כתבה מ-BetaNews על מאבקם העיקש של הקראקרים במיקרוסופט/Windows Vista. - עמוד 7 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתבה מ-BetaNews על מאבקם העיקש של הקראקרים במיקרוסופט/Windows Vista.

ר

Recommended Posts

הסיבה לכך שוויסטה או כל מערכת הפעלה תישאר פתוחה ופרוצה לציבור הרחב טמונה בעובדה, שכל זמן שקיימים אירגונים גדולים, מוסדות וכו' הפריצה תמיד תגיעה מתוך כל אותם חברות. הרי הן בסופו של דבר תמיד ישדרגו למערכת, ובסופו של דבר תמיד בונה את הקופה הגדולה על אותם אירגונים, ולכן מחוייבת לתת להם את הפיתרון הנוח להפעלת המוצר. אותם עובדים שבעלי גישה לסיראלים, להתקנות, הם אלו שמוציאים בסופו של דבר את הפירצה המדוברת או סיראלי כזה או אחר.

מיקרוסופט סתם מנסים להקשות, אבל המלחמה היא חסרת תועלת, העולם צועד לעבר קוד פתוח וגלובליזציה, מנסה לשחות נגד הזרם, זה עובד כל עוד יש לה כוח, אולם חשוב לזכור, היא מעסיקה כוח אדם מוגבל, מתכנתים בעלי גבולות, כשמולם עומד צבא עצום של כמה מילארדים חובבי מחשב, אשר שוקקים למידע ולשים ידם על חדשה. אין לה סיכוי.

בתור אחד שעובד בחברת הייטק מהגדולות בישראל, אני אישית הוצאתי מספיק סיראלים חוקיים של אקספי, כדי להתקין על מאות מחשבים...

אז נמתין בשקט עד שוויסטה תיקלט באירגון והופ.. נדליף הכל החוצה.

Resistance is futile

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^

הם לא יעשו התקנה ראשונית.

החנות תעשה.

וכל השאר יהיה שקוף מבחינתם

יש לי אחד כזה בבית.

כל מה שצריך זה- Router ו- .

ברור, ואנטי וירוס ופיירוול

וגם אז אתה לא ממש מוגן אם מישהו רוצה לדלות פרטים/לפרוץ

ובאמת, תחסוך ממני את הוויכוח האידיוטי שמחשב יכול להסתדר מצויין גם בלי עדכונים

בא לך? אל תעדכן

רוב האנשים בעולם מעדכנים

הסיבה לכך שוויסטה או כל מערכת הפעלה תישאר פתוחה ופרוצה לציבור הרחב טמונה בעובדה, שכל זמן שקיימים אירגונים גדולים, מוסדות וכו' הפריצה תמיד תגיעה מתוך כל אותם חברות. הרי הן בסופו של דבר תמיד ישדרגו למערכת, ובסופו של דבר תמיד בונה את הקופה הגדולה על אותם אירגונים, ולכן מחוייבת לתת להם את הפיתרון הנוח להפעלת המוצר. אותם עובדים שבעלי גישה לסיראלים, להתקנות, הם אלו שמוציאים בסופו של דבר את הפירצה המדוברת או סיראלי כזה או אחר.

מיקרוסופט סתם מנסים להקשות, אבל המלחמה היא חסרת תועלת, העולם צועד לעבר קוד פתוח וגלובליזציה, מנסה לשחות נגד הזרם, זה עובד כל עוד יש לה כוח, אולם חשוב לזכור, היא מעסיקה כוח אדם מוגבל, מתכנתים בעלי גבולות, כשמולם עומד צבא עצום של כמה מילארדים חובבי מחשב, אשר שוקקים למידע ולשים ידם על חדשה. אין לה סיכוי.

בתור אחד שעובד בחברת הייטק מהגדולות בישראל, אני אישית הוצאתי מספיק סיראלים חוקיים של אקספי, כדי להתקין על מאות מחשבים...

Resistance is futile

זהו, שזה כבר לא עובד כמו גירסת הCORPORATE של XP

גם אם זה גירסה של חברות, צריך הפעלה

וקוד שיחסם לא יתן רק הודעה מעצבנת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקווה שהבוס שלך לא עוקב אחרי הגלישה שלך. ;) :-X

עשה טובה, תדליף משהו לכיוון שלי, אפילו רק בשביל לעצבן את ר.

:P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הרבה כאן הגיבו שכל פעם שמעדכנים תמחשב וצריך לעדכן הרבה אז מיקרוסופט יכולים לבדוק ובלה בלה בלה

אז הנה כולם תהנו http://windowsupdate.62nds.com/ תעדכנו את המחשב בלי לשבור תראש לשום דבר ממיקרוסופט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מאמין שבאמת בעתיד מישהו ישלם תמורת התוכנות של מייקרוסופט. לא שאני מזלזל במייקרוסופט, אני יודע שהם לא כאלה נובים ומסוגלים להוציא תוכנה כך שלא תיהיה פריצה, או משהו קרוב, אך זה יהיה טמטום מצד ואף אחד לא ייתן להם. אין שום פראייר שיתחיל עכשיו לקנות תוכנות, ואם היא לא תרגיע עם המחירים שלה אז בטח שלא, פשוט עוברים ללינוקס ולתוכנות קוד פתוח, ואז נראה מה הם יעשו. את קהילת הקוד פתוח הם בטח לא יכולים לקנות ולסגור אותם....

/* מצטער אם זה קצת לא קשור עכשיו או אם דברתם על זה כבר, פשוט קראתי רק את העמוד הראשון והגבתי(אתם לא מצפים שאני יתחיל לקרוא עכשיו 10 עמודים...)*/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי כעבור אתנחתא קלה אני חוזר אליכם במלוא המרץ, כדי לא להשאיר את קוראינו האדוקים בלי מקור בידור בימים קרים אלה, וכמובן כדי אולי קצת לדחוף לכם קצת clue לראש... אולי תלמדו משהו מזה.

מה קשור RSA שמתבסס על מתמטיקה טהורה (ושגם הוא ניתן לפיצוח ברמות מסויימות), לפריצת מערכת הפעלה שכל אידיוט עם עורך HEX יכול לפרק?

הגבתי לנקודה הזו כבר מספר פעמים. תקרא את הדיון שהזכרתי אודות אמצעי הגנה מבוססי שבבי הצפנה (codename palladium) שם מנהל פורום אבטחה של תפוז תמך בדעתי שבעתיד הרחוק יותר לא יהיה דבר כזה גניבת תוכנה, אם מיקרוסופט מאוד מאוד ירצו.

אתה שבוי באשליה כאילו הכסף של MS הופך אותם לחברה "החזקה" או הטובה ביותר בתחום התוכנה.

אתה לא מבין שכסף או גודל אינם הנושאים פה - לא משנה כמה זמן תשקיע בפיתוח הגנה, בסופו של דבר יבוא מישהו עם כלים דומים או מתקדמים משלך ויבין איך העסק עובד. ככה דברים עובדים. תמיד.

אתה תוכל לעמוד על הראש ולא תוכל לפרוץ הגנה שמבוססת על קוד בינארי ייחודי לכל הרצה בגיבוי שבב הצפנה. אבל זה העתיד הרחוק יותר. בינתיים אנחנו מדברים על ויסטה... שלמרות שתהיה פריצה אחת לחודש, הצורך בקירוק תמידי (ומעט מסובך - מצריך מאמץ) יתסכל את מרבית הפיראטים של היום שירימו ידיים מהר מאוד. וכאן המחלוקת הרלבנטית לשנים הקרובות...

אם מישהו יחייב אותי לעשות אקטיבזיציה כל זמן מסוים באינטנרט מה הבעיה להוציא איזה Crack קטן שימנע מווינדוס לנסות להתעדכן?

חוץ מזה ש- תאבד הרבה לקוחות שלא מתשמשים באינטנרט כדוגמת הצבא, חלק ממחשבי הממשלה וכו.

כדי ליצור את אותו קראק קטון, אתה תצטרך לוודא שב-50 מיליון שורות קוד של ווינדוס אין "הפתעות". גם אם היתה לך גישה לקוד מקור זה היה לוקח לך כמה שנים טובות... כשאין לך גישה לקוד מקור זה ייקח לך בדיוק כמה עשרות אלפי שנים קטנות...

מחשבים שלא מחוברים לאינטרנט יהיו מחוברים לשרת פנימי שיריץ סרביס שמנפיק להם קודים מאובטחים רק להם. אותו שרת בלבד אולי יצטרך ליצור גישה עם מיקרוסופט פעם בכמה זמן. אם ממש ממש אסור לו (לא מאמין, כי הוא בטח צריך גם להריץ שרת SUS לעדכונים), אז מנהל הרשת יבצע כמה פעולות "בטוחות" עם מיקרוסופט בטלפון. כדי להמשיך להיות שרת שמנפיק קודים מאובטחים (כאמור כל חצי שנה תצטרך "תעודת חיים" חדשה בכל תחנת עבודה - הכל אוטומטי) אתה תצטרך פעם בכמה זמן להוכיח אצל מיקרוסופט (שיחת טלפון או עדכון אוטומטי) שהקוד הפנימי של הסרבר שלך לא הושחר/הופץ.

ד"א: אני מכיר הרבה מאוד אנשים שלא מבינים כלום במחשבים, וכשהופיע להם ההודעה שה- Windows שלהם לא חוקי, הם פשוט הלכו לשכן\חבר\טכנאי וסידרו להם את זה בלי בעיה. הם לא היו רצים לחנות וקונים וינדוס בשביל זה.

בפעם החמישית שהם יצטרכו להזמין טכנאי ב-כ-ס-ף או להטריד את השכן כי הם כאלה קמצנים, הם יגיעו לבד למסקנה שעדיף להם לשלם ואז כמו ישראלי טוב הם יחפשו קומבינה לשלם על עותק חוקי "למחצה" כמה שפחות (דבר לגיטימי לגמרי). הזכרתי את הקומבינה עם המורים מקודם.

חכו לבעיות אקטיבציה של הסבתא שקנתה מחשב עם מערכת הפעלה ע"מ לשלוח מיילים לנכדים והיא תסתבך עם ההגנות והעידכונים.

הסבתא תקנה מחשב שיגיע activated אצל היצרן... העדכונים יקונפגו על מצב "אוטומטי" אצל היצרן... לא יהיה שום סיוט תדמיתי למיקרוסופט במלחמתה נגד הפיראטים. אם יהיו כמה בכיינים, מיקרוסופט תתגמש - תתן לך עוד איזה רישיון מסכן להתקין על הלאפטופ במקרים אפורים שהם לא יודעים בבירור אם אתה גנב או לא. הם עדיין לא יתנו לך 10 רישיונות להתקין אצל כל המישפוח'ה...

יש גבול לכמות ההגנות שאפשר להשים בלי לפגוע בלקוח. כל ההשקעה הזאת בהגנות פשוט תגרום בסופו של דבר לירידה באיכות המוצר (שגם ככה נמוכה) והחברה טיפול בגלל שהיא הייתה כל כך אובססיבית בנוגע להגנה נגד פירטיות.

מיקרוסופט לא חוזרת לאחור. היה VLK לכל הארגון ב-XP, היום אין דבר כזה. היום אתה צריך להריץ שרת פנימי. האם זה משנה ל-99% מהעסקים? לא ממש. עוד סרביס, פחות סרביס. זה לא שצריך להשקות אותו במים כל שעתיים. יהיו המתלוננים - יהיו הנוטשים - אך הם כטיפה לעומת אלה שישחקו שיניים ויהפכו מפיראטים ללגאליים... מנהלי רשת יביאו את המחשבים של כל המשפחה למשרד פעם בחצי שנה כדי לגנוב רישיון, או יגנבו דרך אם יתאפשר. אני אומר לגנוב למרות שזה לא ממש לגנוב - הם ישלמו על כל רישיון דרך הארגון..מעקב מדוקדק ינוהל אחר הרישוי... הם פשוט יזייפו כאילו ספתא שלהם היא עובדת בארגון, כשהיא לא. כאמור מיקרוסופט יקבלו על הספתא את ה-50 דולר או מה שלא יהיה - אז כולם יהיו מאושרים כי הם "לא יצאו פראיירים".

מעניין יהיה לשמוע דעה של איש אבטחת מידע או מומחה למדעי המחשב.

הזכרתי את עוזי קודם. אך כמו שאמרת - זה תלוי במיקרוסופט והם אכן יקשיחו וירפו את הלפיתה על אשכיי הפיראטיים לפי התגובה בשוק. אם יהיה להם גיבוי מאנשי IT כמוני שיבינו בלגיטימיות שלהם לשנות סטטוס קוו ולאנוס אותך לשלם להם - הם ימשיכו בדרכם. אתה יכול להיות בטוח שמילים בלבד לא ירשימו אותם. אם לעומת זאת תראה להם במעשים שאתה לא מתקין ויסטה אצלך בארגון בשנת 2011 - הם יתייחסו לזה יותר ברצינות ויראו אם כמות המורדים מצדיקה שינוי/דיווש לאחור במדיניות. סיכוי קלוש ביותר. מוצרי מיקרוסופט פשוט כל-כך טובים (למרות זימבורי השכל של רבים) וכל-כך לא יקרים ב-א-מ-ת (כמה עולה WinRAR, יודע? כמה שעות השקיעו בה לעומת ווינדוס? כמה פוטושופ???) שמיקרוסופט יודעת שגם אם תעזוב אתה תחזור אליהם כמו כלב זמן מה אח"כ כי אתה תדאג לעצמך קודם, אידיאלים אח"כ (קוד פתוח? חחחחח).

אתה מתאר לעצמך אנשים מבוגרים שבקושי בודקים דואר בלי להסתבך ושאשכרה לוחצים על הפרסומות של "נמצאה תקלה במחשב שלך, לחץ כאן ע"מ לתקן" מצליחים לעשות אקטיבציה בלי להסתבך?

עוד פעם סיפור הסבתא הזה?

הסיבה לכך שוויסטה או כל מערכת הפעלה תישאר פתוחה ופרוצה לציבור הרחב טמונה בעובדה, שכל זמן שקיימים אירגונים גדולים, מוסדות וכו' הפריצה תמיד תגיעה מתוך כל אותם חברות.

זו היתה נקודת התורפה ב-VLK בימי ה-. עידן הויסטה מעט יותר מורכב. הקוד שתשחרר הוא לא קוד שמנהל הרשת נותן לכל הטכנאים כמו ב-VLK... הפעם מנהל הרשת, אדם בודד, יהיה אחראי לשמור על הקוד הזה בסוד - והקוד הזה ישב בשרת "מחלק הקודים המוצפנים" לכל הארגון. ברגע שהקוד יודלף, מנהל הרשת יועף ומיקרוסופט נורא תכעס על אותו ארגון ברמה שבטוח לא יקרה דבר כזה שוב מאותו ארגון כי זה בטח יעלה להם בעתיד ביחס נוקשה ממיקרוסופט... אז כמו שאתה מבין בעצמך, הארגון שלך ספציפית לא יהיה מקור הדלפה לשום קוד ושום בטיח למרות הבטחתך. אנ'לא מתרשם מההתרברבות שלך. יהיה הרבה יותר קשה לאתר קודי הפעלה של KMS (שזה Key Management Service) בחודשים הבאים עלינו לטובה, מאשר היה לאיתור VLK עסיסי בגוגל ע"י חיפוש מילות מפתח מתאימות.

עשה טובה, תדליף משהו לכיוון שלי, אפילו רק בשביל לעצבן את ר.

מתוק - הוא לא יעשה זאת, מצטער. פשוט מאוד לא תהיה לו גישה לקוד, או שאם יש לו גישה לקוד הוא ידע שזה כמו טביעת אצבעות. אתה רוצה שהוא יסכן את ראשו עבורך, מתוק? אולי הוא MCSE חביב? רוצה שמיקרוסופט יבטלו לו את ההסמכה, פושפוש? לא יפה, באמת... חחחחח

תעדכנו את המחשב בלי לשבור תראש לשום דבר ממיקרוסופט

כבר צפיתי מראש את הנקודה הזו, ואמרתי שבסופו של דבר הטלאים עצמם יכילו את הקודים המושחרים. מה תעשה, תתחיל לקרק כל טלאי שיוצא ממיקרוסופט? יש לך מושג כמה גרסאות שונות יש לכל טלאי? חחחחחח אתה באמת חושב שמיקרוסופט לא מודעת לכל נקודות התורפה שלהם? אתה באמת חושב שאין להם תוכניות מגירה כולל פיצוץ אותם אתרים מפרים? חחחחחחח אין לכם מושג עם מי יש לכם עסק.... אין לכם שמץ של מושג כמה כוח יש למיקרוסופט ואיך היא הולכת להשתמש בו בתבונה טיפין טיפין בשנים הקרובות. בחיי שאתם משעשעים אותי בתמימותכם. כולכם (למעט כמה בודדים שמבינים שמה שהיה לא יהיה עוד ל-נ-צ-ח).

אין שום פראייר שיתחיל עכשיו לקנות תוכנות, ואם היא לא תרגיע עם המחירים שלה אז בטח שלא, פשוט עוברים ללינוקס ולתוכנות קוד פתוח, ואז נראה מה הם יעשו. את קהילת הקוד פתוח הם בטח לא יכולים לקנות ולסגור אותם....

גם על הנקודה הזו דיסקסנו רבות. אין שום סיכוי שיותר מכמה אחוזים בודדים אפילו ינסו לינוקס על מחשב חדש ופיצוצי עליו השקיעו מיטב כספם. יש את כל הסיכויים בעולם שהבודדים שכן ינסו לינוקס כתחליף, יבינו מהר מאוד שזה לא בשבילם ויחזרו על 4 לויסטה עם רישיון חוקי למהדרין. בחייאת..אל תעשו צחוק מהעבודה...הבסט של לינוקס אפילו לא מתקרב ל-, אז אתה הולך להשוות לי עם Aero של ויסטה? C'mon now...

חג שמח מתוקים שלי. מקווה שהשכלתם ולא במעט מדבריי הרבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד אתה הומו? אני רציני. מה נסגר עם השמות חיבה לחברי הפורום?

זה סתם מעצבן. (זה בסדר אם אתה הומו, אבל חלאס!)

אין לי כוונה להסביר לך שוב למה אתה חי בסרט. (ותמסור את זה לבוסים שלך בM$)

אז במקום 5 שנים תפתח את הדיון הזה בעוד 5 חודשים ותראה לבד כמה אנשים רצו לחנות לקנות את המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפורום הרוב עדיין לא יקנו

שאר האוכלוסייה שמבינה פחות תקנה באחוזים גבוהים יותר

עוד 5 חודשים זה לא מדד טוב להשוואה, הרוב עדיין ישארו עם XP

צריך תקופה ארוכה יותר (לדעתי, לפחות שנה וחצי-שנתיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אין אני בטוח שאתה איש יחסי ציבור של בלגייטסופט שבא למכור לנו ויסטה

אוקי אחד נתחיל מיזזה שרוב אנשים מבוגרים כמו שאתה אומר לא יודעים בכלל להתקין וינדוס אז כנראה אני יתקין להם 2 הם לא צריכין ויסטה ומחשב חדש כי גם 98 אני מאמין מספיק להם 3 אם כבר התקנתי לסבתא שלי ויסטה ואני נכד טוב ואני מבקר אצלה לפחות פעם בחודש אני יכול לעדכן גם את הקראק ו מי בכלל צריך טלאי וכל החרטה עם עובד הכל טוב ויש לך פיירוואל טוב אז למה תיקוני ו עוד לאיש מבוגר שכמובן ילך לחפש "פורן באתרים זדוניים" ו , ו 4 זה לא אדם בודד שפורץ זה אלפים אז נגיד כל חודש קראקר אחד פורץ והם מאה זה כמו שמירות בצבא חח אז הוא יעשה פירצה אחד ל100 חודשים ולא ניראה לי שזה מכביד עליו יותר מידי וזה גם כיף לריב נגד גייטסופט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אין אני בטוח שאתה איש יחסי ציבור של בלגייטסופט שבא למכור לנו ויסטה

אתה מדבר עלי?

אוקי אחד נתחיל מיזזה שרוב אנשים מבוגרים כמו שאתה אומר לא יודעים בכלל להתקין וינדוס אז כנראה אני יתקין להם

זה בדיוק מה שהתכוונתי, כל חודש תבוא לשים להם את הקראק החדש?

ואם זה יהיה כל שבועיים?

2 הם לא צריכין ויסטה ומחשב חדש כי גם 98 אני מאמין מספיק להם

יש אנשים ויש אנשים

מי שירצה בעתיד תמיכה מלאה (כרטיס מסך, כמות זכרון, מעבדים מרובי ליבות) יצטרך לעבור

3 אם כבר התקנתי לסבתא שלי ויסטה ואני נכד טוב ואני מבקר אצלה לפחות פעם בחודש אני יכול לעדכן גם את הקראק ו מי בכלל צריך טלאי וכל החרטה עם עובד הכל טוב ויש לך פיירוואל טוב אז למה תיקוני אבטחה ו עוד לאיש מבוגר שכמובן ילך לחפש "פורן באתרים זדוניים"

ואם הם יעשו בדיקה על בסיס שבועי? ואם יש סבתות שהנכד שלהם לא מבקר אותן פעם בחודש? לרוב האנשים אין "טכנאי" צמוד

עד היום רובנו "סונג'רנו" להתקין בכל מני מחשבים ושמנו את הXP CORPORATE ושכחנו מזה

עכשיו נתחיל לעשות סבב כל חודש? אני לא מתכוון לעשות את זה...

בקשר לתיקוני , יש ויש, חלקם יותר קריטיים וחלקם פחות.

זה לא אדם בודד שפורץ זה אלפים אז נגיד כל חודש קראקר אחד פורץ והם מאה זה כמו שמירות בצבא חח אז הוא יעשה פירצה אחד ל100 חודשים ולא ניראה לי שזה מכביד עליו יותר מידי וזה גם כיף לריב נגד גייטסופט.

זה לא משנה כמה, בטוח שיצליחו לפרוץ כל פעם מחדש, לא טענתי אחרת

לסגור את הפירצה לוקח הרבה הרבה פחות זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...