OC, ספקים ג'נריים, והסיכונים הטמונים בכך - עמוד 4 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC, ספקים ג'נריים, והסיכונים הטמונים בכך

GGuyZ

Recommended Posts

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני על OC של 2.45GHZ ללא הוספת מתח ועל ספק ג'נרי! (מארז + הספק עלו לי כ-180שח).

בנתיים מחזיק, אך אני דיי פוחד שיקרה משהו, שוקל ברצינות להחזיר את הכל למצב לסטוק אחרי קריאת הדיון הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך יש מעבד חד ליבה, ההספק הנצרך מהמערכת שלך הוא ממש נמוך בהשוואה ל 805D בOC.

אני הייתי דואג הרבה פחות, אם הספק הגנרי 400W או משהו מעל זה ...

אני עבדתי חודשים רבים עם ספק כוח גנרי מעבד 3200 ולעיתם בOC ללא בעיות.

אבל מחשש של קפיצות מתח ותוספת הכרטיס מסך "הכבד" יותר החלטתי לעבוד לאנורמאקס. :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן לעשות OC לכרטיס מסך אתה בבעיה.

לכן אולי תצטרך יותר מ 400W תלוי כמה הספק המעבד יצרוך.

[ברגעים אלו אני מבין למה היה עדיף לקנות בדור הקודם]

ההספק הנצרך ע"י המעבד שלך הוא עצום לעומת .

הספק ששלחתי מבטיח 85 אחוז נצילות במאמץ.

"High efficiency exceedings 85% (at full load)"

למה לומר מבלי לבדוק באתר היצרן? :bash:

http://www.fsp-group.com.tw/english/1_product/2_detail.asp?mainid=1&fid=50&proid=123

תרגע, הסתכלתי באתר היצרן והתבלבלתי בין הדגמים. הדגם שאני ראיתי נותן רק 70%. בכל מקרה, האם מוכרים בארץ כזה דגם שמספק 500W?

מעבר לעניין הנצילות, עדיין לא ראיתי שום סיבה למה הספק של HEC פחות טוב? אני גם לא מבין למה הTDT של HEC זול משמעותית מדגמי ה-ACE. מה ההבדל?

RTR: אני מתבסס על הכתבה הזאת. ראיתי אותה כבר ותודה. לגבי הTOPOWER - מעניין מאוד שבפורום ספקים באתר מציינים אותו כיצרן איכותי, אך מצד שני אף אחד לא ממליץ עליו. לכן שאלתי ואין כאן עניין של 'ללמוד' לקח או לא.

למי שעדיין לא הבין, אני חושב שבמקרים מסויימים, כמו המקרה שלי ספק ג'נרי זאת לא בחירה רעה. צריך לוודא שהוא יציב, לא להגזים באוברקלוק ולחשב כמו שצריך את הזרם(אמפר) הכולל שכל החלקים לוקחים במסילת ה12V. זה שהשקפת החיים שלי שונה משלכם, ואולי אפשר להגיד יותר נוטה ללקיחת סיכונים, לא אומרת שאני לא יודע מה אני עושה. אם לא הייתי מעלה את הבאס יותר ונשאר על 3.5 ג'יגה, אין שום סיבה שהספק היה פתאום מת לי. אם בכל זאת הוא היה נדפק, אז מה? יש אחריות ל-3 שנים על כל החלקים החשובים.

הסיבה היחידה שאני רוצה לקנות ספק אחר היא כי אני רוצה להחזיק אובר קלוק גבוה מ3.5 ובתקווה אפילו 4 ג'יגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין אותך

הפרש המחירים בין ספק ג'נרי לאיכותי הוא קטן מאוד. אפשר לומר אפסי. אז מה הקטע להתקמצן על כמה עשרות שקלים אם אחר-כך עלולה להשרף חומרה בשווי אלפים? :nixweiss: תבין, אין כזה דבר בטוח עם ספק ג'נרי. כל חישובי הזרם שאתה עושה לא שווים כלום כי אין קשר בין המספרים שרשומים על ספק ג'נרי לנתונים האמיתיים שלו. גם בסטוק המעבד שלך צורך לא מעט, ולכן עדיף שיהיה ספק נורמלי שיחזיק אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשרות שקלים? איך הגעת לנתון הזה.

הספק הכי זול ויחסית איכותי שמצאתי הוא ה-HEC TDT500, שעולה 350 ש"ח.

ספק ג'נרי עולה 100 בלחץ, ואתה מקבל אותו מתנה עם מארז ג'נרי כמו שלי(למארז עשיתי כמובן. לספק זה כבר בעייתי : :lol: )

לפי בדיקה שאני עורך, גם הHEC הזה לא בטוח יחזיק לאורך זמן(3 שנים +). ולכן ייתכן ואני אצטרך לרכוש ספק ב500-600 ש"ח. וזה כבר חתיכת קפיצה במחיר מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HEC 300W נמכר בהחל מ135 ש"ח

ולפני שמישהו קופץ, זה עדיין יותר וואטים - יציבים - ממה שנותן ספק ג'נרי בכל דירוג שהוא

ובכל מקרה גם אם המחשב שלך יעשה שמיניות באוויר FSP 400W יהיה די והותר בשבילו:

http://www.noacomp.co.il/Product.asp?productid=4361

http://www.fsp-group.com.tw/english/1_product/2_detail.asp?mainid=1&fid=52&proid=191

הכרטיס מסך צורך 30W בלחץ, מה שמשאיר למעבד למעלה מ180W ובשביל להגיע לצריכת חשמל כזאת תצטרך לבצע OC של 100%+ (הרבה מעבר ל4 ג'יגהרץ המתוכננים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת המעבד הזה לוקח 180W ב4 ג'יגה.

לפי החישובים שאני עושה אפילו 550W לא יספיק. לפחות לא לאורך זמן. הוא יהיה יציב שנה אבל מה יקרה אחרי זה? זה מחשב שמבחינתי מיועד ל3-4 שנים.

אני לא משדרג מהר כמו שאתה מבין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרגע, הסתכלתי באתר היצרן והתבלבלתי בין הדגמים. הדגם שאני ראיתי נותן רק 70%. בכל מקרה, האם מוכרים בארץ כזה דגם שמספק 500W?

מעבר לעניין הנצילות, עדיין לא ראיתי שום סיבה למה הספק של HEC פחות טוב? אני גם לא מבין למה הTDT של HEC זול משמעותית מדגמי ה-ACE. מה ההבדל?

א. אני תמיד רגוע. :cool2:

ב.לא שאני יודע.

ג.נצילות היא חשובה בחשבון החודשי, וזה משמעותי מאוד.

מתחים יותר מדוייקים ,לכן צריך לבדוק ביקורות ברחבי הרשת לברר איך הספק מתמודד עם עומס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל הספקים האיכותיים המתח די יציב. אפילו בספק קקי שלי שנשרף המתח היה יציב ביותר(ובדקתי עם מולטימטר).

לגבי הנצילות וחשבון החשמל - בואו נהיה כנים לרגע, כמה זה כבר משנה? אז במאמץ המחשב יצרוך עוד 50W. זה כלום... לא משהו שתרגיש בכלל. תשאיר אור דולק קטן בבית כל הלילה וזה בערך ההבדל.

מעבר לכך, המחשב לא כל הזמן במאמץ, אז עניין הבזבוז רוב הזמן לא משמעותי, ותקן אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה איך הם במאמץ,יש כאלה שמצליחים לדוגמא לשמור מעל 12V ויש שלא.

משנה מאוד יש מערכות הצורכות הספקים גדולים אפילו במנוחה [sLI וכדומיהם] במקרה שלך המעבד בעיקר.

דוגמא:נגיד שהמחשב פועל 24 שעות וספק נציל חוסך 50W בממוצע בחישוב קצר של 30 יום יוצא יוצא שהוא חוסך 36KW.

נגיד שמחיר החשמל 0.43 אז יוצא שהוא חוסך 10.8 ש"ח בחודש ובשנה כמעט 130 ש"ח.

אז הנה הספק כוח כיסה את הוצאת הקניה בשנה הראשונה לשימוש....

בגלל זה צריך לראות מה נצילות הספק כוח בהספקים נמוכים יחסית, כרגע ספקים לא ממש נצילים כאשר נצרך מהם הספק נמוך.

קיצר מה שאני בא לומר אם קונים משהו קונים לפי איכות, ביצועים והתמורה לכיס. :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אתה רואה שרשום על נצילות במנוחה? חיפשתי את הנושא ורק בביקורות מעטות מצאתי.

אני יודע שהנצילות במנוחה נמוכה יותר. אבל האם היצרניות נותנות את הדגש על העניין? אם הנצילות במנוחה שווה בין היצרנים השונים ורק הנצילות במאמץ משתנה, אז הרי שאין כאן הבדל משמעותי.

דבר שני, תעשה מצב חורף אוטומטי למחשב ופתרת את הבעייה, אינך מסכים?

בכל מקרה, אשמח לקבל אופצייה חלופית לספק, אבל שיהיה לפחות 500W. וכמובן לא במחיר אסטרונומי שכן זה כבר באמת לא משתלם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.silentpcreview.com

http://www.systemcooling.com

כל יצרן שונה מהשני לכן צריך לבדוק דגם גדם...

הכל שונה אין דבר כזה לא משמעותי.

רוב האנשים מורידים דרך תוכנות שיתוף אז מצב חורף לא אפשרי...אולי קול אנד קוויט.

אבל זה לא מכבה את המחשב...רק צורך פחות הספק.

קיצר אני הייתי קונה ספק שגם נציל וגם איכותי.

*הסילבר סטון הוא אחלה למחיר שוובה להשקיע עוד קצת כסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסילברסטון אכן נראה איכותי, אבל הוא ממש מעל להתקציב שלי.

בחלומות הכי פרועים לא התכוונתי לעבור את ה500 ש"ח בקניית ספק.

האם אין אופציות אחרות משתלמות? ה-HEC TDT500 עדיין קורץ לי. העניין הוא, שמבדיקה באתר HEC לא רשום כלום על הנצילות שלו. האם אני מפספס משהו או שמדובר בנצילות כה ירודה שהם אפילו לא 'טורחים' לציין זאת?

מישהו גם מוכן להסביר לי מה זה Active PFC? זה מייצב יותר את המתח למיטב הבנתי, אך כמה זה משמעותי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...