OC, ספקים ג'נריים, והסיכונים הטמונים בכך - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC, ספקים ג'נריים, והסיכונים הטמונים בכך

GGuyZ

Recommended Posts

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חברות ביטוח???

איפה אתה חי???

וכן - שייקח אחריות אישית אם הוא טיגן את הספק!

אם אתה לא מוכן לשאת בתוצאות של מה שאתה עושה - אל תעשה OC.

ומי מרוויח הרבה? עבדת פעם בחנות מחשבים שאתה יודע מה הרווח שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה להפוך לסטיקי.

ולא צריך ללכת רחוק- ספק ג'נרי התפוצץ גם בסמפרון 2800 חסר האוברקלוק של אחותי, סתם ככה בלי סיבה. יום בהיר אחד (ובאמת בהיר, לא סופת רעמים או משהו), דאבל קליק על "המחשב שלי", כחול, ואז... דממה.

מזל שהוא לא לקח איתו כלום.

עכשיו המחשב יושב לו בשמחה ובשקט (הרבה יותר שקט) עם HEC 300 AR-TF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם עניין האחריות.

בן אדם שהרס בעצמו את הרכיב- צריך לקחת על זה אחריות. לא החנות ולא היצרן.

זה כמו שתלך עם נעליים על גחלים ותגיד שהסוליה שלך נהרסה.

בנוגע לספק- בעקרון הוא לא ממש התעסק איתו ישירות ולכן אני לא בטוח שהוא אשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיוני שספק איכותי לא היה מתפוצץ, זה נכון. אבל כל עוד הספק לא טיגן לי חלקים אחרים במחשב, אין לי מה לבוא בטענות.

פיצוץ זה לא כזה דבר מנותק מהמציאות שהולך להשמיד את המחשב. ייתכן ופשוט איזה קבל התפוצץ בספק, ובמזל לא עבר שום ספייק חשמלי לשאר הרכיבים.

סה"כ הספק הזה היה יציב ביותר מבדיקה שערכתי עם מולטימטר. לצערי הרב היעילות שלו הייתה נמוכה שכן הוא סיפק הרבה פחות מ480W, והזרם שהוא הציע למסילת ה12V הייתה נמוכה.

ממה שקראתי גם ספקים איכותיים ביותר מספקים רק 70-75% יעילות מהמספר הרשום עליהם. זה נשמע לי מעט מדי לא? לפי ההיגיון הזה אם אני קונה עכשיו ספק 500 של HEC, הוא ייתן לי מקסימום של 350W.

האנרמקס ליברטי יקר לי מדי...

לyaronf: לידיעתך, חנויות המחשבים לא נושאות בנזק. הן שולחות חזרה לחברה ומקבלות מוצר חדש במקום. אותן ענקיות החומרה, עליהן אין לי מה לרחם, ואכן יש להם הסכמים עם חברות ביטוח שנושאות בנזקים.

אגב, לפי התקן של אינטל ספק לא אמור להתפוצץ בחיים בתוך מחשב. אז אם כבר האשמה על מישהו - זה על יצרן הספק. אפשר ליצור מנגנוני הגנה שימנעו פיצוץ כזה.

ב71ק0 9י3ה: האמת, אני מודע לחשיבותו של ספק איכותי. אך בחיים לא שמעתי על מישהו שהספק התפוצץ לו בתוך המחשב - בין אם ג'נרי או לא, או עם או לא. אני חושב שאכן זאת ידיעה שצריך שיביאו לב לתשומת לב כל המשתמשים, חדשים או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב71ק0 9י3ה: האמת, אני מודע לחשיבותו של ספק איכותי. אך בחיים לא שמעתי על מישהו שהספק התפוצץ לו בתוך המחשב - בין אם ג'נרי או לא, או עם או לא. אני חושב שאכן זאת ידיעה שצריך שיביאו לב לתשומת לב כל המשתמשים, חדשים או לא.

האמת היא שגם לי נשרף פעם ספק ג'נרי

רק שבמקרה שלי הוא לא "התפוצץ" אבל כן העלה עשן סמיך. הסוף העצוב הוא שכל המחשב נשרף יחד איתו, לפחות זה הגיע בתקופה שגם ככה תכננתי לשדרג :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שקראתי גם ספקים איכותיים ביותר מספקים רק 70-75% יעילות מהמספר הרשום עליהם. זה נשמע לי מעט מדי לא? לפי ההיגיון הזה אם אני קונה עכשיו ספק 500 של HEC, הוא ייתן לי מקסימום של 350W.

האנרמקס ליברטי יקר לי מדי...

ספקים איכותיים ביותר יספקו מה שכתוב עליהם ע"י החברה.

לא יעשו זאת יקבלו ביקורת "נלהבת" מהקונים.

מזה 70-75 אחוז יעילות?! :-\

חוסכים או קונים יד שניה יש דילים לא רעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחוזי היעילות של הספק מבטאים את כמות החשמל ששורד את השינוי המתח והזרם שהספק עושה לחשמל שבא מהקיר.

75% לא אומר שספק של 400 ואט הוא בעצם פחות, אלה ש25% מהחשמל שהמחשב צורך הולך לאיבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שגם לי נשרף פעם ספק ג'נרי

רק שבמקרה שלי הוא לא "התפוצץ" אבל כן העלה עשן סמיך. הסוף העצוב הוא שכל המחשב נשרף יחד איתו, לפחות זה הגיע בתקופה שגם ככה תכננתי לשדרג :P

משהו ניצלה לך, אולי קצר או גם רכיב שמת שגרר תגובת שרשרת.

היו אפילו אפקטים בדרך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב ש:

בין "מותו של מחשב" לבין הלך הספק יש הבדל ::)

זה לא סיפור עצוב ומשהו שקרה במקרה, כי תכננת והיית מודע לסכנות הצפויות ועוד בחוסר זהירות מטורפת (בגלל אותו ספק ג'נרי), אני דווקא חושב שזה מצחיק עד טיפשי.

הדיון כרגיל מתפתח לכיוון של בעד נגד ג'נרי והסכנות, לכן אני אסכם ואצטרף לחברי לסטיקי ושינוי של הכותרת ל"OC,סכנות וחומרה ג'נרית" ושכל אחד יספר תסיפור שלו במקום למשוך דיון ל700 כיוונים.

ופותח הפוסט:

התחרפנת לגמרי, מה חשבת לעצמך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחוזי היעילות של הספק מבטאים את כמות החשמל ששורד את השינוי המתח והזרם שהספק עושה לחשמל שבא מהקיר.

75% לא אומר שספק של 400 ואט הוא בעצם פחות, אלה ש25% מהחשמל שהמחשב צורך הולך לאיבוד.

זה מה שבאתי לומר לGGuyZ. :xyxthumbs:

קיצר GGuyZ אתה מבלבל בין דברים שלא קשורים. ::)

ספק של 400W איכותי יספק 400W.

נצילות לא קשורה להספק מוצא לרכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GGuyZ לא יודע איך הגעתה מסכנה שהגעתה אליה.. אבל זה לא נכון..

ספק עם נצילות של 70% לא מספק 70% ממה שרשום עליו אלה מספק לך 70% ממה שהוא לוקח מהקיר..

כלומר ספק שמספק 500W עם נצילות 70% כדי לספק 500W הוא יקח מעל 700W מהקיר .

דבר שני רוב הספקים הנורמליים עוברים את ה80% נצילות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל חידשתם לי. אני הסתכלתי על הפאן הפסימי - שהספק לוקח מהקיר את כמה שהוא מיועד(נניח ספק 500W אכן ייקח מהקיר 500W) אך בהמרה הוא מאבד 25% ונותן את השאר. אם המצב להיפך - אז אין ספק שזה מעודד.

אגב, לפי האתר של HEC הספקים שלהם מאפשרים 72% יעילות בלבד. לא מדהים הייתי אומר.

SAOD: סתם ניסיתי להשמע דרמטי. אל תהיה קטטנוני :silly:.

להבדיל מכולכם אני לא חושב שהתחרפנתי.הספק הזה היה אמור לאכול ל3.8 ג'יגה. ידעתי שהוא אמור להיות רופף בכל מה שמעל זה, אך לא חשבתי שאפילו ב3.8 הוא יעשה בעיות.

המחשב עבד חודשיים-שלושה על מהירות שעון של 3.5 ג'יגה ביציבות מופלאה. בדיקת מולטימטר העלתה שהספק יציב כמו שור.

כל המחשב עלה 2800 שקל. ספק של 500-600 ש"ח נראה לי בהחלט מוגזם, וגם לא יכולתי למתוח את התקציב יותר, משום שגם ככה חרגתי.

עכשיו אני כנראה אקנה ספק ב- 350 ש"ח(HEC 500W או משהו). למרות זאת, עם אותו ספק שהיה לי אני לא רואה בעייה לעשות שוב ל3.5,מבלי לשדרג. אל תשכחו שאם הספק נשרף ושורף עוד חלקים איתו אז יש אחריות. ולכל המתחכמים - אם הספק שורף לי חלקים במחשב, אז יש לי מאתיים סיבות טובות לדרוש את האחריות משום שזה דבר שלא אמור לקרות בחיים.(לא אמור לקרות אבל קורה כל הזמן).

בכל מקרה לאור הקולות כאן, אני אשנה את הכותרת כי אני בהחלט חושב שמדובר בת'רד שהפך לחשוב ביותר, וחבל שאנשים יפספסו אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...