צריך עזרה בפתרון שאלה במבני נתונים (פסיאודו קוד) לגבי עצים בינאריים. - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בפתרון שאלה במבני נתונים (פסיאודו קוד) לגבי עצים בינאריים.

Da-Funk

Recommended Posts

הממ אני תוהה, מותר לפונקציה להחזיר זוג ערכים?

כי אם כן אז אתה רק צריך לכתוב פונקציה שמחזירה שני ערכים - את סכום הגבהים בעץ, ואת הגובה של הצומת הנוכחי.

(יש שפות שבהן מותר להחזיר שני ערכים, באמצעות העברת משתנים by reference)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלילה חשבתי על הפתרון הזה. זה בידיוק הפוך מלקבל 2 ערכים(במקום שהצומת הנוכחי יקבל את המיקום שלו מזה שמעליו ע"י פרמטר, הוא מקבל אותו מזה שמתחתיו ע"י הערך שהוא מחזיר).

בפסאודו קוד מותר להחזיר 2 משתנים. בC מותר להחזיר STRUCT.

השאלה היא אם זה מה שביקשו ממנו.

func(t)
1. if(t=nil)
1.1. return (0,0)
2. else
2.1. (a1,a2)<-func(left(t))
2.2. (b1,b2)<-func(right(t))
2.3. c2<-max(a2,b2)+1
3.4. return (a1+b1+c2,c2)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ מותר להשתמש במבנה נתונים נוסף אבל לא היה רשום שמותר להחזיר 2 ערכים..

אגב אלמוג לא למדתי עדיין קורס אלגוריתמים ואין לי מושג מה זה DFS או BFS אבל איך בדיוק זה יכול היה לעזור אני לא מבין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://en.wikipedia.org/wiki/Breadth-first_search

(מקור ויקיפדיה)

סבבה ....תקרא תישאל תבין L:) ....חוק חושב בנושא אלגורימם\מבני נתונים !!! שיעזור לך גם לבחינת כניסה לעבודה ...

זה לשבור את הראש לבד....

תנסה להבין את רעיון שבא מאוחרי זה(BFS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק שם קראתי ובאנה זה לא ממש תרם לי..... :\ הבנתי את החיפוש בערך.. לא הבנתי למה זה כן עוזר לי.. וללמוד נושא שלם באלגוריתמים על רגל אחת בשביל שאלה ועוד שהנושא הזה לא חלק מהקורס קצת כבד עלי.. אבל אם תוכל לתמצת לי ת'רעיון במסנג'ר אני אודה לך מראש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק שם קראתי ובאנה זה לא ממש תרם לי..... :\ הבנתי את החיפוש בערך.. לא הבנתי למה זה כן עוזר לי.. וללמוד נושא שלם באלגוריתמים על רגל אחת בשביל שאלה ועוד שהנושא הזה לא חלק מהקורס קצת כבד עלי.. אבל אם תוכל לתמצת לי ת'רעיון במסנג'ר אני אודה לך מראש..

כי ה DFS פותר לך את הבעייה ....

לא צריך רקורסיה ....

וכן....כי BFS ו DFS אלה שנושאים היחידים שאתה תלמד !!! אין עוד נושאים !!! הכול זה נגזרות של זה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר לקחתי את הקורס הזה, הוא מצויין.

ו BFS ו DFS בהחלט פותרים את השאלה בקלות.

אפשר גם ע"י מעבר IN ORDER לעשות את זה - תמצא את העלה הכי שמאלי ואת הגובה שלו ותעבור IN ORDER בכל הצמתים. לכל צומת שתגיע אתה יכול לדעת את הגובה שלו יחסית לצומת אח שלו. אם אין לו אז הגעת אליו מהאב שלו או מהבן ואז אתה יכול לדעת את הגובה יחסית אליהם.

ופשוט תסכם...

בכל מקרה, O(N).

וכן....כי BFS ו DFS אלה שנושאים היחידים שאתה תלמד !!! אין עוד נושאים !!! הכול זה נגזרות של זה ...

מה ?! איך הגעת לזה? מה לגבי תכנון דינאמי? אלגוריתמים חמדניים? חוץ מזה, רוב הנושאים משתמשים ב BFS ו DFS ככלים לעבוד איתם (כלים בסיסיים מאוד), כמו חלק קטן מנושא הזרימה, אבל ממש לא נגזרות שלהם. העקרונות שמנחים נושאים אחרים שונים לגמרי. תנסה להתבסס על BFS למשל במציאת מסלולים קלים ביותר בגרף ותמצא את עצמך אבוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מביא לך דוגמה של עץ שמפילה את הרעיון של In-order . הרי אמרנו שגבהים (לא עומקים! בפעם המאה) נמדדים ע"פ המרחק הכי ארוך מהקודקוד לאחד העלים

O

\ /

O O

\ /

O O

/

O

הגובה של השורש הוא 4 של הבן השמאלי 3 של הנכד השמאלי 1!

כשאתה תגיע לבן השמאלי ביותר גובהו יהיה 1 תמשיך לאחיו ומה אז ? הגובה שלו 2 מה זה עזר לך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מביא לך דוגמה של עץ שמפילה את הרעיון של In-order . הרי אמרנו שגבהים (לא עומקים! בפעם המאה) נמדדים ע"פ המרחק הכי ארוך מהקודקוד לאחד העלים

O

\ /

O O

\ /

O O

/

O

הגובה של השורש הוא 4 של הבן השמאלי 3 של הנכד השמאלי 1!

כשאתה תגיע לבן השמאלי ביותר גובהו יהיה 1 תמשיך לאחיו ומה אז ? הגובה שלו 2 מה זה עזר לך ?

איזה יופי פרח ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...