מרכבה סימן 4 ב' ומערכת "מעיל רוח"\TROPHY כבר בשימוש? - עמוד 6 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מרכבה סימן 4 ב' ומערכת "מעיל רוח"\TROPHY כבר בשימוש?

overload

Recommended Posts

• תגובות 125
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מציע לכולכם לגשת לאשכול הזה, שהינו המקום המקצועי ביותר באינטרנט לשאלות על צבא ישראלי,כי כולם שם מבוגרים יודעי דבר. גם אני משתתף בו.

חפשו את הכינוי שלי בין התגובות. פשוט לא רציתי לכתוב כאן הכל אותו הדבר.

לילה טוב

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=211405

נ.ב - כתוב שם שמטיס פגע במרכבה, ולא קורנט, ויש הבדל מאוד מהותי בין השניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע לכולכם לגשת לאשכול הזה, שהינו המקום המקצועי ביותר באינטרנט לשאלות על צבא ישראלי,כי כולם שם מבוגרים יודעי דבר. גם אני משתתף בו.

חפשו את הכינוי שלי בין התגובות. פשוט לא רציתי לכתוב כאן הכל אותו הדבר.

לילה טוב

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=211405

נ.ב - כתוב שם שמטיס פגע במרכבה, ולא קורנט, ויש הבדל מאוד מהותי בין השניים.

אפשר לדעת מה ההבדל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מעיל רוח" לא היה יכל לנטרל את הקורנט\מטיס? במה הם שונים מ RPG פשוט?

תבין זאת בעיה לצה"ל יש ממש מעט רכבים שמוגנים ע"י המערכות האלה, יש צבאות בשאר העולם שקנו את המערכת הזטת בכמויות יותר מכפולות ממה שצה"ל קנה, פשוט מאוד צה"ל לא קונה אותה כי אין כסף... אל תחשבו שיש לנו הנחות בגלל שזאת רפא"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבין זאת בעיה לצה"ל יש ממש מעט רכבים שמוגנים ע"י המערכות האלה, יש צבאות בשאר העולם שקנו את המערכת הזטת בכמויות יותר מכפולות ממה שצה"ל קנה, פשוט מאוד צה"ל לא קונה אותה כי אין כסף... אל תחשבו שיש לנו הנחות בגלל שזאת רפא"ל

אחי, אתה מדבר כמו ילד בן 15, עם כל הכבוד, והוא קיים, אך רואים שאתה ממחזר את מה שאבא מספר לך בבית. בתור אחד שהשתחרר לפני שבוע, הרשה לי לומר:

הכל בולשיייט ! אמנם יפה שהמערכת קיימת, אך יש כאן משחקי כח פוליטיים, כאשר לדוגמה יש כבר פתרון קיים לקסאמים בדמות מערכת SKY GUARD או איך שקוראים לה, שהיא מערכת "נאוטילוס" מוקטנת, אך לא קונים אותה ואף לא מספרים עליה לממשלה. למה? כי רוצים שהממשלה תממן במיליארדים של אותה מערכת אבל בתעשייה הישראלית. טוטום. הכל בגלל שמישהו רוצה לעשות קופה, כי זה המפעל שלו, ועובדה שהייתה כתבה על איך ש"שר הבטחון עמיר פרץ נדהם השבוע לגלות שמערכת קיימת הנותנת פתרון מיידי לבעיית הקסאמים והרקטות בצפון קיימת כבר בחברה אמריקאית). נדמה לי שזה של "לוקהיד" או משהו כזה.

תשאל את אבא "האם יש לנו כסף בשביל זה-כן! והאם הוא מושקע איפה שצריך -לא!. למה? צריך להחליף לממשלה ימנית שתשקיע בבטחון במקום ב "מזרח תיכון חדש". אני עדיין חושב שליברמן יהיה ראש הממשלה הבא בעקבות כל מה שקרה בחודש האחרון והתנהגותו יחד עם האידיוט הזה - פרץ. :kopfpatsch:

טוב, זאת הייתה נקודת מבטי, שכל שנייה מצטרפים אליה(ע"פ תגובות באינטרנט לאחרונה אלפי ישראלים). ועכשיו לענייננו:

אפשר לדעת מה ההבדל?

אתה בגילי, איפה שירתת? :-) אוגוסט 03? או 02?

ההבדל הוא עצום:

נתונים: מטיס קורנט

חדירות: 900מ"מ 1200מ"מ (ניסויים רוסיים השיגו 1600מ"מ)(!)

טווח: 1.5ק"מ 5.5 ק"מ

אמצעי ראיית לילה: טרמי1.5ק"מ טרמי 3.5 ק"מ

זמן הגעה למטרה מהשיגור: הקורנט מהיר פי-4 (!) מהמטיס ועובר 5.5 ק"מ ב20 שניות.

להדגמה תפתחו EARTH ותגלו ש 5.5 ק"מ זה כמעט המרחק בין חירייה לחוף הים!

קורנט מהווה איום קיומי למרכבות, ושלא יגידו כל אלא עם אינפוזיית הפטריוטיות בוריד שמרכבה היא הטנק הטוב בעולם ובבל"ת בסגנון.

מתחילת המלחמה, נפגעו ברכבות 2,3 ו-כמה מרכבות 4 במקרה אחד מרכבה 4 נפגע אף בשיריון עצמו (!), ולא בנקודת תורפה ונחדר ע"י טיל. (פורסם כבר ). :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין בנוגע לטילי נ''ט באמת המעיל רוח יכול לעזור אבל נקווה שלא יעשו את אותה שטות כמו עם האחי חנית

בכול מקרה עדיין כול לבנון מלאה במטעני צד וגחון ענקיים, מטענים של700 קילו שם זה לא מחזה נדיר

ומטענים של 2 טון כבר התגלו שם, ונגד מטעני גחון אין הרבה מה לעשות חוץ מלשים כמה שיותר שריון ולהתפלל כול הדרך שאין אחד בדיוק מתחתך

כי מטען גחון במשקל כזה גם מרכבה 2000 עם שריון בעובי 10 מטר לא יעזור לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

cat2010,

זה שגמרת לא הופך אותך אוטומטית לגדול ומבין.

ומה אם הילד "שממחזר" מצטט אבא מבין (בלי להיכנס רגע לענין הזה בבקשה)?

הנאוטילוס או איך שתרצה לקרוא לה היא מערכת ידועה כבר שנים ופותחה במאמץ משותף ישראלי אמריקאי. אז אל תטען בבקשה שמישהו בארץ לא מספר למנהיגים שיש כזאת כדי לעשות קופה. היא פותחה במימון אמריקאי והוכחה כיעילה אבל משיקולי תקציב הוזנחה קצת. קיומה ידוע לכל והיא יכולה לעזור אפילו היום בנטרול חלק מהטילים שעפים לכיונינו.

בקשר למרכבה, מה רע בלהיות פטריוטים ולטעון שהוא הכי טוב, הרי עד שלא נילחם באמריקאים, בגרמנים, ובאנגלים לא נידע באמת מי יותר טוב. הוא אכן טנק טוב וממוגן ברמה הכי גבוה. וברור (לכל מי שמבין) שאין הגנה מושלמת. עצם העובדה שלא נפגעו עשרות (צוותי) טנקים עד עכשיו מראה כמה טוב המיגון וכמה יעילים הצוותים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי, אתה מדבר כמו ילד בן 15, עם כל הכבוד, והוא קיים, אך רואים שאתה ממחזר את מה שאבא מספר לך בבית. בתור אחד שהשתחרר לפני שבוע, הרשה לי לומר:

הכל בולשיייט ! אמנם יפה שהמערכת קיימת, אך יש כאן משחקי כח פוליטיים, כאשר לדוגמה יש כבר פתרון קיים לקסאמים בדמות מערכת SKY GUARD או איך שקוראים לה, שהיא מערכת "נאוטילוס" מוקטנת, אך לא קונים אותה ואף לא מספרים עליה לממשלה. למה? כי רוצים שהממשלה תממן במיליארדים של אותה מערכת אבל בתעשייה הישראלית. טוטום. הכל בגלל שמישהו רוצה לעשות קופה, כי זה המפעל שלו, ועובדה שהייתה כתבה על איך ש"שר הבטחון עמיר פרץ נדהם השבוע לגלות שמערכת קיימת הנותנת פתרון מיידי לבעיית הקסאמים והרקטות בצפון קיימת כבר בחברה אמריקאית). נדמה לי שזה של "לוקהיד" או משהו כזה.

תשאל את אבא "האם יש לנו כסף בשביל זה-כן! והאם הוא מושקע איפה שצריך -לא!. למה? צריך להחליף לממשלה ימנית שתשקיע בבטחון במקום ב "מזרח תיכון חדש". אני עדיין חושב שליברמן יהיה ראש הממשלה הבא בעקבות כל מה שקרה בחודש האחרון והתנהגותו יחד עם האידיוט הזה - פרץ. :kopfpatsch:

טוב, זאת הייתה נקודת מבטי, שכל שנייה מצטרפים אליה(ע"פ תגובות באינטרנט לאחרונה אלפי ישראלים). ועכשיו לענייננו:

בסדר ואתה מי מנהל החשבון של צה"ל והממשלה?

אז ככה תחליטו אתם למי אתם מעדיפים להאמין ולמי לו, לזה שאני מצטט אותו או לעובד רפא"ל שבמקרה הוא זה שמזמין כל מיני דברים שלא יפורטו פה והוא גם מוציא קניות. הכל עובר דרכו אז אתה רוצה להתווכח איתי על המעיל רוח? בבקשה...

אם היה לנו כסף בישביל זה? היה כסף אבל תחשבו ככה שאו שקונים "מעיל רוח" או שמייצרים מרכבה סימן 4. מה תעדיפו? על מה נרכיב את המעיל רוח על טנק ישן? צריכים להתקדם לא? וזה לא רק זה או זה אל תשכחו שעשינו קנייה רצינית של מטוסי F16 שחלק עוד נמצאים בארה"ב וצפויים להגיע רק ב2008 ואל תשכחו על הפצצות חודרות בונקרים שהגיעו ועל הכסף שהיה צריך כדי להתאים אותם למטוסים ועל חלקי חילוף ועל כספי חירום ופגזים ודלק שלא מזמן עמד להיגמר לנו, מה לעשות שכסף יש אבל לפי שיקול דעתם של גדולים ממנו צריכים לשמור אותו לדברים יותר חשובים.

הממשלה כבר התחילה לממן במיארדים את המערכת בשיתוף של ארה"ב וציפו להכניס אותו כבר לעיראק, אבל האמריקנים החליטו שלא, שהמערכת הזאת אומנם עובדת אבל ביחס למחיר שלה וביחס לטילים שיורים עליהם בעיראק היא לא כזו משתלמת להם אז הם עזבו את הפרוייקט ושוב יכלה לממן אותו לבד, אבל את הכסף צריך לדברים אחרים.

אה ורק לידע כללי אני עוד חודש מינוס יום בן 16.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...