FBS, סטפינג, מכפלה... סדר? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

FBS, סטפינג, מכפלה... סדר?

סער_שי

Recommended Posts

תודה.

מה יקרה אם אני אצליח להאיץ אותו רק עד 700? כלום, יהיה לי של 700, שום אסון. :)

לפי מה שקראתי ההאצה של הזכרונות כן תלויה במידה מסויימת בלוח ולכן אני מקווה שעם לוח טוב אני אאיץ אותם אפילו ליותר. כבר לא מצפה ל-800 אבל גם 733 יהיה לי לא רע בכלל וההבדל ביניהם, לטעמי, זניח מבחינת ביצועים ועקרוני מאוד מבחינת המחיר.

השאלה היא על אילו זכרונות אתם ממליצים ל-OC סולידי שכזה. כמובן שהמחיר שלהם צריך להיות נמוך כי מבחינת אני מחפש יותר תקציב - ההפרשים במהירויות הם קטנים מאוד ובמחירים הם גדולים ולכן הדגש הוא על המחיר.

לגבי לוח - החנות שממנה אני רוצה לקנות אין את ה-DFI. יש את ה-BAD AXE של אינטל שנותן ביצועים טובים אבל יקר יותר ולא משתווה ל-DFI. יש להם את ה- DELUXE אבל אני לא יודע כמה הוא עולה. יש לכם המלצה על לוח אחר מלבד ה-DFI?

ושוב, ייתכן בכלל שאולי כדאי לי לוח יותר זול - בסביבות ה-700, כי ההפרש בביצועי ה-OC, ובכלל, יהיה קטן לעומת ההבדל שיהיה אם אני אשקיע את הסכום הזה במשהו אחר - כמו למשל במעבד (כפי שציינתי - הפרש של 300 ש"ח הוא ההפרש בין 6300 ל-6400, ולכן ברור שבמקרה שאין לי האצה משמעותית בביצועים כדאי לי להשקיע את זה במעבד. השאלה היא כמה הפרש ביצועים יכול לתת לוח (ולנצל את יכולות ה-OC של הקונרו), ואיזה לוח יעשה את זה בתקציב סביר?)

מוצ'ו גראסיאס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זכרונות (ורכיבים בכלל) אשר מציגים את יחס הביצועים\מחיר המשתלם ביותר.

בדרך כלל רכיבים אלו מציגים ביצועים ממוצעים יחסית לשאר המוצרים בשוק, אבל זולים בהרבה מהמוצרים המציגים את הביצועים הכי טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

מה יקרה אם אני אצליח להאיץ אותו רק עד 700? כלום, יהיה לי של 700, שום אסון. :)

לפי מה שקראתי ההאצה של הזכרונות כן תלויה במידה מסויימת בלוח ולכן אני מקווה שעם לוח טוב אני אאיץ אותם אפילו ליותר. כבר לא מצפה ל-800 אבל גם 733 יהיה לי לא רע בכלל וההבדל ביניהם, לטעמי, זניח מבחינת ביצועים ועקרוני מאוד מבחינת המחיר.

השאלה היא על אילו זכרונות אתם ממליצים ל-OC סולידי שכזה. כמובן שהמחיר שלהם צריך להיות נמוך כי מבחינת אני מחפש יותר תקציב - ההפרשים במהירויות הם קטנים מאוד ובמחירים הם גדולים ולכן הדגש הוא על המחיר.

לגבי לוח - החנות שממנה אני רוצה לקנות אין את ה-DFI. יש את ה-BAD AXE של אינטל שנותן ביצועים טובים אבל יקר יותר ולא משתווה ל-DFI. יש להם את ה- DELUXE אבל אני לא יודע כמה הוא עולה. יש לכם המלצה על לוח אחר מלבד ה-DFI?

ושוב, ייתכן בכלל שאולי כדאי לי לוח יותר זול - בסביבות ה-700, כי ההפרש בביצועי ה-OC, ובכלל, יהיה קטן לעומת ההבדל שיהיה אם אני אשקיע את הסכום הזה במשהו אחר - כמו למשל במעבד (כפי שציינתי - הפרש של 300 ש"ח הוא ההפרש בין 6300 ל-6400, ולכן ברור שבמקרה שאין לי האצה משמעותית בביצועים כדאי לי להשקיע את זה במעבד. השאלה היא כמה הפרש ביצועים יכול לתת לוח (ולנצל את יכולות ה-OC של הקונרו), ואיזה לוח יעשה את זה בתקציב סביר?)

מוצ'ו גראסיאס.

אם אתה מתעקש להתקבע על 667, בתאבון.

לגבי הלוח, לא הייתי הולך על גרזן רע בכלל שהוא לוח של אינטל ולכן לא בנוי ל-OC בניגוד ללוח של DFI. הלוח של אמור גם הוא לתמוך בקונרו, אבל אני לא אוהב את . גם ג'יגהבייט אמורים למכור לוחות קונרו (6Q מישהו)?

אולי תשקול לרכוש מחנות אחרת ולא מהחנות שאתה רוכש בה או לפחות לפצל קנייה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה לפצל. מה גם שאני מקבל מחיר מוזל על רכישה שלמה אז זה בסוף לא משתלם לי.

נראה לי שבסופו של דבר אני אלך על לוח 965. כפי שאמרתי - לוחות אלו זולים בסביבות ה-300 ש"ח מה-975, וקשה לי להאמין שההבדלים בביצועים, אפילו ב-OC, יהיו משמעותיים.

זה בגלל שעוד לא קיבלתי תשובה האם השקעה בלוח אם מעולה ובקירור למעבד ייתנו לי שיפור ביצועים שישתלם לי מבחינת המחיר. שהרי אם אני משקיע עוד 500 ש"ח על יותר טוב וקירור למעבד - בכסף הזה אני משדרג את ה-6400 ל-6600 ונגמר הסיפור.

לא ככה?

ומה - לא להתעקש על 677? אני לא מתעקש על כלום אם נותנים לי אלטרנטיבה. כדאי 800? לא יהיה לי יותר קשה להאיץ 800 ואז זה לא ישתלם לי מבחינת המחיר? אני מעדיף לקנות 677 ג'יגה אחד ואז מקסימום כשתיהיה ירידה משמעותית של ה-800 לקנות 2GB 800.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אף אחד לא מבטיח לך שזכרון -667 יעבוד על -800 ורוב הסיכויים שהוא לא יעבוד על 800MHz

ב. 975X תומך באופציה ידנית של -800 (לא אוטומטית, אבל תומך). יכול להיות שהאופציה נעדרת מן הביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצפה שהוא יעבוד לי ב-800. אבל אני כן מצפה להאיץ אותו קצת עם לוח מתאים.

זה פחות חשוב.

מה שיותר חשוב, כפי שציינתי, הוא שיקול הלוח. האם כדאי ללכת על 6400 עם לוח 975X ולעשות לו OC טוב, או 6600 עם לוח 965 ו-OC פחות רציני? האם ההפרש במחירים בין 975 ל-965 הוא מוצדק, עבור מי שעושה OC סולידי? האם לא כדאי להשקיע את ההפרש הזה במעבד - כמו למשל לקחת 6400 במקום 6300?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי האישית, לך על E6600 ולוח 965.

המעבד הזה בסטוק מנצח את המעבד החזק ביותר של ולדעתי ממש לא צריכים מעל זה, ואם כן אז אתה עושה לו OC קטן ואז הוא ממש מפלצת :xyxthumbs:

אם תיקח E6400 או E6300 עם לוח 975 זה לא רק יוצא אותו כסף ופחות ביצועים (בסטוק כמובן) אלא שאתה מתעסק פה עם OC ואחריות ומה שהמלצתי לך זה הכול סטוק וזה הרבה אבל הרבה יותר חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, ה-6600 בכל זאת יקר לי מדי.

אני חושב שאני אקח את ה-6400 (שכמה שהוא פחות טוב מה-6600 הוא עדיין קורע את ה-5000+ של AMD) ולוח 965. אולי אני אפילו אוסיף איזה קירור טוב למעבד (כמה זה צריך לעלות ומה מומלץ? אם זה עולה יותר מ-200 ש"ח לא שווה לי והשאלה אם זה יהיה אפקטיבי בלוחות 965 שיכולות ה-OC שלהם מוגבלות) ומקווה שאני אצליח להאיץ אותו ב-1GHZ (לפי הכתבות את המעבד הזה אפשר להאיץ בקלות יחסית ב-1GHZ בסטוק) ואז הביצועים שלו יהיו שווים פחות או יותר ל-6600 ללא OC, ושלום על .

יש איזה שגיאה במשוואה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב שאתה טועה, ואם כן אז לא בהרבה. ההבדל היחיד הוא של-6600 בסופו של דבר יש 4MB CACHE, אבל ההבדל בביצועים הוא קטן מאוד.

אני פשוט חשבתי להתחכם, לקנות מערכת שתאפשר לי OC יותר גבוה ובמחיר נמוך אבל בסופו של דבר מערכת כזו עולה בדיוק כמו אם הייתי משדרג את המעבד - אז למה?

למה שמישהו יקנה לוח HIGH END שיאפשר לו OC רציני כשבמחיר פחות או יותר דומה הוא יכול לקנות לוח רגיל אבל עם מעבד יותר טוב? אלא אם ההאצה שהוא יכול לקבל מלוח כזה היא עוד יותר גבוהה מהשדרוג. למה שמישהו יתעסק עם מכפלות ו-FSB כשפשוט אפשר לשדרג את המעבד?

ושאלה נוספת לגבי מכפלה - המכפלה היא מה שקובע את המהירות של המעבד? כלומר אם המהירות הבסיסית היא 200MHZ והמכפלה היא 10 אז המעבד יהיה במהירות של 2000MHZ?

נאמר שהמכפלה של ה-6400 גבוהה יותר מזו של ה-6300. זאת אומרת בסטוק או שהכוונה היא ל"אופציה" של מכפלה יותר גבוהה כדי להוסיף מהירות?

אז עכשיו אני צריך בעצם המלצה על לוח 965, אבל שיהיה טוב ולא אכפת לי יקר (יחסית). הבנתי גם שיש כמה סדרות של 965. מה ההבדלים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-L2 הרבה פחות משמעותי ממה שנראה

התדר כאן משחק את התפקיד

ההבדל הוא סה"כ 266MHz שזה 12% אוברקלוק

את זה כל לוח יאפשר לך

הייתי מעדיף לוח 975X מצוין ו-E6400 ואוברקלוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט חשבתי להתחכם, לקנות מערכת שתאפשר לי OC יותר גבוה ובמחיר נמוך אבל בסופו של דבר מערכת כזו עולה בדיוק כמו אם הייתי משדרג את המעבד - אז למה?

למה שמישהו יקנה לוח HIGH END שיאפשר לו OC רציני כשבמחיר פחות או יותר דומה הוא יכול לקנות לוח רגיל אבל עם מעבד יותר טוב? אלא אם ההאצה שהוא יכול לקבל מלוח כזה היא עוד יותר גבוהה מהשדרוג. למה שמישהו יתעסק עם מכפלות ו-FSB כשפשוט אפשר לשדרג את המעבד?

יש אנשים שמעניין אותם לעשות OC ולהוציא את המקסימום מהמעבד ומשאר החומרה שלו מאשר "סתם" לקבל ביצועים טובים מהחנות. אם תבדוק את הנושא, תראה שאנשים שעושים OC משקיעים המון כסף על אמצעי (כולל חנקן נוזלי), כאשר באותו סכום הם יכלו לקנות 10 מחשבים...

ושאלה נוספת לגבי מכפלה - המכפלה היא מה שקובע את המהירות של המעבד? כלומר אם המהירות הבסיסית היא 200MHZ והמכפלה היא 10 אז המעבד יהיה במהירות של 2000MHZ?

נאמר שהמכפלה של ה-6400 גבוהה יותר מזו של ה-6300. זאת אומרת בסטוק או שהכוונה היא ל"אופציה" של מכפלה יותר גבוהה כדי להוסיף מהירות?

המכפלה של המעבד, יחד עם מהירות ה BUS, הן אלו שקובעות את מהירות המעבד. החישוב שלך נכון.

מעבד קונרו E6300 עובד ב BUS של 266MHz עם מכפלה של 7, וה E6400 עובד ב BUS של 266MHz עם מכפלה של 8. את חישוב התדר אתה יכול לעשות לבד, אבל ניתן לראות שה E6400 מהיר מה E6300 ב 266MHz. המכפלה של המעבדים היא קבועה (במקרים מסויימים ניתן להוריד אותה כלפי מטה, אך עד גבול מסויים), ובמצב "סטוק" אתה מקבל את המעבד כאשר הוא מכוון למכפלה המקסימלית שלו (למעט מעבדי ה X6800 המאד יקרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא עונה לעצמי, אני שואל אתכם אם אני צודק :)

לא יודע למה אמרו לי שה-6400 יותר טוב ל-OC מאשר ה-6300, בגלל שיש לו מכפלה יותר גבוהה. זה שיש לו מכפלה יותר גבוהה אומר שהוא יותר מהיר, זה הכל. מה הקשר בין מכפלה ל-OC?

אז אני מבין ש-OC הוא קפיצות לפי מכפלות. כלומר - אני יכול להאיץ את ה-6400 למכפלה 9 ואז לקבל עוד 266MHZ. נכון? או שבעצם OC זה להעלות את הBUS? (מצטער שזו שאלת OC וקשורה לפורום אחר, אבל הת'רד עדיין על הצעה לרכיבי לוח-מעבד- ולכן עדיין רלוונטי לכאן... בבקשה אל תעבירו אותי!!!) :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...