או שאני עלול להיתקל בבעיות של דרייברים?

4. לוח האם הוא המקום בו אני הכי לא בטוח. קיבלתי המלצות גם לABIT AB9 וגם לGYGABITE.

תודה רבה, יום טוב ושבוע טוב. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

INTEL 2 DUO S775 1.86GHz(E6300) 1066MHz/FSB 2MB - BOX

מחיר: ¤1063

אחריות: ללא הגבלת זמן. אסטרוניקס מקורי.

לוח אם:

ALBATRON PXP965

מחיר: ¤738

אחריות: שלוש שנים.

כרטיס מסך:

SAPPHIRE PCI-EX RADEON X1950PRO 256MB DDR3 DUAL DVI VIVO TV/O - RETAIL

מחיר: ¤1174

דיסק קשיח:

WD 250GB 16MB SATA2 7200 RPM - ATA 150

מחיר: ¤441

צורב DVD:

LG DVDRW GSA-H10N DOUBLE LAYERED X16 - BLACK - BULK

מחיר: ¤207

אחריות: שנתיים.

זיכרון:

TWINMOS 2048MB (1024X2) 667MHz CL5

מחיר: ¤1180

אחריות: ללא הגבלת זמן.

מארז:

POSEIDON TOWER CASE ALUMINIUM - BLACK/SILVER - GZ-XA1CA

מחיר: ¤423

אחריות: שנה.

ספק כוח:

ENERMAX LIBERTY 400W - ELT400AWT

מחיר: ¤430

מחיר סופי: ¤5698

כרטיס מסך טוב יותר ועדיין רק 5700 ש"ח.

אם אתה מעוניין בOC יותר רציני אתה יכול לעלות לזכרונות 800MGHZ ולE6400, עדיין תשאר במסגרת התקציב.

ובתוספת הגוף שציינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיפורים קטנים,יותם אפשר לקחת 6A19 ולחסוך לא מעט כסף או למשל GB טריטון שגם כן עולה פחות.

דווח על תקלות בכרטיסים של לכן היתי מתרחק מהם כרגע

כמו שאמרת יש אכן אפשרות להעלות לזכרונות 800 אבל אני לא חושב שיש צורך ב-6400 אלא אם כן מתוכנן ב-OC רציני למדי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכם על התגובות אבל ברשותכם יש לי מספר הערות והבהרות:

1. הסיבה שבחרתי במארז הספציפי הזה היא שחשוב לי היופי החיצוני ולכן אני מעדיף מארז עם פאנל חיצוני נסגר.

יתרה מזאת, הביקורות על הAURORA מצויינות ואני ממש נדלקתי עליו.

2. - בחרתי בלוח אם שתומך בזכרון של 800MHZ ולכן לא רואה סיבה לקנות של 667MHZ על

אם שיכול לתמוך ביותר. הסיבה --- אני קונה את המחשב לכמה שנים טובות וחשוב לי שיהיה עדכני גם אז.

מנסיוני עד כה, המחשב שלי הפך למיושן די מהר כי אז כשהבנתי הרבה פחות לא דאגתי לקנות רכיבים שהם

לפחות דרגה אחת מעל הסטנדרט.

3. במה לוח האם של ALBATRON טוב מהGYGABITE? זה משהו שכן הייתי רוצה לשמוע עליו יותר פרטים.

4. למה לי כרטיס מסך מפוצץ כזה אם אני הולך לבצע בעיקר עיבוד גרפי בפוטושופ?

5. האם לא כדאי לי להשקיע את ההפרש במעבד חזק יותר ובזכרון מהיר יותר שכן על זה בעיקר מסתמכת פוטושופ?

6. לא עניתם לי על השאלה של תאימות לVISTA לכשתצא התוכנה. האם המחשב שבניתי או זה שהצעתם לי יעבוד היטב?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אחרי הרבה דיונים ושאלות הנה המפרט שבניתי לעצמי.

עיקר מטרותיו של המחשב הן עיבוד גרפי (2D). גם משחקים פה ושם בשביל ההנאה.

אם אתה עובד על , אינדיזיין, אילוסטרייטור, בקיצור כל חבילת CS של אדובי אז לך על e6600 מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שבדיוק כתבתי בThread אחר:

משהו שאנשים לא לוקחים בחשבון בדרך כלל בבנית מחשב לעבודה עם פוטושופ, זה שאתה תגיע לדיסק לא משנה כמה זיכרון פנימי יש לך. פוטושופ מייצג מבנים פנימיים עם הרבה יותר זיכרון מ2-3 ג'יגה שתוכל להשתמש בזיכרון ולשם כך הוא משתמש באזור Scratch.

מעבר לזה פוטושופ קורא המון לסיפריות שלו ונוכוחותו המכובדת מדי בזיכרון גורמת פעמים רבות לpaging של .

זאת אומרת צריכים שלושה אלמנטים מהדיסק שפועלים במקביל. Scratch של , Paging של ווינדווס ואת הספריות של וכמה שתפריד אותם יותר לדיסקים נפרדים יותר טוב. כאשר ה-Scratch צריך להיות על הדיסק המהיר ביותר.

חוץ מזה תשקול אפשרויות גיבוי חיצוניות או פנימיות לData הרגיש יותר, למדיה מעובדת וכולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב יעבוד מצויין עם .

אם אין לך צורך בכרטיס כזה רד ל7600GT ותעלה לE6600 כמו שURIB אמר.

ALABATRON והGB לוחות דומים מאוד.

זכרונות 667 או 800 לא משנה הרבה אלא אם אתה עושה OC.

1. אני לא מתכוון לעבוד עם כל חבילת הADOBE. כרגע אני עובד עם ותוכנות עריכת RAW.

אולי אכן ארוויח ממעבד כמו E6600 אבל הוא קצת מעיף אותי מעל התקציב שחשבתי עליו מראש.

גם כך הכל יוצא יקר מעט. אני עוד צריך לקנות מסך (CRT 19" או אם אמצא אז LCD טוב

ואז אני כבר אקפוץ למחירים גבוהים יותר)

2. אם הALBATRON והGB דומים אז מי מהם עדיף? מי יציב יותר ומי אמין יותר?

3. לגבי הזכרונות. כיום אולי ההבדל בין 667 ל800 זניח אבל בעתיד עם ופוטושופ 64bit

(לא יודע עם הCS3 בניויה לכך או אולי גרסה עתידית אחרת) אני לא רוצה להיתקע. לפני כמה שנים

קניתי מחשב עם RDRAM ולא מהמהירים שהיו. כיום הוא תוקע אותי מאחור. לא רוצה להרגיש ככה שוב.

אם הייתי קונה של 667 אז כבר הייתי הולך על מבוסס 945 וחוסך עוד, אבל לא כך הדבר.

לכן אני כן אתעקש על 800 אלא אם תשכנעו אותי יותר חזק :)

ואני אתעקש על מארז של AURORA כי חשוב לי היופי ואני רוצה שימשיך איתי הלאה למחשב הבא.

ואני אתעקש על 7600GT (וואחד התעקשות, זה לא שאני מפסיד משהו)

אז נשאר לי להסדיר את עניין המעבד ולוח האם.

עד כמה ההבדל בcache בין הE6400 לE6600 יהיה בולט בעבודה?

מי מהלוחות אכן עדיף?

כמו שבדיוק כתבתי בThread אחר:

יש לי כונן גיבוי חיצוני של 80 GB מבוסס על דיסק של (ארנק דיגיטלי שבו אני משתמש בזמן צילומים)

אני אוסיף עוד דיסק בהמשך. הקניה הנוכחית היא הבסיס. יש לי גם דיסק מהמחשב הנוכחי.

המון תודה שוב על התגובות והעזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין ה-6400 ל-600 מבחינת הקאש הוא 3.5% בממוצע בלבד לאותה מהירות שעון

.זכרונות 800 פשוט לא כדאיים למי שלא מעוניין ב-OC. אולי תיקח 1066 גם כן? כי אתה לא רוצה "להיתקע" עם 800 לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, ההבדל בין ה-667 ל-800 הוא כמה אחוזים בודדים, ובאמת, כרגע ה-800 מיועדים יותר ל- OC.

אתה יכול לקחת גם לוח 965 ולהתחשב בשדרוג עתידי [מרובעי וכו']...

אם אתה לא עושה OC, אתה לא תרגיש בהבדל, ומשמע, שזה מיותר וסתם בזבוז...

אתה ממש לא תצטער אם תחסוך את הכסף הזה, ותשדרג רכיבים אחרים .. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין ה-6400 ל-600 מבחינת הקאש הוא 3.5% בממוצע בלבד לאותה מהירות שעון

.זכרונות 800 פשוט לא כדאיים למי שלא מעוניין ב-OC. אולי תיקח 1066 גם כן? כי אתה לא רוצה "להיתקע" עם 800 לא?

תראה, אני בהחלט מבין את ההגיון שבדבריך אבל תרשה לי שלאול אותך שאלה שאתה בטח תוכל לענות עליה, כי

אני מבין פחות ועוקב פחות אחר כל ההתקדמויות בתחום המחשבים הביתיים:

-האם אתה בטוח שלא יתעורר צורך כלשהו בזכרונות מהירים יותר או לחלופין האם אתה בטוח שתוכנות העתיד הקרוב/רחוק

יעשו שימוש בתכונה זו ובעוג מספר שנים של 800 יהפכו לסוג של סטנדרט כאשר של 1800 יקראו זכרונות OC?

אשמח לתשובתך הכנה.

היום אתה צודק במליון אחוז. ההבדל בביצועים לפי כל הביקורות שקראתי יעמוד על כ5% בין זכרונות 667 ל800 וזה ללא OC.

אבל בעתיד דברים יכולים להשתנות. אולי זה רק הנסיון העלוב שלי של קניית המאפשר שימוש בזכרונות מהירים ויחד איתו

קניתי בעבר זכרונות שהסתברו להיות כלא הכי מהירים שהלוח מסוגל לקבל.

הרי עכשיוי תומך גם ב533MHZ. אז למה את לא ממליץ עליהם באותה מידה? למה 667 הם הסטנדרט בעינייך?

ההבדל בינם לבין 533 גם הוא לא עומד על עשרות אחוזים.

(ד"א, במאמר מוסגר, יש לי פתרון קל לסוגייה הזאת. בGSKILL ההבדל במחיר בין 667 ל800 זניח עבורי. אלא אם תגיד שGSKILL

הם לא משהו ועדיף זכרונות "איטיים" יותר של יצרן "שווה" יותר)

תראה, ההבדל בין ה-667 ל-800 הוא כמה אחוזים בודדים, ובאמת, כרגע ה-800 מיועדים יותר ל- OC.

אתה יכול לקחת גם לוח 965 ולהתחשב בשדרוג עתידי [מרובעי וכו']...

אם אתה לא עושה OC, אתה לא תרגיש בהבדל, ומשמע, שזה מיותר וסתם בזבוז...

אתה ממש לא תצטער אם תחסוך את הכסף הזה, ותשדרג רכיבים אחרים .. :xyxthumbs:

תראה, אני לא מתכנן OC כרגע, אבל אני חושב שאם אני מעוניין במחשב לכמה שנים, וכאשר הוא יגיע לתחילת קצה דרכו,

אז כן אעשה OC כדי לסחוט ממנו עוד קצת זמן עבודה. אז אולי במחשבה הזאת כדאי...?

מצד שני, אם היית במקומי וחוסך על הזכרונות ועל צ'יפסט 965 כפי שאמרת, מה היית משדרג על חשבון החסכון?

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובתי הכנה תהיה "אני פשוט לא יודע",אבל נתתי לך גם כן דוגמא משלי,אולי תקנה זכורונות 1066 כי מניין לך לדעת שבעוד שנתיים זה לא יהיה סטנדרט ויהיו תוכנות שנמצלות? אין סוף לזה.

למה ממליצים על 667 ולא 533? בעיקר שיקולי מחיר. בלא מעט חנויות ראיתי שעקב הביקוש ל-667 הם אפילו יותר זולים מ-533

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובתי הכנה תהיה "אני פשוט לא יודע",אבל נתתי לך גם כן דוגמא משלי,אולי תקנה זכורונות 1066 כי מניין לך לדעת שבעוד שנתיים זה לא יהיה סטנדרט ויהיו תוכנות שנמצלות? אין סוף לזה.

למה ממליצים על 667 ולא 533? בעיקר שיקולי מחיר. בלא מעט חנויות ראיתי שעקב הביקוש ל-667 הם אפילו יותר זולים מ-533

אוקיי. אז בהנחה שאני מעוניין בזכרונות DUAL CHANNEL מה שTWINMOS הזולים יחסית לא מציעים לי (לפחות לא בskypc או בiqpc)

אני בוחר בGSKILL 667MHZ CL4 או CL5 (ואז משכנע את עצמי בכל זאת לשלם עוד 80 ש"ח בשביל ה800 :))

מה היית ממליץ לי בתחום לוחות האם? ALBATRON או GYGABITE? משהו אחר?

(חשבתי על עניין הOC ואני חושב שאולי כן אבצע OC בעתיד הרחוק. רשמתי על זה בהודעה אחת מעל. כאשר המחשב יגיע לתחילת סוף החיים)

וקצת כדי לסדר את העניינים:

מהביקורות וההמלצות שקיבלתי בפורום כאן, הבנתי שהרווח מDUAL CHANNEL הוא מורגש. בקנייה של שני סטיקים רגילים של 1GB של אחד

אני אמנם חוסך כמה מאות של שקלים וזה משמעותי. אבל בקניה של סט DC של GSKILL (בערך הזולים ביותר) אני כבר לא חוסך הרבה בהפרש

בין 800 ל667 ---- אז נעזוב את העניין הזה.

אני לא מחפש לחסוך איפה שההבדל הוא קטן. אני מחפש לקבל את המקסימום שיחזיק אותי לאורך זמן.

אם ההפרש הסופי עומד על 200-300 שקלים אז אני מאמין שאתגמש לטובת רכיבים טובים יותר.

אותי מעניין יותר שמה שאני קונה יהיה הטוב ביותר שאני יכול להשיג בתקציב הזה.

אם לדעתכם אני יכול להסתפק בפחות לאורך שנים רבות (4 פלוס מינוס) אז אני מוכן לקבל. בנתיים רק אמרתם לי: "אין לך צורך בXXX ללא OC"

זה לא ממש עוזר לי אם אתם מבינים, כי אולי אני כן אעשה OC ואולי לא. בכל מקרה זה יהיה בעוד 3-4 שנים.

זה ייתן לך בתקציב לעלות למעבד יותר חזק [e6600]

או אולי עוד HD, שלמען העבודה שלך זה הרבה יותר יועיל...

והאם השילוב של E6600 עם 667 ולא DUAL CHANNEL הוא שילוב הגיוני סביר ומאוזן מספיק?

כי אם כן DUAL CHANNEL אז זה קופץ חזרה למחיר של 1400 ש"ח לזכרונות, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...