בעיית ניתוק מהאינטרנט בימים האחרונים. - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית ניתוק מהאינטרנט בימים האחרונים.

max_shifrin

Recommended Posts

ציטוט

תשמע הנתב די חזק - שנתיים בערך לא היו לא בעיות עם האימיול למה שעכשיו יהיו?

מה גם שהנתב לא קרס בשום שלב של התהליך - הנתב אם לא הייתי עושה לו בכוח ריסטים עובד גם 3 חודשים רצוף כל עוד יש חשמל...

ככה שאני לא מאמין שהוא הבעיה, מבחינת חיבורים אני מחזיק בערך 400-500 חיבורים פתוחים בו זמנית ולנתב זה לא ממש מזיז...

בעבר הגעתי עד בערך 2000 בשיא וגם אז הוא לא מצמץ אפילו, יש לו מעבד 125 מגה הרץ שבשביל זה מעל ומעבר,

זכרון יש 32 (או 16 לא זוכר) אבל בפיק של הפיק יש כ 2 מגה פנויים שזה המווון!

לדעתי 2000 חיבורים בו זמנית על כמו שלך--ממש ,אבל ממש לא!.נתבים יותר חזקים וטובים משלך קורסים מעל 180 חיבורים בו זמנית שמרצים עליהם באמת!

תראה למשל את הטבלת של הנתבים האלה מאתר של tomsnetworking,שבו הוא מדרג את הנתבים השונים ומספר ה-Maximum Simultaneous Connections שהם הם יכולים לעמוד:

http://www.tomsnetworking.com/lans_routers/charts/index.html?chart=124

מעבד 125Mhz זה ממש כלום...אפילו המעבד שיש לאדמיקס בנתב מדגם 6204wg(והוא נתב פחות טוב משלך לדעתי--מבחינת פו') יותר חזק 180Mhz.בדר"כ חזקים נותנתים אפשרות של תעבורת נתונים יותר מהירה וטובה,וזכרון יותר גדול מאפשר יותר חיבורים בו זמנית(לא יזיק גם מעבד חזק עדין..)

הקריסה קרתה אגב גם כשאימיול היה סגור ככה שלא הוא העניין, טרם ניסיתי מודם ישירות למחשב אני אנסה את זה מחר

כנראה ונראה מה התוצאות...

בסדר,עדין זה יכול לנבוע מבעיות חימום או בכלל בעיה מהמודם.

מקסימום אנסה גם PPPOE...- תודה על המדריך.

איזה מודם מומלץ היום אם אני משאיל אחד מבזק? אלקטל 510? (מה כבר עוד יש איזה אחד של ECI בטח ו...?)

בזק מחלקים כיום:אזטק או eci 312 לפעמים או רוטל 1320.

הממ אכן לפי הטבלה זה נראה לא הגיוני אבל ככה זה עבד עכשיו בשנתיים האחרונות..

ניסיתי אגב להוריד את אימיול ל 400 300 200 100 - 50 חיבורים בו זמנית וזה לא ממש משפיע על הניתוקים..

הרי החיבורים שאימיול פותח הוא בקושי מעביר על כל אחד מהם משהו ככה שזה לא בהכרח מעמיס על הנתב - מה גם שמבחינת זכרון

לנתב יש שפע של פנוי. (לגבי המעבד יש לי אפשרות להאיץ אותו ל 200 מגה הרץ אם אני ממש אמיץ..:))

אני אנסה לקחת שבוע הבא מודם אחר מבזק ונראה אם זה עוזר - גם היום בערב אני אשאיר את המחשב ללילה מחובר ישירות למודם.

תכלס בלי אימיול היה נראה שזה רץ איזה 4 שעות בלי ניתוקים, אבל גם איתו כבר היו בשבוע האחרון תקופות של גם 10-16 שעות לפעמים בלי

ככה שזה לא אינדיקציה.

מה גם הרצתי בערך 10K פינגים לנתב היום בערך חצי יום ואף לא 1 לא נפל, לסירוגין הדלקתי אימיול וכיביתי לשעות והיה גם איזה ניתוק תוך כדי

אפילו...

בעקרון מצאתי ברשת שיש לנתב הזה בעיה של WAN DIES לפעמים אבל זה אמור להיות מתוקן בערך 20 גרסאות אחורה בתוכנה וגם

זה לא שהניתוקים התחילו אחרי שידרוג או משהו כזה...

נראה לי האופציות היחידות כרגע זה:

1. לראות מה קורה לאורך זמן בלי אימיול.

1.1. אם בלי אימיול הכל בסדר לנסות מודם ישירות.

2. לחבר מודם ישירות ולראות מה קורה עם אימיול.

2.1 אם המודם דפוק לקחת אחד חדש.

2.2 אם המודם ישירות מגלה שהראוטר לא מחזיק מעמד - לבכות.. :'(

אגב PPOE יותר קל לראוטר מאשר PPTP? מבחינת צריכת משאבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1-האם קדמליה פעילה באימיול?

2-אם בסוף הבעיה בנתב,אולי תנסה לעדכן את הקושחה--לפעמים עוזר.

3-תשים לב גם שמתרחש ניתוק,מה מצב הנורות של המודם.

4-לא חושב שיש הבדל מבחינת משאבים בין חיבור דרך pppoe לבין חיבור דרך pptp.

מקווה בשבילך שהבעיה תפתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי ! שוב!

טוב אז ככה כמו שאמרו קודם אימיול אכן יכול ליצור עומס וגרום להתנתקויות לחבר שלי זה היה .

אני מבין שאתה עובד עם מודם אלקטל זאת אומר בחיבור ADSL אם אני לא טועה.

אם היית מחובר בכבלים הייתי ממליץ לך לעבור לחיבור ללא חייגן , חבר שלי שהיתה לו בעיית ניתוקים כמו שתיארת (נגרם כנראה לדעתנו ע"י אימיול), עבר לחיבור ללא חייגן והכל נפתר.

כמו כן אנשים צינו שזאת יכולה להיות בעיית מגעים אני ממליץ לנסות הצלבה של הכבל הכוונה לנתק משני החיבורים וחבר הפוך .. מקווה שהבנת עושים את זה עם אנשים בד"כ כדי שבאמת ינתקו את הכבל ויחברו אותו מחדש (שישמע הקליק).

-לגבי מי ששאל למה אקווריום או מנורת פלורסנט (שנמצאת באווריום בד"כ) זה כי אכן שדה מגנטי או סטטי וכן גם מנורת פלורסנט (הלוגן) גורמים לבעיות בקו ...וגורמים לניתוקים בעיית תקשורת ואיבוד PACKTES.

שיהיה בהצלחה ! תעדכן אותנו , מצטער שאני לא מגיב מהר אני לא כל הזמן זמין .

גל

עדכון :עוד דבר קטן ששכחתי תבצע את הפקודה הבאה לאחר שסגרת את כל התוכנות שמשתמשות באינטרנט (מסנגר סקייפ אמיול טורנטס למינהם וכו')

תפעיל דפדפן ותיכנס סתם לאתר למשל . תעשה התחל >הפעלה> CMD

תקיש : netstat -n

תרשום לי מה רשום לך שם....

זה אמור להיות שורה אחת או שתיים לכל היותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית מחובר בכבלים הייתי ממליץ לך לעבור לחיבור ללא חייגן , חבר שלי שהיתה לו בעיית ניתוקים כמו שתיארת (נגרם כנראה לדעתנו ע"י אימיול), עבר לחיבור ללא חייגן והכל נפתר.

אבל לא כל הספקיות תומכות בחיבור ללא חייגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות הממצעים האחרונים הם כאלה:

1-האם קדמליה פעילה באימיול?

2-אם בסוף הבעיה בנתב,אולי תנסה לעדכן את הקושחה--לפעמים עוזר.

3-תשים לב גם שמתרחש ניתוק,מה מצב הנורות של המודם.

4-לא חושב שיש הבדל מבחינת משאבים בין חיבור דרך pppoe לבין חיבור דרך pptp.

מקווה בשבילך שהבעיה תפתר.

1. קדמליה לא פועלת. מזה שנתיים בערך לא ראיתי בא שום דבר חשוב.

2. ניסיתי לעדכן גרסאות בנתב - לא רואה שינוי בזה... עיקר השינויים בגרסאות הם בכל מיני פיצרים אקזוטיים שאני לא ממש משתמש בהם בשלב זה..

3. שום דבר מיוחד, SYNC לא מהבהב מן הסתם כי המודם לא יוצא מסנכרון, TX מהבהב קצת ואז גם RX ברגע שהוא מתחבר.

4. סבבה. :)

בנוסף אחרי ספש של בזבוז זמן הרי מה שאני יכול לומר די בוודאות:

1. אין בעיית קו - לא יצא יומיים מסנכרון (חוצ מכאשר החלפתי את הפילטרים תוך כדי :)) יש לי חבר שעובד במוקד של והוא עקב אחר יזה בשבילי.

2. מגעים בסדר - החלפתי לכבלים אחרים אפילו וזה לא ממש עזר.

3. יש ניתוקים גם בלי אימיול, והניתוקים אקראיים למדי - ראיתי ניתוק גם כשלא היה אף אחד שגלש בכלל והכל היה אמור להיות די ב IDLE.

4. עם אימיול נראה שיש יותר ניתוקים אבל זה לא סגור לגמרי עוד... גם איתו הניתוקים אקראיים.. לפעמים ניתוק גורר ניתוק כל 2 דקות ואז

אחרי שזה נרגע הכל שוב בסדר לכמה שעות.

5. כבלים זה לא על הפרק כרגע.

מה שנשאר זה לחבר מודם ישירות - אגיע לזה היום...

לגבי NETSTAT - לא קשור כפי שציינתי- לא המחשב שלי מתנתק אלא כל הרשת - לא אכפת לך מה יש במחשב שלי כי כל הרשת עפה.

ובלי כל השטויות יש אכן 2-3 שורות... לא מבין למה זה רלוונטי אבל.

בכל מקרה אני אנסה לחבר מודם ישירות - גם מילא בשביל להחליף אותו ל PPPOE צריך לחבר ישירות כי דרך הנתב אין לי גשת WEB רק TELNET.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עידכון:

טוב שמתי את המודם ישירות בלי ראוטר ונראה למשך כשעתיים שלא היו ניתוקים מהאינטרנט בכלל, כשהאימיול פועל...

עם זה ימשך ככה עוד יום, יומיים כנראה שאגיע למסכנה שזה הראוטר, למרות שטכנולוגית ממש לא ברור לי איך חומרה חצי עובדת...

כלומר הראוטר לא עוןשה ריסט ולא חסר לו אז איך הוא יכול סתם להחליט שהוא מתנתק מדי פעם, במיוחד כשיש עומס לאחר שהוא עבד

מצוין שנה וחצי. והוא לא מתחמם יותר מדי כי גם הקפאתי את החדר למשך כמה ימים וראיתי שזה לא יוצר שום שינוי...

אשמח להצעות או רעיונות של מה אפשר לעשות לגבי הראוטר? :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבין שמודמים/ראוטרים נהרסים מהר מאוד בלי סיבה.

אני אישית החלפתי כבר 2 מודמים אחד Alcatel 510V4 והשני RTA 1320

שפשוט היו בשלבי גסיסה.

לעומת זאת ה Alcatel הכניס רעשים לקו וה RTA 1320 לא הכניס רעשים לקו אבל למרות זאת נותקתי מרשת האינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עכשיו בבוקר הכל עדיין עובד בערך 11 שעות עם אימיול במהירות מלאה בלי ניתוקים...

כנראה שאכן הראוטר הוא הבעיה, אני לא ממש מבין למה שהראוטר יהרס מהר - חומרה דיגיטלית הרי ולא אנלוגית לכן הרס צריך להיות או לגמרי או לא להיות בכלל...

המודם בכל מקרה עד כה הוכיח שהוא חיה רעה 7-8 שנים או כמה שזה לא יהיה כבר ועדיין עובד כמו כלום :)

יש המלצות לראוטרים טובים שהם עמידים לאימיול? (יכולים לעבוד כשאימיול עובד חזק ברקע עם כמה מאות חיבורים במקביל?)

וכמובן שיעבדו כמו שצריך לאורך שנים... הגבלות תקציב לא ממש יש כרגע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שמע אם אין לך ממש הגבלת תקציב הייתי ממליץ לך ללכת על איזה ראוטר של סיסקו (לא לינקסיס).

המחירים שלהם אומנם גבוהים (בסביבות ה400$), אבל הם עמידים חבל"ז עם כמות חיבורים ענקית כמו שאימיול דורש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עכשיו בבוקר הכל עדיין עובד בערך 11 שעות עם אימיול במהירות מלאה בלי ניתוקים...

כנראה שאכן הראוטר הוא הבעיה' date=' אני לא ממש מבין למה שהראוטר יהרס מהר - חומרה דיגיטלית הרי ולא אנלוגית לכן הרס צריך להיות או לגמרי או לא להיות בכלל...

המודם בכל מקרה עד כה הוכיח שהוא חיה רעה 7-8 שנים או כמה שזה לא יהיה כבר ועדיין עובד כמו כלום :)

יש המלצות לראוטרים טובים שהם עמידים לאימיול? (יכולים לעבוד כשאימיול עובד חזק ברקע עם כמה מאות חיבורים במקביל?)

וכמובן שיעבדו כמו שצריך לאורך שנים... הגבלות תקציב לא ממש יש כרגע..

[/quote']

אפילו שהחומרה היא דיגיטלית זה לא אומר שכול הראוטר יפסיק לעבוד אם קיימת בעייה באחד מהרכיבים, אם לדוגמא רכיב מסוים במעגל החשמלי של הראוטר כגון קבל,נגד,טרנ' או רכיב אלקטרוני כזה או אחר יתפקד למחצה כבר יתחילו לצוץ בעיות כמו שאתה מתאר(ניתוקים,רעשים בקו).

אתה יכול למשל לקחת בתור דוגמא למחשב, ישנם זיכרונות שתקולים מלכתחילה אבל הם עולים והכול טוב ויפה אבל אחרי זמן עבודה מסוים

המחשב מעיד על מצוקה כגון Restart אחרי זמן מסוים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי יש לסיסקו ראוטרים ביתיים?

זה הקטע שאין להם אבל אם אין לו בעיית תקציב אז למה לא להתפרע ?

ד"א יש להם ראוטרים ב 500$ לא נורמלים מבחינת היכולת שלהם.

אבל שוב זה עדיין בזבוז כסף גדול מאוד על ראוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לקנות ראוטר של סיסקו באמת לא נשמע רציני - אני לא אזרוק 500$ על ראוטר בשביל אימיול במיוחד שהראוטרים שלהם חסרים הרבה פיצרים לרוב

אלא הם פשוט די אמידים ברמה משרדית אז הם עולים הרבה.

מבחינת ביצועים אגב הראוטרים שלהם במחירים האלה לא משהו בכלל הם טובים לחבר 20-50 מחשבים במשרד לאינטר בכי, ולעשות להם DHCP

אבל לא ממש יכולים להחזיק כמו שצריך אימיול שטוחן להם את הצורה - זה מה שאני זוכר מלפני שנתיים כשנגעתי בראוטרים האלו פעם אחרונה.

והם לא מסוגלים לזה כי לא זו המטרה שלהם...

וגם לזרוק 500$ על ראוטר נשמע לי טיפשי - ב 500$ אני אהפוך מחשב ישן לראוטר יותר חזק מכל ראוטר סיסקו בטווח מחירים הנ"ל... ואם הרבה

יותר אפשרויות.

אני התכוונתי יותר לראוטרים שאתם מכירים שעובדים טוב עם תוכנות שיתוף ברקע, למשל הלינקיס WRTG54 איך הוא?

אני מחפש ראוטר שיכיל םונקציונליות רבה ויחד עם זאת גמישות - כמו בראוטר שלי ובלינקסיס שאפשר לכתוב קוד לבד לראוטר במידת

הצורך - או לשים פיצרים מבחוץ שמישהו אחר כתב, ולא היצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לומר נואש......אף אחד לא אמר שהנתב נהרס..

1-עדין לא הבנתי,האם הניתוקים מתרחשים אך ורק בזמן שאתה מחובר דרך הנתב?

אם רק בגללו..תבטל את רשת הקדמליה ותגדיר מספר חיבורים לבערך 50..אם אין ניתוקים תעלה בקצת כל פעם אז שתראה שהעסק עובד באופן חלק.אם יש,תוריד את המספר עד שתגיע למספר חיבורים שאימיול והנתב מסתדרים.

2-האם גם דרך תוכנות p2p אחרות,יש אותם בעיות?

3-האם ניסית מה שאמרתי לגבי העברת פרוטוקול החיוג של אלקטל ל-pppoe,שינוי החייגן בנתב בהתאמה ואז לראות מה קורה?

הנתב של לינקסיס wrt54g נמכר כעת בארץ בגרסאות חומרה 5 או 6 שמהם יש להתרחק כמה שאפשר.

למה--תקרא קצת את המאמר הזה:

http://www.tomsnetworking.com/2006/06/08/linksys_wrt54g_v5_really_is_a_lousy_router/

אם כבר קונים נתב של לינקסיס,ללכת על wrt54gl שנמכר גם בארץ וזהה מאוד לנתב מהעולה wrt54g בגרסת חומרה 4,שנמכר בזמנו בארץ.

ההבדלים בקצרה:

wrt54g נמכר בגרסאות חומרה 5 ו6 בארץ ומבוסס על מערכת הפעלה vxmworks,שאינה מאפשרת להתקין לנתב קושחות צד-שלישי ואז לקבל המון שיפורים ותוספות.מה עוד,גם לנתב הקטינו את זכרון הפלאש ל-2MB ואת הזכרון הפנימי ל-8MB וגם הוא ממש גרוע בהתמודדות למול תוכנות p2p וגם יש לו בעיות של ניתוקים למול ADSL--לבעיות האלה יש גרסה קושחה חדשה אשר פותרת בעיות אלה וגם יש דרך ארוכה ומבסובכת,להתקין לדגמים האלה מערכת הפעלה אחרת אשר נותנת תמיכה בקושחות צד-שלישי.

wrt54gl מבוסס על מערכת הפעלה של לינקוס,מאפשר להתקין קושחות צד-שלישי,תומך בחיבור לכבלים בקושחה המקורית שהוא מגיע איתה וגם בעל זכרון פלאש 4MB וזכרון פנימי 16MB וגם עובד בהרבה יותר למול תוכנות p2p.

נ.ב:

אם תרצה להשקיע עוד 100 ש"ח ולדעתי מאוד עדיף,תוכל לרכוש נתב של compex שנקרא np27g..יש לו יכולות wi-fi טובות מאוד מאחר ומבוסס על הציפ של ATHEROS,תומך בשרתי הדפסה,מצלמה ודיסק--בעל 2 כניסות usb לעניין הזה,יכולה טובה למול התמודדות עם תוכנות p2p,חומת-אש מתקדמת מאוד,אפשרות ל-vlan באלחוטי,תומך ב-l2tp לשם חיבור אל רשת הכבלים ע"י עדכון הקושחה שבאה עם הסידי או הורדה מאתר היבואן ועוד אופציות רבות.יש לציין שלנתב הזה יש תמיכה ברמה טובה מאוד של היבואן,בדומה מאוד ליבואן של אדמיקס פיקוק.

http://www.compex.co.il/NP27G_Des.html

אפשרי גם להשקיע עוד טיפה יותר כסף,ורכוש את האח הגדול של np27g שהרי הוא np28g שכולל את כל הפו' של np27g,תומך בתקן סופר G במהירות עד 108Mbps(לנצל מהירות הזאת אתה חייב מתאם אלחוטי של compex),תומך ב-4 חיבורי וכו'...

הערה שכוללת לשני הנתבים של קומפקס--בגלל שיש לך את מודם אלקטל הישן ואתה חייב להתחבר דרך pptp,אתה תתקל בעיה מסוימת שיש בקשוחה המקורית שאיתם הם באים,לכן אתה חייב לעדכן לקשוחה הכי חדשה או לחילופין להתחבר דרך pppoe.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה יש את הנתבים האלה בכלל? לא מצאתי ב ZAP... :(

חוצמזה ראיתי איזה נתב של 3COM ב 250 שח שיש בו גם - שאני לא ממש צריך כי כל הבית מחווט אצלי אז האלחוטי זה לפעם בחודש חודשיים כשמגיע מישהו

עם .. נדמה לי הדגם: 3CRWE554G72 3COM

יש הערכה לאיך הוא עובד בעומד לאורך זמן? כי לא מעניין אותי שהנתב יעבוד שבוע טוב עם P2P אלא שיעבוד לאורך זמן.

לגבי השאלות של הניתוקים: בלי אין ניתוקים בכלל. (לאורך 24 שעות בדיקה בערך)

אם יש ניתוקים עם P2P, ויש פחות ניתוקים בלי P2P.

אני יכול לנסות ולהפוך את כל 1000 הגרסאות שיש לנתב ולקוות שהן יעבדו בסוף כמו שצריך איתו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...