אני מזכיר לכל מי שלא יודע - - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מזכיר לכל מי שלא יודע -

D_N_A

Recommended Posts

• תגובות 154
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בימים שבהם אויביינו עומדים עלינו לכלותינו, הפתרון היחיד הוא להתאחד.

האמת היא שלפני פרוץ האינתיפדה הנוכחית, דעותיי נמנו עם האתאיסטים שביניכם.

אך פרוץ האינתיפאדה, בצירוף לימוד מקצוע התנ"ך בכיתה י"א, החזירו אותי למקורותי.

מי שלומד לבגרות, וקורא את סיפורי שלמה המלך, שניהל פה אימפריה דתית עם קשרי מסחר רחבים,

וירמיה הנביא שניבא נבואות חורבן על עובדי האלילים, וספר שמות - הספר עם החוקים ששמרו עלינו,

לא יכול להתעלם מהעבר המפואר של עמו.

במקרה שלא שמתם לב, הדבר היחיד שהחזיק את העם היהודי בחיים במשך יותר מ 3000 שנה (!),

הוא התורה שניתנה להם. במשך כל שנות הגלות בתפוצות, העם היהודי נותר רק כדי לחזור לארצו.

סך הכל מה מבקשים ממכם? ללמוד קצת על העבר של העם היהודי?

העם שבמשך כל הדורות רק סבל, שכולם שנאו. העם הזה החזיק מעמד יותר מכל העמים האחרים.

כמו שחייבים ללמוד על ההיסטוריה הקרובה של העם היהודי, כמו השואה,כך גם חייבים ללמוד עוד.

האם ידעתם שחורבן בית שני היה זהה במימדיו (בהתחשב בזמן) לשואת העם היהודי באירופה?

אנחנו חייבים גם בימים להתאחד אל מול אוייבינו, אחרת תפרוץ פה מלחמת אחים.

אני מסכים שיש עוולות נוראות שנעשות במגזר החרדי, אבל תחשבו שיש סיבה שישראל,

מעצמה ים תיכונית קטנה, לא הפסידה באף מלחמה מאז קמה.

בקיצור - בית ספר זה דבר חרא. מערכת החינוך היא מערכת רקובה ומיושנת -

יש הרבה דברים שכופים עליך שם. אחד אוהב מתמטיקה והשני אוהב ספרות.

אבל חייבים ללמוד את שניהם. אז תלמדו גם תנ"ך ותפסיקו ליילל.

אור

עוד יהודי גאה באחושרמוטה.

___\/___

/ \

\__ __/

/\

נ.ב - און: תפסיק להיות מסכן טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אור

עוד יהודי גאה באחושרמוטה.

___\/___

/         \

\__   __/

/\

נ.ב - און: תפסיק להיות מסכן טוב?

בו נראה מה אני שם עליך, על מה שאתה חושב עלי, ועל מה שיוצא מהפה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל לא מהסוג הרגיל...

בכל מקרה משאנחנו רוצים פה לאמר (אני מניח שאני מייצג את הלא מאמינים) זה שלא איכפת לנו שיש מאמינים וחרדים בארץ, אבל כשזה מגיע לסחיטת כספים וכפיית לימוד התורה זה כבר עובר גבול.

אין כבר ממש טעם להמשיך את ה thread הזה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל לא מהסוג הרגיל...

בכל מקרה משאנחנו רוצים פה לאמר (אני מניח שאני מייצג את הלא מאמינים) זה שלא איכפת לנו שיש מאמינים וחרדים בארץ, אבל כשזה מגיע לסחיטת כספים וכפיית לימוד התורה זה כבר עובר גבול.

אין כבר ממש טעם להמשיך את ה thread  הזה יותר.

נכון, שיהיו פה ויסמו את הפה שלהם אז לא יהיה לי אכפט.

אבל הבעיה הם שאני צריך לשלם על ה20 ילדים שהם עושים דרך חור בסדין ואני צריך לא לנסוע בכיבישים ראשיים בשבת ולהסתכן בתאונות שהופכים כביד חד סטרי לדו סטרי ואני צריך לסבור את זה שהם ממציאים לעצמם חוקים שפונים אך ורק אליהם ואני צריך לסבול כפיה דתית ואני צריך לסבול אותם!

וכל זה שהם לא מאמינים במדינת ומאימינים שהמדינה תיהיה מדינה רק שהמשיח יביא ויברה אותה או משהוא כזה...

אז למה הם יושבים פה???

שילכו וישבו על רפסוגה בים, אם הם ימותו בכל מקרה שהמשיח יבוא הם יקומו לתחיהה ויתפללו כאילו הם מוצצים לאיזה אתיופי עם זיין גדול מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי שאני נאלץ להתערב בת'רד הזה שוב - אבל אתם מכריחים אותי!

1. בבית ספר אנו לומדים תנ"ך ללא כל סיבה, וכך גם ספרות וכ'ו. אין סיבה ללמוד מקצועות הומניים שכאלה!!! מישהו כאן אמר שמכריחים אותו ללמוד מתמטיקה - אבל הסיבה לזה ברורה, כמו ללמוד לשון והבעה כך מתמטיקה חשובה בחיים למרות שזה נראה לך אבסורד כרגע.

כשתדע מתמטיקה ברמות גבוהות יותר - אתה תדע להשתמש ברמות הנמוכות בחיי היום יום - אין יום שאני לא משתמש בקומבינטוריה (קרי - 16 ושני שליש נקודות בבגרות 3 יחידות מתוך 5) וכנ"ל לגביי פיסיקה וכימיה (שזה אני כבר לומד כדיי לא להיות בור וקוטל קנים)

2. אין שום קשר בין דת לבין השחיטות של החרדים. נא לא לערב מחט עם תחת!

3. אני חייב לציין שזה פשוט מדהים איך שאנשים אוהבים לדבר על דת. כנראה שהסיבה לזה היא שחלק מאמינים ולחלק אחר זה ברור מאליו שזה שטויות! זה מגניב למדי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ללמוד לשון והבעה כך מתמטיקה חשובה בחיים למרות שזה נראה לך אבסורד כרגע.

תן לי סיבה אחת שבגללה אני צריך ללמוד לשון? מה זה יעזור לי בחיים אם אני אדע שהמילה הזאת היא אוגד והחלק הזה של המשפט הוא פסוקית מושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה, הם אולי עשו את זה במסגרת ה"אמונה" שלהם, אבל זה היה עיוות של האנשים בלבד. הדת הנוצרית מעולם לא דגלה באלימות.

הדת היהודית, לעומת זאת, היא דת שדוגלת באלימות ומחיקת עמים שלמים שלא "ניראים לה"...

ואני מדבר על סיפורים מהתנ"ך... אני בטוח שאתם יודעים על מה אני מדבר...

תאמין לי שאני יודע תנ"ך הרבה יותר טוב מרובכם, ואין שום דבר כזה בדת היהודית, להרוג עמים שלמים שלא נראים לה!!!

תביא לי כל מקרה ואני יסביר לך אותו?

מקצוע הלשון חשוב??? זה אחד הבדיחות הכי טובות ששמעתי בחיים שלי!!!!!!!!

מכיתה ח' הייתי אולי ב10 שיעורים (בשאר הייתי במגרש כדורסל) -

לקחתי 5 שיעורים פרטיים לפני הבגרות- (כמו 90% מהכיתה שלי), והצלחתי בזה טוב מאוד.

וכושר ביטוי טוב בטח לא בא ממורה מטומטם.

אלא מידע שנרכש במשך השנים למשל בקריאת ספרים,

אני הייתי בין כותבי החיבורים הכי טובים בכיתה שלי(ושאר הילדים שכתבו טוב - גם היו במגרש איתי בשיעורי לשון וחיבור).

לפי שיטת לימוד הלשון הישראלית, 99% מהזמן זה בזבוז - מה אני צריך לדעת את כל ההטיות של כל בנין-

מה זה לעזזל יעזור לי בחיים - לא רק שעדיף ללמוד תנ"ך, אפילו את הקוראן עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובנוסף לכל החכמולוגים שאומרים שהנצרות לא דוגלת באלימות וכו....

זה לא חוכמה ליצור דת שבתיאוריה טובה, אז אני יצור דת:

שכולם יתנו מכספם לאחרים, יאהבו אחד את השני וכו... .

הדת נמדדת בפועל עפ"י צורת ההתנהגות של מאמיניה,

ואם במסעי הצלב ובשואה נוצרים טבחו בבני דתות אחרות(בד"כ לפעמים הם גם טבחו בנוצרים),

זה מראה לכם על אופיה האמיתי של הנצרות,

ואני לא מדבר בראיה על הפרט בלבד, אלא על מאמיני הנצרות מהמצאתה ועד היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי, אבל זה עדיין לא משנה את העובדה שספר התנ"ך הוא מקור סובייקטיבי.

ולא רק שהוא מקור סובייקטיבי, הוא גם מקור יחיד מה שלא מאפשר לאמת את כל הכתוב בו אז לך תוכיח שזה באמת מה שקרה!

וחוץ מזה, אני לא מאמין שמשה חצה את ים סוף ואני לא מאמין שאליהו עלה לשמים ואני גם לא מאמין בכל המכות שניחתו על מצרים ואני לא מאמין בעוד אלף ואחד דברים שכתובים בתנ"ך, אז למה שאני אאמין שכל המאורעות ההיסטוריים לכאורה שמתוארים בו קרו באמת?

המקרים עצמם אכן התרחשו, ונתן למצא לכך אי-אילו שהן הוכחות מעורפלות בארכיאולוגיה, ומעקב אחר התפתחויות הסטוריות במצרים העתיק(בעניין של משה והדת המונוטואיסטית שלו, כי המצרים עברו לעבודת אל אחד - אל השמש).

התנ"כ הוא ספר הסטוריה שמקושט בצורה ספרותית ולפעמים הקצנה בכדי להדגיש דברים. אגב, גם מחזות מסויימים כתובים על סמך דברים ואירועים שאכן התרחשו, רק הם עוברים העשרה מסויימת ושינוי מסוים של העובדות.

אני מצטער שאני קופץ לתקופה האליזבטנית(של אליזבט הראשונה) באנגליה(המאה ה-16), אבל המחזקה מקבת לויליאיים שייקספיר נכתב על סמך סיפור אמיתי אך שונה במעט בכדי ליצור לגיטימאציה למלך עתידי(ג'יימס), ובכדי לטהר שושלת מסויימת מעוון של רצח, ואכן נעשה שינוי ויפוי מסויים של העובודת, אבל זה לא אמר שמאורעות הדומים לאירועים לא קרו כלל! אותו דבר לגבי התנ"כ, והברית החדשה? למה אתה חושב שבאמת ישוע הלך על המים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני נהגתי לחשוב כמוכם

ואני חושב שבבוא היום (בעזרת השם  ;D) שנהייה אבות

גם אנחנו נעשה לילדנו ברית מילה

נרצה שיצומו ביום כיפור

שילמדו את ההיסטוריה

בעניין הזה תדבר בשם עצמך, כי אני לגמרי לא בטוח לגבי הדברים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור יהודי קשה לי להאמין שאתה חושב שהנצרות היא דת סובלנית,

מה בדיוק אתה חושב שהנאצים היו?

הטמטום הישראלי והבורות הכ"כ בולטים של אנשים. אין לי פשוט מילים אחרות לתאר את הטמטום הזה.

הנאצים היו נוצרים וגם האנגלים הם נוצרים וגם הצרפתים הם נוצרים, וגם הספרדים הם נוצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...