איך מחשבים את המכפל של עדשות dslr? - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מחשבים את המכפל של עדשות dslr?

dsane

Recommended Posts

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בסכום כזה אתה יכול לקנות את ה-K100D עם עדשת הקיט וסיגמה 70-300? APO. כמה אתה חושב שיעלה לך סט מקביל של ניקון עם שתי עדשות מקבילות מיוצבות?

לגבי תחושה ביד, ה-K100D מרגישה מצויין. לא יזיק שתבדוק אותה. כמו כן, העינית שלה יותר טובה מזו של ה-D50 ו-D70s. ב-D40 העינית מעט משופרת, אבל המצלמה מוגבלת בהרבה דברים אחרים.

אין לי מושג.. כמה לדעתך יעלה סט מקבל של ניקון? (יד שניה למשל)

ולגבי העינית, העניין אומנם חשוב אבל לא קריטי לדעתי, סה"כ העיניות של הD50 והD70s לא נוראיות.

אני מקווה שיצא לי להחזיק K100D בזמן הקרוב בשביל שאוכל להשוות. (בינתים החזקתי D70s,D50 ו350D.. השתיים הראשונות ישבו מצויין בידיים שלי אבל השלישית היתה קטנה מדי.. פשוט לא מצאתי דרך נוחה להחזיק אותה)

מה היתרונות של ה k100d על ה k110d הזולה ממנה ב 100$ כמעט. מלבד המיצב הפנימי?

זה ההבדל היחידי שמצאתי ביניהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא רובן, היקרות יותר כן.

אני אחפש לך השוואה.

אוקיי, ממה שראיתי פה בDPreview (האתר היחיד שמצאתי שמשווה בין תוצאות ISO גבוה של כמה מצלמות) ניתן לראות שאין הבדל משמעותי, אבל יש הבדל.

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk100d/page22.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה היתרונות של ה k100d על ה k110d הזולה ממנה ב 100$ כמעט. מלבד המיצב הפנימי?

המייצב הוא ההבדל היחידי, והוא בקלות שווה את ה-$100 האלה.

אין לי מושג.. כמה לדעתך יעלה סט מקבל של ניקון? (יד שניה למשל)

אין לניקון שממש מקבילה ל-K100D, אבל בוא נעזוב לרגע את המצלמה. מספיק לקנות עדשה מיוצבת *אחת* (18-200? VR) שמכסה טווח של רחב-עד-טלה כדי להגיע למחיר של כל הקיט עם הפנטקס (שכולל ושתי עדשות), והיא לא תכסה את כל טווח שמגיע עד 300 מ"מ כמו שתקבל עם הקיט של שתי העדשות. אגב, מישהו נותן לך בחינם? ;)

אם תרצה שתי עדשות מיוצבות עם טווח של עד 300 מ"מ תצטרך כבר ללכת על עדשות מקצועיות. במקרה כזה התקציב, המשקל והמימדים גדלים עוד יותר (לפחות פי שתיים מה-18-200? ?VR).?

ולגבי העינית, העניין אומנם חשוב אבל לא קריטי לדעתי, סה"כ העיניות של הD50 והD70s לא נוראיות.

אפילו העינית של ה-K100D לא להיט, כל שכן העיניות של ה-D50 ו-D70s שקטנות ממנה בצורה משמעותית. כדי להבין את הבעיה, אל תסתפק בלהשתמש בהן לקימפוז (לזה מספיק גם EVF) אלא נסה ממש לפקס איתן בצורה ידנית. תגלה שככל שהעינית יותר קטנה, ככה יותר קשה לראות פרטים כשמנסים לפקס ידנית.

אוקיי, ממה שראיתי פה בDPreview (האתר היחיד שמצאתי שמשווה בין תוצאות ISO גבוה של כמה מצלמות) ניתן לראות שאין הבדל משמעותי, אבל יש הבדל.

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk100d/page22.asp

ההבדל הרבה יותר משמעותי ממה שרואים בבדיקה של dpreview, וכל בדיקה אחרת שראיתי מראה את זה בבירור. אם יצא לך לשחק עם המצלמה, נסה לצלם עם ובלי המייצב במהירות 1/8 שניה ותראה כמה שההבדל משמעותי. אי אפשר לפספס אותו.

תודה על ההשקעה! באמת ההבדל לא מורגש במיוחד. אני מניח שזה עובד על אותו העיקרון כמו הקפאת התמונה שפוג'י משתמשת בה.

ממש לא. בקומפקטיות של פוג'י אין מייצב, ולא משנה איך הם קוראים למצב שלהם שמעלה את ה-ISO. לפנטקס יש מייצב שמזיז פיזית את החיישן בכיוונים שמנוגדים לרעידות היד. היתרון הגדול של מייצב כזה הוא שניתן לנצל אותו עם כל העדשות, כולל עדשות פריים עם אורך מוקד קבוע. בניקון וקנון תצטרך לשלם על המייצב בכל פעם שתקנה עדשה, ואין להן כמעט אף עדשת פריים מיוצבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לניקון שממש מקבילה ל-K100D, אבל בוא נעזוב לרגע את המצלמה. מספיק לקנות עדשה מיוצבת *אחת* (18-200‎ VR) שמכסה טווח של רחב-עד-טלה כדי להגיע למחיר של כל הקיט עם הפנטקס (שכולל ושתי עדשות), והיא לא תכסה את כל טווח שמגיע עד 300 מ"מ כמו שתקבל עם הקיט של שתי העדשות. אגב, מישהו נותן לך בחינם?

לא ממש.. חבל, זה יכל לעשות את החיים קלים יותר :)

לפי מה שחישבתי אפשר להביא מחו"ל ב5000 ש"ח סט של:

D50

Nikon 18-70 F3.5-4.5

Sigma 70-300 APO F4-5.6

אפילו העינית של ה-K100D לא להיט, כל שכן העיניות של ה-D50 ו-D70s שקטנות ממנה בצורה משמעותית. כדי להבין את הבעיה, אל תסתפק בלהשתמש בהן לקימפוז (לזה מספיק גם EVF)

EVF זה Electronic Viewfinded = עינית, לא?

תוכל להסביר בבקשה את המשפט?

ודבר אחרון, בלינק האחרון שצירפת רואים רק תוצאות של הפנטקס, יש לך אולי השוואה של הפנטקס לצד מצלמות נוספות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש.. חבל, זה יכל לעשות את החיים קלים יותר :)

לפי מה שחישבתי אפשר להביא מחו"ל ב5000 ש"ח סט של:

D50

Nikon 18-70 F3.5-4.5

Sigma 70-300 APO F4-5.6

ואפשר באותו סכום לקנות בארץ קיט של K100D עם עדשות בעלות טווח מקביל (ואותה עדשת טלה) ולקבל אחריות לשנתיים של קרט. ציינתי כבר שמקבלים עם מייצב תנועה בכסף הזה?

EVF זה Electronic Viewfinded = עינית, לא?

תוכל להסביר בבקשה את המשפט?

אכן.

כדי לבחור קומפוזיציה EVF מספיק. בשביל פוקוס ידני הוא לא. מצלמות עם עינית קטנה יותר טובות עבור פוקוס ידני, אבל הן גם לא להיט.

ודבר אחרון, בלינק האחרון שצירפת רואים רק תוצאות של הפנטקס, יש לך אולי השוואה של הפנטקס לצד מצלמות נוספות?

לא, אבל התוצאה ללא המייצב צריכה להיות זהה (כלומר לא שמישה באותה מידה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך עצמית הקיט של הפנטקס? אני מקווה שהיא לא כמו 18-55 של הקנון :-\

בשביל עדשת קיט הפנטקס בסדר גמור, אבל אל תצפה לאיכות אופטית כמו ה-17-70 של סיגמה. לא במקרה היא עולה כמה שהיא עולה. ייאמר לזכות פנטקס שלפחות הם לא עיגלו פינות כמו ניקון, וקנון, והקפידו לשלב בעדשת הקיט באיונט ממתכת וסקאלת מרחק, וכן צירפו לה מגן שמש נורמלי.

התכוונתי לכך שה"ייצוב" של ה 110 חסרת המיצב עובד כמו העלאת האיזו שפוג'י משתמשת בה.

ל-110 אין שום מייצב, ופנטקס לא מנסים לרגע לטעון שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא בפירוט היה כתוב שעדשת ה 70-300 מספקת מאקרו חזק. ובאמת המרחב של מפתח העדשה של שניהן נמוך למדי. או שאני טועה בקריאה או שזה בין F/3 ל F/5.6. איך אני יודע לאיזה מרחק לצפות מהמאקרו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקרו של ה-70-300 מגיע בצד הרחוק והפחות איכותי שלה.

הצמצם של הסיגמה 17-70 בצד הרחב מתחיל ב-2.8, שזה מהיר יותר (כלומר פתוח יותר) מה-3.5 של עדשת הקיט. זה אומר שכשעם הסיגמה תוכל לצלם ב-1/30 שניה, עם עדשת הקיט תצטרך לרדת ל-1/20.

המדד של המקרו הוא יחס ההגדלה. הסיגמה 70-300 מגיעה למקרו של 1:2, בעוד עדשות מקרו ייעודיות מגיעות בד"כ ל-1:1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...