עם ישראל בחזרה לשתי ממלכות - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עם ישראל בחזרה לשתי ממלכות

zam

Recommended Posts

יופי, אבל אין שום סיבה שאזרח המדינה, שממלא את כל חובותיו למדינה, שירת בצבא ומשלם מסים, לא ייהנה מהזכות הבסיסית להתחתן במסגרת אותה מדינה (אגב, זה אמנם תקף גם לגבי נישואים חד-מיניים אבל זה נושא הרבה יותר מסובך). ואני מדבר דווקא על הלא-יהודים.

אגב, עברת פעם תהליך גיור? זה לא הדבר הכי מהנה בעולם, בשפת המעטה.

דייייייייייי נמעס כבר לשמוע על זה רוצה להיות אזרח ישראלי תעבור התאזרחות כמו בכל מדינה נורמלית מי מבקש מהם לעשות גיור(משתמשים בגיור כדלת אחורית כדי להכנס למדינה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 188
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יופי, אבל אין שום סיבה שאזרח המדינה, שממלא את כל חובותיו למדינה, שירת בצבא ומשלם מסים, לא ייהנה מהזכות הבסיסית להתחתן במסגרת אותה מדינה (אגב, זה אמנם תקף גם לגבי נישואים חד-מיניים אבל זה נושא הרבה יותר מסובך). ואני מדבר דווקא על הלא-יהודים.

אגב, עברת פעם תהליך גיור? זה לא הדבר הכי מהנה בעולם, בשפת המעטה.

Word

דייייייייייי נמעס כבר לשמוע על זה רוצה להיות אזרח יהודי תעבור התאזרחות כמו בכל מדינה נורמלית מי מבקש מהם לעשות גיור(משתמשים בגיור כדלת אחורית כדי להכנס למדינה)

לא ידעתי שבכל מדינה נורמלית מחריכים אותך להמיר את דתך בתהליך מייגע שנמשך שנה הכולל המון כניסות "בדלת האחורית", if you know what I mean.

Of course you do...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דייייייייייי נמעס כבר לשמוע על זה רוצה להיות אזרח ישראלי תעבור התאזרחות כמו בכל מדינה נורמלית מי מבקש מהם לעשות גיור(משתמשים בגיור כדלת אחורית כדי להכנס למדינה)

תחזור לחטיבת ביניים, לשיעורי הבנת הנקרא.

בשבילך אני אכתוב את זה בצורה ממש ממש פשוטה:

יש אזרחים ישראלים. עם תעודות זהות כחולות. ששירתו בצה"ל. שמשלמים מסים. שלא יכולים להתחתן בישראל. כי הם לא יהודים. הבנת? לכתוב לך את זה במודגש? בכתב גדול יותר? בצבע אדום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תואר ראשון אין לי(עדיין), אך אני איני מסלף נתונים כדי שישרתו את מטרותיי.

אתה חוצפן, לא סילפתי אף נתון. אלא אם מה שכתוב בויקיפדיה שקרי.

הסטטוס קוו הוא פשרה. בתור פשרה הוא נקבע ע"י הסכמת הרוב בזמן קום המדינה(ולעניות דעתי - גם היום הרוב תומך בו), בצורה כזאת שלא תפגע(יתר על המידה) לא ברגשות הדתיים\חרדים ולא ברגשות החילונים.

אתה גם לא צריך כל כך לדאוג לחילונים. מי שמאיתנו מתנגד בחריפות לסטטוס קוו יודע להשמיע את צעקתו, ואלו מאיתנו אשר תומכים בסטטוס קוו - ממש לא עושים זאת בשל פחד מהחרדים.

ולעניות דעתי הרוב היום לא תומך בו. אתה לא רואה את הקולות הנשמעים כל הזמן כנגד הכפייה הדתית? ומדובר על כך שהחרדים מקבלים קיצבאות ענק בלי לתרום מאומנה לכלכלה ולמשק (הם לא עובדים), חתונה אזרחית, תחבורה בשבת ושאר הבעיות בהן דנו. עשה לעצמך ניסוי קטן - חפש כתבה ב-ynet מהשנתיים האחרונות, שנכתבה ביום חול על הנושא בעלת 100 תגובות לפחות, ותראה מה אחוז התגובות כנגד ה"כפייה הדתית" ומה אחוז התגובות המצדיק אותם. כל הזמן מדברים על הנושאים שלעניות דעתך הם סטטוס קוו - אם היו, לא היה טעם לדוש בם. יש הרבה ביקורת בשנים האחרונות בקרב הציבור הרחב על זה שהחרדים לא משרתים בצה"ל (למה שחיילים חילונים יהרגו וחיילים דתיים יקבלו מלגה מהמדינה ללימודים בחדר ושיחרור מצה"ל?), על נישואים אזרחים, על תחבורה בשבת ואפילו על יחס החרדים להומוסקסואלים.

ה"סטטוס קוו" זה לא דבר קדוש, יש כל הזמן קונפליקטים שהדתיים רוצים לקבל יותר (בעיקר כסף) והחילוניים רוצים שהם יתרמו יותר ופחות יכתיבו להם כיצד לחיות. מי שקבע את חוקי הסטטוס קוו הם הכנסת ובג"צ - לא עשו משאלי עם לאחרונה בנושא. הכנסת נותנת הרבה מדי הקלות וכספים למפלגות החרדיות כשוחד בתמורה לתמיכתן, לדעת הרבה אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחזור לחטיבת ביניים, לשיעורי הבנת הנקרא.

בשבילך אני אכתוב את זה בצורה ממש ממש פשוטה:

יש אזרחים ישראלים. עם תעודות זהות כחולות. ששירתו בצה"ל. שמשלמים מסים. שלא יכולים להתחתן בישראל. כי הם לא יהודים. הבנת? לכתוב לך את זה במודגש? בכתב גדול יותר? בצבע אדום?

אבל הם אזרחים אז זהוא אף אחד לא מכריח אף אחד להתגייר להפך מנסים כמה שיותר להקשות שרק מי שבאמת רוצה יתגייר והם יכולים להתחתן רק לא עם יהודים(גם עם יהודים אפשר רק לא בארץ)

Word

לא ידעתי שבכל מדינה נורמלית מחריכים אותך להמיר את דתך בתהליך מייגע שנמשך שנה הכולל המון כניסות "בדלת האחורית", if you know what I mean.

Of course you do...

עוד הפעם בישראל יש כמה דרכים לקבל אזרחות 1 מהם זה דרך זכות השיבה דבר שלא קיים באף מדינה אחרת

אבל יש גם אפשרות להתאזרחות רגילה בלי שום דת באמצע בדיוק כמו בכל מדינה אחרת אני בכלל לא מבין את הטענה נגד הגיור זה פרוילגיה שקימת רק בארץ בשום מקום אחר אין את זה ועוד באים בטענות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הם אזרחים אז זהוא אף אחד לא מכריח אף אחד להתגייר להפך מנסים כמה שיותר להקשות שרק מי שבאמת רוצה יתגייר והם יכולים להתחתן רק לא עם יהודים(גם עם יהודים אפשר רק לא בארץ)

עוד הפעם בישראל יש כמה דרכים לקבל אזרחות 1 מהם זה דרך זכות השיבה דבר שלא קיים באף מדינה אחרת

אבל יש גם אפשרות להתאזרחות רגילה בלי שום דת באמצע בדיוק כמו בכל מדינה אחרת אני בכלל לא מבין את הטענה נגד הגיור זה פרוילגיה שקימת רק בארץ בשום מקום אחר אין את זה ועוד באים בטענות?

לא מחריכים אותי? אז שגם לא יחריכו אותי להתגייס, לשלם מיסים ולהתייחס לחוק. למה אם לא היו נותנים ליהודים בחו"ל להתחתן כדרכם או בשום דרך אלא היו אומרים להם "סעו לקפריסין/לישראל" אז אתה וכמותך הייתם זועקים "אנטישמיות". גם אם לא יהודים אני לא יכולה להתחתן, בארץ. אז אולי שמשרד הפנים או הרבנות המזדיין ישלם לי על חתונה בחו"ל במקום כמעין צורה של החזר מס? או שאולי יחזיר לי את הזמן שבזבזתי בצבא.

במקומות אחרים לא באים בטענות בנוגע למוצא כשאתה מהגר אליהם. מקומות אחרים מקבלים פליטים, בארץ מגרשים אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה סרט אתה חיי? הם לא יכולים, נקודה, אלא אם הם מתגיירים. אף לא יהודי לא יכול להתחתן בארץ, אלא אם הוא נוצרי/מוסלמי, אז לזה גם יש "סטטוס קוו" למה נראה לך כל המוחאמדים והפאטמות נוסעים למכה כדי להתחתן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...