מרכבה סימן 4 ב' ומערכת "מעיל רוח"\TROPHY כבר בשימוש? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מרכבה סימן 4 ב' ומערכת "מעיל רוח"\TROPHY כבר בשימוש?

overload

Recommended Posts

בשבועים האחרונים כל יום כמעט שומעים על טנק אחד שנפגע מירי נ"ט בלבנון.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3285780,00.html

ולפי מה שהבנתי כל (או הרוב הגדול) של הטנקים המבצעיים בלבנון הם מסוג מרכבה סימן 4 כדי לשפר את תחושת הביטחון של החילים (לפי אחד הקצינים).

השאלה שלי היא האם מישהו יודע האם מרכבה סימן 4 ב' כבר ביצור ואם כן למה מערכת "מעיל רוח" לא מופעלת? וגם אם מרכבה סימן ב' לא מוכנה למה לא מרכיבים את המערכת על טנקים אחרים (סימן 4-3)?

מעיל רוח\TROPHY -http://he.wikipedia.org/wiki/TROPHY

וידאו : http://www.defensereview.com/stories/trophy/040606_fr_tobin_300.swf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 125
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

צה"ל מכניס ללבנון את הטנקים שהוא צריך לא את הטנקים שיספקו תחושות לחיילים. בנתיים לא ידוע לי על טנק מרכבה סימן 4 שנפגע או מרכבה סימן 3 שנפגע מירי נ"ט, כתוב טנק מרכבה עדיין לא כתוב את הדגם. המערכות כבר הולבשו על מספר טנקים, ועל נגמשים, בנתיים שמענו כמה טילים פגעו בטנק אבל לא שמענו כמה טילים נוטרלו ע"י המערכת אז לא הוגן לבוא ולשאול למה היא לא עובדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

psycho59 אתה בן 15 אז אני רוצה לשאול אותך מאיפה המידע (שהבנתי עכשיו שהוא לא נכון ממקור אמין מספיק).

"צה"ל מכניס ללבנון את הטנקים שהוא צריך לא את הטנקים שיספקו תחושות לחיילים"- באמת? כי את זה אמר קצין בכיר, לא אני.

"בנתיים לא ידוע לי על טנק מרכבה סימן 4 שנפגע או מרכבה סימן 3 שנפגע מירי נ"ט"- תעביר מMTV לערוץ 2.

"המערכות כבר הולבשו על מספר טנקים" - תגבה את עצמך, בבקשה כי לא נראה לי שיש ביסוס לדברים שאתה מוציא מהפה.

"אז לא הוגן לבוא ולשאול למה היא לא עובדת."- זה נכון, אבל לפי המידע היא צריכה לנטרל בלי בעיות כל ירי של RPG ורקטות דומות שיש לחיזבאלה בלי בעיה, אז למה יש כל כך הרבה פיספוסים (אני כבר שמעתי על 3-4 מקרים)? ואחרי שצה"ל לא הפעיל את מערכת ההגנה של הסטי"ל אני כבר לא יודע מה לחשוב.

MiniMize תודה...וכמה חבל :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמעתי על המערכת הזו עד היום, רעיון מאוד מעניין. בכתבה הציגו אותה כמו איזה "force field" ממסע בין כוכבים, אבל לפי ויקופדיה באנגלית זה בסה"כ מערכת רדאר עם תותח/משהו בסגנון שמכוון מהר ומנטרל את הראש של הטיל. כמו הפטנט עם הוולקן על ספינות חיל הים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

psycho59 אתה בן 15 אז אני רוצה לשאול אותך מאיפה המידע (שהבנתי עכשיו שהוא לא נכון ממקור אמין מספיק).

"צה"ל מכניס ללבנון את הטנקים שהוא צריך לא את הטנקים שיספקו תחושות לחיילים"- באמת? כי את זה אמר קצין בכיר, לא אני.

"בנתיים לא ידוע לי על טנק מרכבה סימן 4 שנפגע או מרכבה סימן 3 שנפגע מירי נ"ט"- תעביר מMTV לערוץ 2.

"המערכות כבר הולבשו על מספר טנקים" - תגבה את עצמך, בבקשה.

"אז לא הוגן לבוא ולשאול למה היא לא עובדת."- זה נכון, אבל לפי המידע היא צריכה לנטרל בלי בעיות כל ירי של RPG ורקטות דומות שיש לחיזבאלה בלי בעיה, אז למה יש כל כך הרבה פיספוסים (אני כבר שמעתי על 3-4 מקרים)? ואחרי שצה"ל לא הפעיל את מערכת ההגנה של הסטי"ל אני כבר לא יודע מה לחשוב.

MiniMize תודה..חבל :(

סבבה אתה צודק בקשר למה שאתה אומר עם התחושה אבל אתה מסכים איתי שקודם צה"ל בוחר את הטנקים שהוא צריך ורק אחר כך את התחושת החיילים, יש סדר עדיפויות אתה מסכים?

אני רואה ערוץ 2, שמה זכור לי רק שדיברו על טנק לא הזכירו אפילו מרכבה, למישהו יש איזו ידיעה שכתוב בה את דגם הטנק?

עובד רפא"ל יודע קצת יותר מNRG

וסתם לידע כללי אני עוד חודש בן 16 ומאוד בוגר לגילי אז הסר זלזול.

בקשר לNRG ומה שכתוב שם, אוקי אין כסף לשים את המעיל רוח על כל הטנקים כי בכסף הזה יש דברים שלפי האסטרטגיה של צה"ל צריך את הכסף לדברים יותר חשובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה בן 16 ועובד ברפא"ל?...יפה, באמת אין מה לזלזל.

אבל אם אתה מסכים שהמערכת לא מורכבת על הטנקים כמו שכבתו בNRG איך זה שבתור "עובד רפא"ל" אמרת לפני כמה דקות שהיא כבר מורכבת ונמצאת בשימוש מלא?

psycho59 אתה לא תורם לדיון.

וקיבלתי כבר את התשובה שחיפשתי, תודה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Minimizer- את המג"ח הוציאו משירות כבר מזמן, בגלל היותו מוצלח כ "מוביל גופות חרוכות" (אהמ אהמ רשאי תיבות)

אז אולי זה צנטוריון? P:

רוב הטנקים בלבנון הם מרכבה סימן 2. וזה פיגור מצד צה"ל להכניס דברים כאלו לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בלבנון גם סימן 4. וגם 3 ו 2.

מספיק לקשקש על למה לא ממגנים ולמה לא מתקינים. כל דבר עולה כסף וכן זה לא נעים לשמוע אבל משלמים על זה בחיים ואין מה לעשות. אי אפשר להחליף את כל הטנקים כל פעם שמפתחים דגם חדש.

לגבי המערכת מיגון "מעיל רוח" אין שום סיכוי שימגנו בה את כל הטנקים. וגם אם יזרימו עכשיו תקציבים אז יש להם יעודים אחרים. במקרה הטוב ימגנו יחידות חוד.

את המרכבה 4 קל לזהות וניתן לראות אותם בצילומים מהטלוויזה. כאן http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=385146&sid=126

אפילו כתוב בבירור שנפגע מרכבה 4 (ומחבר בצבא אני יודע שזה גם נכון).

בקיצור, חשוב שתבינו שאין אמצעי הגנה מוחלטים, גם לא ה"מעיל" לכל אמצעי יש נקודת תורפה וכשיורים 100 טילים חלק גם פוגעים.

הטילים של החיזבללה הם לא ה RPG אלה טילים מתקדמים כמו קורנט ופאגוט. המרכבות לא נפגעות מכל פגיעה של טיל ומגינות יפה על הצוותים.

אבל אם יורים פוגעים 10-15 טילים ביום בטנקים ונפגעים צוותים של 1 או 2 אז הטנק עושה את העבודה.

תבינו שאם היו שולחים לשם מג"ח או סנטוריון היו לנו חו"ח 40 הרוגים ביום ולא 3-4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...