מרכבה סימן 4 ב' ומערכת "מעיל רוח"\TROPHY כבר בשימוש? - עמוד 8 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מרכבה סימן 4 ב' ומערכת "מעיל רוח"\TROPHY כבר בשימוש?

overload

Recommended Posts

גם אני מתעצבן על פגיעות הנ"ט של חיזבאללה למרות שאני מאשים בכך בעיקר את התקשורת שגורמת לכזו דמורליזציה. טנק המרכבה ובעיקר סימן 4 הוא הטנק המוגן ביותר שקיים. כל הטענות כאילו צה"ל מזלזל בחיי החיילים פשוט שטויות!! באף בעולם אין חיילים המוגנים יותר מאשר בסימן 4. ברור שהרק"מים לא מוגנים ב 100% אבל זה לא מעשי לעשות זאת. עם כל הצער גם לחיי אדם יש ערך כספי ואת זה ראינו בהפגנת החולים כנגד סל התרופות. לא אתם ולא אני יודעים מה היו שיקולי התקציב של הצבא. כולנו יודעים שהוא עבר קיצוצים רבים לאחרונה (שנה שעברה רצו לבטל לחלוטין את פס היצור של סימן 4) ולא בטוח שההחלטה אם להשקיע במסוק / סטיל / מיגון אישי לחיילים במקום במיגון אקטיבי לרקמ"ים שעוזר רק בחלק מהמקרים כנגד נ"ט מתקדם שלא ברור כמה מאילו יש לחיזבאללה היתה החלטה שגויה. היום אתם צועקים על המיגון למרכבה ומחר כשהחיזבאללה יקבל נ"מ מתקדם מאיראן תצעקו למה לא מיגנו את כל המסוקים והמטוסים נגד כל סוגי הנ"מ... אין לזה סוף במציאות צריך לקבל החלטות כואבות מתי המיגון מספק ואיפה לשים את הגבול.

מלחמה זה דבר מסוכן אנחנו שולחים חיילים שיכולים להיפגע מכדורים ושולחים טנקים שיכולים להיפגע מנ"ט אי אפשר להכניס את כולם לבונקר ולסגור את הדלת. כל פגיעה בטנק או חייל ישר מוצגת בתקשורת כאילו זו פשלה של הצבא ואנשים לא מבינים שבמלחמה נהרגים. רק במבצע שלום הגליל נהרגו 600 איש.

ולכל חובבי הקונספירציות כאן כמו Cat2010 שדרך אגב מתלהם ומתנהג כמו ילד בגנון (אתה האחרון שיכול להטיף ל psycho59 על התנהגות לא בוגרת ) אנחנו לא חיים בפרק של תיקים באפילה אין כאן קונספירציות ולא מסתירים מהממשלה מידע. ברור שיש פה ושם תככנות פוליטית אבל זה פשוט אידיוטי לחשוב שהתעשיות הבטחוניות מונעות מהממשלה לדעת על מערכות אחרות כדי שהן תוכלנה לפתח. הרי אין שום התחייבות של צה"ל לרכוש מערכות כאילו. במקרה אני מכיר אישית אדם שעבד על הפיתוח של נאוטילוס ולמרות כל הדגמות התכלית שהראו כאילו הוא עובד מצויין המערכת היתה רחוקה מאד מיכולת מבצעית ועם כל כך הרבה בעיות תחזוקה, עד שהאמריקאים הבינו שלמרות כל הכסף שנשפך שם עדיף לצאת עכשיו ולחתוך הפסדים לפני שיקרה איזה אסון.

תרשום את גילך בפרופיל. אח"כ אני אענה לך. אין לי זמן עכשיו לכתוב למישהו תגובה רצינית שבסוף יסתבר שכמו ה"פסיכי" הזה עוד לא עשה . או עשה בתפקיד תומך לחימה או יותר גרוע, ש"ג והעיקר שיש "מידע פנימי ופה שמוציא צ'קים שהאגו לא מכסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 125
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תרשום את גילך בפרופיל. אח"כ אני אענה לך. אין לי זמן עכשיו לכתוב למישהו תגובה רצינית שבסוף יסתבר שכמו ה"פסיכי" הזה עוד לא עשה . או עשה בתפקיד תומך לחימה או יותר גרוע, ש"ג והעיקר שיש "מידע פנימי ופה שמוציא צ'קים שהאגו לא מכסה.

למה?

תענה לתגובה שלו, ולא לגיל שלו או לתפקיד שהוא עשה בצבא.

אני מכיר המון חירניקים שלא מבינים כלום ועל מה נלחמים, ו"תומכי לחימה" שמשרתים בקריה, שיש להם אג'נדה מגובשת מאוד על מה איך ולמה.

עצם העובדה שאתה בודק מה הגיל של הצד השני בדיון, או מה הוא עשה או לא עשה בחיים, רק מראה שאתה לא טורח להגיב למילים ולדיון, אלא מחפש צדדים לא קשורים להיאחז בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויש הבדלים עצומים בין מי שעדיין לא שירת בצה"ל, לבין מי שכבר השתחרר ושירת שירות עם נפח משמעותי.

ההבנות שלי הם לא כי סתם קראתי איזה עיתון ושכפלתי דעה של מישהו אחר, אלא דברים שאני חושב ושגיבשתי, כמו שאמרת, אחרי הרבה זמן ושיקולים.

יש באמת קטע כזה אצל חירניק"ים, אבל זה בדר"כ מסתכם בחברה בגולני נחל גבעתי שיריון וצנחנים.

ביחידות המובחרות מעליהם כבר יש מיונים קשים ורמת האינטלקט הוא אחר. למשל מגלן,דובדבן,שייטת,מטכל,שלדג,669 ועוד יחידות שקופות.

לכן, מי שמסתתר מאחורי האנונימיות באינטרנט אינו ראוי לתגובה רצינית במיוחד בעיני. מה גם שכרגע אני בלימודים ונכנס לכאן לא מהבית וצריך לבחור למי ולמה שווה לענות לו.

יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעברית פשוטה:

"בלה בלה בלה".

אתה מתדיין באינטרנט. או שתקבל את המוסכמות של זה, או שלא.

מי אתה? אתה לא מסתתר מאחורי מסך האנונימיות?

בעצם פסלת את רוב האנשים בארץ. מה, מי שלא היה ביחידה מובחרת לא זכאי לתגובה שלך?

היה נעים להכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה אמורה להיות מערכת שמתריאה לך לפני שהטיל משוגר,

ולא רק זה, היא גם נותנת אזימוט, ומעבר לזה אני מעדיף לא להרחיב

מה שנותן לך בערך 5 שניות לפורר את האזור,

אבל מישהו החליט שהמערכת לא מספיק אמינה, אז ביטלו אותה,

חבל הייתה יכולה להציל כמה נפשות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובנימה משעשעת זו, אתה יכול הגיד אולי מי פיתח, מי ביטל, אחרי כמה זמן, ומה זה לעזאזל "להתריע עוד לפני השיגור", ו הכי חשוב. האם זה נשמע לך הגיוני מה שכתבת כרגע? "לפני שיגור הטיל", למה לא, אולי לפני שהמחבלים יוצאים מהבית לשגר . . . תדייק. :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה. גילוי לזירה?! ואו, זה כל כך ישן . . . יש כבר מזמן דבר כזה במרכבה 3 ו4. בכל מקרה גובש נוסח לפיו חייבים מערכת הגנה אקטיבית אשר לא רק מזהה את השיגור, אלא גם עושה משהו כנגדו. בגלל זה המציאו את ה"TROPHY". עוד חידושים מרעננים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער לחדש לך, אבל המערכת הזו בחיים לא הייתה אפילו מיועדת למרכבה 3

ולמרכבה 4 ביטלו אותה לגמרי,

אל תהיה טמבל, זה מזהה את הלזירה,

מה יותר מהיר, פגז או טיל נ"ט,

ומה קורה לטיל נ"ט שחיסלו את הכוון שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה קורה לטיל נ"ט שחיסלו את הכוון שלו?

לא היית רוצה לדעת אם היית עכשיו המט"ק בתוך הטנק, סומך על המערכת הזאת. יש סיבה שביטלו אותה. חלק מההדרכות שלי היו על טילים.

ולשאלתך?!תלוי בדור הטיל. אם זה מעל דור ב התשובה היא: צ'יפס בתוך טנק ישראלי, אם אתה מבין את הרמז.

טילי נ"ט מתחלקים לארבעה דורות:

דור א - הכוון יורה את הטיל ועוקב עם העין גם אחר הטיל תוך כדי מעופו, וגם על המטרה.

דור ב - הכוון עוקב רק אחרי המטרה עם העין, והטיל כבר מכוון עצמו למטרה

דור ג - הכוון משגר בהתחלה את הטיל ונועל אותו למטרה. כאשר הטיל מתחיל לעוף הוא משתמש במערכת הנחיה פנימית על מנת להגיע למטרה.

דור ג+ - אותו הדבר כמו ג הנ"ל, אך יש יכולת "שגר ועדכן" שמאפשר לכוון לראות מתוך הראש של הטיל את מה שהוא רואה במערכת תרמית(לכן עובד גם בלילה) ומאפשרת לו לשנות תוך כדי מעוף את המטרה של הטיל, ולגרום לו לפגוע בטנק אחר בסביבה.

דור ד - הנחייה משולבת כמה גורמים ומסווגת לעת עתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התראות זה לא מה שיציל אותנו :-\

בזירה יש נ"ט כמו קורנטים שעוברים 5 ק"מ ב 20 שניות וכאשר טנק נכנס לוואדי ומתחיל לחטוף מכל הכיוונים לא נראה לי שזה משנה אם זיהה את הטיל מגיע כמה שניות לפני הפגיעה או לא. קשה מאד להגיב בזמן קצר כל כך.

לגבי "מעיל רוח"\TROPHY כבר כתבתי שהעניין הוא פשוט שיקולי תקציב. מערכת אחת עולה $300,000 וכדי לצייד את כל הטנקים שנכנסים ללבנון (לא מודע לסד"ק בלבנון בואו נגיד 500 טנקים ) צריך 300,000x500 = 150000000$ כלומר בערך 675 מליון שקל. נראה לכם שהצבא יעדיף למגן את כל חיל השריון בכאילו סכומים למרות שכל מטען גחון מפרק את הטנק עם המערכת?

למה אנשים לא קולטים? אין לנו כסך לדברים האילו!!!!

מרכבה סימן 4 מספיק בטוחה היום רק חלק קטן מהנ"ט שנורה בזירה מצליח לחדור כראיה אתם יכולים לספור על האצבעות את מספר הטנקים שנפגעו לעומת עשרות או מאות הטילים שנורו עלינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי נתוני צה"ל נפגעו מעל 30 טנקים. טנק נפגע זה טנק לא שמיש. נקודה. לא רק, גם בתוך צה"ל מעלים ספקות לגבי החוזק של טנק מרכבה 3/4. אמרו שיבדקו את נושא המיגון לעומק. ז"א שטילי נ"ט פוגעים במרכבה יותר ממה שחשבו. חיזבאללה ניפצו את המיתוס של צה"ל לגבי טנק סופר דופר ישראלי בלתי מנוצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קורה בגלל שכל 3 שנים, דורות של חיילים מתחלפים וגם הוותיקים שעוד איכשהו חינכו את הצעירים לגבי האיומים של הנ"ט, משתחררים, ואז מתחילים מייתוסים, כי אין לחימה ויש אופוריה. זה הקטנה של אופוריית מלחמת ששת הימים שלא נלחמנו 6 שניםולכן "עלינו על העץ". גם בלבנון לא נלחמנו 6 שנים - והורידו אותנו ממנו . . . :-\

עדכון: מהיום אני יודע רשמית ש:

כל כלי הנ"ט המזרחיים שקיימים כיום, הופעלו עלינו מתחילת הלחימה, כולל (וזה למדתי היום) מרנ"ט ... RPG29

למידע יותר מפורט:

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=214712

וככה נראה המיתוס של השיריון . . .מרכבה שרופה, ומרכבה שנייה מחפה ב "מיסוך עשן". התמונות מן הסתם צולמו ופורסמו ע"י סוכנות יגיעות זרה, אנחנו הרי מראים ש"המרכבה בלתי מנוצחת". מזל שיש .

d8fdfdead2.jpg

ו . . . ככה נראה השיריון של המרכבה מבפנים. פורסם, גם כן באתר חדשות זר לפני שבועיים. עכשיו, מומחי המיגון - תנתחו אותו.

35262866.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...