בעיית ניתוק מהאינטרנט בימים האחרונים. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית ניתוק מהאינטרנט בימים האחרונים.

max_shifrin

Recommended Posts

אני מחובר דרך רשת לאינטרנט, יש ראוטר שאליו מחוברים כמה וכמה מחשבים, הראוטר מחובר למודם

ADSL וזה לקיר...

בימים האחרונים אני חווה כמות אדירה של ניתוקים משום מה - נגיד 20-30 ביום בערך.. (רואים בלוגים

של הראוטר) וטרם הצלחתי למצוא את הסיבה - המודם עובד וגם הראוטר - נשארתי בשניהים לוודא

ששניהים עובדים בזמן שיש ניתוק ואכן אך אחד מהם לא נופל בעת ניתוק... כמובן שהניתוק הוא בכל מחשבי הרשת

והרשת הפנימית לא מושפעת כלל מהניתוק, ז"א כל המחשבים עובדים באותו שלב כרגיל ביניהים.

לצורך בדיקה הייתי בלוגין בתוך שניהים גם הנתב וגם המודם (consoleדרך הנתב ) בעת כמה מהניתוקים

כשרציתי לעקוב אחרי העסק ושניהים עבדו באותה העת. יש לי לוגים שמורים מהנתב שמבחינתו מה שהוא רואה

זה WAN NOT RESPONDING בגדול שזה או המודם או מה שאחריו לפי מיטב הבנתי, והיות והמודם

כן פעיל אז אני מבין שזה הלאה מהמודם. לפי מה שבדקתי בנתב גם זה לא שהוא עמוס מדי - יש לו בערך 2 מגה זכרון

פנויים בזמן פעולה + 1.5 שהוא משתמש בהם לצורכי באפרים למיניהם, מתוך 16 נדמה לי שיש שם סה"כ..)

ראוטר WLL 500G

מודם ALCATEL SPEED TOUCH HOME הישן והטוב.

לפני שאני עובר לתמיכה החביבה של בזק/בזק בינלאומי (הספק) אשמח לשמוע עוד רעיונות או הצעות

ללמה זה יכול לקרות...

מן הסתם כל הבית מחובר דרך פילטרים לקיר..

אולי הפילטר שם בשקע הזה דפוק או משהו? (או כל פילטר אחר בבית?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היי!

כמה שאלות לי אליך ? התקנת איזה שהיא תוכנה בזמן האחרון?

הכנסת ציוד כל שהוא לחדר (כגון אקווריום או כל דבר אחר שהוא סוג של מנורת פלורסנט או בעל שדה מגנטי)?

יכול להיות שהפילטר נדפק לך(וזה לא בהכרח צריך להיות הפילטר שמחובר למחשב) .. אם זה כך נסה לנתק את כל המכשירים שמחוברים לתקעים ואז לנסות להתחבר.

לפי מה שאתה מתאר הניתוק הוא מרשת האינטרנט ולא מהרשת בבית.. אז מה שמתנתק זה למעשה התקשורת מהמודם שלך לאינטרנט. הרואטר הוא בסדר גמור.

אני מציע שתנסה להוציא את המודם מהחשמל ולהחזיר , תבדוק אולי במרכזיה של יש לך שם בעיה עם יציאה מסנכרון לפעמים זה קורה (לא יודע מה הסיבה).

אם לא עובד תחזור , ותפרט מה עשית ומה קרה ונמשיך משם. מקווה שעזרתי .

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי!

כמה שאלות לי אליך ? התקנת איזה שהיא תוכנה בזמן האחרון?

הכנסת ציוד כל שהוא לחדר (כגון אקווריום או כל דבר אחר שהוא סוג של מנורת פלורסנט או בעל שדה מגנטי)?

יכול להיות שהפילטר נדפק לך(וזה לא בהכרח צריך להיות הפילטר שמחובר למחשב) .. אם זה כך נסה לנתק את כל המכשירים שמחוברים לתקעים ואז לנסות להתחבר.

לפי מה שאתה מתאר הניתוק הוא מרשת האינטרנט ולא מהרשת בבית.. אז מה שמתנתק זה למעשה התקשורת מהמודם שלך לאינטרנט. הרואטר הוא בסדר גמור.

אני מציע שתנסה להוציא את המודם מהחשמל ולהחזיר , תבדוק אולי במרכזיה של יש לך שם בעיה עם יציאה מסנכרון לפעמים זה קורה (לא יודע מה הסיבה).

אם לא עובד תחזור , ותפרט מה עשית ומה קרה ונמשיך משם. מקווה שעזרתי .

אהלן -

אני לא בטוח איך התקנת תוכנות קשורה לזה? לא קורה שום דבר ברמת המחשב הבודד - כל הרשת מתנתקת מהאינטרנט ואז מתחברת שוב.

לגבי ציוד - לא הכנסתי לחדר שבו המודם נמצא שום דבר לאחרונה, גם לא לשאר הבית לצורך העניין..

ניסיתי להחליף את הפילטר של מודם - שכחתי באמת שגם פילטרים אחרים יכולים להיות דפוקים ולהפריע - יש מצב שהם יפריעו סתם ככה

כשלא נכנסות שיחות? (למשל ראיתי גם ניתוקים בלילה כשכל הבית ישן ובטוח אף אחדל א דיבר בטלפון :))

אני אנסה להוציא את שאר הפילטרים לכמה שעות ולראות מה ההתקדמות..

הניתוק הוא אכן מהאינטרנט כפי שרשמתי ואכן לא נראה שהראוטר הוא גורם הבעיה, גם לא נראה מצד שני שהמודם הוא הבעיה מכך אני מסיק

כי סביר להניח שזה או אחד הפילטרים שהתקלקל או שמשהו במרכזיה של נדפק... עד היום לא היו בעיות עם הקו טלפון הזה אף פעם

ככה שאני לא יודע למה שהקו יתחיל פתאום לצאת מסנכרון? הבניין חדש כולו בן פחות משנתיים וכנ"ל הקו.

תמיד אפשר לבדוק סנכרון וכאלה דרך אבל אני נמנע מלדבר איתם עד כה. (לוקח יותר מדי זמן שאין לי)

יש דרך שאני יכול לבדוק את זה אצלי מקומית ברמת המודם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת WAN NOT RESPONDING

לפי דעתי זה ברמת החיבור הפיזי בין המודם לראוטר, באחת מן היציאות אולי החיבור רופף,

היה לי כזה מצב בחיבור בין המודם למחשב, וזה התבטא בהודעות "כבל מנותק" 30 פעמים ביום, מעצבן רצח

בשביל לפתור, כיביתי וניתקתי מהחשמל גם את המחשב וגם את המודם, לחצי שעה (לפרק אותם מחשמל סטטי או מה שלא יהיה)

והוצאתי את הכבל רשת

הדלקתי, חיברתי, הכל הסתדר

אני מציע שתעשה את אותו דבר עם המודם והראוטר (לנתק מהחשמל לחצי שעה, לנתק את הכבל בינהם, להדליק ולהחזיר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1-האם הראוטר נמצא במקום מאוורר ולא מתחמם יותר מדי?

2-האם שהמודם מחובר ישירות למחשב,אין ניתוקים?

3-תחבר רק את המחשב לנתב ושהמודם יהיה מנותק ותריץ פינג ארוך לנתב--האם אתה מקבל כל כמה שניות time request ?

4-האם יש לך מכשיר פקס שמחובר על אותו קו טלפון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עידכונים... עשיתי סבב פילטרים ניתקתי את כולם וחיברתי אחד אחד והמצב לא ממש משתנה אז כנראה זה לא פילטר.

בזק בדקו את הקו ואמרו שהוא תקין.. (יש לי חבר שם בתמיכה אז זה אשכרה נעשה מהר :))

עכשיו אני באמת עובד עצות... :s05:

לגבי התגובות הקודמות:

אמרת WAN NOT RESPONDING

לפי דעתי זה ברמת החיבור הפיזי בין המודם לראוטר, באחת מן היציאות אולי החיבור רופף,

היה לי כזה מצב בחיבור בין המודם למחשב, וזה התבטא בהודעות "כבל מנותק" 30 פעמים ביום, מעצבן רצח

בשביל לפתור, כיביתי וניתקתי מהחשמל גם את המחשב וגם את המודם, לחצי שעה (לפרק אותם מחשמל סטטי או מה שלא יהיה)

והוצאתי את הכבל רשת

הדלקתי, חיברתי, הכל הסתדר

אני מציע שתעשה את אותו דבר עם המודם והראוטר (לנתק מהחשמל לחצי שעה, לנתק את הכבל בינהם, להדליק ולהחזיר)

WAN NOT RESPONDING יכול להיות גם מה שאחרי המודם - קרי הספק .. או המרכזיה של שאותה פסלנו ככל הנראה.

ברגע שהוא אומר את זה עדיין יש פינג רציף בין הראוטר למודם וחזרה ככה שאין בעיה של חיבור הכבל.. לא ישבתי והשארתי שעות של פינג

ככה שיש סיכוי כלשהו שאכן הכבל לא מחובר טוב אבל אני לא רואה שום סיבה למה שהוא יזוז מעצמו לשנייה ואז יחזור למקום - גם המודם

וגם הנתב עומדים סטטיים בחדר שאין בו אף אחד - 0 תנועה...

ניסיתי מן הסתם לכבות לאיזה דקה שתיים (לא צריך חצי שעה) ולחווט מחדש, לא ממש עזר...

ולתגובה השנייה:

1-האם הראוטר נמצא במקום מאוורר ולא מתחמם יותר מדי?

2-האם שהמודם מחובר ישירות למחשב,אין ניתוקים?

3-תחבר רק את המחשב לנתב ושהמודם יהיה מנותק ותריץ פינג ארוך לנתב--האם אתה מקבל כל כמה שניות time request ?

4-האם יש לך מכשיר פקס שמחובר על אותו קו טלפון?

1. הראוטר לא מתחמם יותר מדי, הוא לא נצקע - בזמן שיש ניתוק הראוטר עובד כל הזמן. מקום מספיק מאוור, גם כשהמזגן דולק זה קורה.

2. לא ניסיתי לחבר את המודם ישירות למחשב - אני לא ממש רואה סיבה לעשות את זה לאור הדברים מעלה היות וגם המודם וגם הראוטר

עובדים כל הזמן.

3. כבר רשמתי שלא - הנתב כל הזמן עובד ומן הסםת כל הזמן עונה לפינגים. אין עם הנתב בעיה ברמת פעולה כי הוא לא עושה ריסט לא צריך לכבות

אותו ולא כלום הוא מזהה את כל הניתוקים ונתחבר אחרי כמה שניות מחדש בעצמו. (גם המודם לא נתקע בשום שלב)

4. יש פקס שמכובה מהחשמל וגם כשניתקתי אותו מהטלפון פיסית זה לא השתנה. (הרי שיחקתי עם כלללל הפילטרים בבית)

למען האמת אני די עובד עצות - כרגע נראה אפשרי לחבר את המודם למחשב ישירות באמת ולראות אם לא קורה כלום, תכלס אני לא רואה

בזה שום הגיון מעשי.

מה שכן אני מנסה לבדוק אולי איכשהו זה קשור לאימיול שמעמיס יותר מדי על משהו (לא על הנתב זה בטוח) אולי על המודם, למרות שברמת

המודם הוא הרי לא רואה חיבורי TCP IP כי הוא עובד ברמת הרשת בכלל. אבל בכל אלא עולה השאלה - למה שזה יתחיל פתאום לפני שבוע?

כל המכשירים כבר עברו קיצים יותר חמים מזה בלי שום בעיה והם לא מראים שום סימני החלשות מצידם.

יש סיכוי שהספק (בזק בינלאומי) מנתק בכוונה חיבור שפותח חיבורים כמו של EMULE?

(או לפי פורטים או לפי איזשהו כותר של החבילות??)

או סתם כי הוא רואה הרבה חיבורים פתוחים? - על זה אנסה לענות בכך שאשר בלי אימיול נגיד ליום ונראה

אם הדבר נפתר..

הצעות נוספות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אימיול באמת יכול לגרום לתופעה שאתה מתאר בגלל העומס שהוא יוצר על הנתב--תלוי מה גם אתה מוריד באימיול באותו זמן נתון.

האם אתה מחובר דרך pptp או pppoe עם אלקטל?

יש מצב שאתה תוכל דרך pppoe ואז לראות מה קורה.

לך תדע,אולי המודם עשה את שלו וצריך לעבוד עם מודם- חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד עם אלקטל ב PPTP... יש מצב לעבוד איתו ב PPOE לא בטוח איך זה עוזר לי אבל? בנתב אני יכול לעבוד גם PPOE בגרסתו הנוכחית.

אשמח לדעת מה זה נותן לי לעבור ל PPOE? (ואיך פיזית אני מעביר את המודם, ראיתי בפנים כל מיני הגדרות אבל לא התעמקתי

בהן יותר מדי זמן..)

בעקרון אחרי שוידאתי שאין בעיה בקו מול ברמת המודם ושכל הפילטרים תקינים אין לי ממש מושג מה לעשות יותר.

אני יודע בוודאות שהנתב לא סובל מעומס יתר בשום מצב כי בדקתי עומס בנתב ויש לו פנוי בשפע גם תוך כדי והוא לא ממצמץ בשום

שלב - פינג לא עלה מעל 1מילי שנייה במשך חצי יום - כמה שבכוח גם לא ניסיתי להעמיס את הנתב...

דבר אחרון שניסיתי הוא להחזיר לגרסאת תוכנה יותר ישנה של הנתב - שידרגתי את התוכנה לפני חודשיים בערך, לא נראה לי

קשור כי הבעיה של הניתוקים הופיעה ממש בשבוע - שבועיים האחרונים לכל היותר אבל לך תדע...

לגבי המודם - השארתי 1000 פינגים מהנתב אליו וראיתי שבערך 8% לא מגיעים למודם, במהלך ה 1000 פינגים הללו היה ניתוק 1,

והפינגים שלא מגיעים הם לאו דווקא סביב הניתוק עצמו - גם שם אבדו 2-3 פינגים אבל גם היו עוד רצפי מקומות שבהם זה קרה.

לא יודע מה היה לפני כן ככה שזה לא ממש אינדיקטור, וזה גם תכלס לא ממש חוכמה להפגיז את המודם בפינגים עד שהוא נכנע כי ברור

שהנתב הרבה יותר חזק - מעבד של 125מגה הרץ... לעומת לא ברור מה שיש בתוך האלקטל בן ה 7-8 שנים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1-pppoe פשוט חיבור יותר יציב ומאובטח מאשר pptp.

הנה מאמר המסביר על שינוי פרוטוקול החיוג של אלקטל:

http://www.netcheif.com/Articles/STHPPPOE/STHPPPOE.htm

2-אני לא מאמין שהנתב שלך מבוסס על מעבד די חזק וזכרון די גדול מה שמאפשר לו לעמוד למול הגדרות הדיפלוט של אימיול שפותחים מספר רב של -connection ואז גרומים לניתוקים ולקריסת הנתב.לכן,תעשה בדיקה ששום תוכנת p2p לא רצה ברקע.

3-תבדוק מה קורה כאשר המודם מחובר ישירות למחשב וגם מה קורה עם מודם- אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע הנתב די חזק - שנתיים בערך לא היו לא בעיות עם האימיול למה שעכשיו יהיו?

מה גם שהנתב לא קרס בשום שלב של התהליך - הנתב אם לא הייתי עושה לו בכוח ריסטים עובד גם 3 חודשים רצוף כל עוד יש חשמל...

ככה שאני לא מאמין שהוא הבעיה, מבחינת חיבורים אני מחזיק בערך 400-500 חיבורים פתוחים בו זמנית ולנתב זה לא ממש מזיז...

בעבר הגעתי עד בערך 2000 בשיא וגם אז הוא לא מצמץ אפילו, יש לו מעבד 125 מגה הרץ שבשביל זה מעל ומעבר,

זכרון יש 32 (או 16 לא זוכר) אבל בפיק של הפיק יש כ 2 מגה פנויים שזה המווון!

הקריסה קרתה אגב גם כשאימיול היה סגור ככה שלא הוא העניין, טרם ניסיתי מודם ישירות למחשב אני אנסה את זה מחר

כנראה ונראה מה התוצאות...

מקסימום אנסה גם PPPOE...- תודה על המדריך.

איזה מודם מומלץ היום אם אני משאיל אחד מבזק? אלקטל 510? (מה כבר עוד יש איזה אחד של ECI בטח ו...?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WAN NOT RESPONDING יכול להיות גם מה שאחרי המודם - קרי הספק .. או המרכזיה של בזק שאותה פסלנו ככל הנראה.

ספק זה 99% לא יכול להיות, אם הספק לא מגיב - הוא לא מגיב לכולם, לא רק לך אני מניח.

ואם פסלת (ככל הנראה) את , זה משאיר לדעתי את מה שאני אמרתי, שזה מגעים.

ברגע שהוא אומר את זה עדיין יש פינג רציף בין הראוטר למודם וחזרה ככה שאין בעיה של חיבור הכבל.. לא ישבתי והשארתי שעות של פינג

יש בממשק של הראוטר אפשרות לעשות פינג ממנו למודם ?

אחרת איך בדיוק אתה עושה פינג מהראוטר למודם ? כותב ב CMD ? אם כך הפינג הוא מהמחשב , לא מהראוטר...

(אלא אם כן באמת דיברת על פינג ממשק הראוטר, אני פשוט לא מכיר ממשקים של נתבים מי יודע מה...)

ככה שיש סיכוי כלשהו שאכן הכבל לא מחובר טוב אבל אני לא רואה שום סיבה למה שהוא יזוז מעצמו לשנייה ואז יחזור למקום - גם המודם

וגם הנתב עומדים סטטיים בחדר שאין בו אף אחד - 0 תנועה...

אף אחד לא אמר שזה זז- זז קילומטר מהמקום, זאת בעיית מגעים, כשהיה לי במחשב דבר זהה (כמו שסיפרתי קודם)

גם אני לא הזזתי שום דבר, גם משב אוויר הכי קטן בחדר יכול לגרום לניתוק (תזוזה ברמה שאתה לא מרגיש)

אם הבעיה היא במגעים חשמליים קטנטנים, בחיבורים של הכבל למכשירים.

ניסיתי מן הסתם לכבות לאיזה דקה שתיים (לא צריך חצי שעה) ולחווט מחדש, לא ממש עזר...

תתפלא, אני בכל זאת מציע שתנסה את עניין ה"חצי שעה" , אין לך מושג לכמה אנשים זה עזר, כולל אותי,

נשמע אולי כמו תרופת סבתא, אבל.... ואללה עובד לפעמים, אני אומר תנסה, אין לך מה להפסיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספר גם לי נראה מוזר הדבר היחיד שחשבתי זה אולי הספק לא התחיל לזרוק אחרי כמה זמן את מי שפותח הרבה חיבורים דבר שלא הסתדר לי,

כיוון שהניתוקים אחרי פרקי זמן אקראיים.

פינג מן הסםת מתוך הראוטר למודם - לא מהמחשב :) פתחתי קונסול לראוטר וממנו עשיתי פינג..

פינג מהמחשב לראוטר לא נופל אף פעם.

כבלים: חיווטתי מחדש את כל הכבלים לא נראה שהכבלים בעייתיים - אני מניח שכל מה שנשאר זה לחבר ישירות מודם למחשב.

לגבי חצי שעה מול 2 דקות... נראה לי די הזוי כי לאף קבל לא אמור לקחת יותר מכה שניות להתפרק אבל אני אנסה את זה גם כן,

מה יש לי להפסיד? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע הנתב די חזק - שנתיים בערך לא היו לא בעיות עם האימיול למה שעכשיו יהיו?

מה גם שהנתב לא קרס בשום שלב של התהליך - הנתב אם לא הייתי עושה לו בכוח ריסטים עובד גם 3 חודשים רצוף כל עוד יש חשמל...

ככה שאני לא מאמין שהוא הבעיה, מבחינת חיבורים אני מחזיק בערך 400-500 חיבורים פתוחים בו זמנית ולנתב זה לא ממש מזיז...

בעבר הגעתי עד בערך 2000 בשיא וגם אז הוא לא מצמץ אפילו, יש לו מעבד 125 מגה הרץ שבשביל נתב זה מעל ומעבר,

זכרון יש 32 (או 16 לא זוכר) אבל בפיק של הפיק יש כ 2 מגה פנויים שזה המווון!

לדעתי 2000 חיבורים בו זמנית על נתב כמו שלך--ממש ,אבל ממש לא!.נתבים יותר חזקים וטובים משלך קורסים מעל 180 חיבורים בו זמנית שמרצים עליהם באמת!

תראה למשל את הטבלת של הנתבים האלה מאתר של tomsnetworking,שבו הוא מדרג את הנתבים השונים ומספר ה-Maximum Simultaneous Connections שהם הם יכולים לעמוד:

http://www.tomsnetworking.com/lans_routers/charts/index.html?chart=124

מעבד 125Mhz זה ממש כלום...אפילו המעבד שיש לאדמיקס בנתב מדגם 6204wg(והוא נתב פחות טוב משלך לדעתי--מבחינת פו') יותר חזק 180Mhz.בדר"כ חזקים נותנתים אפשרות של תעבורת נתונים יותר מהירה וטובה,וזכרון יותר גדול מאפשר יותר חיבורים בו זמנית(לא יזיק גם מעבד חזק עדין..)

הקריסה קרתה אגב גם כשאימיול היה סגור ככה שלא הוא העניין, טרם ניסיתי מודם ישירות למחשב אני אנסה את זה מחר

כנראה ונראה מה התוצאות...

בסדר,עדין זה יכול לנבוע מבעיות חימום או בכלל בעיה מהמודם.

מקסימום אנסה גם PPPOE...- תודה על המדריך.

איזה מודם מומלץ היום אם אני משאיל אחד מבזק? אלקטל 510? (מה כבר עוד יש איזה אחד של ECI בטח ו...?)

בזק מחלקים כיום:אזטק או eci 312 לפעמים או רוטל 1320.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...