איך מחשבים את המכפל של עדשות dslr? - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מחשבים את המכפל של עדשות dslr?

dsane

Recommended Posts

כן, לטלה בלבד.

לא ראיתי את ה70-300 בB&H כשחיפשתי עצמיות עבור פנטקס אז שיערתי שהיא לא מתאימה.

ה170-500 היא הרבה מעבר למה שאני צריך כרגע :)

על ה50-200 לא הספקתי לקרוא עדיין, אבל בגלל המחיר הנמוך שיערתי שהיא לא מהאיכותיות.. או שאני טועה?

תודה על העזרה

ד"א, יד שניה בהחלט בא בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא ראיתי את ה70-300 בB&H כשחיפשתי עצמיות עבור פנטקס אז שיערתי שהיא לא מתאימה.

אפשר להשיג אותה גם בארץ.

על ה50-200 לא הספקתי לקרוא עדיין, אבל בגלל המחיר הנמוך שיערתי שהיא לא מהאיכותיות.. או שאני טועה?

בשביל הכסף, היא יופי של עדשה. אם תבדוק את המבחנים ב-photodo.com תראה שב-200 מ"מ היא אוכלת את הניקון והקנון המקבילות לארוחת בוקר. פנטקס למעלה, ניקון באמצע, קנון למטה:

pentaxvsnikonvscanonmd9.png

גם בשאר אורכי המוקד העדשה הזו לא מפשלת. בהשוואה אליה, העדשות של המתחרים באופן עקבי לא חדות בפינה וצריך לסגור כמה צמצמים טובים כדי לשפר את המצב. בפנטקס 50-200 האיכות טובה כבר בצמצם הפתוח.

Pentax SMC 50-200mm f/4-5.6

Nikon AF-S DX 55-200 f/4-5.6

Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6

ד"א, יד שניה בהחלט בא בחשבון.

בארץ אין מה לחפש ביד שניה לפנטקס, נסה את .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעדשת 70-300 המכפלה היא 4.3 (חישוב של 300/70)

בעדשת 50-200 המכפלה היא 4.0 (חישוב של 200/50)

הסברתי בעבר בפירוט מדוע המכפלה לא צריכה לעניין אף אחד, אבל מספיק לתת דוגמה פשוטה כדי להמחיש את זה: גם לעדשת 50-200 וגם לעדשת 18-70 יש מכפלה זהה של 4.0 למרות שמדובר בשתי עדשות שונות לחלוטין. מה אפשר ללמוד מהמכפלה? כלום. כל הסיפור נמצא בטווח אורכי המוקד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא *הרבה* יותר יקרה. רק אתה יכול להחליט אם שווה לך לשלם פי שלוש בשבילה. היתרון הגדול שלה הוא בצילום באור חלש, החיסרון הגדול נמצא במשקל (וגם המחיר כמובן).

אגב, יש לי את הגירסה הישנה שלה (70-210/2.8‎ APO) ואני כמעט אף פעם לא משתמש בה בגלל המשקל והסרבול. כשאני צריך עדשת טלה (וזה לא קורה הרבה) אני כבר מעדיף להשתמש במינולטה 75-300/4.5-5.6 שלי, שהיא עדשה פחות איכותית ועם צמצם מקסימלי פחות מהיר, אבל עם מימדים ומשקל יותר שפויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיגמה יש 100-300/4.0, אבל היא לא שוקלת פחות מה-70-200/2.8.

פנטקס הכריזו לאחרונה על 60-250/4.0, אבל היא עדיין לא שוחררה לשוק. העדשה תשתמש במנוע סופרסוני פנימי וכנראה שתהיה אטומה לגשם ואבק, ממש כמו ה-K10D.

כרגע אין לניקון, פנטקס וסוני עדשת טלה עם טווח של 200 מ"מ או יותר וצמצם 4.0. יש עדשות 70-200/2.8 כבדות, ויש 50-200 (או 55-200) ו-70-300 קלות, אבל לא משהו באמצע. לקנון יש 70-200/4.0 מוצלחת, אבל היא לא סיבה מספיק טובה בעיני לבחור בפלטפורמה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אין לניקון, פנטקס וסוני עדשת טלה עם טווח של 200 מ"מ או יותר וצמצם 4.0. יש עדשות 70-200/2.8 כבדות, ויש 50-200 (או 55-200) ו-70-300 קלות, אבל לא משהו באמצע. לקנון יש 70-200/4.0 מוצלחת, אבל היא לא סיבה מספיק טובה בעיני לבחור בפלטפורמה שלהם.

במשפט הזה התכוונת שלמצלמות ניקון, או עצמיות מתוצרת ניקון עבור מצלמות פנטקס?

סה"כ אני לא ממש בטוח שאקנה פנטקס (כרגע אני יותר לכיוון ניקון בגלל האפשרויות הבלתי מוגבלות של יד שניה בארץ,אחריות מסודרת ותחרות -מחירים נמוכים יחסית.. אהה וכמובן נוחות).

אבל טוב שהארת את עיניי לכך שיש אפשרויות כלשהן בכל זאת עבור הפנטקס.

אם יש לך עוד מידע חשוב בעניין אני אשמח לשמוע ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשפט הזה התכוונת שלמצלמות ניקון, או עצמיות מתוצרת ניקון עבור מצלמות פנטקס?

לא. התכוונתי שאם אתה רוצה עדשת זום כלשהי עם "200 מ"מ או יותר וצמצם 4.0", תצטרך לקנות קנון (או אולימפוס). לניקון, , פנטקס, טוקינה, טמרון פשוט אין עדשה כזו. לסיגמה יש, אבל היא שוקלת הרבה ועולה בהתאם.

סה"כ אני לא ממש בטוח שאקנה פנטקס (כרגע אני יותר לכיוון ניקון בגלל האפשרויות הבלתי מוגבלות של יד שניה בארץ,

אם חסרים לך פרטי ציוד ספציפיים שאתה לא מצליח למצוא חדשים, זה אכן יתרון. השאלה מה חסר לך בפנטקס.

אחריות מסודרת

יש אחריות לשנתיים של קרט.

ותחרות -מחירים נמוכים יחסית..

המחירים של פנטקס עם אחריות של קרט יותר זולים מאשר המחירים של ניקון עם אחריות של הדר (וזה עוד לפני שמדברים על תמורה לכסף).

אהה וכמובן נוחות).

דוגמאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. התכוונתי שאם אתה רוצה עדשת זום כלשהי עם "200 מ"מ או יותר וצמצם 4.0", תצטרך לקנות קנון (או אולימפוס). לניקון, סוני, פנטקס, טוקינה, טמרון פשוט אין עדשה כזו. לסיגמה יש, אבל היא שוקלת הרבה ועולה בהתאם.

אם חסרים לך פרטי ציוד ספציפיים שאתה לא מצליח למצוא חדשים, זה אכן יתרון. השאלה מה חסר לך בפנטקס.

יש אחריות לשנתיים של קרט.

המחירים של פנטקס עם אחריות של קרט יותר זולים מאשר המחירים של ניקון עם אחריות של הדר (וזה עוד לפני שמדברים על תמורה לכסף).

דוגמאות?

אני מתחיל עכשיו מאפס, אין לי ציוד בכלל (גם לא מצלמה).

מחו"ל אני אקנה רק מB&H (עניין האמינות).

אני חושב על לקנות סט יד שניה (כולל מצלמה), ואם לא אז מחו"ל.

המחירים בארץ אומנם ירדו והפער הצטמצם אבל עדיין עצמיות משתלם יותר בד"כ לקנות מחו"ל.

אם יש לי תקציב של כ5000 ש"ח עבור ועצמיות (כרגע אני חושב על אחת רחבה ואחת לטלה), מה יהיה עדיף בעיניך? להתחיל מפנטקס דווקא או ניקון? באיזה צד אני אוכל לקבל את האיכות הגבוהה יותר בסכום הזה? (כשיד-שניה בארץ,יד ראשונה בארץ ובחו"ל וגם מחודשות מהארץ בא בחשבון).

ובעניין הנוחות, אני מתכוון מבחינת האחיזה של המצלמה, הניקון ממש התלבשה לי על היד כמו כפפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסכום כזה אתה יכול לקנות את ה-K100D עם עדשת הקיט וסיגמה 70-300? APO. כמה אתה חושב שיעלה לך סט מקביל של ניקון עם שתי עדשות מקבילות מיוצבות?

לגבי תחושה ביד, ה-K100D מרגישה מצויין. לא יזיק שתבדוק אותה. כמו כן, העינית שלה יותר טובה מזו של ה-D50 ו-D70s. ב-D40 העינית מעט משופרת, אבל המצלמה מוגבלת בהרבה דברים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...