אני מזכיר לכל מי שלא יודע - - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מזכיר לכל מי שלא יודע -

D_N_A

Recommended Posts

לא טעיתי לגבי הגיל, 16-18 נחשב אותה קבוצת גיל.

בא נאמר שאם אני אתן לנתח שיר בספרות אתה לא תדע לעשות את זה!

בא נאמר שאם אני אתן לך לערוך השוואה בין המאבק בין פטריקים לפלבאים ברומא העתיקה למהפכה הצרפתית, אתה תתיחס לזה כסינית ספרותית.

בזכות מי אתה חושב שיש לך את הידע במתימטיקה, הוא לא בא מהאויר, אלא בזכות מחקרים שנעשו לאו דווקא ע"י מתימטיקאים, אלא ע"י אנשים, שלפי הדגרתך הם מפגרים לגמרי, כי הם למדו לחקור ולשמר את העבר!

בוא נאמר שכל הדברים האלה לא באו מהמתמטיקה שלך, ממש לא!

כמו שיש דברים שבוא לעולם בזכות המתימטיקה.

...

עריכה: אני הומני, ואני לא מתכוון להעמיק את הידע שלי במתימטיקה כי זה לא מעניין אותי, לכן אני לא רוצה להבין את זה יותר לעומק. למדתי את המינימום שהייתי צריך ומבחינתי המתימטיקה נגמרה שם, או יותר נכון בבחינה הפסיכומטרית.

למה אתה חושב שאנשים הומנים מפגרים, ולא מסוגלים להבין דברים?

יש כזה דבר שנקרא רוחניות אצל בני-אדם, ומטרתה של ספרות היא להעשיר אותם, מה שלא נראה לי אתה מסוגל לעשות.

אתה מסוגל לעבוד כמו בחישוב מספרים וזיות של משולשים ריבועים מעוינים ושאר מוצלעים. אם אתה רוצה ללמוד פיזיקה גרעינית או משהו בכיוון זה יכול לעזור לך, אתה תבנה את הפצצות ההרסניות ואני אהיה מאלה שיתעדו את זה וינסו להבין מה הביא את האנושות ליצור דברים מפלצתיים כאלה.

כמו שאתה לא רואה בדברים הומניים כתורמים לך, אני לא רואה במתימטיקה משהו שיכול לתרום לי.

לחשב עודף במכולת אני מסוגל מכיתה ג', ולחשב בעיות אחוזים אני יודע מכיתה ה', וזה מספיק בחיי יום-יום, כי אני לא רוצה להיות לא רואה חשבון, לא מדען אטום ולא שום דבר שקשור למדעים מדוייקים.

ובכן, כמה דברים:

1. בקשר לגיל - זה היה בציניות!

2. במקרה בתחילת החופש הגשתי למורתי לספרות, ניתוח של שיר מודרני (ושירה מודרנית זה יוצא מגדר הרגיל - כפי שאתה בוודאי יודע)

3. "השוואה בין המאבק בין פטריקים לפלבאים ברומא העתיקה למהפכה הצרפתית" - זה ידע! וכמו שאמרת: "ידע צוברים". כלומר - אם תתן לי מספיק זמן ללמוד את החומר על כל מהפכה - אני ידע לענות לך! באותה מידה אני יכול לתת לך דברים שדורשים ידע במתמטיקה ולא תדע לענות.

4. "בזכות מי אתה חושב שיש לך את הידע במתימטיקה" - מתמטיקה זה הגיון. זה הבסיס שלה וזה הגדרתה! כלומר שזה חשיבה הגיונית נטו!!! (קח לדוגמה את תורת המספרים או המשחקים)

5. "אני הומני" - "למה אתה חושב שאנשים הומנים מפגרים, ולא מסוגלים להבין דברים?" - ובכן כמו שכבר אמרתי, הם לא בהכרח מפגרים - יש גם אנשים כמוך שלא רוצים להבין, כי הם מפחדים מזה (בגלל חינוך וכד') ויש אנשים שטפשים מדיי בשביל להבין. בשביל כל האנשים האלה המציאו מושג - "הומניות"!

6. "יש כזה דבר שנקרא רוחניות אצל בני-אדם" - תקרא את ההודעה הראשונה בת'רד הזה!

7. "אתה מסוגל לעבוד כמו רובוט" - תקרא את הספר "המשפט האחרון של פרמה"! זה מספר על ההיסטוריה של תורת המספרים - אולי תמצא בזה עניין...

8. "אתה תבנה את הפצצות ההרסניות " - אתה כנראה לא יודע מה זה פיסיקה גרעינית.

9. "לחשב עודף במכולת אני מסוגל מכיתה ג', ולחשב בעיות אחוזים אני יודע מכיתה ה', וזה מספיק בחיי יום-יום" - ושם תשאר!

10. "כי אני לא רוצה להיות לא רואה חשבון, לא מדען אטום ולא שום דבר שקשור למדעים מדוייקים." - זה בכלל לא משנה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 154
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ממש לא נראה לי. זאת בדיוק הבעיה עם אנשים פה בארץ, אין להם הערכה למקצועות שהם לא ברוטלים קרים ולא מתחשבים.

פיסיקה?

כימיה?

מתמטיקה?

ביולוגיה?

ביוכימיה?

מחשבים?

וכ'ו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה לאנשים ריאלים יש תמיד את ההשקפה המזלזלת כנגד אנשים הומנים, שלא מתעניינים במקצועות ריאלים, והם חושבים כי הם יודעים את המקצועות האלה הם טובים בכל דבר. אתם אנשים רעים, חומרניים ושתלטנים! אינ מכיר אנשים כמוך, כמו את כף היד שלי. אתם גובלים בלהיות אנשים רעים, ואתם מחלישים את האדם שלידיכם. תמיד יש לכם אופי חזק, ואתם החלטיים וכשאנשים מנסים להעלות דיון עם מחשבה או לספר משהו בהשוואה אתם מיד קוטעים אותו שזה זיון מח, ולא רוצים להמשיך לשמוע. אתה מזכיר לי חברה שלי שהיייתה לי פעם, בדיוק בגילך, שהייתה כל הזמן מנסה לשלוט עלי, ולהכריח אותי ללמוד את המקצועות האלה כי אחרת לא יצא ממני כלום. אני לא רוצה להמשיך את הדיון עם אנשים כמוך, אתה איש רע ומגעיל. אני לא אמרתי שלומדי מתימטיקה מפגרים, אני אמרתי שהם תורמים לאנושות בדרכם שלהם. אתה, לעומת זאת, אמרת שאנשים הומניים הם מתומטמים או פחדנים. אולי אתה מפחד מתנ"כ בגלל מורה גם0כן?

אם לך היו במשך 4 שנים מורים סדיסטים גם אתה לא היית אהב מתימטיקה. אני לא אהב מתימטיקה, אני לא רוצה לבסבס את החיים שלי עליה, ותפסיק להעליב אותי בעניין הזה, את חשבונות הנפש מול אנשים כמוך כבר עשיתי מזמן, ואתם רק גורמים לי נזק כל פעם שאני מדבר איתכם.

שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אנחנו רק מנסים להכניס בך קצת היגיון.

2. אם תמשיך ככה באמת לא יצא ממך כלום

3. זה באמת זיוני מוח

4. אתה אולי לא מבזבז אתחייך על מתימתיקה אבל אתה בהחלט מבזבז אותם, מתימטיקה יכולה להוכיח לך שאתה חכם וזה גורם לך להרגיש טוב עם עצמך, מתי תבין?

טוב אני מניח שזה נועל את התרד, יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שאני קוטע את הוויכוח הפורה שלכם, אבל יש לי הערה קטנה.

מר DNA צודק בנקודה אחת:

בעולם של היום, מי שאין לו ידע במתמטיקה, בהרבה מאוד מקומות נחשב לאפס.

כל העולם היום מסתובב סביב המקצועות הריאליים ובראשם המתמטיקה והפיזיקה.

המקצועות ההומניים תופסים פחות ופחות מקום בחיי היום יום של תרבות ההיי טק; אדם שלמד באוניברסיטה מקצוע כמו היסטוריה, יהיה לו קשה מאוד להסתדר בחיים, אלא אם כן הוא רוצה להיות מורה וכולנו יודעים כמה מורה מרוויח וכמה הוא סובל כל יום.

ועוד הערה חשובה, DNA ציין שיש אנשים ששונאים מתמטיקה כי הם לא רוצים להבין אותה.

הוא בהחלט צודק בעניין זה, ואני התייחסתי לקבוצה זו עד לפני כחודש ימים.

הסיפור האישי שלי:

בכיתה ז' היה לי מורה למתמטיקה, הוא לא היה מורה מצוין אבל גם לא גרוע מדי. רציתי מאוד להצליח בכיתה ז' ולכן הציונים שלי במתמטיקה היו גבוהים.

הוא המשיך ללמד אותי בכיתה ח' אבל הציונים שלי ירדו באופן די משמעותי כי הפכתי לאדם עצלן.

בכיתה ט' הייתה לי מורה שחוץ מ'כלבה' אין לי איך לכנות אותה, הציונים שלי ירדו שוב (לא היו לי נכשלים טפו טפו טפו אבל עוד קצת והייתי מתקרב גם לזה).

בכיתה י' הייתה לי מורה בינונית, אבל גם אצלה, הציונים שלי לא היו טובים מספיק.

השנה לעומת זאת יש לי מורה מצוינת, במבחן הראשון נכשלתי אבל זה היה מתוך עצלנות טהורה.

במבחן החוזר, לעומת זאת, קיבלתי 94.

מאז התחלתי להשקיע וסוף סוף, אני יכול להעיד על עצמי שאני מבין את החומר ולמען האמת, אני גם מתחיל לחבב את המקצוע.

וכאן, אני בהחלט יכול להבין את את'לון וסלידתו כלפי המתמטיקה, כי מי שהיו לו מורים גרועים, בחיים לא יצליח להתקרב למקצוע ובטח שלא יאהב אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יכולים להתעורר אולי?

מקצועות ההיי טק זה הכל???? פחחח , מי אמר שהוא לא רוצה להיות למשל סופר?

ובשביל מה סופר למשל צריך מתמטיקה(למרות שזה המקצוע האהוב עלי- אחרי ספורט)),

ובוא נגיד שהידע שהוא מפיץ כאן(athlon) הרבה יותר מענין אדם מן השורה מאשר מתמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאת'לון מסייע פה לאנשים זה מבורך, אבל, אתה לא יכול להפרנס מזה.

אף אחד פה (וזה כולל גם את את'לון) לא מקבל אגורה אחת על ההשתתפות בפורומים.

אז מה לעשות, כדי להתפרנס בצורה נורמלית צריך השכלה במקצועות ריאליים ולא הומניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא לא לא לא

You're missing the point!

התכוונתי שצריך לדעת מתמטיקה לא בשביל מקצוע - אלא בשביל להיות אדם הגיוני יותר. ללמוד מתמטיקה זה בסך הכל ללמוד שיטות של הגיון. אם אתה חכם- תוכל להשתמש בשיטות, אם אתה טיפש- לא תוכל!

יש כאלה שמפחדים ולא לומדים את השיטות - זה כל מה שאמרתי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם כדי להיות סוחר לא בדיוק צריך מוח של גאון מתמטי.

אבל מי יהיה סוחר טוב יותר?!

מי ייתכנן יותר טוב לטווח הארוך?!

תראו דוגמות בטבע, יש מיני יצורים שהמחזור חיים שלהם מותאם בדיוק בצורה הפוכה ליצוריים שיכולים לאכול אותם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Those who fail to learn history are doomed to repeat it

http://www.spu.edu/depts/history/everwonder/whyhistory.html

טעות קלאסית...

האמת היא שרק מי שחכם מספיק, יכול להמנע מסיבוכים, לצאת מהם במקרה הצורך ולהמנע מטעויות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...