מניחים תפילין? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מניחים תפילין?

FIRE-KID

אתם מניחים תפילין?  

1520 הצבעות

1. 1. אתם מניחים תפילין?

• כן (אני חילוני)
    • לא (אני חילוני)
    • כן (אני דתי)

Recommended Posts

*מרים גבה*

כמו שאמרתי לגיא מלך קודם, אתה מוכן לא להתפלפל איתי על דברים כל כך קטנים ובאמת לא מהותיים? אני מאמין שהנקודה שלי הועברה...

למען האמת לא ממש, הנקודה שלך עפה מעל הראש ואני עדיין לא מבין למה להעלב מדבר כזה (ואם זה לא מהותי למה להגיד לאנשים שאתה נעלב).

אבל אני מסכים שכדאי להפסיק בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בעיקרון זה לא בית כנסת- זו תנועה של מפגרים אם תשאל אותי הם הרי לא מקיימים מצוות בכלל אז למה הם לא מתנצרים כבר וזהו?? למה הם הורסים את העם היהודי מבפנים??? :bash:

רפורמי זה בית כנסת שלא תומך ברוב החוקים שהאורתודוקסי (שמרני) פועל לפיהם.בית כנסת יותר...''סבבה''.

רפורמים הם כמו פיצול של היהדות שאומרת שכמה מהמצוות כבר לא רלוונטיות לחיים (ברית ותפילין וכל השאר) והרפורמים החליטו לשנות אותם והיום הם מאוד דומים לנוצרים.. :screwy:אצלם אפילו בנות מניחות תפילין ועולות לתורה בשבת.. :kopfpatsch:

אויייייי !!!

כמה שטויות נאמרות פה, תתביישו לכם באמת,

יהודים רפורמים הם יהודים לכל דבר ועניין, מה הקשר נוצרים בכלל ??

הקטע הוא זה שהם שינו חוקים ביהדות כדי להתאים אותם לזמן המודרני.

הם מתפללים בדיוק כמו האורטודוקסים בדיוק, השוני בא בגישה שלהם, אין הפרדה בין בנים לבנות, כולם יושבים ביחד.

אחד אמר פה שהוא מניח תפילין בקביעות לא בשביל החרתא של הדת אלא בשביל המורשת, ובדיוק כך הרפורמים פועלים.

הם מתפללים ביחד בשביל האחווה וההוואי שבעניין.

נגיד, הדרך הכי טובה להדגים את זה היא להגיד שיכול לקרות מצב בו יהודי יסע עם האוטו לבית כנסת ביום שבת בבוקר.

ושיאכל שרצים אם זה טעים לו, ושיראה ארץ נהדרת ערב שישי אם בא לו, והעיקר זה המורשת והאחדות שבעניין.

בקשר לתפילין וברית, אלו אכן מנהגים ברברים, לי לא אכפת מה עושים עם המנהגים האלו, פה בא הקטע הרפואי שבעניין הברית שבו אני לא מבין.

אז מספיק אם כל הפלצנות שלהגיד "הם יותר קרובים לנוצרים" והכל זה פשוט פטטי.

זה הכל, מקווה שהחכמתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר ניסיתי להסביר את זה, כנראה שלא הצלחתי..

אני לא עושה את זה בשביל הדת, או בשביל אלוהים או ישות עליונה אחרת,

אלא בשביל עצמי.

-בשביל תחושת החיבור והקשר לעם שלי- לאנשים שמרכיבים והרכיבו את העם שלי- משך אלפי שנים.

רוב העם שלך לא מניח תפילין כיום ולא הניח אותו גם לפני 1000 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויייייי !!!

כמה שטויות נאמרות פה, תתביישו לכם באמת,

יהודים רפורמים הם יהודים לכל דבר ועניין, מה הקשר נוצרים בכלל ??

הקטע הוא זה שהם שינו חוקים ביהדות כדי להתאים אותם לזמן המודרני.

הם מתפללים בדיוק כמו האורטודוקסים בדיוק, השוני בא בגישה שלהם, אין הפרדה בין בנים לבנות, כולם יושבים ביחד.

אחד אמר פה שהוא מניח תפילין בקביעות לא בשביל החרתא של הדת אלא בשביל המורשת, ובדיוק כך הרפורמים פועלים.

הם מתפללים ביחד בשביל האחווה וההוואי שבעניין.

נגיד, הדרך הכי טובה להדגים את זה היא להגיד שיכול לקרות מצב בו יהודי יסע עם האוטו לבית כנסת ביום שבת בבוקר.

ושיאכל שרצים אם זה טעים לו, ושיראה ארץ נהדרת ערב שישי אם בא לו, והעיקר זה המורשת והאחדות שבעניין.

בקשר לתפילין וברית, אלו אכן מנהגים ברברים, לי לא אכפת מה עושים עם המנהגים האלו, פה בא הקטע הרפואי שבעניין הברית שבו אני לא מבין.

אז מספיק אם כל הפלצנות שלהגיד "הם יותר קרובים לנוצרים" והכל זה פשוט פטטי.

זה הכל, מקווה שהחכמתם.

הרפורמה הייתה לא רלוונטית בח"ול בארץ היא ממש לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב העם שלך לא מניח תפילין כיום ולא הניח אותו גם לפני 1000 שנה.

1. מה הקשר?

2. למיטב ידיעתי, תנועת החילוניות צברה תאוצה רק במאה ה-18 +-... אנחנו מדברים על המאה ה-11, ובה לא הייתה חילוניות.

העם שלי?

ואיפה אתה חי בדיוק, בגואטמלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הקשר הוא שאין קשר עובדתי בין הנחת תפילין לבין שייכות לעם היהודי.

2. רוב היהודים בתפוצות לא שמרו על כל המצוות והצניעו את אורח חייהם, אני לא חושב שהנחת תפילין הייתה כל כך "אין" במאה ה-11.

העם שלי?

ואיפה אתה חי בדיוק, בגואטמלה?

זו בסך הכל פראפרזה על מה שכתבת בהודעה הקודמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הקשר הוא שאין קשר עובדתי בין הנחת תפילין לבין שייכות לעם היהודי.

2. רוב היהודים בתפוצות לא שמרו על כל המצוות והצניעו את אורח חייהם, אני לא חושב שהנחת תפילין הייתה כל כך "אין" במאה ה-11.

1. נכון, אולי בשבילך לקרוא ספרי הסטוריה על העם היהודי מצביע על שייכותך והתעניינותך. לי יש דרך אחרת. מקסימום ניישב את זה באבן שוק בצילומים בשישי :XX:X:X

2. מה לעזאזל? התנועה הרפורמיסטית הוקמה במאה ה- 19, החילוניות ב- 17... המאה ה-11 הייתה ועוד איך דתית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דתי..מניח כל בוקר :hat:

ובישביל זה פתחת מישתמש ?? חח

זה ששונא את הערבים אני איתך אבל מה זה קשור ?

הנחתי 6-12 פעמים בכל החיים שלי אני רוצה להניח רק עם חברים שמניחים אם יש רב בינהם (כי יש גם כאלה שלא מניחים) רק ביכדי לא להיות "שונה" וחוץ מזה שבדברים שאני ממש חושב אחרת אני שם ז*ן עושה מה שאני חושב

בעצם FEEDME אני חושב פחות או יותר כמוך (במיקרה הזה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...