מה קורה בתחום האודיו?! הביאו דעתכם. - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה קורה בתחום האודיו?! הביאו דעתכם.

swg

Recommended Posts

אז עכשיו תחום הוידאו מתפתח מהר עם כל ההפרדה הגבוהה (HD), אבל רגע! מה בנוגע לאודיו?! מה הולך להיות? שינוי ענק? או אולי פתרון גאוני כמו בתצוגה (HD), רק שהפעם זה יתחולל בתחום האודיו? או שבעצם אולי כבר מיצינו את עניין האודיו?

הביאו דעתכם. מי ששמע על הדור הבא של האודיו או דברים דומים מוזמן להגיב.

תהנו.

.swg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מחזק את 3DGod ומוסיף שיש כבר היום מערכות מאוד משוכללות של אודיו

שאתה יכול להקביל אותם למה שהHD יהיה בעתיד (אני מיתכוון שהם הגיעו קרוב לשלמות והHD עדין בחיטולים)

אפילו יותר מיזה ביגלל הצליל העיקפי במערכות אודיו הגיעו קרוב למצב של חדר אולוגרמות (מבחינת הצליל ואני מיתכוון לSTAR TRAK )

אומנם עוד לא הגיעו למצב שהקול יגיע מאיזה נקודה שתיבחר אבל יש הרבה אפשרויות לשחק אם הצלילים והרבה מקורות קול (מהרמקולים העיקפים)

טוב אני לא מנסח טוב אבל אני מקווה שתבינו את מה שאני מנסה להגיד

בכל מיקרה אני חושב שהבעיה במערכות אודיו זה בעיקר המחיר של המערכות הרציניות

אני אישית מישתמש בכרטיס קול טוב ומערכת 6.1 יחסית פשוטה וזה מספיק לי

אבל למי שזה לא מספיק יש מוצרים מצוינים בשוק רק צריך כיס עמוק

בכל מיקרה אני מקווה שהמחירים ירדו או לחילופין שהסינים ילמדו ליצר ... מערכות איכותיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי דווקא יש הרגשה שאם BOSE (המהנדסים הגאוניים שלהם) יתנו פוש רציני אז יש עוד מה לראות.

לי יש בוס 5.1 קניתי לפני 3-4 שנים והצליל גאוני ומפתיע, כבר עכשיו יש להם דגמי בומבה דנדשים (BOSE).

עוד מישהו?

.swg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי דווקא יש הרגשה שאם BOSE (המהנדסים הגאוניים שלהם) יתנו פוש רציני אז יש עוד מה לראות.

לי יש בוס 5.1 קניתי לפני 3-4 שנים והצליל גאוני ומפתיע, כבר עכשיו יש להם דגמי בומבה דנדשים (BOSE).

עוד מישהו?

.swg

אבל מה חדש בזה לעזזל?

יש מערכות מצוינות כבר כרגע ואם תיהיה מהפכה זה בטח יהיה במחיר ולא בטכנולוגיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד מישהו?

.swg

המוצרים של BOSE לא גאוניים

נכון שהם לא זבל, אבל ידוע שהם משקיעים יותר בפרסום מאשר במוצרים עצמם

היה על המוצרים שלהם דיון לפני כמה זמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

חשוב לציין שפיתוחים גדולים בתחום האודיו לא היו כבר שנים רבות. לא השתנה הרבה בטכנולוגיית הרמקולים (אפשר לקרוא את המאמר שכתבתי שהתפרסם באתר בנוגע לטכנולוגיות השונות - מבוא למערכות אודיו וקולנוע ביתי) ולא יותר מדיי בטכנולוגיית ההגברה. ההבדל היחיד בתחום ההגברה שעומד לתת ככל הנראה פוש רציני בעתיד הלא רחוק הוא הגברה דיגיטלית אשר בימינו נעשית זמינה הרבה יותר מבעבר במחירים מצחיקים (לדוגמא T-AMP).

טכנולוגיות שכן עושות שינוי וכיום נעשות מפוצות מתמיד הם ה-RC אשר מתקן אוטומטית החזרות של החדר (אבל מה לעשות שגם להם יש בעיות) ותקנים חדשים לאודיו כמו -A.

שינויים שנחוצים לנו יותר מתמיד הם בתחום הרמקולים. יש צורך למצוא דרך כלשהי להעלות את היכולת של האלמנטים לשחזר קולות בדיוק רב יותר לאורך תחום רחב יותר של תדרים. נכון להיום ככל הנראה, הדבר המגביל בתחום הזה הוא החומרים בהם נעשה שימוש. בעבר נעשה שימוש בחומרים כמו קוולר שאמורים לתת מענה כלשהו, ובימינו החומרים האילו נפוצים מאוד, אך גם הם לא נותנים מענה אמיתי לעניין. אפשר לראות ברמקול הישראלי שתוכנן על ידי אודיו-דיזיין ניסיון ליצור דרייבר חדש אשר עושה שימוש בשילוב של כמה חומרים, ובהחלט רואים שם גישה חדשה של השמת הטיטניום על גבי הדרייבר (דבר שלקח זמן רב לפתח), ובהחלט הרמקול הזה נהנה מכמה נקודות חוזק בצליל שלו (במחיר של 35,000 שקלים לזוג מדפיים חסר לו שלא יהיה טוב). עם זאת, הוזלת עלויות, תפוצה רחבה יותר, ופיתוחים משמעותיים יותר בתחום הרמקולים בכלל דרושים בכדי להגיע לנירוונה אודיופילית אמיתית.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם עוד לא הגיעו למצב שהקול יגיע מאיזה נקודה שתיבחר אבל יש הרבה אפשרויות לשחק אם הצלילים והרבה מקורות קול (מהרמקולים העיקפים)

מממ סורי אבל הגיעו לזה אפילו אם מאוד פשוטים וכ. קול מאוד בסיסי

זה לא בדיוק מגיע מאיזה מקום שאתה רוצה אבל זה מדמה לך סראונד ואתה יכל ליבחור אם אתה רוצה שזה ידמה לך שהצליל בא מאחוריך אז זה יעשה לך אפקט שכאילו הסאונד בא מאחוריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוה ב 7.1 עם תמיכה של סרט ודי וי די עלול להיות פצצה ממכרת

אני עם הבוז הדי חדשים שלי ממש בובות של לדעתי שווים כל שקל

כמו שאנטולי אמר ברמקולים הישתנה אבל בסך הכל זה ענין של חומר (בערך )

והבוז עשוים מכל טוב ואני ממש אוה את הסאונד שלהם נישמע ממש הקפי ויפה

והסאב שגורם לך ליבכות מרב הצליל היפה שהוא עושה אבל בתדר גבוה שומעיר שהוא רועד על הריצפה למרות שהוא אצלי על גומי ועם רגליות גומי (הוא די חזק יחסית לגודל שלו )כנראה שהחשיבה שלהם שהם שמו א הסאב מילמטה ממש טובה והם לא כל כך חלשים אפילו חזקים יחסית לגודלם ואפילו ליות מגודלם

אגב זה גרמי משמע תיכנון על (חחח :D) הם באמת עושים את הדברים הכי טובים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התפתחות מרעישות בתחום האודיו (בהיבט החומרה (מגברים ,נגנים ובעיקר רמקולים)) לא היה הרבה זמן

הפיתוח המרעיש היחידי הם ההגברה הדיגיטלית עם המצאתו של צ'יפ ה tri-amp שמעלה את איכות השמע ומוזיל מחירים ברמות מטורפות.

אבל גם משם לא נראה שתגיע היישוע.

ואף להיפך ניתן לראות בבירור שמרבית שוק ה high-end חוזר אף אחורה ומביא לידי יישום טכנולוגיות ישנות במוצרים חדשים

כמו לדוגמה מגברי מנורות שמיוצרים היום בכמויות לא מבוטלות ובמחירים מרקיעי שחקים

לאומת זאת בוצעו מספר חידושים בתחום הקלטת המקור (כלומר ההקלטות של המוזיקה)

כמו ריבוי ערוצים, DTS ועוד אבל גם שם לא נראת המהפכה באופק.

לפי דעתי מרבית הדגש לפיתוח בתחום האודיו צריך להיות מכוון לרמקולים וזה ממספר סיבות:

1. כדי לשפר את יכולת שיחזור האוטנטיות של ההקלטה המקורית

2. כדי להוזיל משמעותית את מחירי הרמקולים בתחום ה high-end וע"י כך לפתוח את תחום האודיו האיכותי להמונים ולהפיץ את מחלת האודיופיליה המדבקת!!!!

3. כי זה אחד הרכיבים הבודדים שלא בוצעה בו שום התפתחות משמעותית בכמה עשרות שנים האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממ לדעתי אין מה כל כך לשפר, הגענו לצלילים כל כך מדויקים שאפילו צלילים שאנחנו לא יכולים לשמוע מאוד מדויקים.

אפילו באוזניות אין מה לשפר, יש כל כך הרבה סוגים שונים לכל כך הרבה סוגי שונים במחירים בין 20 ש"ח ל3,000$, והיקרים מאוד מדויקים אז רק אם פתאום נתחיל לשמוע צלילים חדשים יש מקום לשפר את הרמקולים ואת האוזניות

כמה מימכם יכול להבדיל בין ב50,000 לבין ב100,000 (ויש גם יותר יקרים), ואני מדבר רק על איכות הצליל לא אם אתם אוהבים את סיגנון צליל שיוצא מן הרמקולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לשפר באוזניות? אמרת בעצמך שיש המון סוגים של להמון סוגים של סגנונות

לא היית רוצה שאוזניה אחת תצטיין בכל הז'אנרים, שתיתן צלילים מדויקים ונקיים עם טווח תדרים גדול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...