OC, ספקים ג'נריים, והסיכונים הטמונים בכך - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC, ספקים ג'נריים, והסיכונים הטמונים בכך

GGuyZ

Recommended Posts

אוברקלוק זה כזה דבר ממכר.

הרצון להגיע עוד ועוד ועוד לא עוזב.

הלילה בשעה 1 לפנות בוקר לערך, המחשב שלי נפל חלל. אתמול, לאחר שבמשך חודשיים החזיק עם ל3.5 ג'יגה, החלטתי להגיע לגבולות חדשים בזכות הפריזר 7 פרו שקניתי.

ואיך אפשר להאשים אותי? טיפסתי ל3.8 ג'יגה, ומד הטמפ' הראה במאמץ מלא - 48 מעלות מקסימום. עם כאלה טמפ' מצויינות לפנטיום D רותח המיוצר ב90 ננומטר, איך אפשר לעמוד בפיתוי ולא לעלות עוד ועוד למעלה?

האמת בשלב זה 3.8 ג'יגה הספיקו לי. כרגיל, התחלתי בבדיקת העומס השגרתית - Large FFTs בשני PRIME95 שונים - אחד לכל .

שמח ומאושר ראיתי איך הבדיקה ממשיכה והכל טוב ויפה. אחרי כחצי שעה של בדיקה נוכחתי לדעת שהמעבד עושה throttling. חשבתי לעצמי, איך זה יכול להיות? המעבד קפוא!(טוב לא בדיוק... אבל תסכימו איתי ש-48 זה די נמוך לקציצה הרותחת הזו).

לפני שהספקתי לתת לעצמי תשובה, שמעתי בום, ואפקט הדומה לפלאשבנג בקאונטר סטרייק הופיע לנגד עיני. כמה חבל שהוא התרחש בתוך המחשב שלי.

רבותיי הספק מת. בדיקה שגרתית למדיי של תוכנת מאמץ רצחה את המחשב היקר שלי בדם קר. ספק הCOLORSIT 480W שלי התפוצץ. הוא לא עמד בעומס.

כנראה שזה מה שמנע ממני להגיע רחוק בהרבה מבחינת האוברקלוק. כמה חבל, שכן עם טמפ' כאלה ובתנאי שהלוח יחזיק - ייתכן ואני מסוגל לשבור שיא עם אוויר למעבד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תשמע אחי אני מצטער לשמוע בקשר לספק שלך .......חחח קצת מצחיק אבל גם עצוב ..

האמת לא האמנתי שספק יכול להתפוצץ ,קיצר תיקנה ספק נורמלי של חברת FSP שהם ספקים מעוליפ ולא יקרים ולא נופלים רחוק מי ENERMAX LIBETY 400.

אני מקווה מאוד ששום רכיב אחר לא נשרף כתוצאה של התגובה של הספק ל O.C הנוסף שעשית.

תגיד כמה זמן הוא היה ב OC של 3.5 עד שהוא נשרף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל המטיפים למיניהם - תרגעו. הספק לא עמד בעומס, מישהו מוכן להגיד לי מה הקשר לכך שהספק זול? הוא לא יכל לספק מספיק זרם. זה לא כל כך קשור לאיכות הספק. אולי רק הקטע שהוא התפוצץ ממש מראה על איכות ירודה.

אני יודע טוב מאוד שכדאי לקחת ספק איכותי, ובכל זאת, במערכת זולה כמו שלי זה היה סיכון מחושב.

היום לקחתי את המחשב לחנות, ולדברם הם ניסו עם ספק חלופי והכל עובד. אז תפו תפו תפו כל החומרה בסדר.

לגבי הספק - יש אחריות ובשבוע הבא אני אקבל ספק חלופי. בכל מקרה אני כנראה אחליף את הספק, אם כי עדיין לא סגור איזה ספק יצליח להחזיק את המערכת הזאת עם ל-4 ג'יגה. לכן פתחת דיון בנושא בפורום אחר. כאן רק רציתי לספר על ניסיון האוברקלוק שלי.

במידה והלוח לא יגביל אותי אז למעבד הזה יש עוד הרבה פוטנציאל. עם כאלה טמפ' נמוכות הוא יכול להגיע עוד רחוק לדעתי. גם הVCORE שקבעתי לו היה נמוך מאוד, ואם לוקחים בחשבון את הVDROOP העצבני שנגרם כנראה בגלל הספק החלש, אז אפשר להגיד שגם ב3.8 ג'יגה הייתי בערך במתח של סטוק!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי אוי אוי ממש מסכן הלך לך הספק...

בפעם הבאה תקנה ספק נורמלי ולא אחד מעפן

ספקים יקרים עפים באותה צורה בדיוק ומאותן סיבות...

השוני זה בעוצמה שהם מסוגלים לספק וספק ג'נרי עלול להיות חלש יותר ממה שכתוב עליו, גם חלקים שעלולים להתבלות יותר... יותר מזה אין כלום, אני עושה אוברקלוקים וכל מה שניתן, מאז ומתמיד אני עם ג'נריים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים...

כשספק נורמלי קורס הוא לא מתפוץ לך בפנים אלא גמיקרה הכי גרוע לא מספק חשמל והמחשב עושה ריסט...

ספק מיתפוץ יכול להיות מאוד מסוכן בתוך המארז ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל רק שאתה מתנהג כמו ילד קטן ולא מסוגל לקחת אחריות על המעשים שלך

עשית OC???

טיגנת את הספק???

עשית בעצמך נזק למערכת???

תקנה חדש ואל תנצל את האחריות בשביל להחליף.

וספקים יכולים להתפוצץ אם מעמיסים עליהם יותר מדי. זה סיכון שלוקחים. לקחת את הסיכון? תישא באחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל רק שאתה מתנהג כמו ילד קטן ולא מסוגל לקחת אחריות על המעשים שלך

עשית OC???

טיגנת את הספק???

עשית בעצמך נזק למערכת???

תקנה חדש ואל תנצל את האחריות בשביל להחליף.

וספקים יכולים להתפוצץ אם מעמיסים עליהם יותר מדי. זה סיכון שלוקחים. לקחת את הסיכון? תישא באחריות.

תגיד לי מה זה השטויות האלה!?!? מה זה תישא באחריות ותקנה חדש?!!? חח הרגת אותי... יש לו אחריות על המוצר, כל עוד בחנות רוצים לממש את האחריות ולא יודעים מה הוא עשה, שיבושם לו ויהנה מזה... תאמין לי שהחברות האלה מרוויחות מספיק בשביל לממן אחריות, בנוסף, קח בחשבון שגם לחברה שנותנת אחריות יש "חברת ביטוח" משלה שמכסה את הנזקים האלה, הרי בסופו של דבר הכל רשום על נייר.... והנייר הופך לצ'ק שמן לחברות הביטוח אליהן ומהן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...