תכנות מעבדי DSP של TI סדרה TM320 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תכנות מעבדי DSP של TI סדרה TM320

rk666

Recommended Posts

האם למישהו כאן יש נסיון עם הרכיב הזה ועם סביבת העבודה CODE COMPOSER?

האם למישהו יש מושג איך אני משיג Tutorial אינטאקטיבי לזה?

או אם למישהו יש נסיון, אני רק צריך את הדחיפה הראשונית בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Code Composer Studio בא עם מספר לא מבוטל של tutorials אשר מסבירים צעד אחר צעד כיצד לעשות כל מני דברים מעניינים בעזרתו.

אם יש לך שאלות ספציפיות יותר אני אנסה לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שכצעד ראשון לא צריך את הכרטיס ואפשר להסתפק בסימולציה, שאותה אני גם יכול לעשות מהבית, מישהו יכול להסביר לי (בבקשה) איך אני עושה את הדבר הזה? כי הנפילה הזאת לתחום הDSP פשוט פתח לי את הראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן Code Composer בא עם סימולטור.

מה שאתה רוצה לעשות זה להפעיל את ה-code composer setup וליצור "כרטיס" שמורכב מסימולטור. למעשה אתה אפילו לא צריך ליצור כרטיס כזה, שכן כבר יש אחד מקונפג בשבילך. אתה רק צריך להוסיף אותו למערכת (כלומר למצוא ב-factory boards את הכרטיס ולגרור אותו לעמודה השמאלית).

תשמור ואז תפעיל את CCS.

ב-help שלו יש הרבה tutorials. ונדמה לי שהוא גם מגיע עם מעין quick start guide כזה שיעזור לך לעשות את מה שהרגע הסברתי.

לגבי עבודה עם CCS - שוב תתיעץ ב-tutorials, אבל בגדול:

1) תיצור פרוייקט חדש מסוג executable כלומר .OUT.

2) תוודא שסוג המעבד אליו אתה מקמפל (כלוןמר סוג הפרוייקט) מתאים לסוג הסימולטור שבחרת. לדוגמא 62XX שיתאים לסימולטור 62XX.

3) תוסיף לפרוייקט קובץ .CDB. יש לך בתפריט קבצים אפשרות ליצירת CDB file. שוב תשתמש בתבנית מוכנה מראש שמתאימה לסימולטור ולמעבד שבחרת לדוגמא 6203.

4) תוסיף קובץ C, שים בו main עם כל מני דברים.

5) תקמפל. נוצר קובץ בספריית DEBUG שנקרא project_name.out.

6) תטען את הקובץ לסימולטור - LOAD בתפריט קבצים.

7) תריץ (F5).

זה ממש הבסיס ביותר. יש המון דברים שצריך לדעת, לדוגמא main רץ לפני שמערכת ההפעלה מתחילה לרוץ, ולכן יש גבול למה שאפשר לעשות שם. אתה תרצה ליצור task ב-CDB שיריץ פונקציה. לכן תמשיך עם tutorials, ה-help וקבצי ה-PDF שבאים עם הקומפיילר.

אם יש לך שאלות, אני אשתדל לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

נפלא, נראה שיש כאן אנשים שיכולים לעזור.

(רועי, אם אתה מתנגד לזה שאני אשתמש גם בתראד שלך, תגיד לי ונפצל את זה לשני דיונים שונים).

האמת שגם בפרוייקט שלי משולב DSP של TI, אם כי אחד יותר פשוט שמשמש בעיקר כבקר - מסדרת C2000 (זה 2812 אם זה מעניין מישהו).

בכל מקרה, אנחנו צריכים עכשיו לחבר את ה-DSP דרך ממשק טורי RS232 לרובוט.

הצלחנו לעבוד עם ה-UARTים (יש ללוח שלנו שניים) של ה-DSP (מה שנקרא SCI) וליצור Loopback בין שניהם.

האם מישהו יכול להפנות אותי למדריך כלשהו לחיבור DSP לערוץ RS232?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MoRtZkING:

1) מה הקשר בין Deus Ex לטולקין?

2) לדעתי תלך לאתר של TI ותחפש Application Notes.

אני לא מכיר טוב את סדרת C2000. ב-C6000 ממשק טורי נעשה ע"י MCBSP. מימוש RS232 נעשה שם בשילוב של חומרה ותוכנה (ידוע כ-software UART), כיוון שהחומרה לא תומכת ב-100% במה שצריך בשביל RS232 ללא עזרה מה-CPU.

כמו שאמרתי - באתר של TI יש אזור שנקרא Developer Support או Design Support. תחפש שם Application Notes של סדרת המעבדים.

RK:

ה-RTDX נוח מאוד לדיבאג. אבל האמת היא שעוד לא יצא לי לעבוד בפרוייקט שבו משתמשים ב-RTDX למשהו שהוא לא אך ורק דיבוג. בכל הפרוייקטים שעבדתי על הכרטיס הסופי לא היה שימוש ב-RTDX בכלל. אם אני זוכר נכון רוחב הפס שלו מאוד נמוך והוא לא מתאים לשימושים שאינם דיבוג. אולי לניטור מערכת או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שהרוחב פס שלו ממש קטן, אנחנו בכל מקרה הולכים להריץ על הרכיב רק פונקציה אחת, ואני לא ושב שזה יהווה בעיה.

אם כי עדיין לא בדקנו את זה מספיק לעומק.

לפחות ניסוי בסיסי לראות שזה מספק אותכם ומשאיר מספיק מרחב להתרחבות עתידית.

כמו כן (וכמובן אני לא במצב לדעת מה אתם מנסים לעשות) אולי כדי לברר מה ה-latency של RTDX, וכן מה איזה הבטחות הוא נותן לגבי עמידה בדדליינים ו-real time. זה יהיה מאוד מביך להשתמש ב-DSP עבור מערכת בקרה, רק כדי לגלות שיש השהיה של 200 מילישניות בין שליחת מידע לקבלתו :xyxthumbs:

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...