Mac vs. PC - עמוד 42 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mac vs. PC

Decktor

Recommended Posts

urib אני לא יכול לחזור החורה בזמן ואני לא באמת יודע מה היה יותר חזק לפחות על הנייר

מחשב שמבוסס על 2 מעבדי PPC מול מחשב שמבוסס על מעבד כפול ליבה של אותה התקופה

אבל ההגיון אומר שמחשב מבוסס 2 מעבדים היה יותר חזק כי הליבות אולי מוסיפות אבל זה לא הוספה של 100%

ואז גם לא היה שימוש בכרטיס מסך רגיל לגרפיקה (אני לא מדבר על משחקים אלה על גרפיקה )

ככה שאני יוצא מנקודת הנחה שהם היו מאוד חזקים לתקופתם (כניראה לא משתלמים עלות תועלת לרוב האנשים אבל מדברים על חומרה )

בעניין שרת עם 4 סוקטים -אתה מדבר כבר על שרת ולא מחשב שנמכר למשתמש ביתי

נכון שזה אפשרי ונכון שהעלות תועלת לא משתלמת לצרכן הביתי -לא שהמחשבים של אפל היו משתלמים בתקופה הזאת כי הם מכרו גרוע יחסית להיום

אני אחזור בשבילך בזמן, היה לי פאוואר מק G4 עם שתי מעבדים, שבקושי ניצל אותם וכל פנטיום 4 באותה התקופה חד ליבתי! היה מהיר יותר ברוב המטלות.

לאחר תקופה מסויימת, אפל יצאו עם מעבדי G5 שהיו מיועדים להתחרות בפנטיום 4. בפועל אפל חטפה את המכה דווקא מצד , עם סידרת אופטרון ואתלונים 64 ביט, כפולי ליבה.

באותה תקופה אפל סבלה מהתחממות יתר עד כדי שימוש במערכת קרור נוזלית, זאת גם אחת הסיבות שאפל החליטה לעבור לאינטל.

היום יש לך את המק-פרו עם קונפיגורציה של שתי מעבדי I7, אבל... הוא בנוי על תצורת שרת עם זכרונות יקרים בהתאם.

שורה תחתונה: גם לאפל אין פיתרון חומרתי לשתי מעבדים באותו הלוח (8 ליבות) ברמת הדסקטופ.

אגב, אני זוכר תמיד את המגזינים שערכו מבחני ביצועים בתקופה ההיא, ותמיד שהיה מחשב PC עם מעבד בחצי מחיר מהמק שלי הייתי פשוט אוכל את האצבעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 845
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

להלן שתי האגורות שלי-

בתור סטודנט מכון וייצמן שנמצא בשתי מעבדות, כאשר האחת משתמשת במאק והשניה בפי.סי להלן קצת מהמחשבות שלי.

מערכת הפעלה- וינדוס 7 טובה יותר. אם לא היה וינדוס 7, המאק OS היתה טובה יותר.

נוחות- בחיאת סומסום, המקלדת של הiMac היא משהו משהו, ומתעלה ב10 רמות מעל מקלדת פי.סי סטנדרטית. העכבר לעומת זאת שווה לתחת.

בכללי- בגלל שמאז ומתמיד עבדתי על וינדוס, פשוט הרבה יותר קל לי להסתדר עם 7 מאשר עם OS X. אני עדיין כל הזמן לוחץ קונטרול במקום הכפתור ההוא של . גם העיברית.

כך או כך, אם הייתי צריך מחשב רק לעבודה, והיה לי כסף עודף, הייתי קונה לי איזה איי-מאק. למשחקים וכל דבר אחר- נו מה לעשות, פי.סי. אני בונה על איזה Powerbook 13" בשנה הבאה. מאוד מצא חן בעיני עיצוב המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל "הסקפטיים" שהגיבו בזלזול אז קודם כל הנה המחשב PC הישן שלי : http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php/product/15735/cat/1

שעומד למכירה.

אם אתם רוצים עובדות לכמה הפערים גדולים בין ה I MAC החדש שלי לבין ה PC

אז קחו לדוגמה את זה.

1. פתיחת אלפי תמונות ב LIGHTROOM אם המאק החדש לפחות פי 2 יותר מהירה ממה שהייתי פותח עם ה PC

2. ההבדל הכי ברור זה עם קבצי תמונות של TIF שגדולים במיוחד, יש לי שקופיות שנסרקו ברזולוציה של 4000 DPI כל קובץ שוקל בסביבות 50 MG

לפתוח את התמונות הללו ב PC ולדפדף בין תמונה לתמונה היה לוקח לי כמה שניות טובות עד שה PC היה עושה "רינדור" לכל קובץ.

ב I MAC המהירות שהוא טוען את כל התמונות ונותן לי לצפות בהן זה פשוט מטורף... זה נראה כאילו כל קובץ שוקל 200 KB מרוב שהוא טוען את התמונות כל כך מהר.

3. אני כבר שבועיים כמעט עם ה IMAC עשיתי עליו את כל העבדות הקבועות שאני הייתי עושה על ה PC שלי, אם זה התחברות לשרתים, גלישה באינטרנט, עבודה מסיבית של תמונות בפוטושופ ו LIGHTROOM

נגישות לכל הקבצים שלי במחשב וכד'

בכל אותן פעולת פשוט הכל עובד יותר טוב, הכל עובד יותר חלק.....

אפילו פעם אחת לא קיבלתי הודעת שגיאה או שהמחשב פתאום נתקע והתחיל לחשוב על כלום בלי סיבה.

עם ה I MAC הכל פשוט זורום.....

בעוד שנתיים קרוב לוודאי שאני יצטרך לשדרג את המחשב וכך אני יעשה עם I MAC חדש, וימשיך ליהנות ממוצר איכותי שנותן לי להתרכז בעבודה שלי, ולא לגרום לי לרכוש ידע במחשבים על מנת לפתור בעיות תוכנה וחומרה.

אז לכל משתמשי ה PC שחושבים שהמחשב שלהם יותר טוב מי תמשיכו לחשוב מה שאתם רוצים, תמשיכו להתברבר סביב WINDWOS וחומרה מעצבנת שמשתנה כל יומיים, תמשיכו לבקש יעוץ ועזרה בפורמים לגבי איך לעשות את ה יותר טוב או שיהיה יותר חזק.

ואני עכשיו יהיה מרוכז נטו בעבודה שלי מבלי להצטרך לשבור את הראש שלי לגבי "למה ה שלי עושה כך ? " וכד' ;D

אההה וכמעט שכחתי, תמשיכו ליהנות מכל מיליוני התוכנות הזדוניות שנמצאת ברשת ומנסות ומצליחות לפעמים להרוס לכם את המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלי מרסק PRO מהדגם החדש, הן ברינדורים של אפטר אפקט, החלת אפקטים ופילטרים ב PS CS4 ובכל דבר אפשרי,

ולחשוב שהמחיר של המאק הוא פי 2 מפיסי, לאחרונה שעברתי ל WIN7 אני מבין כמה המערכת הפעלה הזו טובה ויציבה, נותנת לך את כל הפיצרים של הליאופרד ועוד הרבה מעבר לזה.... מק זו עטיפת ממתק בתג מחיר גבוה ותו לו. לא יאמן שעוד פעם חשבתי שמק זה בטח מממש להיט..

ככל שהזמן עובר אני מבין כמה מק זה סתם.. דוד שלי קנה את המקבוק פרו הזה ואולי בתור לפטופ זה אחלה של דבר אבל גם בשביל המחיר הזה זה לא שווה.... המסך גם ממש גרוע במקבוקים החדשים..

זה מתאים לפלצנים עם כסף מיותר בכיס לדעתי, אלו שרוצים להראות בבתי הקפה עם לוגו של תפוח אכול... אני אישית לא מצאתי את ההנאה שבמק תמיד בפוטושופ ובכל התוכנות הרגיז אותי שכל הקיצורים מתבלבלים עם קונטרול והה ALT .. למה הכל חייב להיות שמה אקזוטי למה.. גם השליטה שלך מואד מינימאלית על מה שקורה במערכת הפעלה, אין לך קונפיקורציות בק דור וכ'ו כמו שאפשר לקנפק WIN

אבל שוב, עניין של הרגל, סביר להניח שאם הייתי גדל עם מק הייתי אומר אחרת... אבל עדיין... עם היו יורדים מהעץ ומוכרים את המחשבים שלהם במחירים אנושיים זה אולי באמת היה משנה המון בסצנה העולמית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל שוב, עניין של הרגל, סביר להניח שאם הייתי גדל עם מק הייתי אומר אחרת... אבל עדיין... עם היו יורדים מהעץ ומוכרים את המחשבים שלהם במחירים אנושיים זה אולי באמת היה משנה המון בסצנה העולמית

בארצות הברית יש להם הרבה פעמים תמכור טוב יחסית למה שהם נותנים

תבין שקונים מאק חדש מקבלים איתו חבילת תוכנות שבנפרד או מקבילים לPC (ממותגים אני לא מדבר על תוכנות חינמיות ) היו מוסיפים הרבה למחיר

יש להם את המקביל של האופיס מקביל עריכת סרטים וכו וכו

זה חבילה שלמה ונחמד לקבל את זה במחשב חדש במקום להתחיל להתקין מיליוני דברים אם מדובר בWIN

(בחלק מגרסאות הלינוקס גם מקבלים הרבה תוכנות בהתקנה רק שפה זה תוכנות חינמיות )

בכל מקרה ולמרות מה שאמרתי לי אין כוונות לקנות מאק פשוט כי המחירים בארץ מוגזמים

מאוד יכול להיות שהמחשב העתידי שלי יהיה או או זעיר ומשחקים אני יעבור בעיקר לקונסולות

והמיני מאק ניראה לי מאוד חמוד רק חבל שהמחיר כזה מוגזם בארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלי מרסק PRO מהדגם החדש, הן ברינדורים של אפטר אפקט, החלת אפקטים ופילטרים ב PS CS4 ובכל דבר אפשרי,

ולחשוב שהמחיר של המאק הוא פי 2 מפיסי

כמה עלה לך לבנות מחשב שמרסק Dual Socket Xeon5500 ותומך ב32GB זיכרון? אם זה פחות מ10.000שח אז תן לנו את המפרט, אני חושב שכולם כאן רוצים לראות את זה.

לאחרונה שעברתי ל WIN7 אני מבין כמה המערכת הפעלה הזו טובה ויציבה, נותנת לך את כל הפיצרים של הליאופרד ועוד הרבה מעבר לזה.... מק זו עטיפת ממתק בתג מחיר גבוה ותו לו. לא יאמן שעוד פעם חשבתי שמק זה בטח מממש להיט..

רגע, אתה באמת רוצה להגיד שWin7 רץ על Pro החדש פחות טוב מאיך שהוא רץ על המחשב שלך, או שSL ירוץ פחות טוב על מחשב בעל מפרט זהה לMac Pro? למה שלא תספר לנו באיזה בעיות נתקלת? כי אתה לא יודע אבל זה פשוט ככה וזהו?

ככל שהזמן עובר אני מבין כמה זה סתם.. דוד שלי קנה את המקבוק פרו הזה ואולי בתור לפטופ זה אחלה של דבר אבל גם בשביל המחיר הזה זה לא שווה.... המסך גם ממש גרוע במקבוקים החדשים..

זה מתאים לפלצנים עם כסף מיותר בכיס לדעתי, אלו שרוצים להראות בבתי הקפה עם לוגו של תפוח אכול...

זה לא קצת קיצוני, לקרוא לדוד שלך "פלצן עם כסף מיותר בכיס" רק בגלל שהוא קנה מקבוק פרו?

אני אישית לא מצאתי את ההנאה שבמק תמיד בפוטושופ ובכל התוכנות הרגיז אותי שכל הקיצורים מתבלבלים עם קונטרול והה ALT .. למה הכל חייב להיות שמה אקזוטי למה.. גם השליטה שלך מואד מינימאלית על מה שקורה במערכת הפעלה, אין לך קונפיקורציות בק דור וכ'ו כמו שאפשר לקנפק WIN

עכשיו אתה רציני או שאתה מסתלבט?

במערכת הפעלה עם ממשק שכל ילד בן 5 יכול להפעיל, אתה לא הצלחת למצוא איך לשנות קיצורי מקשים? תסתכל כמה הודעות אחורה, אפילו צירפתי תמונה שמראה בדיוק איך לעשות זאת. ובעניין קינפוג מערכת, אל תגיד לי שגם לא מצאת את התכנה Terminal בתוך תיקיית Utilities?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי לאכזב אבל עדיין מחשב מק יותר יקר בהרבה מפי סי אבל אין מה לעשות ישנם אנשים שקונים אותו אך ורק משתי סיבות

1 - עיצוב

2- מערכת הפעלה

כל היתר שטויות .

מספיק לטחון את הנושא הזה עוד ועוד.

ועוד משפט אחד לסיום. אם לאפל באמת יש מנצחת אז למה הם לא משחררים אותה לפי סי ? הם ירוויחו גם ממכירות של osx לפיסי לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפל היום אוהבים "גן סגור" הדבר הזה מזרים להם היום המון כסף מתוכנות וקבצים וציוד שהם מוכרים בנפרד

למעשה זה דומה לגישה של יצרניות הקונסולות שיש עמלות וזיכיונות

אפל אבל כן שיחררה את איטונס לPC שזה בעצם דלת לגן הסגור שלה

ואין לה צורך היום להוציא המון כסף על תאימות לחומרות וציוד שונה שיש בPC

אם כבר יאפשרו "תואמי מאק" להתחרות בPC אבל אני לא חושב שזה יקרה בקרוב אם בכלל וחבל מבחינת הצרכנים שרק יכלו להרוויח ממהלך כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם במצב בנוכחי הם לא מוכנים לשחרר לפיסי (מבלי צורך להוסיף תמיכה לחומרה מסויומת) .

אם הם יתחילו למכור את מערכת ההפעלה שלהם היום (כמושהיא אבל רק עם רשיון לפי סי) הם יכולים רק להרוויח מזה אבל גם אתזה הם לא עושים .הם עשים פשוט עושים הכל שלא יהיה את המערכת הזאת לפיסי.

אני רואה את זה בתור צעד של פחדנות של חברת .

שנים אני רואה את הפרסומות של osx נגד חלונות אבל בתכלס לחברת אין את הביצים לפתוח חזית מול בשוק הפיסי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...