IBM ו AMD מדווחות על התקדמות בתהליך יצור חדשני ל 45nm - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

IBM ו AMD מדווחות על התקדמות בתהליך יצור חדשני ל 45nm

shlomom

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מעניין מאוד.

בסוף יצטרכו לעצור במזעור הטכנולוגיות, כי או שזה יהיה יותר מדי מסובך לפיתוח או שיגיעו למגבלה פיסית.

אני עוד זוכר שחשבו שהמגבלה הפיזית תהיה 1 מיקרומטר (אלף נאנו, למי שמסתבך). זה היה בזמן ה-, נו, 386 למיטב זיכרוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולך לא נמאס לפלוט שטויות בחיים?

אם אנחנו ממשיכים לדבר על זה, אז כנראה שלא מיצינו את זה...

בכל מקרה, תהליך יצור קטן יותר זה חשוב, כי זה נותן יותר טוב, ואוברקלוק יותר טוב נותן יחסי ציבור טובים יותר ליצרנית המעבד, ככה שהקטנת תהליך היצור תועיל לכולם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עוד זוכר שחשבו שהמגבלה הפיזית תהיה 1 מיקרומטר (אלף נאנו, למי שמסתבך). זה היה בזמן ה-, נו, 386 למיטב זיכרוני.

יש מיגבלה פיזית אמיתית, בדגלים האלו אתה מדבר על גדלים של כמה מולקולות, טרזיזטור חייב ללהיות בנוי מיותר ממולקולה אחת ככה שאתה לא יכול להקטין אותו לנצח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדפקתם או מה ? :bash:

מה הקטע עם התהליך ייצור ?

משעמם לכם בחיים ?

קלטנו את הקטע יאללה לא מיציתם את זה ?

בדיון על תהליכי ייצור זה מאוד הגיוני שיהיה דיון על תהליכי ייצור

אם יש לך בעיה עם זה אל תכנס לדיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגבלה הפיסית כיום עומדת על 32 נ"מ

מדברים היום על 32nm עדיין במעבדות המחקר כי השלב שמבשיל כרגע בדרך ליצור הוא ה 45nm.

אבל במפת הדרכים של החוקרים (והייצרנים) יש תכנונים גם ל 22nm ול 16nm. אמנם מדובר כבר ב 2011 והלאה (ל 22nm) אבל בכל זאת יש אופק פיתוח.

http://scpd.stanford.edu/scpd/courses/ProEd/instituteOnline/semid.htm

http://www.intel.com/corporate/education/emea/event/irc/files/paul_hurley2_abstract.pdf

מלבד זאת אף אחד לא אמר שצריך למזער סיליקון עוד ועוד, יש טכנולוגיות אחרות במחקר ואחת מהם תחליף בעתיד את השיטות המקובלות היום. אי אפשר לעצור את התקדמות הטכנולוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור, ברגע שאתה כותב משפט כמו "המגבלה הפיזית הנוכחית" אז הוא נכון לעכשיו כמובן.

כרגע זאת המגבלה. אבל עובדים על זה שהיא לא תהיה מגבלה וניתן יהיה להמשיך הלאה.

תקן אותי אם לא הבנתי אותך נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה.

למה כאשר אינטל עוברת ל-90 ננו, אז גם עוברת ל-90?, כאילו שהם לא יכולים לעשות תהליך יצור בגודל אחר, למשל 80 ננו?

כלומר, למה הגדלים האלו קבועים ומוסכמים על כולם? למה ש- לא תייצר ב-40 ננו מטר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ישנם גדלים שונים מה"סטנדרט" כמו 110nm, של nvidia בשעה שמעבדים יצרו ב 90nm וב 130nm.

המעבר בין טכנולוגיות יצור/ליטוגרפיה או גודל רכיב (איך שלא יקראו לזה) הוא במרווחים של 1.4 לערך שזה שורש של 2. מה שגורם להקטנת שטח של רכיב נתון בחצי. ומכאן ליצור פי שניים צ'יפים על משטח בשטח נתון.

זה לא שAMD ו הסכימו על גודל מסויים אבל התפתחות הטכנולוגיה גוררת הקטנה הדרגתית ברמות כאלה. הטכנולוגיה נקראת לדוגמא 45nm אבל אין שם איזה תבניות לגו של 45nm אלה מדובר על גודל ממוצע של צמתים או מוליכים. בהחלט יתכן שהגודל הממוצע הוא 47nm אבל יקראו לטכנולוגיה 45nm.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...