Mac vs. PC - עמוד 20 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mac vs. PC

Decktor

Recommended Posts

אוקיי אז אחרי קריאה של כל הדיון הזה, וקצת חשיבה משל עצמי הגעתי לכמה מסקנות ואשמח אם תייעצו לי:

אני לפני רכישה של מחשב חדש, והחלטתי על משהו עם מסך 24 לטובת תכני FHD.

PC בתקציב הזה יהיה מרובע ליבות, עם כרטיס מסך חזק (למרות שאני לא בטוח שהוא יוכל להריץ משחקים במשך יותר משנה על 24), ושקט ומגניב.

לעומת זאת, iMac :-*

המסקנות שלי הן כאלה:

1) מבחינה פרקטית, כלומר ביצועים, תאימות, משחקים וכו' - ה- עדיף.

נכון.

אבל, וזה אבל גדול: מבחינת חווית המשתמש, המאק לא רואה אותו בכלל.

אחרי חודשיים כל האפקטים של המערכת ימאסו עליך, והתוכנות כמו מתפקדות בדיק אותו הדבר.

לויסטה יש חווית שימוש מאוד דומה

2) רוב השימוש שלי על המחשב הוא גלישה באינטרנט, צפייה ועריכת (עכשיו נכנסתי לתחום הצילום הדיגיטלי), צפייה בתכני FHD וסתם סדרות וסרטים (הכל חוקי כמובן), וזהו בעיקר - ולכך מספיק מאק ואף יהיה כיפי הרבה יותר להשתמש בו.

המק לוקה בחסר כאשר מדובר על אתרים ישראלים, קח את זה בחשבון.

3) אני כמעט ולא משחק, ולרוב לא דורש יותר מדי מהמחשב (למרות שאני מניח שזה ישתנה אם יהיה לי מחשב חזק ש"ידרוש" שירוצו עליו משחקים).

מחשב חזק יחזיר לך את החשק לשחק.

4) המחשב אצלי בחדר, ישמש גם כטלוויזיה, ולכן חשוב לי העיצוב.

לאיימק מתכת יש פנל TN מבריק, הדור הקודם היה פנל מט.

5) המחשב נקנה לתקופה של לפחות 3 וחצי שנים, כלומר לפחות עד שאני אשתחרר מהצבא - כי בזמן הזה לא יהיה לי זמן להתעסק בשידרוג/קניית חדש.

עניין השידרוג מאוד בעייתי במחשבי All in one.6) פשוט כיף להיות ליד מאק, לא משנה מה אתה עושה.

אצלנו במשרד קנו ממש לאחרונה MacPro מפלצתי עם שני מסכי 23 מדהימים.

אחרי כמה שעות עבודה/משחק עליו אני כמעט משוכנע לקנות את ה-iMac (אלומיניום).

לכן לפי דעתי, זה לאנשים שקונים עם המוח, ומאק זה לאנשים שקונים עם הלב (כמו אופנועים ד"א) - וצערי אני לא יודע עוד מה אני.

באמת כואב הלב להוציא סכום כסף על מחשב יפה.

אני לא יודע בדיוק מה הכוונה שלי בפוסט הזה, בעיקר לשתף אני מניח.

אבל בכל מקרה, אשמח לשמוע את חוות הדעת שלכם לגבי המצב שלי :)

מחשבי מקינטוש הם מוצר של סטייל ויוקרה, ובעיקר הרבה דאווין! אבל... מעבר לזה גורנישט, נאדה.

אני עובד עם מקים במשרד, וכל יום שאני מגיע הביתה ומשחק קצת COD4 ,, מתפנק על 3D מקס, קורא מאמר מעניין באתר שמתחרבש בספארי.

אני אומר תודה לאל שהיה לי את השכל לא להתפתות ולקנות את המק, ותאמין לי שהייתי ממש קרוב לרכישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 845
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תגובות לאורי (ממשהו שגם עובד "טיפה" עם בערך כל מערכת הפעלה שאתה יכול לחשוב עליה ביום יום)

1) נכון , אבל ההבדל - לא כזה גדול ומתמקד בבעיתיות שהכרטיס הגרפי הנוכחי לא באמת כזה חזק.

בקשר לויסטה וחווית השימוש - כמו שאתה רואה - אני כותב בויסטה , אני בעלים כמו כן של מקבוק ויצא לי לגעת ב2 המערכות מאוד לעומק.

להגיד שה"אפקטים ימאסו עליך והחוויה אותו הדבר" זה פשוט עוול נוראי.

מק אוס פשוט בנויה נכון יותר מכל בחינה של עבודה נעימה. אחרי שבוע לא תבין איך חסרים כ"כ הרבה דברים בויסטה / XP / צריך להוסיף תוכנות צד שלישי כדי להגיע לכאילו.

המשפט עם האפקטים מתאים אולי לויסטה לעומת XP , רק חבל שאורי , אם אתה עובד כ"כ הרבה עם מחשבים אתה לא טורח לציין שהמנוע שמתחת הוא מה שחשוב (ON THE LONG RUN ) ולכן שווה מלכתחילה לעבוד על ויסטה מול XP ולכן גם כן שווה לעבוד על MACOS מול ויסטה.

2) בקשר ל"לוקה בחסר" - בשנתיים האחרונות אני גולש אך ורק בפיירפוקס , שאין הבדל מול גירסאת המק שלו (שוב מניסיון ולא מתיאוריה) ולא נתקלתי בשום בעיה עם אתרים ישראליים (הכוונה שאח של השכנה לא כתב בוורד ושמר בתור HTML כן?) מקסימום עימוד טיפה לא נכון או תוסף שצריך להוסיף ויורד אוטומטית בערך. במצב הזה - באמת שאין טעם להפעיל את הספארי (לפחות מבחינתי.

3) מי שלא מתמקד במחשב כמכונת משחקים - לא כ"כ ירצה לשחק מעבר לCASUAL פה ושם.

נכון שעם המחשב בא התיאבון , אבל עדיין - אין כמו קונסולה טובה בסלון כדי למחוק את המחשבה השטותית הזאת במטרה ליהיות במרדף חומרה תמידי.

4) הפאנל מאוד איכותי ככה או ככה.

5) בעייתי בPC כן , אם תסתכל על תאימות ואיך ישומים רצים על מחשבים מלפני 4 שנים (POWER PC G4 וG5 בבייתיים) תראה שהתאימות היא מצוינת אם לא מושלמת - רוב התלונות מתנקזות בערך לצורך להוסיף זיכרון.

כמו שאורי כתב - מחשב מקינטוש זה סטייל והרבה דאווין שאם אתה יכול לעשות את הפשרות בשבילו (משהו בין התגובה שלי לזו של אורי) אתה תחייה יפה מאוד ושמח וטוב לבב איתו.

אישית , לאחר חוויה רעה למדי עם מחשב MAC בתור שולחני בתקופת הG4 שדרשה הרבה ויתורים מבחינתי , היום המצב שונה לחלוטין ואין כמעט ויתורים חוץ מויתור כספי מסוים על מנת לרכוש מחשב מותג (תנסה לקנות אחד מקביל של IBM או - תגיע למחירים דומים) שעולה יותר ממחשב לבן שאנחנו רגילים לרכוש בתור שולחני.

בתור המחשב השולחני הבא - אני בהחלט אשקול לקנות IMAC אם הוא יהיה בקידמת הטכנולוגיה באותה תקופה (זאת אומרת - ממש אחרי השקת דגם).

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאק גם מבוססת הרשאות משתמשים לא כמו הזבל שיש בויסטה וזה גם די מונע בעיות

אני רואה שאין לך מושג איך מערכת ההרשאות בנויה בVISTA או 2008 server, לא רק שהיא העתק של מה שיש בunix, הוסף על זה גם המון.

אל תשכח שלמחשבי PC צריכה להיות אפשרות לעשות דברים מעבר ללהיות קישוט לשלוחן.

בVISTA למשל אתה יכול להגדיר לservice או לאפליקציה מסויימת לרוץ עם הרשאות מלאות, ובו זמנית למנוע ממנה אינטרקציה עם כל סרביס או אפליקציה שבא לך(ולא זה שהם רצים תחת הרשאות מלאות לא מאפשר להם לשנות את זה). בצורה דיפולטית למשל תוכנות לא מקבלות הרשאות אינטרקציה עם הדסקטופ או עם הshell. מעבר לזאת שמערכת האבטחה דורשת התערבות משתמש בשביל להכניס אפליקציה כלשהי לelevated mode אתה גם יכול למנוע או להגדיר למי מתי ומי יכול לאשר זאת. MAC פותח לפקצה שרוצה לעלות תגובות ווידאו ליוטיוב, Windows פותח בראש ובראשונה לעבוד בארוגונים, אם תסתכל על כל שיפורי האבטחה שנכנסו לNT6 עם ניהול נכון זאת אחת ממערכות ההפעלה היותר בטוחות שיש. בעקר שכל עוד אין לך גישה פיסית או טרמינל לאותו מחשב גם אם התוכנה הכי זדונית בעולם מקבלת הרשאות של אלוהים היא לא יכולה לעשות כלום. ומערכות ההפעלה למשתמש הבייתי מאובטחות לא פחות.

בנוסף על זה חילקו את הרמות שבהם סרביסים יכולים לרוץ בצורה הרבה יותר מפורטת ממה שיש בUnix, מה גם שסרביס כלשהו לא יכול לרוץ ב2 רמות unrestricted בו זמנית. למה אפשר להגדיר רק service space 1, לכן למשל סרביס שרץ בתור NetworkServerUnristricted לא יכול לרוץ בתור הרשאות LocalSystemUnristricted בו זמנית. ככה שכבר 99.9% מהווירוסים בעולם הזה לPC בוטלו, ווירוסים קיימים היום בשביל דבר אחד בלבד וזה להפיץ spam.

תבדוק את כמות הווירוסים שיש לVISTA ותראה שכמות הווירוסים זהה בערך לכמות הווירוסים שיש לפלאפונים או ללינוקס.

Mac לא חסין spywareים צטערת, SP זה לא ווירוס אם מחר תבנה SP שמתלבש על לא משנה על איזה אתה תרוץ אתה עדיין תחטוף אותו. לPC יש Spyware כיוון שכל אידויט כיום בונה תוכנה, והוא לא בונה אותה לMAC, מה שהופך כל iexplorer wannabe, AOL copycat וכן הלאה למטרה מאוד נוחה לתוכנות שמתלבשות עליהן. אם לMAC הייתה אותה כמות משתמשים ותוכנות שיש בPC הייתם סובלים לא פחות, אולי אפילו יותר, לא יודע אם ראיתם איי פעם תחרות rogue administrator אבל בUnixים ברגע שמקבלים הרשאות root סיימנו עם הסיפור, בNT5 ומעלה, ובמיוחד בצורה מאוד פשיסטית בNT6 גם ברגע שמקבלים admin מלא הסיפור רק מתחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי, עובדתית היה וירוס אחד וטרוג'ן אחד שנכתבו ל OS X ושניהם דרשו סיסמת אדמין בשביל לעבוד, אז אי אפשר לטעון שלא ניסו אף פעם פשוט אף פעם לא הצליחו לכתוב וירוס נורמאלי.

MAC פותח לפקצה שרוצה לעלות תגובות ווידאו ליוטיוב, פותח בראש ובראשונה לעבוד בארוגונים,

אתה רוצה לומר לי ש UNIX פותחה בשביל יוטיוב ודווקא היא המערכת הפעלה הרצינית והמאובטחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר,

איך זה:

http://www.sophos.com/pressoffice/news/articles/2006/02/macosxleap.html

מסתדר עם תוכנה כזאת:

http://www.symantec.com/norton/products/overview.jsp?pcid=ma&pvid=nav11mac

הרי לא יתכן שמוכרים אנטי וירוס עם DATABASE של וירוס אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובות לאורי (ממשהו שגם עובד "טיפה" עם בערך כל שאתה יכול לחשוב עליה ביום יום)

1) נכון , אבל ההבדל - לא כזה גדול ומתמקד בבעיתיות שהכרטיס הגרפי הנוכחי לא באמת כזה חזק.

בקשר לויסטה וחווית השימוש - כמו שאתה רואה - אני כותב בויסטה , אני בעלים כמו כן של מקבוק ויצא לי לגעת ב2 המערכות מאוד לעומק.

להגיד שה"אפקטים ימאסו עליך והחוויה אותו הדבר" זה פשוט עוול נוראי.

מק אוס פשוט בנויה נכון יותר מכל בחינה של עבודה נעימה. אחרי שבוע לא תבין איך חסרים כ"כ הרבה דברים בויסטה / / צריך להוסיף תוכנות צד שלישי כדי להגיע לכאילו.

המשפט עם האפקטים מתאים אולי לויסטה לעומת , רק חבל שאורי , אם אתה עובד כ"כ הרבה עם מחשבים אתה לא טורח לציין שהמנוע שמתחת הוא מה שחשוב (ON THE LONG RUN ) ולכן שווה מלכתחילה לעבוד על ויסטה מול ולכן גם כן שווה לעבוד על MACOS מול .

לא הבנתי מה אתה מנסה לומר? אתה מתכוון למערכת עצמה ללא הממשק גרפי?

2) בקשר ל"לוקה בחסר" - בשנתיים האחרונות אני גולש אך ורק בפיירפוקס , שאין הבדל מול גירסאת המק שלו (שוב מניסיון ולא מתיאוריה) ולא נתקלתי בשום בעיה עם אתרים ישראליים (הכוונה שאח של השכנה לא כתב בוורד ושמר בתור HTML כן?) מקסימום עימוד טיפה לא נכון או תוסף שצריך להוסיף ויורד אוטומטית בערך. במצב הזה - באמת שאין טעם להפעיל את הספארי (לפחות מבחינתי.

בפיירפוקס על אפשר להשתמש ב-ie tab, ככה שאין מה להשוות. חוצמיזה פיירפוקס על המק הוא ממש צולע, עדיף כבר ספארי.

איך אתה יכול לומר שאין בעיה? יותר מ-80% אתרים ישראלים מתפקדים על המק גרוע!

http://sarig1.co.il/forum/index.php?id=thread&thread=59282

3) מי שלא מתמקד במחשב כמכונת משחקים - לא כ"כ ירצה לשחק מעבר לCASUAL פה ושם.

נכון שעם המחשב בא התיאבון , אבל עדיין - אין כמו קונסולה טובה בסלון כדי למחוק את המחשבה השטותית הזאת במטרה ליהיות במרדף חומרה תמידי.

בפעם האלף, לקונסולה יש חווית משחק שונה ממחשב וכל יודע את זה, במיוחד במשחקי אסטרטגיה וגוף ראשון.

4) הפאנל מאוד איכותי ככה או ככה.

יחס עלות תועלת דוגמת מסך דל עם פנל בחצי מחיר.

5) בעייתי בPC כן , אם תסתכל על תאימות ואיך ישומים רצים על מחשבים מלפני 4 שנים (POWER G4 וG5 בבייתיים) תראה שהתאימות היא מצוינת אם לא מושלמת - רוב התלונות מתנקזות בערך לצורך להוסיף .

אל איזה תאימות אתה מדבר? בליאופרד מחקה כל זכר למערכת 9, וכן יש גופים שעדיין זקוקים למערכת הזאת.

כמו שאורי כתב - מחשב מקינטוש זה סטייל והרבה דאווין שאם אתה יכול לעשות את הפשרות בשבילו (משהו בין התגובה שלי לזו של אורי) אתה תחייה יפה מאוד ושמח וטוב לבב איתו.

כל עוד יש לך כיסים עמוקים.

אישית , לאחר חוויה רעה למדי עם מחשב MAC בתור שולחני בתקופת הG4 שדרשה הרבה ויתורים מבחינתי , היום המצב שונה לחלוטין ואין כמעט ויתורים חוץ מויתור כספי מסוים על מנת לרכוש מחשב מותג (תנסה לקנות אחד מקביל של IBM או - תגיע למחירים דומים) שעולה יותר ממחשב לבן שאנחנו רגילים לרכוש בתור שולחני.

למה לקנות מחשב מותג? המעבד עשוי מזהב במחשב מותג?

בתור המחשב השולחני הבא - אני בהחלט אשקול לקנות IMAC אם הוא יהיה בקידמת הטכנולוגיה באותה תקופה (זאת אומרת - ממש אחרי השקת דגם).

ליביו

מדהים עד כמה יופי יכול לשגע אנשים. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיירפוקס 3 בא לתקן את כל העיוותים שהם עשו במאק. 80% אולי תחת ספארי, מה שעובד לך על FF בחלונות יעבוד לך גם בלינוקס וגם במאק אותו דבר ב-י-ד-י-ו-ק (בטח עכשיו תחפור באינטרנט ותמצא אחד שלא :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד ימכרו לך דברים שלא צריך, מה שגם הנורטון הוא אמור לחסום כתובות וכל מני שטויות.

גם ללינוקס יש אנטי וירוס אם כי הם בעיקר מיועדים למי שמריץ שרת דוא''ל וכ'ו

הוירוס היחידי (כביכול) למאק יצא ב2006,

אנטי למאק היו מאז ומעולם בערך.

אז אמנם תמיד מנסים לדחוף מוצרים שלא צריכים,

אבל אתה באמת מאמין ששנים מכרו אנטי- כשאין למאק?

(מכרו הרבה לפני שהיו ספייורים וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צריך להאמין - את הבאת לי הוכחה.

עריכה: עכשיו נזכרתי, בלינוקס למשל, אמנם לגרום נזק למערכת עצמה אי אפשר בלי גישת אדמין (או לנצל באגים), עדיין אפשר לגרום נזק למחצית של המשתמש, אולי יש כאלה שטויות גם במאק ויכול להיות שזה מגן מפני זה, בעיקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לקח לי הרבה זמן ליקרוא תדיון הזה

ואני רוצה להגיב

לפני שקניתי תמחשב הנוכחי-חשבתי הרבה אם לקנות מחשב זול ומאוד אהבתי תרעיון של המיני מאק

אני גם ככה משחק בעיקר בWII ולא ידעתי אם לקנות מחשב זול לשנה וחצי לצרכים בסיסים

או את מה שקניתי בסוף ללפחות 3 שנים

הבעיה הגדולה מבחינתי לקנות מיני מאק או מאק בכלל

זה המחירים בארץ

אני אוהב תרעיון שאפשר להתקין WINXP על מאקים חדישים

אבל לשלם 4000 שקל למיני מאק שאפילו לא כולל צורב או 5000 לאחד שכן כולל זה טימטום

אני יכול ליסתדר אם כרטיס מסך מובנה ואם קצת זיכרון פנימי ואם ארד דיסק קטן יחסית

אם המחיר היה נמוך

בפועל בארץ המחיר עלות תועלת למשתמש הרגיל לא משתלמת בעליל

ואם כבר זורקים מחשבי מותג בארץ כן גם הם לא משתלמים

ובגלל זה קניתי מחשב מרכיבים ממותגים אבל לא ממותג חזק

ובמחיר שפוי מבחינת עלות תועלת

אולי יום אחד יורידו תמיני מאק או דגם מקביל למחיר שפוי ולערכתי יהיה לזה שוק גדול אפילו בארץ

כרגע אין לזה מחיר יעיל וחבל

שמסתכלים על נידים כמו אסוס IEE או קונסלה כמו

רואים שיש שוק למכשירים חלשים יחסית אבל תקצבים ממותגים

למיני מאק גם יש פוטנציל גדול ומבחינת חומרה אפשר למכור אותו בזול

רק שלאפל לא נפל האסימון בנתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האסוס בכלל והווי לא קשורים לפה, הווי (שאתה דוחף לכל מקום) הוא בכלל קונסולת משחקים. האסוס הוא UMPC, אין קשר פה למחשב נייח מה שגם, אי אפשר לקנות חומרה למחשב אלא רק מותגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיתרח ליקרוא את הכל ותנסה להבין למה אני מתכוון

יש שוק ענק של צרכנים שרוצה מוצרי אלקטרוניקה זולים וממותגים על חשבון כח חישוב ופיצרים

וזה לא משנה אם זה נגן כמו הסנסה 240 שלי שעלה 300 שקל

או אסוס IEE או נינטנדו או כל מוצר תקציבי ממותג אחר

לאפל היה ויש יזדמנות למוצר כזה אם המיני מאק

הבעיה שהיא לא מנצלת את זה ומוכרת אותו ביוקר גם בחול

בקיצור מיני מאק ב2500 שקל לדוגמה בארץ ומחיר זול יותר בחול

יכול לאפוך ללהיט ענקי

רק צריך לדפוק פטיש בראש של בלמר שיבין את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...