כתבה מ-BetaNews על מאבקם העיקש של הקראקרים במיקרוסופט/Windows Vista. - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתבה מ-BetaNews על מאבקם העיקש של הקראקרים במיקרוסופט/Windows Vista.

ר

Recommended Posts

אם עלות מע' תהייה בין 50 ל 75 דולר היה בטוח שלא מעט אנשים יירכשו את התוכנה אפילו בארץ שכן כ 60 דולר בממוצע, על מחשב שעלה 1000+ דולר ובמטרה לקבל "ראש שקט" מבחינת מערכת ההפעלה זהו לא מחיר בשמיים.

אך הבעייה היא שכרגע לא כך הדבר.

אם זכרוני איננו מטעה אותי עלותה של מע' הפעלה WINXP PRO הינה מעל 1000 שקלים - 250 דולר... רבע מעלות המחשב עבור כאשר באופן עקרוני לא קיים לה תחליף ומשמשת כמונופול? נראה לי מוגזם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תמיד אפשר למצוא פרצות. מיקרוסופט לא תנצח, היא תראה שעם היא תשקיע יותר מדי בלטפל בפירטיות היא תפסיד.

כמו שחשבו שאי אפשר לפרוץ את Starforce אבל בסוף כן הצליחו ככה יהיה אותו דבר לגבי .

שימו לב שבסוף StarForce נפלו חזק כי התברר שההגנה גורמת לקילקול של כוננים במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

X_Dror: מה שהיה לא יהיה עוד. בעתיד לא תוכל לגנוב תוכנה. נקודה.

קרא את התת-שרשור הזה. דעתי רק מתחזקת מיום ליום. ההודעה נכתבה לפני חצי שנה, לפני שמיקרוסופט באו "בהפתעה" של ביטול VLK (קוד אחד לכל הארגון, כמו ב-XP PRO CORP).

בוא נגיד דבר כזה: כאשר האינטרס גם של מיקרוסופט, גם של אפל (שהם מטורפי DRM/זכויות יוצרים, כל מחזיק יודע), וגם של מפתחי התוכנה הוא להשמיד את נגע הפיראטיות - המטרה תוגשם. כמה שנים זה יקח אנ'לא יודע. מי שחושב אחרת לדעתי לא רואה את המציאות מתפתחת מול עיניו.

R3tri8uti0n: עלות Ultimate לא 75 אלא 125 (שזה 75 בנוסף ל-50 ששילמת ל-Home בלי שהיתה לך ברירה). בכל מצב אני מאמין שתתחילו לראות שם בארץ הקודש יותר ויותר מחשבים שמגיעים עם מורשה כך שלא תדע בדיוק כמה הוא עלה ליצרן, אבל כשתעשה חישוב בשקט בצד תגלה שכדאי לך מאוד לקנות את המחשב קומפלט ומקסימום להחליף לו רכיב/שניים כמו שתיארתי קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ר היקר.

ראשית, כאשר האינטרס של אפל/מייקרוסופט, שכידוע יישומו עולה כסף רב וכוח האדם שממונה על היישום שלה מוגבל ביותר, מתנגש עם האינטרס של קבוצות HACKING טובות, שכידוע לא משקיעות יותר מדי כספים וכוח האדם שלהן רב בהרבה, סופה של ההשקעה באבטחה היא לרדת לטימיון...

אין ספק שעל קניין רוחני צריך לשלם, השאלה היא מהו המחיר והאם הוא ריאלי.

שנית,

אתה יוצא מנקודת הנחה שנקבל מחשב "קומפלט" מהיצרן עם מע' הפעלה.

זוהי הנחה נכונה אם מדובר בארה"ב בה מירב האנשים קונים מחשבים מורכבים מ DELL/HP אך הדבר לא נכון לגבי ארצנו הקטנטונת.

למיטב ידיעתי, רוב המשק הביתי בארץ רוכש מערכות מחשב מוגדרות אישית (CUSTOM) ולא מערכת מורכבת של לדוגמה שעלותה יחסית למחשב CUSTOM גבוהה יותר.

על כן כאשר ירכוש האדם את המחשב יאמר לו המוכר "האם ברצונו במערכת הפעלה בכ 400 עד 1000 שקלים נוספים? " סביר למדי שהוא יתקל בסירוב...

כידוע, פשרה מושגת כאשר שני הצדדים מתגמשים.

מייקרוסופט וחברות התוכנה האחרות במחירים והצרכנים בנכונות לשלם.

אם המחירים יהיו הוגנים והצרכנים יירכשו את התוכנה לא יהיה עוד צורך הפיתוח הגנות מתוחכמות שכידוע עולות כסף רב.

כנראה שלחלק מאנשי מייקרוסופט יש אינטרס שתהיה קיימת הפיראטיות, שכן אם לא תהיה כלל, לא ייצטרכו שהם יפתחו את מערכות ההגנה הללו ויפטרו את כולם ;D

לסיכום, לדעתי האישית ניסיון לכפות על האנשים בכוח רק יסתיים בכישלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להגיד עם איזה כלים הם יבצעו את האכיפה של הפיראטיות??

Visual Studio ;D

למה אתה חושב שמיקרוסופט לא יכולים להחדיר בכל טלאי אבטחה רשימה של כל הקודים השחורים מהחודש האחרון (או יותר נכון עד אותו רגע)? אתה מודע לזה שהשיטה החדשה של קירוק מבוססת על מספר שנגנב' date=' רק שהפעם הוא לא מספר שאתה מכניס ישירות במערכת ההפעלה, אלא צריך ללכת צעד נוסף ולזייף סרבר (בתוך virtual machine)?

אתה מודע לזה שאתה ואני לא כאלה מיוחדים ומיקרוסופט יכולה להעסיק עשרים חבר'ה ב-60 אלף דולר בשנה שכל מה שיעשו זה לנבור ב-IRC/TORRENTS/EMULE/כל פורום שעולה על דעתך וכל מנוע חיפוש שעולה על דעתך ולמצוא את כל הקודים שנגנבו? אז הפיראטים יחזיקו בסוד את הקודים וישחררו אחד כל חודש. ואז מיקרוסופט תחסום אותו. אתה תשב ותקרק מחדש את המערכת הפעלה שלך כל חודש אצל כל החבר'ה הטובים שעד היום היית עושה להם טובה ומתקין XP PRO? אני לא... ואני התקנתי XP PRO על 20+ מחשבים...

ראשית, כאשר האינטרס של אפל/מייקרוסופט, שכידוע יישומו עולה כסף רב וכוח האדם שממונה על היישום שלה מוגבל ביותר, מתנגש עם האינטרס של קבוצות HACKING טובות, שכידוע לא משקיעות יותר מדי כספים וכוח האדם שלהן רב בהרבה, סופה של ההשקעה באבטחה היא לרדת לטימיון...

לא נראה לי שקבוצת האקרים, חזקה וחכמה ככל שתהיה, תוכל על מיקרוסופט ואפל יחדיו כשהן ידחפו ליישום אכיפת זכויות יוצרים ברמת החומרה. כל דבר אפשר לרכוש, כולל את אותם האקרים. אתה פשוט מציב מודעת דרושים: דרוש האקר שיכול לקרק את מנגנון האבטחה שלנו - שכר - שני מיליון דולר לשנה. אל תהיה תמים ותגיד לי שמי שמסוגל לעשות זאת לא ירוץ לעבוד בשביל בילי גייטס (או מחליפו) וסטיב ג'ובס.

אתה יוצא מנקודת הנחה שנקבל מחשב "קומפלט" מהיצרן עם מע' הפעלה.

זוהי הנחה נכונה אם מדובר בארה"ב בה מירב האנשים קונים מחשבים מורכבים מ DELL/HP אך הדבר לא נכון לגבי ארצנו הקטנטונת.

למיטב ידיעתי, רוב המשק הביתי בארץ רוכש מערכות מחשב מוגדרות אישית (CUSTOM) ולא מערכת מורכבת של לדוגמה שעלותה יחסית למחשב CUSTOM גבוהה יותר.

לדעתי מה שאתה אומר זה מיתוס. היה נכון לפני עשר שנים שמחשב שאתה מרכיב לבד בבית יוצא יותר זול. היום זה ממש אבל ממש לא נכון בארה"ב. פה אתה יכול למצוא מדי כמה שבועות דילים אגדתיים שהם אפילו 40% יותר זולים מאם תנסה להרכיב את אותו מחשב מרכיבים דומים/זהים לבד. במקום שכל רכיב בנפרד יגרום לרווח לכמה middle men, כשאתה קונה מחשב מורכב מיצרנית גדולה הם קיבלו את ההנחה האדירה שלהם כבר ישירות מיצרן הרכיבים.

בכל אופן כמה שתעלה ההגנה למיקרוסופט, כולל התקפה חסרת רסן בשלב כלשהו נגד משתמשי קצה, זה טיפה אפסית לעומת הגדלת הרווחים שלהם בבוטום ליין. ולכן זה יקרה, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לעצור את הפיראטיות.

גם לפני 400 שנה אי אפשר היה וגם עכשיו לא.

מה שכן, אפשר להקטין אותה ע"י שיפור איכות המוצר והקטנת המחיר.

יש תוכנות שאין סיכוי שהייתי משיג אותם (כמו 3dsmax) אם לא יכולתי להוריד אותן מהאינטרנט.

גם אני לא הייתי קונה, 400(?) שקל זה פשוט יותר מדי, במחיר הזה אני יכול להגדיל הרדיסק או לשפר את הכרטיס מסך כשאני קונה מחשב, אני לא הייתי רוצה לבזבז אותו על איזה יקר סתם.

מה שמיקרוסופט צריכה לעשות זה -

א. לשפר את המוצרים שלהם.

ב. להוריד מחירים

ג. להשים את הלקוחות במקום הראשון.

ד.לחייב רכישה של עם כל מחשב (לדוגמה שבתוך כל הרדיסק שנקנה כבר יהיה מותקן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחייב רכישה של עם כל מחשב (לדוגמה שבתוך כל הרדיסק שנקנה כבר יהיה מותקן)???

זהו רק חיזוק של MS כמונופול...

מה עם משתמשים שלא משתמשים ולא רוצים להשתמש ב WIN? פתרון די רע לדעתי >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון זה באמת מסתבך, אבל צריך לחשוב על משהו מבחינת .

אם היא תנסה לטפל בפירטיות עם הראש בקיר היא תיפול כמו כל שאר החברות שניסו את זה לפניה.

UbiSoft ו- Starforce השקיעו טונות כסף בשביל ההגנה החזקה שלהם אבל בסופו של דבר הם רק גרמו נזק לתדמית שלהם וחיזקו את הפירטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי אם מישהו מפתח הגנה אז בן אדם אחר יכול לפרוץ את ההגנה הזו :P

חוץ מזה אם המצב יהיה משמ קשה מקסימום כולם יעברו ללינוקס כמו ואז ככל שיש יותר משתמשים ללינוקס יצרניות התוכנה והמשחקים יתחילו לייצר גם תוכנה שתואמת ללינוקס ומיקרוסופט תפסיד מכל העניין הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיקרוסופט לא תפסיד גרוש גם אם 70% מהפיראטים יתקינו לינוקס במחשבם. איך בדיוק היא תפסיד? 30% הופכים מגנבים למשלמים... ושאר ה-70% לא יהנו מניצול כל המחשב התותחי החדש שלהם בלינוקס וכעבור זמן לא רב יחזרו למיקרוסופט/מקינטוש. שאל אדם ממוצע, לא גיק מחשבים, מה הוא יעשה בלי מסנג'ר לייב או וורד "מקורי" - והוא יגיד לך שהוא לא מוכן להתחיל לסבול בעיות של אי תאימות (וורד "מזויף") או מגוון עלוב של תוכנות במחשב החדש שלו. הוא ישלם כמו בוב'לה על חוקי.

כמובן שיהיו אחוזים גבוהים (מעל 10) שינטשו למקינטוש וללינוקס. אבל זה לא יזיק לרמת הרווחיות של - להיפך הגמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה שום בעיה בלהתקין קראק אחת לחודש

ואני בטוח שגם הרבה אנשים חוץ ממני יעשו אותו דבר מאשר לשלם כמה מאות שקלים

בייחוד שמדובר בווינדוס שנויה במחלוקת כמו ויסטה

למשתמשים חדשים זה יהיה בעיה אבל למשתמשים ותיקים/מנוסים זה חלק מהשגרה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיקרוסופט לא תפסיד גרוש גם אם 70% מהפיראטים יתקינו לינוקס במחשבם. איך בדיוק היא תפסיד? 30% הופכים מגנבים למשלמים... ושאר ה-70% לא יהנו מניצול כל המחשב התותחי החדש שלהם בלינוקס וכעבור זמן לא רב יחזרו למיקרוסופט/מקינטוש. שאל אדם ממוצע' date=' לא גיק מחשבים, מה הוא יעשה בלי מסנג'ר לייב או וורד "מקורי" - והוא יגיד לך שהוא לא מוכן להתחיל לסבול בעיות של אי תאימות (וורד "מזויף") או מגוון עלוב של תוכנות במחשב החדש שלו. הוא ישלם כמו בוב'לה על חוקי.

כמובן שיהיו אחוזים גבוהים (מעל 10) שינטשו למקינטוש וללינוקס. אבל זה לא יזיק לרמת הרווחיות של - להיפך הגמור.

[/quote']

אךךךך כמה שאתה קטן אמונה... אל תדאג הויסטה תיפרץ בסוף . השאלה היא בכמה כאב ראש זה יהיה כרוך ועד כמה המשתמש נחוש לא להעשיר את בילי.

מיקרוסופט היא המטרה מספר אחת שב-ה הידיעה,אני שם את הכסף שלי על הקוריאני המלוכסן הקטן שיפרוץ אותה ;D ולא על התאגיד הענק

כמו בכל תאגיד, ישנם פשאלות . תראה לדוגמה את הXBOX360 שהיא הקונסולה שהכי קל לפרוץ ע"י עדכון firmware פשוט לDVD שנשאר פרוץ :hi:

כיום הרבה יותר קל עדיין להתשמש בוינדוס לא חוקי, ישנם המון גרסאות וינדוס משודרגות ומעודכנות על בסיס חודשי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ר' היקר :)

משום מה נראה לי שאתה עובד ב MS אך זה לא משנה,

גם אם אתה עובד שלהם אולי מעט מדעת הקהל תעבור לממונים עליך ;)

לידיעתך אני משתמש מעט ב (לא הרבה אך פה ושם)

וקיימים ל תחליפים לא רעים ל MESSANGER, WORD, הבעייה המרכזית של היא חוסר תמיכה במשחקים ותוכנות (דבר שמהווה שיקול רב אצל רבים מרוכשי המחשבים) וידידות מוגבלת למשתמש.

בנוסף אתה לא חושב על משהו קטן,

ברגע ש70% ממשתמשי המחשב (כמו שתיארת) יעברו למע' הפעלה חלופיות, יתחילו יצרניות התוכנה האחרות לפתח תוכנות למערכות הפעלה אלו, שכן מי שלא יעשה כן יאבד 70% מנתח השוק...

ברגע שיותר ויותר תוכנות ומשחקים יעבדו עם תאבד MS את אחיזתה.

לצערי ולצער רבים אתה נוקט בגישה הלוחמנית של MS,

המשתמשים ברובם מעוניינים בפשרה אך אם תנסו לכפות עלינו את רצונכם (או רצונה של MS) הסוף יהיה כמו בכל מלחמה, הפסד לשני הצדדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...