לוח אם נשרף או משהו מוזר אחר? צריך עזרה! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם נשרף או משהו מוזר אחר? צריך עזרה!

Ran B

Recommended Posts

היי לכולם!

יש לי איזה סיטואציה מוזרה ובעיה יותר מוזרה ועכשיו אני מתחרפן.

באתי הביתה, הזזתי את העכבר כדי שהמחשב יצא מהשומר מסך..סבבה נכנסתי והכל טוב ויפה.

ואז נתקע לי העכבר, אז סבבה קורה לי לפעמים. הוצאתי וחברתי את הUSB של העכבר מחדש ו..לא עבד.

אז החלטתי ללכת חזק ולחצתי על הריסט (הייתי עצלן מידי בשביל לרסט עם המקלדת, ולא אין לי כפתור של WIN, זה מקלדת משנת 80 כמו

שאני אוהב - לא קריטי).

המחשב עלה, אבל שוב, העכבר לא מגיב. לא נורא הפעלתי כל מיני תוכנות ובלה בלה בלה..והעמסתי קצת, ואז הוא קצת נתקע ופתחתי את הטסק מנג'ר,

אם אני לא טועה אחרי כמה דקות המחשב נרגע ואז התחרפנתי ובצעתי שוב ריסט (ע"י הכפתור האיום).

ואז......שקט....

המחשב לא עולה, המנורה של הארד דיסק טוחנת כמה שניות יותר מידי ואז נעצרת. המסך לא מקבל תקשורת. המנורה שלו מהבהבבת.

ומפה התחילה הבעיה! מה לא ניסתי.. הזזתי את הג'אמפרים של הUSB שלא יתנו חשמל ליציאות - אולי היציאות מקוצרות. לא עבד.

הוצאתי את הזכרונות, כרטיס מסך, חשמל של הלוח אם. לא עזר.

איפסתי את הביוס, הוצאתי את הסוללה, עשיתי את כל התהליכים האפשריים. לא עזר.

הלוח אם כאילו לא מגיב.

עכשיו אני פותח את המחשב, העכבר USB מקבל חשמל (החזרתי את הג'אמפרים), ונראה לי שגם המקדלת עושה אורות בהתחלה.

(או לפחות מקלדת אחרת שניסיתי עשתה..).

אבל הכבל רשת למשל - אין אורות בכרטיס רשת, כמו שיש בדר"כ שהמחשב פועל.

הסוויץ בכלל לא מדליק את הלד של הפורט (הפיזי) שמחובר למחשב שלי. (כשהמחשב דולק).

נראה כאילו הלוח אם מת? האם זה ככה?

מישהו יכול לעזור לי ולהגיד לי מה קרה או מה הוא ממליץ לעשות כדי להשיב את המחשב שלי לחיים!

:'(

רן.

נ.ב.

אם אתם צרכים מפרט או משהו תגידו. סה"כ יש לי ספק כוח חזק ENERMAX 350W

הארד דיסק, צורב, CD רגיל. GFORCE 6600GT. פנטיום 4 2.66@3.0GHZ, פאן באס (בניה עצמית),

2 קטודות (שלא שסגורות כל הזמן, רק לפעמים מדליק), לוח אם P4P800SE.

אני לא חושב שהבעיה בספק, כי בכוונה קניתי ספק חזק (לפני שנה בערך), ועד היום הספק אני רק מרוצה מהספק הזה.

לא משנה כמה העמסתי עליו אי פעם הוא החזיק כמו גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסתי, מה לא ניסתי תאמין לי.

לא עוזר.

ניסתי גם לחבר רק מקלדת עכבר ומסך. ואפילו רק מסך.

כלום.

משהו יותר מידי מוזר.

אני חושש שהלוח פשוט הלך! ואני לא מבין איך, אם זה ככה באמת.

עוד הצעות לעזרה? :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט לא חושב שזה הספק, אין סיכוי פשוט.

הוא חזק ביותר, ועובדה שהמחשב עובד. וגם שאני מנתק את כל הדברים ה"מעמסים" כביכול, הספק רץ ועדיין לא נראה חיים.

אני אנסה את זה, אבל אני שולל את זה מראש.

עוד רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ אם אתה יכול לנסות להשיג תואם לאותו סוקט של המעבד ולהתקינו זו תהיה הבדיקה האפקטיבית ביותר על מנת לדעת אם הלוח אם שרוף כי ככה תראה בצורה ברורה אם המחשב עולה או לא . אבל סביר להניח שכבר היית עושה את זה אם הייתה לך האפשרות אז ככה ש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי פחות או יותר את האפשרות, אבל לא ממש את הכוח ובטח ובטח שלא את הזמן (אני מחר חוזר לבסיס)..

אבל הצעה שחשבתי לעשות כמובן, כמו שאמרת.

אני אראה, אולי אני אמצא זמן לעשות את הסיוט הזה. יש לי ביג טייפון, ומארז גדול והרבה דברים לנתק ולחבר..בעע

אשמח לדעת אם לעוד מישהו יש רעיון, מה לעזאזל קרה פה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, החלפתי לוח רק לבדיקה (משהו של VIA MAINBOARD). עשיתי את זה בצורה מאוד עצלנית. לא חיברתי הארד דיסק כי אין SATA בלוח הזה.

ואח"כ בכל זאת חיברתי סתם הארד דיסק IDE רגיל.

שמתי את המעבד, 2 סוגים שונים של זכרונות (כל פעם ניסתי משהו אחר).

כאשר חיברתי לחשמל, הלוח הראה חיים - ביציאת כרטיס הרשת היה אור! (לעומת הלוח של הרגיל שלי, של ASUS).

שהדלקתי את המחשב, היה ציפצוף ארוךךךךך בלתי פוסק. ואז נפסק ל2 שניות ושוב ארוךךך..

- מעבד?

-זכרון?

- אולי גם הלוח הזה מת, יש סיכוי יכול להיות שירדו לו כמה חלקים כשהוא היה זרוק במקומות שונים.

החלפתי לסוג אחר של זיכרון ולא עזר כלום.

(מעבד אין לי משהו אחר לנסות).

אני מכריז סופית שהלוח מת. (אלא אם מישהו מתנגד ויש לו הצעה).

אולי מה שגם רומז לי סוף סוף להחליף את עידן ה478 ולעבור למשהו חדש יותר. (משהו דוחף אותי להחליף פלטפורמת מחשב אחרי בערך 3 שנים).

אז חשבתי לעבור לעידן החדיש יותר היום, הdual .

אז אתם עדיין נשארים בתמונה לעזור - איזה מעבד עדיף? הסתכלתי על המלצה של D805 וראיתי שבמחיר מאוד דומה (רק הבאס הוא 800 ולא 533) יש את הD820. (תושבת 775 אם אני לא טועה) - אז מה אתם אומרים?

והאם יש לוח טוב, באמת טוב, לתושבת הזאתי ושיש לו כניסת AGP (כי יש לי כרטיס מסך באמת טוב מאוד, בשבילי, על תושבת AGP ורק לפני חצי שנה בערך הוא נקנה). ?

תודה,

רן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוסה, נבדק, בוצע - לא עבד.

עשיתי איפוס עם הג'אמפר, הוצאתי את הסוללה ואיפסתי, כמו שרשום בספר של הלוח.

הוצאתי אפילו סתם את הסוללה גם.

הוצאתי והחזרתי כרטיס מסך מלא פעמים וגם זכרונות.

גם ניסתי סוג אחר של .

כלום. וברגע שמחברים את הלוח לחשמל, אפילו מבלי להדליק את המחשב אמור להיות אור כזה ביציאה של הכרטיס (שהכבל מחובר והוא מחובר).

אגב, הלד שעל הלוח אם דולק. (כלומר ללוח יש חשמל, טוב המחשב גם נדלק אז זה אומר שהחיבורי חשמל גם בסדר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות.

יכול להיות שהלוח השני שניסיתי עליו פשוט לא היה תקין גם.

יכול להיות שגם הלוח וגם המעבד שלי הלכו.

המצב הוא שהלוח של מקבל חשמל, הלד שלו דולק. אבל היציאת כ.רשת לא דולקת.

הלוח השני מצפצף ולא מעלה כלום. אבל כן היציאה של הכ.רשת דולקת - (אולי הלוח תקין).

מה שמביא באמת למסקנה שהמעבד הלך (מה שאני ממש לא חשבתי שזה זה).

אז, באמת כנראה העסק הזה סגור. (זה היה נראה ככה מהתחלה, הייתה לי תחושה, ואף פעם אין לי תחושה של "זהו - מת").

אז עכשיו אשמח לשמוע ממך המלצה על מה שרשמתי בפוסט בעמוד הקודם, לגבי מעבד חדש, לוח חדש.

תודה, רן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...