Mac vs. PC - עמוד 40 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mac vs. PC

Decktor

Recommended Posts

בשביל להוסיף עוד קצת חומר גלם ללהבות:

1. מק פחות מאובטח מחלונות - אין memory address randomization

http://www.tomshardware.com/reviews/pwn2own-mac-hack,2254-4.html

ללינוקס יש את se linux ו appArmor

2. מק יותר נוח לשימוש מחלונות ולינוקס, יש השקעה אדירה במישק משתמש, חלונות ולינוקס מכוערות מאוד (סובייקטיבי).

יופי זה דבר חשוב. לצורך העניין, שרי אריסון יותר משתלמת מבר רפאלי.

3. לינוקס יותר מהיר ממק:

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ubuntu_osx_64bit&num=11

לינוקס יותר מהיר מחלונות, אבל לא בהכל, ולא בהרבה:

http://blog.ibeentoubuntu.com/2009/02/ubuntu-904-alpha4-vs-windows-7-beta.html

4. לחלונות יש את windbg, visual assist. ללינוקס יש את valgrind. למק יש את xcode, שלא אהבתי.

5. למק יש את pathfinder. לחלונות יש את total commander. ללינוקס אין מנהל קבצים גראפי נורמאלי. (בגלל זה משתמשים ב mc)

6. לינוקס בחינם, לא מאוד יקר, יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 845
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם סוללה של 6 תאים מחזיקה שליש מהזמן סוללה של 9 תאים עדיין תחזיק בערך חצי מהזמן.

ולהגיד שמתכת יותר עמידה מפלסטיק זה שקר?

וביקשתי ממך מחשב עם זמן סוללה דומה ומפרט דומה במחיר דומה כבר לפני עמוד וחצי וכל מה שהבאת זה הדל.

מעולם לא אמרתי שמק זה בשביל כל אחד אבל לטעון שכל מי שקונה מק עושה את זה בלי שום סיבה זה גם מוגזם.

זמן סוללה דיי תלוי במערכת הפעלה.... שים לינוקס על ותראה איך זמן הסוללה עולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להוסיף עוד קצת חומר גלם ללהבות:

2. מק יותר נוח לשימוש מחלונות ולינוקס, יש השקעה אדירה במישק משתמש, ולינוקס מכוערות מאוד (סובייקטיבי).

5. למק יש את pathfinder. לחלונות יש את total commander. ללינוקס אין מנהל קבצים גראפי נורמאלי. (בגלל זה משתמשים ב mc)

סעיף 2: זה לא מדויק, הפיינדר של OS X מיושן ומצריך תוכנות צד שלישי בכדי להתגבר על החסרונות.

לדוגמה: בפיינדר עד היום אין אפשרות לבצע עריכה לקבצים במצב של שמירה ופתיחה בתוכנות, C&P עדיין לא עובד.

הסרה של תוכנות צריך שוב, צד שלישי.

סעיף 5, pathfinder תוכנה מאוד כבדה, למרות היעילות שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי, pathfinder זה מנהל הקבצים של המק.. הפיינדר הרגיל פחות טוב מנאוטילוס של גנום (שמבוסס עליו, בערך).

לא נתקלתי בבעיות ביצועים מיוחדות איתו על ה e6600 שלי, אבל, כמובן, אני לא יכול לשלול בעיות אצל אנשים אחרים.

מסכים לגבי זה שכל דבר קטן במק דורש תוכנת צד שלישי (בד"כ יקרה), עדיין, התוכנות האלו בהרבה מקרים טובות מאוד, ומאוד נוחות לשימוש.

אני מניח שזה נובע מההקפדה של משתמשי המק על אסתטתיקה וחוויית שימוש, כך שהאיכות של התוכנות למק מושפעות מהסביבה עליהן הן עובדות.

לצורך העניין, הרבה תוכנות לחלונות חיות בעולם משלהן מבחינת העיצוב וצורת השימוש. בלינוקס המצב טוב יותר ורע יותר בו זמנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. מק יותר נוח לשימוש מחלונות ולינוקס, יש השקעה אדירה במישק משתמש, ולינוקס מכוערות מאוד (סובייקטיבי).

אני יכול לומר לך מבחינה סובייקטיבית שאני פשוט לא סובל את הממשק של .

ניסיתי להשתמש בitunes ובספארי לחלונות והצבע האפור פשוט דוחה.

הממשק של ויסטה/7 הרבה הרבה הרבה יותר יפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין של טעם..

האפקט של הברק של הזכוכית בויסטה (התבנית שרואים כשמזיזים את החלונות עם aero), משגע אותי. ממש קשה לי להסתכל על זה.

(אני יודע שאפשר להשתמש בפטצ'ים כאלו ואחרים כדי לבטל את זה, אבל עדיין.. גררר..).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דעה רווחת שמק לא קורס,

אוקי, אומנם LEOPARD לא קורסת, אבל התוכנות שפועלות בה קורסות באופן קבוע, ביחוד תוכנות אדובי CS4, צפו בדוחות הדיווחים של משתמשי מק ואדובי

ניתן לראות כי תכונות אילוסטרייטור קורסת מספר 1 על גבי פלטפורמת מק, אחר מכן משתמשי מק עם PS4 נהנים מסגירות בלתי רצנויות.

ב זה לא קורה,

אם לומר את האמת ולהיות כנה? ויסטה מעולם לא קרסה לי על המחשב האחרון שלי, במחשב הישן הקריסות היו קשות, אבל זה ככל הנראה נבע מבעיית זיכרון (ערבוביית סטיקים של זיכרון ללא DUAL) ואז כשחזרתי ל XP שום דבר לא קרס במשחב הישן.

לא יודע מה הבדל הביצועים, זו אולי ממש בורות שאנשים חושבים שהם מפיקים למשל בגרפיקה "יותר" עם המק שלהם, זה למשל דבר שלא הצלחתי להבין.

מק או מעולם לא נתנו לי כישרון סגניפיקנטי בציור, מעולם לא יתנו לי יכולת עיצוב או יצירתיות או טכניקה....

אין לי מושג מה בעצם חושבים שמק נותן ?

לא פעם ולא פעמיים ששמעתי מזאבים של עיצוב "ביצועי הגרפיקה של מק מרשימים", התכונה היא אותה תוכנה בידיוק !

אין הבדל בין תוכנות ADOBE למשל במק או , ההבדל היחיד שיש הוא תמיכה ב 64BIT וזה לטובת ה , כמו כן ניצול מקסימלי של החומרת הפיסי

CORE7 וכרטיסי מסך תמוכי CODA מה שלא מקבלים ב MAC

שורה תחתונה,

המק הזה נשמע לי כמו LOAD OF CRAP לילדים שרוצים תפוח מנצנץ בגב ה LCD שלהם.

ויתרתי,

לא נראה לי שאקנה לי נייד של , אולי רק כדי להרשים לקוחות ולהראות את "יוקרת" העסק שלי, לא כי אני צריך.

כשאכנס לאקדמיה נראה אם דעתי תשתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דעה רווחת שמק לא קורס,

אוקי, אומנם LEOPARD לא קורסת, אבל התוכנות שפועלות בה קורסות באופן קבוע, ביחוד תוכנות אדובי CS4, צפו בדוחות הדיווחים של משתמשי מק ואדובי

ניתן לראות כי תכונות אילוסטרייטור קורסת מספר 1 על גבי פלטפורמת מק, אחר מכן משתמשי מק עם נהנים מסגירות בלתי רצנויות.

העלת פה נקודה מאוד חשובה, מבחינתי תוכנות שקורסות גם כשהמערכת ממשיכה לעבוד, שווה ערך עבורי למערכת הפעלה לא יציבה.

וכן... אני מודע לזה שיש רגישות מאוד גבוהה לפונטים במק, במיוחד בתוכנות של אדובי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלת פה נקודה מאוד חשובה, מבחינתי תוכנות שקורסות גם כשהמערכת ממשיכה לעבוד, שווה ערך עבורי למערכת הפעלה לא יציבה.

וכן... אני מודע לזה שיש רגישות מאוד גבוהה לפונטים במק, במיוחד בתוכנות של אדובי.

אין שום הבדל בפונטים,

האמת שהפונטים שמוצגים במק ובסאפרי, לא מהימנים לסטנדרט,

הם מקבלים "BLUR" כזה כאילו שיראו יותר עדינים

שכן, הפונטים פחות SHARP ופחות מהימנים לסטנדרט WEB ופרינט.

לגבי התכונות, ב התכונה היחידה של אדובי שקורסת בצורה בילתי פוסקת היא FLASH

אבל זה קורה במק הרבה יותר.

אדובי גם הודו כי דרוש פיתוחים נוספים על מנת להתאים את כתונות CS4 למק, וכי "עובדים" על הנושא.

כרגע לא דובים ולא יער. בנתיים אפשר רק להתפעל מהיכולת של אדובי לעבוד עם CORE7 שעדיין לא קיים במק בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע לא דובים ולא יער. בנתיים אפשר רק להתפעל מהיכולת של אדובי לעבוד עם CORE7 שעדיין לא קיים במק בכלל.

קיים בתצורה של מעבדי שרת XEON, בדגמי ה- PRO אבל... המחיר רק מתחיל מ-16K למחשב כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון אבל מי שקונה מחשב כזה יודע לאיפה הכסף שלו הולך, זה לא מחשב לשימוש ביתי.

ותקנו אותי אם אני טועה אבל פרו היה המחשב הראשון בעולם על ארכיטקטורת נהלם לא?

או ששזה היה עם הזיאון הראשון על ארכיטקטורת נהלם משהו כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

וואי לפני שבוע התקנתי מערכת הפעלה 10.5.7 על PC שלי ולנסות ולהבין מה מתלהבים :s05:

חייב לציין מערכת יפה ולא יותר (וינדוס 7 יפה לא פחות)

אחרי יומים של ניסיון הבנתי שזה עוד מערכת הפעלה !

אולי לעניני מוזיקה אבל גם זה לא מצדיק את המחיר שעולה שיש את ה PC שעושה מעולה !

אז התרשמות שלי

MAC זה תכשיט יפה ממתכת זולה (אותו חומרה של ה PC )

מערכת הפעלה יפה (לא יותר מוינדוס 7)

אין מה לעשות עם ה יותר מדי עם אתה לא משתמש בו למשהו ספספי כמו יוצרי מוזיקה

אין הרבה תוכנות !

עכשיו כל משתמשי הMAC שטוענים שוינדוס קורס או נדבק בוירוסים כל שני חמישי אז זה עוד תירוץ להצדיק את עצמם

בגלל שקניתם בים של כסף ! אצלי אולי הוינדוס קרס פעם אחת בשנים האחרונות ובוירוסים לא יצא לי להתקל !

אז חשוב לזכור מערכת הפעלה של מיוצרת על ידי בני אדם ולא על ידי אלים ולכן היא רחוקה מלהיות מושלמת !

אני אישית אומר רק וינדוס 7 פשוט מעולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

כמה זמן השתמשתה בה לפני שכתבתה את התגובה הזאת?

לי היה שנה שלמה ואחרי שנה נמעס לי שלא כל התוכנות שרציתי עובדות אז מכרתי אותו

אבל אתה יודע זה לא היופי של המערכת זו הנוחות, לא יצא לי לעבוד על 7 בנתיים אבל על osx הכל ממש פשוט ומאוד אינטויטיבי

ואת זה אני לא יכול להגיד לא על וינדוס (לא יודע מה לגבי 7 לא ניסיתי) ולא על לינוקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

כמה זמן השתמשתה בה לפני שכתבתה את התגובה הזאת?

לי היה שנה שלמה ואחרי שנה נמעס לי שלא כל התוכנות שרציתי עובדות אז מכרתי אותו

אבל אתה יודע זה לא היופי של המערכת זו הנוחות, לא יצא לי לעבוד על 7 בנתיים אבל על osx הכל ממש פשוט ומאוד אינטויטיבי

ואת זה אני לא יכול להגיד לא על וינדוס (לא יודע מה לגבי 7 לא ניסיתי) ולא על לינוקס

אני עדיין מחפש את הנוחות והקלות שאפל הבטיחו, עם הזמן גיליתי שחלונות בהרבה יותר נוחה.

מדהים שאפילו במערכת החדשה SL, עדיין אין אפשרות לערוך קבצים בחלונות שמירה/פתיחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...