יש הבדל רציני בין 16.2 מיליון צבעים ל16.7 ?? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש הבדל רציני בין 16.2 מיליון צבעים ל16.7 ??

pergola

Recommended Posts

זה לא באמת 16.2M, זה רק נראה ככה

http://en.wikipedia.org/wiki/Dither

לפאנלים שמציגים 16.7M צבעים יש עוד יתרונות על כאלו שלא עושים את זה, אז קשה לבודד את ההבדל הזה ולהגיד שזה מה שעושה אותם ליותר טובים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שורה תחתונה - אם אתה לא מתעסק בגרפיקה, ואם אין לך שום זיקה לניואנסים של אומנות דיגיטלית, אז לא תרגיש בהבדל. ת'אמת יש בהחלט יותר מהבדל אחד, אבל הוא זניח ביותר למי שלא חשוב לו דיוק של ספקטרום הצבעים.

חוץ מזה, במעט מקרים יופיעו לך על המסך יותר מ 262,000 צבעים בו זמנית, וההבדל בצבעים המשוחזרים ע"י dithering חסר חשיבות למי שלא צריך להשוות את תצוגת המסך למציאות (במקרה של עיבוד וצילום) או למדיות אחרות (תדפיסים, תצוגה במסכים שונים וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך שאני מדבר עליו הוא אותו פאנל כמו האלה עם ה16.2 יש לו פאנל TN והוא 16.7 אז אם זה אותו פאנל ורק יותר צבעים יש הבדל עדיין גדול או לא?

אתה אומר שלא כדאי להשקיע במסך עם 16.7 אבל נגיד לחבר שלי יש מסך CRT שרואים בו צבעים ממש יפה והכל ממש נראה טוב ולי יש מסך CRT גם טוב

והצבעים נראים הרבה פחות טוב אני פשוט חושב שאולי ב16.7 אני ישים לב בעבדוה באינטרנט ובמשחקים או בהבדל כמו שאני שם לב להבדל עננקי מהמשחב של חבר שלי לשלי.. מה אתם אומרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה עובד עבודה עם אופי גרפי במחשב - אתה תשים לב. אבל אם לא, אז זה ממש לא ישנה.

מה גם שלדעתי האישית, למרות של LCD יש ספקטרום קטן יותר מ CRT, הצבעים שהוא כן מציג במדוייק נראים הרבה יותר טוב מאשר ב CRT.

וכמה צריך להוסיף להשקעה בשביל פאנל TN של 16.7 מליון צבעים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שורה תחתונה - אם אתה לא מתעסק בגרפיקה, ואם אין לך שום זיקה לניואנסים של אומנות דיגיטלית, אז לא תרגיש בהבדל. ת'אמת יש בהחלט יותר מהבדל אחד, אבל הוא זניח ביותר למי שלא חשוב לו דיוק של ספקטרום הצבעים.

לא באמת. זה מאוד נוח להגיד שכביכול לא שמים לב בגלל שמספרית זה לא נראה כמו הבדל גדול אבל תכלס יש הבדל לא קטן באיכות התמונה בין TN לבין VA/IPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לדעתי. אבל אני חושב שאדם שירכוש LCD מסוג TN יהיה מאוד מאוד מאושר איתו (טוב, עד שיראה את ההבדל.. :smile1: )

יש לי חברים עם מסכי LCD TN שממש מרוצים מהם ונהנים מאוד, ואמנם כשהם ראו את ה viewsonic vp930 שלי הם אמרו :o

אבל זה לא גרם להם לשום חרטה לגבי הקנייה שלהם. יש כאן גם עניין של מחיר לעומת ביצועים (או איכות), והשאלה איזו איכות תמונה אתה מחפש ולאילו שימושים.

אני יודע למשל שהייתי יכול לקנות מסך EIZO שהוא S- מדהים, וראיתי את ההבדל, אבל לא התחרטתי כשחזרתי למסך שלי.. אז אני חושב שכנ"ל לגבי מי שקונה LCD מסוג TN שלא לצרכים שבאמת שמים דגש על אותם יתרונות של מסכי VA / ..

יצא לי טיעון קצת ארוך.. בכל מקרה זו דעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

---אבל תכלס יש הבדל לא קטן באיכות התמונה בין TN לבין VA/IPS.

המסך שאני מדבר עליו הוא TN אבל רק שהוא עם 16.7 מיליון צבעים

---וכמה צריך להוסיף להשקעה בשביל פאנל TN של 16.7 מליון צבעים?

אתה מוסיף 500 שקל ומקבל מ16.2 ל16.7 ו20 אינטש במקום 19 ו1680X1050 ברזולציה במקום 1440X900

המסכים הם L194WT או L204WT

בעיקרון אז לשימוש שלי משחקים כל הזמן הרבה ועבדוה באינטרנט ובשולחן עבודה.. יהיה שיפור בין 16.7 ל16.2?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המסך 20 אינטש זה כע ככה רשום באתר של LG והם לא נריא הלי טועים

http://www.lge.com/products/model/detail/l204wt.jhtml

ולגבי המסך 19 רשום באתר ישראלי שכע אבל באתר של LG שלא תומך

http://www.lge.com/products/model/detail/l194wt.jhtml

בגלל זה אמרתי שה19 אינטש לא תומך וה20 כע..

אני ישים לב להבדל אז בין הצבעים..? (לשימושים שלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת קשה לי להאמין שבאמת מדובר ב 16.7 מליון צבעים אמיתי. יותר הגיוני שמדובר ב 262K צבעים עם יכולת רנדור צבעים שנקראת FRC שלדעתי באמת טובה יותר מ dithering, ולרוב במקום לפרסם פירוט מסך עם FRC פשוט רושמים 16.7 מליון צבעים. זה קרה כבר בעבר (samsung) וזה לא חדש.

כמובן שאם תשים את 2 המסכים אחד ליד השני אז האיכות של ה 16.7 מליון (גם אם זה FRC) תהיה בבירור טובה יותר. אבל לדעתי אם תקנה את ה 16.2 מליון, זה לא יציק לך.

הכי טוב שתראה בעצמך.

אם אין ירידה ב ms מה 19 ל 20 אינטש, הייתי הולך על ה 20. לדעתי מאוד משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כע זה אותו MS בשניהם 5 ומביאים שיפור גם בצבעים גם באינטש וגם ברזולוציה

הא וגם יש הבדל בגודל פיקסל ב19 0.2835 וב20 0.258 וזה הבדל של 500 שקל.. אבל אין שיפור בפאנל..

1.אז מה אתם אומרים שווה?

2.יש דרך לגלות אם זה 16.7 אמיתי או לא?

3.אבל אממ במילא במשחקים אני לא ישתמש ברזולוציה כזאת גבוהה לא? כאילו יהיה לי כרטיס DX10 כרטיס ממש חזק אבל לאידוע זה לא קטן מדי הכתב בכזאת רזולוציה? ואני לא יראה מה רשום וסתם יאמץ תעיניים ויגדל לי המספר במשקפיים בקצב.. מה אתם אומרים?

4.אפשר איכשהו להגיע לפי הגודל פיקסל וגודל המסך והרזולוציה לאיזה גודל יהיה הכתב.? אם הוא יהיה קטן מדי או לא? אתם יכולים אולי לשער..?

5.ההבדל בגודל פיקסל גם ישנה משהו באיכות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...