בשעה טובה קניתי את המחשב החדש שלי :) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בשעה טובה קניתי את המחשב החדש שלי :)

-LosNir-

Recommended Posts

סוף סוף קניתי את המחשב החדש שלי ;D

מפרט:

Asus P5ND2-SLI

Intel D 805

Thermaltake Big Typhoon

Galaxy 7600GS 256MB 128BIT DDR2

Twinmos 667MHZ 512MB VALUE DC * 2

Western Digital 1600JS 160GB S-ATA2

Western Digital 400LB 40GB IDE (מהמחשב הקודם)

HEC 475W TRUE WATTS

המממ זהו :)

יש לי כמה שאלות:

1) המחשב עושה לי לפעמים ריסטרטים במחשחקים, עד עכשיו קרה לי פעמיים ופתאום הפסיק.

2) יש לי בעיה ביצירטת מערך RAID 0 עם ההארדיסקים שיש לי, נאם יתכן ליצור מערך RAID עם SATA2 ו IDE? :s05:

3) אין לי פשוט מושג אין לעשתו OC לכל המערכת (זיכרונות + לוח + מעבד) אשמח להסברים :bash:

תודה :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. כנראה בגלל הספק(הוא די חלש), אני לא מאמין שזה נגרם מחימום.

2. גם לא תצליח. RAID אפשר לעשות רק מדיסקים קשיחים זהים, אז בחיים לא תצליח עם שני אלה =] וחוץ מזה, למשתמש ביתי לא כדאי RAID 0, RAID 1 כבר יותר הגיוני, הכי הגיוני למשתמש ביתי זה RAID 1+0, אבל זה כבר יצריך 4 דיסקים קשיחים.

3. בשביל זה יש פורום וקירור =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה שאלות:

1) המחשב עושה לי לפעמים ריסטרטים במחשחקים, עד עכשיו קרה לי פעמיים ופתאום הפסיק.

2) יש לי בעיה ביצירטת מערך RAID 0 עם ההארדיסקים שיש לי, נאם יתכן ליצור מערך RAID עם SATA2 ו IDE? :s05:

3) אין לי פשוט מושג אין לעשתו OC לכל המערכת (זיכרונות + לוח + מעבד) אשמח להסברים :bash:

תודה :smile1:

קודם כל תתחדש!

1. אם זה רק במשחקים יכול להיות שזה נובע מחימום יתר של המעבד (למה דווקא המעבד?- כוון שכאשר המעבד מגיע לטמפ' גבוהה אשר מוגדרת בביוס המחשב ריסטרט לצורך הורדה של הטמפ'. אם זה היה הכרטיס מסך פשוט היית נתקל בתקיעות איומות).

תבדוק את הטמפ' של המעבד (דרך הביוס או דרך תוכנה כמו Everest, SisoftSandara). אתה הרכבת את המחשב?

2.אני לא מבין כל כך יודע איך יוצרים RAID אבל אני יודע מה RAID בעצם עושה, לפי מה שאני מבין מזה לא אפשרי ליצור מערך RAID עם התקנים שונים. (ייכול להיות שאני טועה).

3. אם אתה לא מבין בזה כל כך עדיף שלא תתעסק עם זה עכשיו, מחשב חדש תהנה ממנו.

אם אתה רוצה בכל זאת עדיף שתקרא כמה מדריכים טובים לפני, הנה אחד כזה http://forums.extremeoverclocking.com/showthread.php?t=79266 (באנגלית, אם אתה מבין אנגלית טוב אתה תווכח שזה מדריך אחד הטובים ברשת. המדריך אינו מסביר את לבצע את הOC בפועל אלא, מסביר את כל המושגים ומה שדרוש לשם OC. את הפעולה הטכנית של הOC תוכל למצוא בהרבה מדריכים בעברית).

התגובה שמעליי: "1. כנראה בגלל הספק(הוא די חלש), אני לא מאמין שזה נגרם מחימום."

אני חולק עליך, אין לו מחשב עם מערך ודברים שדורשים הרבה מתח.

הספק בהחלט מספיק ויותר בישביל המפרט הזה.

אין סיכוי שבעולם שזה נובע מהספק.

ד.א- תבדוק אם חיברת לכרטיס מסך את חיבור המתח החיצוני (מולקס)? (לא שזה יכול לגרום לריסטרים אבל בכל זאת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כנראה בגלל הספק(הוא די חלש), אני לא מאמין שזה נגרם מחימום.

2. גם לא תצליח. RAID אפשר לעשות רק מדיסקים קשיחים זהים, אז בחיים לא תצליח עם שני אלה =] וחוץ מזה, למשתמש ביתי לא כדאי RAID 0, RAID 1 כבר יותר הגיוני, הכי הגיוני למשתמש ביתי זה RAID 1+0, אבל זה כבר יצריך 4 דיסקים קשיחים.

3. בשביל זה יש פורום אוברקלוקינג וקירור =]

אוקיי תודה.

בקשר לספק, אני לא הולך להחליף אותו.. אולי בהמשך אם זה ממש יציק.

בנתיים אין אפשרות אחרת? אולי זה לא בגלל הספק... אולי הרכבה לא נכונה של הרכיבים? אבק?

בקשר למערך RAID, הצלחתי לעשות מערך RAID אבל כשאני מתחיל להתקין את , בהתחלה של הטעינה אני מתקן לו דריבר ל RAID שיזהה,

אבל כשאני מתחיל להתקין הוא מזהה רק אחד בנפח של 76GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לעשות RAID על שני דיסקים בגדלים שונים ולצפות שתקבל את כל הנפח. דבר שני אי אפשר ככל הידוע לי לעשות RAID אפקטיבי עם HD אחד IDE והשני SATA...

בקשר לספק, תתקין תוכנה כמו SPEEDFAN, תשים את המחשב תחת עומס ותראה מה רמת מתח ה12וולט שלך. אם זה מתחת ל11.7 אז זאת יכולה להיות בהחלט בעיה בספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש!

1. אם זה רק במשחקים יכול להיות שזה נובע מחימום יתר של המעבד (למה דווקא המעבד?- כוון שכאשר המעבד מגיע לטמפ' גבוהה אשר מוגדרת בביוס המחשב מבצע ריסטרט לצורך הורדה של הטמפ'. אם זה היה הכרטיס מסך פשוט היית נתקל בתקיעות איומות).

תבדוק את הטמפ' של המעבד (דרך הביוס או דרך תוכנה כמו Everest, SisoftSandara). אתה הרכבת את המחשב?

2.אני לא מבין כל כך יודע איך יוצרים RAID אבל אני יודע מה RAID בעצם עושה, לפי מה שאני מבין מזה לא אפשרי ליצור מערך RAID עם התקנים שונים. (ייכול להיות שאני טועה).

3. אם אתה לא מבין בזה כל כך עדיף שלא תתעסק עם זה עכשיו, מחשב חדש תהנה ממנו.

אם אתה רוצה בכל זאת עדיף שתקרא כמה מדריכים טובים לפני, הנה אחד כזה http://forums.extremeoverclocking.com/showthread.php?t=79266 (באנגלית, אם אתה מבין אנגלית טוב אתה תווכח שזה מדריך אחד הטובים ברשת. המדריך אינו מסביר את לבצע את הOC בפועל אלא, מסביר את כל המושגים ומה שדרוש לשם OC. את הפעולה הטכנית של הOC תוכל למצוא בהרבה מדריכים בעברית).

1) יש לי BT על המעבד (רשום שם) והטמפרטורה במנחוה היא 37 מעלות בערך, וכם אני הרכבתי את המחשב.

2) אוקיי אני אבדוק זאת, תודה.

3) תיראה, אני יודע את כל המושגים של OC (לפחות ב P3 חחח) הבנתי שכאן זה שונה... פשוט עד עכישו הייתי תקוע עם P3 1000, אשמח לעידכונים בקצרה.

ביצעתי כבר OC לפני כן על ה P3 שלי.. פשוט התוכנה שקיבלתי עם הלוח היא טיפה מסובכת, אז פשוט רציתי הסברים עליה (Ai Booster).

אתה לא יכול לעשות RAID על שני דיסקים בגדלים שונים ולצפות שתקבל את כל הנפח. דבר שני אי אפשר ככל הידוע לי לעשות RAID אפקטיבי עם HD אחד IDE והשני SATA...

בקשר לספק, תתקין תוכנה כמו SPEEDFAN, תשים את המחשב תחת עומס ותראה מה רמת מתח ה12וולט שלך. אם זה מתחת ל11.7 אז זאת יכולה להיות בהחלט בעיה בספק.

1) תודה רבה

2) אוקיי אבדוק זאת (דרך אגב, על מה בדיוק את ממליצים לי להשתמש בשביל להכניס את המחשב לתחת עומס?)

עריכה:

התגובה שמעליי: "1. כנראה בגלל הספק(הוא די חלש), אני לא מאמין שזה נגרם מחימום."

אני חולק עליך, אין לו מחשב עם מערך SLI ודברים שדורשים הרבה מתח.

הספק בהחלט מספיק ויותר בישביל המפרט הזה.

אין סיכוי שבעולם שזה נובע מהספק.

ד.א- תבדוק אם חיברת לכרטיס מסך את חיבור המתח החיצוני (מולקס)? (לא שזה יכול לגרום לריסטרים אבל בכל זאת)

אין לי בכלל חיבור מתח לכרטיס מסך.. יש לי 7600GS של גלקסי.

הינה קישור אליו ב KSP

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=3271

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAID אפשר לעשות רק מדיסקים קשיחים זהים, אז בחיים לא תצליח עם שני אלה =]

NVRAID מאפשר ליצור RAID על כל מערך של דיסקים, גם אם זה SATA ו-IDE ביחד

אבל הוא לא מאפשר JBOD, אז אני לא רואה איזה RAID בדיוק שווה ליצור עם שני הדיסקים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NVRAID מאפשר ליצור RAID על כל מערך של דיסקים, גם אם זה SATA ו-IDE ביחד

אבל הוא לא מאפשר JBOD, אז אני לא רואה איזה RAID בדיוק שווה ליצור עם שני הדיסקים האלה

אז מה בדיוק הבעיה?

יצרתי מערך RAID 0 דרך הביוס של הלוח, ואז הופיע לי חלון של MediaShield שבו קבעתי איזה סוג RAID יהיה ואיזה BLOCK ובאילו דיסקים להשתמש.

אחרי זה יצרתי דיסקט דריברים של RAID וטענתי אותו בזמן התקנה של ,

ופשוט הוא זיהה רק הארדדיסק אחד (זה צריך להיות ככה? אף פעם לא עשיתי מערך RAID) וההארדדיסק היה בנפח של 76GB במקום של 200GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לעשות RAID על שני דיסקים בגדלים שונים ולצפות שתקבל את כל הנפח...

כמו שאמרתי. הנפח שתקבל יהיה הגודל של הכונן הקטן כפול 2. בשביל RAID נורמלי כדאי להשתמש בשני כוננים מאותו יצרן, אותו דגם ואותה תצורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי. הנפח שתקבל יהיה הגודל של הכונן הקטן כפול 2. בשביל RAID נורמלי כדאי להשתמש בשני כוננים מאותו יצרן, אותו דגם ואותה תצורה.

אוקיי הבנתי,

התקנתי SPEED FAN ובנתיים המתח של ה 12V הוא 11.90 במנוחה.

מה כדאי לי להפעיל על מנת להביא את המחשב ל FULL LOAD?

האם S&M הוא טוב?

והאם זה ראשי תיבות של משהו? ואם כן של מה? ומהיכן מניתן להוריד את התוכנה הזאת? תודה :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הרעיון של RAID 0 זה חיבור שני כוננים פיזיים לכונן לוגי אחד

ככה שאתה אמור לראות כונן אחד

אבל מכיוון שחצי מהמידע נשלח לכונן 1 וחצי לכונן השני, אתה פשוט לא יכול להשתמש בכל הנפח של הכונן הגדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה בדיוק הבעיה?

יצרתי מערך RAID 0 דרך הביוס של הלוח, ואז הופיע לי חלון של MediaShield שבו קבעתי איזה סוג RAID יהיה ואיזה BLOCK ובאילו דיסקים להשתמש.

אחרי זה יצרתי דיסקט דריברים של RAID וטענתי אותו בזמן התקנה של XP,

ופשוט הוא זיהה רק הארדדיסק אחד (זה צריך להיות ככה? אף פעם לא עשיתי מערך RAID) וההארדדיסק היה בנפח של 76GB במקום של 200GB

זו הבעיה.

כמה שזה לא נכון ב-, זה פי מיליון לא נכון עם דיסקים קשיחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הבעיה.

כמה שזה לא נכון ב-, זה פי מיליון לא נכון עם דיסקים קשיחים.

ברייד חשוב רק הגודל והחיבור, יותר מזה לא צריך לבדוק.

(אני עובד עם מספיק מערכות ברייד ולאף אחת מהם אין דיסק מאותה החברה)

OK, לא אמרתי צריך, אלא אמרתי כדאי. כי בד"כ כשקונים כוננים לרייד קונים ישר את שני הכוננים ביחד, ואין שום הגיון בלקנות שני כוננים שונים במקרה כזה.

במקרה ומוסיפים כונן חדש ורוצים ליצור רייד, אז כמובן שחוץ מגודל וברוב המקרים החיבור, החברה\דגם לא כ"כ משנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...