מניחים תפילין? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מניחים תפילין?

FIRE-KID

אתם מניחים תפילין?  

1520 הצבעות

1. 1. אתם מניחים תפילין?

• כן (אני חילוני)
    • לא (אני חילוני)
    • כן (אני דתי)

Recommended Posts

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כדאי לכם להיזהר ממני אחרת אחד כזה הייה בבית שלהם מחר בבוקר: http://img307.imageshack.us/img307/7289/dscf1673ye1.jpg

מה הסיפור שלך למען השם?

Always 8)

אבל אתה צודק

ת'כלס, זה מה שאתה עושה פה :>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני?

משתדל כמה שיותר. זה נכון שיוצא לי נגיד פעמיים בשבוע וגם לא מוקדם כמו שצריך, אבל אם נגיד הבצפר לא היה 45 ד' נסיעה מהבית ולא היו לי שתי שעות אפס בשבוע, הייתי מניח יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם 15 דקות זה בזבוז זמן.

תכפילו 15 דקות כפול 24 ימים שבהם מניחים תפילין יוצא 360דקות.

כפול 12 חודשים בשנה יוצא 4320 דקות.

לחלק ל60 כדי לדעת כמה שעות יוצא 72 שעות.

חלק ב24 כדי לדעת כמה יממות יוצא 3.

תחשבו שכל שנה אתם מבזבזים 3 יממות רצופות על הנחת תפילין.

לא חבל על המן ??

ואם זמן זה כסף אז תכפילו את המשכורת מינימום היום בערך שזה 20 ש"ח ב72 השעות יוצא 1440 ש"ח, שהייתם יכולים בזמן הזה להרוויח.

נקודה למחשבה..... ;D ;D

סתם.....

אני עליתי לתורה בבית כנסת רפורמי אז לא הנחתי תפילין אפילו פעם אחת. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני מניח?

אני לא אכחיש ואומר שאת העלייה לתורה עשיתי בעיקר בגלל המשפחה, שזו מסורת בה. אחרי שנפטרתי מהרב המציק עמדתי לומר לעצמי שאני בחיים לא נכנס יותר לבית כנסת, אבל אז הבנתי שהמהות האמיתית של הדת היא לא באמת בתפילה הדבילית או בלהניח חתיכות של פרה מתה שכתוב עליהן כמה מילים על הידיים, אלא בתחושת השייכות האדירה למורשת ארוכת שנים שמשתרעת עוד משושלת המלכים היהודית הקדומה, דרך התלאות של העם באירופה...

להיות חלק מbloodline עצום של אלפי אנשים שמשתרע לאורך ההסטוריה האנושית..

תחושה מדהימה של להיות חלק מאריג אנושי עצום..

על ידי שש- שבע דקות של התייחדות ביום- AKA תפילין

יש כאלה שמשיגים את החיבור הזה, נאמר, מלימודי הסטוריה וציונות, מסיפורים ויש את הרוב שלא רואים אותו בכלל...

אני משיג אותו בקרבה לרובד העמוק של הדת. ובגישה הזאת אני יותר רפורמיסטי, למרות שאני שומר על הכללים האורתודוכסיים- העבודה האמיתית היא העבודה שבלב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל דיונים כאלה לא מסתיימים בטוב באתר הזה.

FeedMe, תלמד להיות פחות רגיש, אף אחד לא אמר פה שום דבר פוגע במיוחד, וגם אם אתה לא רואה את זה ככה זו כנראה בעיה בצד שלך.

הטמבל שנכנס לפה רק כדי להגיד שהוא שונא מוסלמים בלי שום קשר, וואט דה פאק?

אהה, אני לא מניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני מניח?

אני לא אכחיש ואומר שאת העלייה לתורה עשיתי בעיקר בגלל המשפחה, שזו מסורת בה. אחרי שנפטרתי מהרב המציק עמדתי לומר לעצמי שאני בחיים לא נכנס יותר לבית כנסת, אבל אז הבנתי שהמהות האמיתית של הדת היא לא באמת בתפילה הדבילית או בלהניח חתיכות של פרה מתה שכתוב עליהן כמה מילים על הידיים, אלא בתחושת השייכות האדירה למורשת ארוכת שנים שמשתרעת עוד משושלת המלכים היהודית הקדומה, דרך התלאות של העם באירופה...

על ידי שש- שבע דקות של התייחדות ביום- AKA תפילין

יש כאלה שמשיגים את החיבור הזה, נאמר, מלימודי הסטוריה וציונות, מסיפורים ויש את הרוב שלא רואים אותו בכלל...

אני משיג אותו בקרבה לרובד העמוק של הדת. ובגישה הזאת אני יותר רפורמיסטי, למרות שאני שומר על הכללים האורתודוכסיים- העבודה האמיתית היא העבודה שבלב.

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

כל הכבוד גבר!!

אני דתי מניח כל יום ובכל זאת מופתע מכמות החילונים שמניחים תפילין כל יום!

אני עליתי לתורה בבית כנסת רפורמי אז לא הנחתי תפילין אפילו פעם אחת. :smile1:

אתה רפורמי??????? :o :o :o

ולכל אלה שחושבים שזה בזבוז זמן.. תניחו פעם ותרגישו איך היום שלכם שונה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיונים כאלה ייסתיימו בטוב אם לא יקברו אותם מוקדם מדי- כמו שאתה עושה

ואני לא רגיש מדי, אני מוכן לקבל ולשמוע ביקורת/דעות- אבל יש לזה דרך, לעזאזל, לא צריך להתחיל להפוך את הנחת התפילין למקצוע אולימפי כדי שאני אבין שאתם נגד...

איש נחמד מעליי

תודה על המחמאה, אבל לא תודה, אני לא עושה את זה בשביל המחמאה או תחושת החיוב או כדי שמישהו יהיה מרוצה

אלא כי זה פשוט עושה לי טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי לכם להיזהר ממני אחרת אחד כזה הייה בבית שלהם מחר בבוקר: http://img307.imageshack.us/img307/7289/dscf1673ye1.jpg

400 טגרטול בוקר וערב וגם ריספרידל ואולי יהיה לך סיכוי.

אני לא מניח בגלל סיבה אחת, מה שאני לא עושה מהלב מעדיף לא לעשות בכלל, אני חושב שכל הכבוד למי שמניח והלוואי ולי היה את הרצון ובכלל הייתי נמשך למעשים רוחניים וזה לא משנה בגלל מה שאתה מאמין או במה אתה מאמין, אדם שאין לו אמונה.......

וחבר'ה באמת הגזמתם, מי שלא רוצה להניח שלא יניח.. השאלה כאן הייתה מי מניח ומי לא, אין צורך להוסיף לזה כל מיני שטויות, למרות שזה גרם להראות כל אחד את צורת התרבות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני מניח?

אתה יכול גם להחליט שאתה חלק מ-Bloodline של המין האנושי. אם העובדה היא שלפני אברהם לא הייתה יהדות אז ה-Bloodline שלך הרבה יותר עתיק מהיהדות אפילו.

אתה יכול להרגיש חלק מהשושלת של האנשים שגילו את האש, שהמציאו את הגלגל וכו'. לדעתי לחשוב שמתחת לאדמה שאתה חי עליה עכשיו, או עליה, הלכו אבות אבותייך לפני עשרות אלפי שנים ובמקום בו אתה עומד מתו המון אנשים ואולי קרו כמה אירועים מעניינים זה יותר מרגש. עכשיו, הנחת התפילין כפי שהיא קיימת היום היא בת פחות מ-1000 שנה, כך שההיסטוריה בטקס הזה לא מרשימה במיוחד. נקודה נוספת - גם טקס שהוא בן 3000 יש מקום לבקר אותו, ואתה תהיה שייך לעם היהודי שוב בלי קשר למה שתעשה מבחינת ה-Bloodline שלך. אה, וד"א, אני לא רוצה לבאס אותך או משהו, אבל באמת שאתה לא יכול לדעת אם מישהו מההיסטוריה שלך, מאבות אבותייך הפרטיים ממש, לא התגייר בשנת 500 לספירה, 1000 לספירה או 1500 לספירה. אז קח את זה בעירבון מוגבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...