Mac vs. PC - עמוד 19 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mac vs. PC

Decktor

Recommended Posts

המק מיני ממש חלש לגרפיקה ולא מצדיק את המחיר המופקע שלו.

היום כבר אין הבדלים בין מק ל- במיוחד כשעובדים בחבילה של אדובי CS, התוכנה זהה בשני הפלטפורמות.

מנטור ממש משוחדים לגבי המק, הם לא דוגמה אובייקטיבית לעניין.

קודם כל המאק מיני לא עולה 6000 שקל אלא 5000, שנית כל מה כ"כ חלש בו לגראפיקה? בשביל PS זה ממש לא משנה איזה כרטיס מסך יש לך והמעבד שלו בהחלט חזק מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 845
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא צחקתי על הספרים שהם מוציאים צחקתי על זה

שאתה נירשם לקורס במנטור תמיד המורה ידחוף לך ספר שלהם

אז קרא בשנית את דברי ושים לב שלא דיברתי פה על מי שכתב אתת הספר

והגב על תחשוב שאדובי רק בשיטוף עם מנטור

רק שחכת לציין שאתה מקבל את הספר ללא תשלום. וחץ מזה מה ציפית שידחפו לך ספר של מישהו אחר?.

אני משער שאדובי בשיתוף עם עוד אחרים, אבל לא ספרות בעברית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל המאק מיני לא עולה 6000 שקל אלא 5000, שנית כל מה כ"כ חלש בו לגראפיקה? בשביל PS זה ממש לא משנה איזה כרטיס מסך יש לך והמעבד שלו בהחלט חזק מספיק.

באס 667MHZ, דיסק קשיח במהירות 5400, שידרוג עד 2 ג'יגה, GMA950 משתף עם הראם.

קיצר לא משתלם, ולא מתאים לגרפיקאי מקצוען.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שציינת לא משנה בכלל ל PS בשימוש רגיל. אני מסכים שזה לא מחשב הכי טוב שיכול להיות אבל 90% מהגראפיקאים לא ירגישו שום הבדל.

חולק עליך, לך תערוך קובץ של 5 גיגה על מחשב כזה. פילטר יחסית פשוט אתה יכול ללכת לאכול ארוחת צהריים ולחזור והוא עוד בעיבוד.

אולי הגזמתי אבל הכוונה ברורה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ תאמת אני גם חושב שהמק מיני יקר מדי יחסית לתמורה,

כל פיסי פשוט במחיר הזה ייתן לך תמורה טובה יותר לכסף

למרות שלא תקבל את העיצוב היפה וסיסטם עשר (ואני באמת פאנבוי של אפל פשוט זה יקר מדי בארץ)

ודבר שני לזה שמעלי אני לא חושב שמי שעורך קבצים של 5 ג'יגה מסתפק במחשב שעולה ככה ואם זה התקציב היחיד אז כנראה שהוא קנה איזה מחשב יד שניה שכנראה יספק לו תמורה טובה יותר לכסף

כי המק מיני הוא נועד להיות מחשב מטבח אני קורא לזה מחשב של וקצת עיבוד תמלילים לא הרבה יותר (הייתי אומר מחשב מדיה, אבל אין לו את זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Decktor אתה פוגע בחופש הביטוי שלו, הוא לא ביקש פיצוח או סריאל נמבר.

ואם כבר אני כאן וקראתי את כל הדיון ::) אני אביע את דעתי.

לתלת מימד מאק הוא נחות לעומת פיסי זה אומר מאיה(לא עובד משהו על מאק) 3dmax ,xsi וכדומה

לפטושופ ותוכנות דו מימד הוא מצוין אבל גם פיסי מריץ היטב תוכנות דו מימד

המשחקים לפיסי יש יתרון במבחר וכדומה אם כי למאק יש יתרון פוטנציאלי בזה שהחומרה שלו מצומצמת ולכן יהיה קל יותר לפתח אליו משחקים ולעשות אופטימזיה כמו שקורה בקונסולות וכל זה במידה והמאק יהיה יותר פופולרי למשחקים מהפיסי מה שלא הולך לקרות כנראה.

בפשטות השימוש למאק יש יתרון ובנוסף לכך הוא דורש מהמשתמש להיות פחות מיומן.

המאק מעוצב טוב ויש בו אחידות בעיצוב מסביב בציוד ההיקפי במסך וכדומה. אבל מנגד בפיסי יש גם יפים וציוד מעוצב ואם יש טעם טוב אפשר לבנות מחשב יפה בהחלט.

בארץ הפיסי יותר משתלם מהמאק נקודה, יתכן שבחו"ל המצב שונה, שמעתי שמחליפים את ידע אז אולי המצב ישתפר.

ולמי שלא יודע הולכת להיות מערכת הפעלה "ביינים" כמו מילניום בזמנה וצפויה להיות רצינית יותרב2009 כמדומני שתהיה כנראה(וגם מקווים) יעילה יותר מויסטה. כרגע הxp עושה עבודה די טובה ועוד צפוי sp3 (לפי חדשות האתר כאן) שישפר אותו עוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא פוגע בחופש הביטוי של אף אחד, להריץ OSX על מחשב שלא נבנה ע"י אפל זה עבירה על החוק ולכן גם עבירה על חוקי הפורום.

בכל מקרה אם תשים מארז יפה וכו' על רוב הסיכויים שהוא כבר יעלה כמעט בול כמו מאק דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא פוגע בחופש הביטוי של אף אחד, להריץ OSX על מחשב שלא נבנה ע"י זה עבירה על החוק

לא בארץ... :)

בארץ אין שום חוק שמגביל שימוש אישי בתוכנות. כלומר אם פיצחת תוכנה במשרד - זו עבירה על החוק, אבל בבית אתה יכול לפצח כמה שבא לך.

תבדוק! (אני בדקתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שחכת לציין שאתה מקבל את הספר ללא תשלום. וחץ מזה מה ציפית שידחפו לך ספר של מישהו אחר?.

אני משער שאדובי בשיתוף עם עוד אחרים, אבל לא ספרות בעברית.

דון ג'ואן

אני לא קיבלת שום ספר מתנה הם רצו למכור אותו ...(הרבה כסף) לא שווה

ולגבי זה שאמרת איזה ספר אתה רוצה שיביאו..? אז שלא יביאו ספר שיביאו מחשב אני מעדיף ;D xD

בקיצור חמודי מודי

קח הכל לטובה וכבדיחה חבל על האנרגיות שלך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אוקיי אז אחרי קריאה של כל הדיון הזה, וקצת חשיבה משל עצמי הגעתי לכמה מסקנות ואשמח אם תייעצו לי:

אני לפני רכישה של מחשב חדש, והחלטתי על משהו עם מסך 24 לטובת תכני FHD.

PC בתקציב הזה יהיה מרובע ליבות, עם כרטיס מסך חזק (למרות שאני לא בטוח שהוא יוכל להריץ משחקים במשך יותר משנה על 24), ושקט ומגניב.

לעומת זאת, iMac :-*

המסקנות שלי הן כאלה:

1) מבחינה פרקטית, כלומר ביצועים, תאימות, משחקים וכו' - ה- עדיף.

אבל, וזה אבל גדול: מבחינת חווית המשתמש, המאק לא רואה אותו בכלל.

2) רוב השימוש שלי על המחשב הוא גלישה באינטרנט, צפייה ועריכת (עכשיו נכנסתי לתחום הצילום הדיגיטלי), צפייה בתכני FHD וסתם סדרות וסרטים (הכל חוקי כמובן), וזהו בעיקר - ולכך מספיק מאק ואף יהיה כיפי הרבה יותר להשתמש בו.

3) אני כמעט ולא משחק, ולרוב לא דורש יותר מדי מהמחשב (למרות שאני מניח שזה ישתנה אם יהיה לי מחשב חזק ש"ידרוש" שירוצו עליו משחקים).

4) המחשב אצלי בחדר, ישמש גם כטלוויזיה, ולכן חשוב לי העיצוב.

5) המחשב נקנה לתקופה של לפחות 3 וחצי שנים, כלומר לפחות עד שאני אשתחרר מהצבא - כי בזמן הזה לא יהיה לי זמן להתעסק בשידרוג/קניית חדש.

6) פשוט כיף להיות ליד מאק, לא משנה מה אתה עושה.

אצלנו במשרד קנו ממש לאחרונה MacPro מפלצתי עם שני מסכי 23 מדהימים.

אחרי כמה שעות עבודה/משחק עליו אני כמעט משוכנע לקנות את ה-iMac (אלומיניום).

לכן לפי דעתי, זה לאנשים שקונים עם המוח, ומאק זה לאנשים שקונים עם הלב (כמו אופנועים ד"א) - וצערי אני לא יודע עוד מה אני.

אני לא יודע בדיוק מה הכוונה שלי בפוסט הזה, בעיקר לשתף אני מניח.

אבל בכל מקרה, אשמח לשמוע את חוות הדעת שלכם לגבי המצב שלי :)

עריכה:

הערה חשובה, עכשיו קראתי את הפוסט שלי, וחשוב להבהיר, אני לא מקצוען בשום תחום, רק חובבן שנהנה מהמחשב וממה שמסביבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...