שדרוג מחשב - במה להשקיע יותר - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב - במה להשקיע יותר

Jounce

Recommended Posts

שלום לכולם,

קורא בפורומים הרבה, אך זו פעם ראשונה שפונה אליכם.

אני מעוניין לשדרג את המחשב הנוכחי שלי בהשקעה של עד 2,500 ש"ח לכל היותר (בלי חריגות).

המטרה היא ליהנות *יותר* ממשחקים דוגמת X3:Reunion, F.E.A.R, Guild Wars והמשחקים שיצאו בשנה הקרובה (מתעלם מ- DX10).

מהתקציב אני לא יכול לחרוג.

השאלה שלי היא במה כדאי להשקיע יותר - מעבד+זכרון+כרטיס מסך קצת יותר חזק, או להשקיע את כל הכסף בכרטיס מסך חזק + ספק כוח בהתאם?

במה אני ארגיש יותר שיפור??

כמה שחרשתי את הפורומים, לא הצלחתי למצוא התייחסות ליחסי הגומלין מעבד/זיכרונות/כרטיס מסך ובאיזה מהם כדאי להשקיע בשדרוג לטובת משחקים.

כרגע נראה לי שהכי חכם יהיה להשקיע בכרטיס מסך וספק, ולקנות אוורור טוב למעבד ולעשות OC (דבר שהידע שלי בו מועט ביותר).

חשבתי לכיוון XFX GeForce 7900GT 256MB PV-T71G-UDLR + ENERMAX EG565AX-VE 535W Dual Fan SATA ACTIVE PFC 24-PIN

אשמח מאוד לשמוע מה אתם חושבים !!

המפרט הנוכחי שלי:

Gigabyte GA-K8NF-9

AMD 64 3000+ (Winchester)

Micron 4x256 Dual Channel

LeadTek PX6600TD 128MB

PSU HEC 300

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי המעבד שלך סבבה ואין טעם ממש לשפר תמעבד אם יש לך כבר מעבד ואתה רוצה שיפור למשחקים כי בעיקר מה שחשוב במשחקים זה הכרטיס מסך

לגבי זיכרון יש לך 1G שזה מצויין יחסית למשחקים ויתאים גם לווינדוס אין טעם לשפר גם בזה

אז הדבר היחיד שנשאר לשפר זה כרטיס מסך אין טעם לקנות מאוורר למעבד אם אתה לא מנוסה מספיק בOC כי אז אתה לוקח סיכון לעשות OC למעבד יכול לשרוף לך הרבה חלקים במחשב לא כמו אם עושים בכרטיס מסך שזה יכול לשרוף רק תכרטיס מסך ברור שיש אנשים שיודעים לעשות את זה

וזה קל וזה אפשרי גם למי שמתחיל אבל אני אישית מפחד לקחת תסיכון שכל מיני חלקים ישרפו לי במחשב חוצמיזה שמה שהכי משנה למשחקים זה הכרטיס מסך

והרבה פחות המעבד אבל אם אתה מתעקש לגבי OC אתה יכול לעשות ויכולים להדריך אותך פה בפורמים ואיזה לקנות בזה אני לא מבין

לגבי כרטיס מסך וספק ATI X1800XT 512 MB שעולה 2000 שקל הכרטיס הכי טוב בתקציב שלך

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=379474

ובנוסף הספק שיחזיק אותו ויהיה מספיק טוב ה ENERMAX LIBERTY 400W שעולה 500 שקל

וזה יוצא בדיוק בדיוק 2500 שקל

יפעיל לך כל משחק כבד על אכויות מרשימות ביותר (הכרטיס מסך הזה יותר טוב מה7900GT שהצעת) ושווה להשקיע בו פעם כבר שאלתי פה בפורום של והציעו לי גם אותו במקום ה7900GT כולם פה אחד הציעו אותו במקום

ואז יהיה לך מעבד סבבה עם 1G ראם שזה סבבה למשחקים וכרטיס מסך פצצה וספק שיחזיק ממש טוב את כל המערכת ויש לך אחלה מחשב :smile1:

מקווה שעזרתי=] :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה רבה על התגובות חברים !! :hi:

לגבי כרטיס המסך, אני חושב שאשקיע 400 ש"ח נוספים ואקנה את x1900XT מנעה עם פתרון הקירור החלופי. Elior_z, תודה על ההמלצה !!

Pergola, הדיון שערכת בנושא שכנע אותי סופית.

לגבי הספק, אני עדיין מתלבט, במיוחד לאחר ההחלטה ללכת על x1900xt - האם הספק שהצעתי לא יותר משתלם? החריגה בכסף היא קטנה - 90 ש"ח מקסימום.

אשמח לקבל תגובות, כי לא ראיתי התייחסות לדגמים אחרים של אנמרקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי כך את הספק הזה 500# ENERMAX LIBERTY 400W

אני גם מתכוון לקנות X1900XT 512MB ושאלתי על זה הרבה פעמים בפורמים והספק הזה כולם אמרו לי שיחזיק אותו מצויין..

אז אין לך מה לפחד.. תתחדש=]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי pergola, תודה על התשובה.

בסוף לא הבנתי אם אתה ממליץ על Liberty 400 או 500. בכל מקרה, וממה שנראה כרגע, ההשקעה ב- 400 לא תצדיק את עצמה ברגע שארצה לשדרג מעבד לדואל או הוסיף עוד HD - נראה שה- 400 זה ממש על הקצה. ובכלל, אתה בטוח שה- CPU לא יהיה צוואר בקבוק בביצועים?

וגם ככה נראה לי שאני ממש מתחיל לחרוג מהתקציב, בקיצר אני עייף וקצת מבולבל :nixweiss:

סלח לי שאני שואל שוב, אבל אשמח לדעת מה אתה חושב על זה.

לילה טוב !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם היית קונה קונור ואת הכרטיס מסך הזה וגם עוד הרבה דברים הליבריטי 400W היה מחזיק אותו

וDR NOOB אחד שמבין פה לפני שניה באחד מהדיונים פה במפרטי מחשב אמר שאפילו יחזיק קונור עם כרטיסי המסך שיצאו DX10 לדעתו

אז דואל וX1900XT קטן עליוP: אין לך מה לפחד.. יחזיק ואפילו טוב מדי :xyxthumbs:

מכיוון שאני רואה אבל שאתה באמת מפחד והכל אז כדי שתהייה בטוח בטוח (אני כבר בטוח כי שאלתי שםP:) אבל כדי לחזק את דעתי תיכנס

לפורום של חומרה אחרת וציוד הקפי ותשאל את השאלה הזאת לגבי הספק שם ויענו לך..=]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הבנתי שתהיה חריגה. החשבון שלי הוא שהיא משתלמת, ורגע לפני שאתה צוחק הנה כמה הסברים:

1) x1900xt הוא השקעה משתלמת יותר מ- x1800xt. עם הדיל עכשיו של נועה (ושוב תודה, Elior_Z ו- pergola), הפרש של 320 ש"ח אל מול מה שמקבלים הוא פשוט מציאה!! ל- x19 פוטנציאל לשמש אותי ליותר זמן מה- x18, שכבר עכשיו מגלה סימני עייפות. שוב, זה מתוך הבנה ש- 2000 ש"ח כבר הסכמתי "לשרוף" על כרטיס מסך. במחירים כאלה, ה- price/performance מכריע לטובת x1900xt, וככה עולה **מכל** הביקורות ברשת.

2) אני מתכנן ליהנות מהמערכת הזאת עוד הרבה זמן. הירידה במחירי X2 מאפשרת לי לשדרג מעבד+כרטיס, ובעוד 6-8 חודשים להשקיע בזיכרון, וכך לצעוד בבטחה עד סוף 2007 וליהנות מכל המשחקים שבעולם באיכויות שבאמת עוד לא היכרתי ;D ;D

VISTA תעלה בכיף, ו- DX10 הוא ממש לא שיקול לפני סוף 2007, לא משנה איך נסתכל על זה.

ובכלל: החיבור של ATI ו-, התשובה של NVIDIA, התשובה של ל CORE2, ייצור בליטוגרפיה נמוכה יותר, כל אלה יכו גלים רק לקראת סוף 2007. עד אז, המערכת שלי תשרת אותי נאמנה, ואוכל לבחור בנחת את ה- KILLER הבא (ולחסוך בשבילו...)

מקווה שהשיקולים שלי מובנים ועוזרים לאחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...