FBS, סטפינג, מכפלה... סדר? - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

FBS, סטפינג, מכפלה... סדר?

סער_שי

Recommended Posts

לגבי התגובה האחרונה - כן, נשמע כמו תוכנית מצויינת. אני דווקא הייתי לוקח את ה-E6400 בגלל המכפלה היותר גבוהה ובגלל שהוא עולה רק 200 ש"ח יותר מה-E6300. לגבי ה-E6600 שעולה מעל 2000 ש"ח - יקר לי מדי וגם לא נחוץ כרגע.

לגבי הקירור למעבד - אני חושב שאתה סתם מבזבז כסף (כמה, אגב? על איזה דגם אתה הולך וכמה הוא עולה?) כי הקונרו יכול להגיע למהירות שאתה שואף אליה גם בקירור סטוק - ובקלות ובבטחון.

לגבי הבאס - 333MHZ. נשמע לי נמוך מדי. זה כמו לקנות פורשה ולנסוע רק 100קמ"ש. אם הביקורות טוענות שאפשר להגיע ל-350 ואפילו 360 בקירור סטוק ובלי בעיות יציבות אז למה לא?

1. כמעט בטוח שאתה תקבל פחות ביצועים ממה שהביקורות מראות.

2. בקשר לקירור למעבד - במקרה שלי יש לי AXP 2000 ב 180nm, מה שעושה אותו מאד חם. אצלי הוא נוטה להתחמם יותר מדיי משום מה, גם לאחר שקניתי גוף יותר טוב הסטוק. החלפתי לו משחה טרמית לפני כחודש או חודשיים, והטמפרטורות ירדו קצת, אבל עכשו הן עלו חזרה. רק שתבין - במנוחה הוא עושה 51 מעלות, כאשר מגיעים ל 55 הוא מקרטע, ובין 56 ל 60 מעלות הוא פשוט קורס (מסכים כחולים, איתחולים). אני לא יכול לעשות שום דבר עם המחשב שלי, למעט גלישה באתרים ומשחקים מאד פשוטים. ה TT BT הומלץ פה כקירור הכי משתלם, ולכן החלטתי שעם המעבד הבא שאני קונה, אני קונה גם טוב, גם אם זה אומר עוד 250 ש"ח יותר (זה המחיר פחות או יותר בחנויות באינטרנט).

3. לגבי ה OC עצמו - אני לא איש של OC, אבל אם אני יכול לעשות OC למחשב בלי להעלות מתח למעבד (שזה הסיכון העיקרי) ובלי שהמעבד ייתחמם יותר מדיי ויגביל אותי (ולכן הקירור), אני בהחלט אעשה OC כלשהו. אותי לא ממש מעניין להוציא את המקסימום מהמעבד או מהלוח, אלא קודם כל שהמחשב ייתפקד כמו שצריך. אם אני אגיע ל BUS של 333MHz עם E6300, זה כבר נותן שיפור של 25% בתדר המעבד, שזה מאד מכובד.

4. כרגע עוד לא קניתי כלום - כמו שאמרתי נחכה קצת לירידת מחירי הלוחות. אולי בכלל יהיה עדיף לקנות את ה X2 3800 בתושבת AM2 במקום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

1. כמעט בטוח שאתה תקבל פחות ביצועים ממה שהביקורות מראות.

2. בקשר לקירור למעבד - במקרה שלי יש לי AXP 2000 ב 180nm, מה שעושה אותו מאד חם. אצלי הוא נוטה להתחמם יותר מדיי משום מה, גם לאחר שקניתי גוף קירור יותר טוב קירור הסטוק. החלפתי לו משחה טרמית לפני כחודש או חודשיים, והטמפרטורות ירדו קצת, אבל עכשו הן עלו חזרה. רק שתבין - במנוחה הוא עושה 51 מעלות, כאשר מגיעים ל 55 הוא מקרטע, ובין 56 ל 60 מעלות הוא פשוט קורס (מסכים כחולים, איתחולים). אני לא יכול לעשות שום דבר עם המחשב שלי, למעט גלישה באתרים ומשחקים מאד פשוטים. ה TT BT הומלץ פה כקירור הכי משתלם, ולכן החלטתי שעם המעבד הבא שאני קונה, אני קונה גם קירור טוב, גם אם זה אומר עוד 250 ש"ח יותר (זה המחיר פחות או יותר בחנויות באינטרנט).

3. לגבי ה OC עצמו - אני לא איש של OC, אבל אם אני יכול לעשות OC למחשב בלי להעלות מתח למעבד (שזה הסיכון העיקרי) ובלי שהמעבד ייתחמם יותר מדיי ויגביל אותי (ולכן הקירור), אני בהחלט אעשה OC כלשהו. אותי לא ממש מעניין להוציא את המקסימום מהמעבד או מהלוח, אלא קודם כל שהמחשב ייתפקד כמו שצריך. אם אני אגיע ל BUS של 333MHz עם E6300, זה כבר נותן שיפור של 25% בתדר המעבד, שזה מאד מכובד.

4. כרגע עוד לא קניתי כלום - כמו שאמרתי נחכה קצת לירידת מחירי הלוחות. אולי בכלל יהיה עדיף לקנות את ה X2 3800 בתושבת AM2 במקום...

אתה יודע מה - 333 יספיק לי. למרות שאולי כדאי שאני אדע על זה קודם כי אם אני אגיע רק ל-333 אז אני אלך על 677. אם יותר אז אולי שווה לי כבר 800. למישהו יש השערה לכמה ניתן להגיע ובאיזה לוח אם?

ההמלצה על גוף הקירור היא טובה, אבל לפי כל מה שהספקתי לקרוא הקונרו ממש לא צריך את זה. מדובר על 65NM וכך על מעבד עם צריכה חשמל מאוד נמוכה. יכולת ה-OC שלו מדהימה גם בסטוק ולטעמי אין צורך בהשקעה של עוד 250 ש"ח כשזה בעצם ההפרש למעבד הבא אחריו (ה-E6500 המשוער).

לגבי סעיף 4 שלך - שמע לי, לך על קונרו. ה-E6400 קורע את ה3800. אפילו ה-E6300 עושה ממנו מטעמים. וזה עוד בלי OC שיהיה לך הרבה יותר קל עם הקונרו. אמנם צריכים לחכות עוד קצת ללוחות אבל עדיף. אני מחכה כבר חודש וחצי ואפילו אם אני אקנה עכשיו עשיתי "רווח" אדיר מבחינת עלות המעבד. חכה לקונרו - הוא מציג את יחס הביצועים\עלות הכי טוב, וטוב מהמתחרים שלו באופן קיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור - תודה שהצטרפת :)

אתה מאמין שיהיה אפשר להגיע ל-350 באס בסטוק? (הן מבחינת המעבד והן מבחינת הלוח)

לגבי 333 - אני די בטוח שזה מציאותי לשאוף לזה. מה דעתך?

ואם כן אז האם עדיף 677 לפי המסקנה שהגענו אליה (מגבלות המחלק) או שהיית הולך על 800? ואם 800 אז - איך היית מנצל את מלוא המהירות של זה?

(והאם לדעתך הלוחות 975X יכולים להגיע לבאס 400? והאם קנייה של BIG TYPHOON למעבד יאפשר לו כזה OC?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, לפני שאני אקנה אני אבדוק אם הלוח יכול להגיע בקלות ל-400. הכוונה היא כמובן ל-400 בקירור סטוק, וללא בעיות של יציבות. לפי מה שהבנתי מהכתבות שפורסמו - לוחות ה-975X מסוגלים להגיע ל-400 בסטוק. אני רק מקווה שלא יהיו בעיות יציבות.

אם תיהיה לי בעיה להרכיב מפרט, מקסימום אני אקח לוח 965 ואעשה OC רק ל-333, ואקח 677. יעלה לי 500 שקל פחות ולא נראה לי שההפרש בביצועים יהיה כל כך קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, מה לגבי לוחות האם מבוססי ה 945 של שכן תומכים בקונרו (כמו ה GA-945P-S3)? האם מניסיון העבר ניתן לומר שערכת השבבים 945 מסוגלת להגיע ל BUS של 333MHz? אם כן, אולי לוח כזה יהיה משתלם יותר (בהנחה שאתה לא צריך את כל הפיצ'רים הנוספים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח הנ"ל של אמור לעבוד ב FSB של 533/800/1066. השאלה היא האם לוח שמתוכנן לתדרים שבין 133MHz ל 266MHz, יהיה בכלל מסוגל להתקרב לתדר של 333MHz? זאת כמובן לעומת לוח שתוכנן לעבוד בתדר של 266MHz מראש (אם אני לא טועה, רוב הלוחות המבוססים על ה 945 תוכננו למעבדי הפנטיום עם FSB של 800MHz ולא יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לא מבטיח הרבה יותר מזה

זאת בדיוק הנקודה שלי - האם ערכת שבבים (945) שתוכננה במחשבה שהתדר המקסימלי הוא 1066MHz והתדר הנפוץ הוא 800MHz תוכל לתת תדרים גבוהים יותר לפחות כמו ערכת שבבים (965) שתוכננה לתת תדר מקסימלי של 1066MHz כאשר התדר הנפוץ הוא 1066MHz?

האם יש כבר ביקורות על שילוב של מעבד קונרו (בעיקר E6300) עם לומ מבוסס 945, ובעיקר - ביצועים ב OC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...