FBS, סטפינג, מכפלה... סדר? - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

FBS, סטפינג, מכפלה... סדר?

סער_שי

Recommended Posts

הזיכרון הבסיסי שמתאים למעבדי הקונרו הוא זיכרון שעובד ביחס 1:1 מול ה BUS. ה BUS במעבדי הקונרו הוא 266MHz, ולכן זיכרון כזה יהיה בתדר של 533MHz (התדר האמיתי של הזיכרון הוא 266MHz, והתדר האפקטיבי הוא 533MHz כי מדובר בזיכרון DDR) הזיכרון המקסימלי שיכול לעבוד בלוחות האלו הוא זיכרון שעובד ביחס 1:2 מול ה BUS, כלומר זיכרון בתדר של 1066MHz (תדר אמיתי - 533MHz, תדר אפקטיבי - 1066MHz). אני לא בטוח בכלל שקיימים זיכרונות כאלו.

עכשו, אם אתה שם זיכרון בתדר 667MHz עבור מעבד קונרו, היחס בין BUS ל תדר הזיכרון יהיה 266:333 או 4:5. זאת בהנחה שהזיכרון מוגדר לעבוד כזיכרון 667MHz. עכשו, אם תגדיר אותו כזיכרון 533MHz, היחס יהיה 1:1. למה שתרצה להגדיר 667MHz כזיכרון 533MHz? בגלל שאם אתה רוצה לעשות OC, אתה עכשו יכול להעלות את תדר ה BUS עד ל 333MHz לפחות מבלי שהזיכרון יהיה מה שיגביל אותך, שהרי הזיכרון יכול לעבוד בתדר של 333MHz ב 100%. אני מקווה שעכשו זה יותר ברור.

בקשר לזיכרון ה בתדר 800MHz - היחס (או המחלק) יהיה 2:3 (266:400). שוב - אם תגדיר את הזיכרון כך שהוא יעבוד ביחס 1:1, אז תוכל להעלות את ה BUS עד ל 400MHz מבלי שהזיכרון יהיה זה שיפריע לך. מכיוון שרוב הלוחות לא יגיעו בכלל ל BUS של 400MHz, ואתה עדיין רוצה לנצל את הזיכרון עד המקסימום, אתה תצטרך להגדיר את המחלק ביחס שונה, כלומר לא 1:1 או 2:3 (שהוא היחס המקסימלי עבור 800MHz במהירות סטוק). זה בסה"כ עניין של ניסוי וטעייה עד שאתה את התדרים המקסימליים של כל רכיב, ומשם - זה עניין של חישוב מתמטי פשוט כמו שהדגמתי לך כאן (וגם קודם).

היחס הזה, אגב, סה"כ אומר בכמה MHz עולה תדר הזיכרון כאשר מעלים את תדר ה BUS. יחס של 2:3 אומר שעל כל הגדלה של 2MHz של ה BUS, תדר הזיכרון יגדל ב 3MHz.

וטיפ קטן - כדי לחשב את היחס הזה מהר, פשוט תכפיל את 2 התדרים ב 3 ותעגל את המספרים. למשל - 266:333 יהפוך ל 800:1000, וניתן לראות מייד שהיחס הוא 4:5.

:yelclap: :yelclap: :yelclap:

הבנתי. תודה.

אז בעיקרון אני יכול למשל "לקוות" להגיע ל-BUS של 350 (ריאלי?) ולקבוע את היחס ל-1:1, ואז הזכרונות 677 יעבדו לי בתדר 700 (כנראה שגם VALUE יצליחו, לא?). ואז ה-E6400 שלי שהוא מכפלה 8 יעבוד לי ב-2.8GHZ. נשמע כמו שאיפה לגיטימית? אם אני רוצה להגיע ל-350 בקירור סטוק (גם של המעבד וגם של הלוח) - על איזה לוח כדאי לי לחשוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תודה.

זה נחשב OC סולידי?

האם להאיץ ל-400 זה נחשב כבר שאפתני מדי או אפשרי בהחלט? (שוב מזכיר - בהנחה ואני לא רוצה OC קיצוני ולא מתכוון להשקיע בגוף אלא רק בסטוק).

נ.ב.

תראו אותי - מדבר כבר בכל הז'רגון, תודות לכם. :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה כאן

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2802&p=2

מישהו כבר עשה את זה.

פורסם כאן באתר

בדיוק לזה אני מתכוון. ראיתי את הלינק הזה רק אח"כ אבל חשבתי על 350 כבר קודם. לפי מה שכתוב בכתבה הם הגיעו ל-360 בקלות, בסטוק ובלי בעיות יציבות. המעבד הגיע ל-2.88 (מכובד בהחלט).

אני יכול להניח שרוב לוחות ה-975X יגיעו ל-360 בכזו קלות, נכון? (אין לי שאיפות מעבר לזה, זה מספיק לי בהחלט).

השאלה מה עושים בנוגע לזיכרון. הציעו לי כאן את Mushkin 2GB 1GBx2 Enhanced EM2-6400 -800 Model 996527 שעולה רק 1290 (לא ברור לי איך במחיר כזה מוכרים כזה טוב, ועוד 2GB). עכשיו, אם אני מסדר שהמחלק יהיה 2:3 אז הזיכרון יפעל לי רק בתדר 540, לא? השאלה בעצם היא איך אני מנצל את כל ה-800 (ואולי אפילו קצת OC לזכרונות שיאפשר לי קצת יותר) מבחינת המחלק?

כי אז כל מה שיהיה לי לעשות זה לבחור ויש לי כאן הצעה מצויינת לזכרונות שאני מאמין שיכולים להגיע ל-900, מעבד שיכול להגיע ל-2.88 ולוח אם שיכול להביא אותם לשם :)

והכל בזילזול. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה מה עושים בנוגע לזיכרון. הציעו לי כאן את Mushkin 2GB 1GBx2 Enhanced EM2-6400 -800 Model 996527 שעולה רק 1290 (לא ברור לי איך במחיר כזה מוכרים כזה טוב, ועוד 2GB). עכשיו, אם אני מסדר שהמחלק יהיה 2:3 אז הזיכרון יפעל לי רק בתדר 540, לא? השאלה בעצם היא איך אני מנצל את כל ה-800 (ואולי אפילו קצת OC לזכרונות שיאפשר לי קצת יותר) מבחינת המחלק?

אתה בטוח על המחיר שהבאת?

ויש עוד מחלקים מלבד 2:3

כך שאני מניח שתמצא מחלק שיביא אותך לאזור שבין 800 ל900

אם כי לא בטוח שזה יהיה המקסימום שאפשר לסחוט את הזכרונות, אבל מעל התדר המוצהר אני מניח שתמצא משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1:2 זה המקסימלי (2:5 הוא 1:2.5) ולכן 720 זה הכי הרבה שתוציא מהזכרונות במצב כזה

לפעמים יש גם עוד אופציות כמו 1066 שזה 1:4 מה שיתן לך 1440MHz מן הסתם רוב הזכרונות לא מסוגלים לזה

לפעמים יש עוד מחלקים בדרך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2:5 יהיה מושלם - 900MHZ בדיוק - על 360 BUS. יש כזה מחלק?

כי יש להניח שהזכרונות האלו (ואפילו כל זכרונות VALUE 800 על לוח טוב) יגיעו לזה בקלות. לא צריך יותר, ת'אמת.

לא כל יעשה לך 900 ובטח ובטח שלא VALUE

נראה לי אתה לא בדיוק הבנת מה זה VALUE

זכרונות VALUE נועדו לאנשים שלא עושים OC

או בכל אופן לא לזכרונות

שאתה עושה OC עם VALUE אתה צריך למצוא את המחלק שישאיר את התדר של הזכרונות כמה שיותר קרוב לתדר המקורי

ואני מדבר איתך על ממש ממש קרוב (3%-5% מקס!!)

אני עם הקרוסייר VALUE שלי הגעתי עד 415 (DDR400) וזהו!! פשוט התרסק בטיפה יותר

15MHZ זה אפילו לא 5% (20MHZ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שזה VALUE?

אין על זה אקטיבי?

וגם אם כן אז התמזל מזלך :xyxthumbs:

רוב הVALUEים לא עוברים את ה420 (DDR400) , כלומר 5%

הרי זה כל הקטע בלקנות VALUE

אם אתה רוצה OC אתה אמור לקנות זכרונות PERFORMANCE או (איך שלא יקראו לזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...