מכתב לערביי ישראל המקופחים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכתב לערביי ישראל המקופחים

mrbig

Recommended Posts

מכתב במקור בתגובה לכתבה שהתפרסמה בווי נט- אני לא המקור אבל מצא חן בעיניי אז החלטתי לשתף עם שאר חברי הפורום

"ערביי , מסכנים שכמותם. הם כל כך מקופחים, שכשאני הולך לקרוע את התחת שלוש שנים כדי לשמור עלי, על משפחתי ועל עם מפני הרצחנות שלהם ושל אחיהם, הם הולכים לאוניברסיטה ולומדים איך לדפוק אותי.

כל כך מקופחים, שכשאני נאלץ ללכת למילואים, הם "מפגינים" עם דגלי אש"ף החמאס והחיזבאללה, זורקים אבנים, בקבוקי תבערה ומוטות ברזל, או סתם מסייעים לביצוע פיגועים נגד המשפחה והחברים שלי.

כל כך מסכנים, שלמרות שהם מהווים 20% מאוכלוסיית המדינה, הם זוכים ב-50% מתגמולי הביטוח הלאומי. הם כל כך אומללים, שגביית המיסים במגזר הערבי היא מגוחכת, והנתונים על כך ידועים לכל מי שמעוניין לדעת אותם. מילא שמדובר במיסי המדינה כמו מס הכנסה ומע"מ, אבל הם גם לא ממש טורחים לשלם את המיסים העירוניים שלהם, ועוד מצפים מהממשלה לכסות את הגירעונות שהם יוצרים.

כל כך מקופחים, עד שברשויות המקומיות שלהם הם מעסיקים את כל החמולה, וכל שתי דקות דורשים ומקבלים מענקים מהממשלה כדי שהרשויות לא יקרסו. ואם מענק כזה יתעכב אפילו ביום, זאת כמובן ההוכחה לכך שישראל היא "גזענית".

כל כך מופלים, עד שכל המגזר הזה חי בבתים צמודי קרקע, יעני וילות, ולמעשה - טירות ענק. מאות אלפי בתים במגזר הערבי נבנו שלא כחוק, ואל תספרו לי ש"אין להם תוכניות מתאר". אין תוכניות, כי הם לא עושים שום צעד בכיוון של תכנון המרחב העירוני. אם אתם לא יודעים, ועדת התכנון המקומית היא זו המאשרת תוכניות מתאר מקומיות, וזו האחריות של הרשויות המקומיות הערביות לדאוג לאנשיהם. אבל הרבה יותר קל לבנות בניגוד לחוק בישראל. אף אחד הרי לא מעז להרוס בית של ערבי, בעוד שאם אני רק אתקין פרגולה או אסגור מרפסת שלא כחוק, יעמידו אותי לדין ויחייבו אותי בהוצאות ההריסה ובהוצאות משפט, בנוסף על הקנס.

כל אחד מהם חי על ג'בל משלו כאילו האדמה היא משאב לא מוגבל בארץ הזו. תושבי סכנין מתלוננים על "הפקעת אדמות". הם רק שוכחים לציין שבסכנין חיים 20 אלף איש על שטח של 8,000 דונם, בעוד שברמת גן לדוגמא חיים למעלה מ-150 אלף על שטח של 12,000 דונם שרבע ממנו הוא פארקים וגנים. חיים טוב, הערבים. מספיק לנסוע בוואדי עארה ולראות על איזה שטח יושבים יישובים כמו אום אל פאחם ומוסמוס.

הם כל כך מסכנים, עד שישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון שבה ערבי יכול לבחור ולהיבחר בבחירות דמוקרטיות חופשיות, שבה ערבי נהנה מכל החירויות האזרחיות שבמדינות ערב אנשים אפילו לא חולמים עליהן, ושבה ערבים יכולים להפגין בלי לחטוף כדור בראש. ולמי שעוד לא הבין - מה שקרה כאן באוקטובר 2001 לא היה "הפגנות", אלא סיוע פעיל לאויב שפתח באותם ימים ממש במלחמה נגד . בכל מדינה אחרת, אוכלוסיה שהייתה מנסה לחסל את אזרחי מדינתה-שלה בכבישים באמצעות אבנים, בקבוקי תבערה, מוטות ברזל ונשק חם הייתה סופגת 13,000 הרוגים, ולא 13.

הם כל כך אומללים, עד שמותר להם להזדהות בגלוי עם הגרועים שבאויבינו - איראן, חיזבאללה, החמאס, סוריה, הג'יהאד האיסלמי וכל שאר החולרות - ואיש אינו מעלה על הדעת ברצינות לדרוש מהם נאמנות מינימלית למדינתם.

הם כל כך מקופחים, עד שלעולם לא תראו שבמסגרת "איחוד משפחות" איזשהו ערבי יבקש "להתאחד" ב"פלסטין", "ירדן", "מצרים" או "סוריה". הפלא ופלא - תמיד תמיד הם מעוניינים להתאחד דווקא במדינה ה"גזענית" הזו!באמת מעניין. אולי כדאי שמישהו ייתן פעם את דעתו על התופעה המרתקת הזאת.

הם כל כך מופלים, עד שבכל מדינת לא תמצאו ערבי אחד שמוכן לעבור ל"פלסטין" - מדינה שבה כל האזרחים הם בני עמו, דוברים את שפתו, מאמינים בדתו ומנופפים בדגל האהוב עליו. הם אפילו לא מוכנים להישאר במקומם ושגדר הגבול תעבור ממערב להם ותשאיר אותם בשטח "פלסטין", בלי שייאלצו לעזוב את הבית. אפילו תושבי אום אל פאחם - רובם תומכי התנועה האיסלאמית וההסתה האנטישמית של ראאד סלאח - אינם מוכנים לשמוע על האפשרות שהגדר תעבור ממערב להם והם יסופחו ל"פלסטין" על בתיהם ורכושם. אבל הרי הם "פלסטינים", לא? והרי לא טוב להם במדינה יהודית "גזענית", לא? מה לעזאזל קורה כאן?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תגידו, אתם באמת הייתם רוצים 20% ערבים בצבא? (כאחוז האזרחים)? הייתם רוצים אלוף או רמתכ"ל או מפקד חיל ערבי? לא. אז מה אתה מתלונן שהם לא ממלים את שורות החיל כמו היהודים/גויים אחרים בארץ?

יש בעיה בכל הקשור לבניה ולמיסוי בערים הערביות ובזה יש להאשים את הראשויות שלא מתאמצות לאכוף שם חוקים וזורקים זין.

מלגה לא כל אחד מקבל, לא כל ישראלי ולא כל ערבי ואם ערבי (או כל אחד אחר) מקבל מלגה אז זה כי הוא תלמיד שקדן ובעל פוטנציאל ולא בגלל המוצא שלו.

בכל נושא הפטריוטיזם ישנה חלוקה ואין לך למה לצפות. בתקופת קום המדינה כפרים רבים גורשו, פונו, אחרים ברחו והפצעים עדיין פתוחים, הם מרגישים שגירשו אותם מביתם מזה אלפיים שנה ועכשיו באים אליהם בדרישות. עברו 60 שנה, גרמניה לא אותה גרמניה אך עדיין ישראלים ויהודים רבים בארץ ובעולם מתקשים להתגבר על מה שקרה, לא מוכנים לסלוח ופשוט שונאים את גרמניה. אתה יכול לשנוא את גרמניה על מה שעשתה לעמך לפני 60 שנה בתקופה חשוכה אך אינך יכול להבין לליבם של ערביי ולמה הם אינם מוכנים לשתף פעולה?

אם זאת, יש אור של תקווה. רבים הם הערבים הישראלים שמרגישים שישראל זה טוב, אם לא למוראל אז לכיס או לחינוך ולקדמה. ישנם ערבים בצפת למשל או בחיפה שיעדיפו לחיות בשכונות של יהודים "כי שם יותר נקי/פחות אלימות/יותר שקט/יותר גישה לבנקים ומרכזי קניות/חינוך יותר טוב". רבים שרושמים את ילדיהם לבתי-ספר יהודיים בגלל שהם חושבים שהחינוך שם יותר טוב.

היתה גם תכנית בערוץ המדע על ערביי . רבים ציינו, כמו שאמרתי עכשיו, שהם כועסים על היהודים בגלל כיבוש הארץ וגירוש האנשים מהבתים שלהם, אחרים מרגישים ששופטים אותם רק על פי מוצאם, ואחרים - להפתעתך - אמרו שהם שמחים על הקדמה שהביאו היהודים ומקווים ששאר ערביי והעולם יצתרפו, ישימו את הויכוחים שלהם בצד ויעבדו ביחד למען עולם טוב ומתקדם יותר. אחד האנשים האלו הופיע בתכנית, מאד הפתיע גם אותי, עו"ד ובעל מועדון ובית קפה בחיפה, אומר שלדעתו העולם הערבי תקוע במאה ה-16 ומוציא שם רע לעצמו והוא מנסה להיות ההיפך מזה. הוא מוזיקאי ויוצר ג'אז ועורך הופעות ג'אז ממש מרשימות במועדון שלו. הופיעה בתכנית גם בחורה ערבית, מנחת תכנית רדיו לצעירים בה צעירים ערבים מדברים על "מה שאסור לדבר עליו" בעולם הערבי, בצורה אנונימית. מספרת שאנשים יוצאים מהארון בשידור חיי, בנות שמספרות שלא מרשים להן לצאת מהבית ולראות חברים או לחליפין שהחבר שלהן זרק אותן אחרי כמה שנים כדי להתחתן עם בחורה בתולה, בנים שמספרים ששידכו אותם עם מישהי שהם לא רוצים וכיו"ב. בעצמה היא ההיפך הגמור מערביה ממוצעת - דוחה את עניין החתונה והילדים, גרה עם 2 שותפות יהודיות, יוצאת ועושה מה שבא לה...

יש תקוה, בקיצור, אבל צרייך להיאזר בסבלנות. אינני אומרת שיש להתייחס בסלחנות לגילויי איבה לישראל מצד האוכלוסיה הערבית-ישראלית, אבל לדעתי יש לפנות אליהם יותר ולתת להם להבין שזאת אחרת, שאנחנו מצטערים (או לפחות לעשות את עצמינו מצטערים) שהם גורשו מבתיהם ולהראות שיש גם ישראל אחרת. זה יהיה קשה בגלל הסגירות החברתית ומעמד האישה בעולם הערבי אבל אם לפנות לדור החדש, יש סיכויי טוב לשינוי ביחסים בין ישראל לערביי ישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

:xyxthumbs:

אגב דריה, יש קציניים ערביים בצבא, ואני יודע שיש כאלה שמגיעים לדרגות גבוהות יחסית, שנתנו את הנשמה בשביל המדינה הזאת, אני מכיר אחד כזה.

(למען האמת, אני מכיר כמה כאלה, גם ערבים שמשרתים בצבא ועומדים לחתום קבע, לי בכלל אין בעיה עם זה, בכלל לא, לא אכפת לי אם המפקדים יהיו ערבים, בגלל עצם העבודה שהם התגייסו לצה"ל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, אתם באמת הייתם רוצים 20% ערבים בצבא? (כאחוז האזרחים)? הייתם רוצים אלוף או רמתכ"ל או מפקד חיל ערבי? לא. אז מה אתה מתלונן שהם לא ממלים את שורות החיל כמו היהודים/גויים אחרים בארץ?

יש בעיה בכל הקשור לבניה ולמיסוי בערים הערביות ובזה יש להאשים את הראשויות שלא מתאמצות לאכוף שם חוקים וזורקים זין.

מלגה לא כל אחד מקבל, לא כל ישראלי ולא כל ערבי ואם ערבי (או כל אחד אחר) מקבל מלגה אז זה כי הוא תלמיד שקדן ובעל פוטנציאל ולא בגלל המוצא שלו.

בכל נושא הפטריוטיזם ישנה חלוקה ואין לך למה לצפות. בתקופת קום המדינה כפרים רבים גורשו, פונו, אחרים ברחו והפצעים עדיין פתוחים, הם מרגישים שגירשו אותם מביתם מזה אלפיים שנה ועכשיו באים אליהם בדרישות. עברו 60 שנה, גרמניה לא אותה גרמניה אך עדיין ישראלים ויהודים רבים בארץ ובעולם מתקשים להתגבר על מה שקרה, לא מוכנים לסלוח ופשוט שונאים את גרמניה. אתה יכול לשנוא את גרמניה על מה שעשתה לעמך לפני 60 שנה בתקופה חשוכה אך אינך יכול להבין לליבם של ערביי ולמה הם אינם מוכנים לשתף פעולה?

אם זאת, יש אור של תקווה. רבים הם הערבים הישראלים שמרגישים שישראל זה טוב, אם לא למוראל אז לכיס או לחינוך ולקדמה. ישנם ערבים בצפת למשל או בחיפה שיעדיפו לחיות בשכונות של יהודים "כי שם יותר נקי/פחות אלימות/יותר שקט/יותר גישה לבנקים ומרכזי קניות/חינוך יותר טוב". רבים שרושמים את ילדיהם לבתי-ספר יהודיים בגלל שהם חושבים שהחינוך שם יותר טוב.

היתה גם תכנית בערוץ המדע על ערביי . רבים ציינו, כמו שאמרתי עכשיו, שהם כועסים על היהודים בגלל כיבוש הארץ וגירוש האנשים מהבתים שלהם, אחרים מרגישים ששופטים אותם רק על פי מוצאם, ואחרים - להפתעתך - אמרו שהם שמחים על הקדמה שהביאו היהודים ומקווים ששאר ערביי והעולם יצתרפו, ישימו את הויכוחים שלהם בצד ויעבדו ביחד למען עולם טוב ומתקדם יותר. אחד האנשים האלו הופיע בתכנית, מאד הפתיע גם אותי, עו"ד ובעל מועדון ובית קפה בחיפה, אומר שלדעתו העולם הערבי תקוע במאה ה-16 ומוציא שם רע לעצמו והוא מנסה להיות ההיפך מזה. הוא מוזיקאי ויוצר ג'אז ועורך הופעות ג'אז ממש מרשימות במועדון שלו. הופיעה בתכנית גם בחורה ערבית, מנחת תכנית רדיו לצעירים בה צעירים ערבים מדברים על "מה שאסור לדבר עליו" בעולם הערבי, בצורה אנונימית. מספרת שאנשים יוצאים מהארון בשידור חיי, בנות שמספרות שלא מרשים להן לצאת מהבית ולראות חברים או לחליפין שהחבר שלהן זרק אותן אחרי כמה שנים כדי להתחתן עם בחורה בתולה, בנים שמספרים ששידכו אותם עם מישהי שהם לא רוצים וכיו"ב. בעצמה היא ההיפך הגמור מערביה ממוצעת - דוחה את עניין החתונה והילדים, גרה עם 2 שותפות יהודיות, יוצאת ועושה מה שבא לה...

יש תקוה, בקיצור, אבל צרייך להיאזר בסבלנות. אינני אומרת שיש להתייחס בסלחנות לגילויי איבה לישראל מצד האוכלוסיה הערבית-ישראלית, אבל לדעתי יש לפנות אליהם יותר ולתת להם להבין שזאת אחרת, שאנחנו מצטערים (או לפחות לעשות את עצמינו מצטערים) שהם גורשו מבתיהם ולהראות שיש גם ישראל אחרת. זה יהיה קשה בגלל הסגירות החברתית ומעמד האישה בעולם הערבי אבל אם לפנות לדור החדש, יש סיכויי טוב לשינוי ביחסים בין ישראל לערביי ישראל.

אבל הם ערבים (:

ובקשר לבעית הילודה.

תמיד אפשר לפתור את זה בעזרת הגבלת ילודה, הם אזרחי ישראל אז אפשר גם לפקח עליהם אם רוצים (אם זה כל כך חשוב זה אפשרי).

3 ילדים למשפחה זה מספיק אבל עכשיו הבעיה היא לא הערבים הבעיה היא הדתיים שמעדיפים כמות על איכות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

overload, מתוך הכרות שלי עם הערבים, לכל משפחה יש גג 4..ואגב, יש כמות של ערבים ישראלים שהולכים לבתי ספר "יהודיים"..(אני מניח שאתם מבינים למה שמתי את המרכאות..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעם ה-100 - אני לא מדבר על גיוס לצה"ל, אלא הקמת רשות לאומית שכל תפקידה הוא לוודא שהאזרחים שמעוניינים לתרום מנוצלים כראוי (כלומר, עושים שירות מלא לפחות כמו שהחיילים). כמובן שיש עדיפות לצה"ל, אבל מי שלא עובר סיווג ביטחוני, או שיש לו בעיות עם לחץ נפשי גדול כפי שבא לידיד ביטוי בצבא, וכו'... כל אלה לא ישרתו בצבא, אבל ינוצלו עד תום דרך אותה מערכת (או יוותרו על אזרחותם).

ואגב, ערבי שעובר סיווג ביטחוני קפדני - אין לי שום בעיה שישרת בצה"ל, ויש כאלה הרבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

overload, ציניות?

:P

יש חיילות בדואים, ויש מפקדים (יש גם אלוף) דרוזים. (אבל לא הייתי רוצה 20% ערבים ישראלים לא נאמנים בצבא)

זה לא משנה באין וכאפס את העובדה שרוב רובם של פלסטינים הנושאים אזרחות ישראלית מצדדים באופן עיוור בפעולות הטרוריסטיות של הפלסטינים וכנגד כל מה שהמדינה הזאת מייצגת, אז ואללה, אני לא יכול להבין לליבם.

נכון, שיש גם מספר מסויים של אותה קבוצה אשר השתלבה באופן יפה ומעריכים כל מה שיש להם פה. אבל זהו מספר יחסית זניח.

יצא לי בתיכון לפגוש ולדבר עם 2 אנשים כאלה, ישראלים, ערבים, (אחד מטייבה, השניה מקלאנסואה) שבאמת נחמדים והכל מעריכים את המדינה אבל מספרם באמת מועט, אלו שהגיעו מבתים ליברלים ומשכילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמדאיג אותי זה הפער התרבותי, במרכזו מעמד האישה. לא כי אני כלבה פמיניסטית אלא כי יש פרדוקס במעמד האישה אצל הערבים. מצד אחד היא כאילו חסרת ערך, מצד שני הבתולים והתוהר שלה קובעים את מעמדה של כל המשפחה והשבט ובגלל זה הן סגורות בבית. בנוסף לכך נשים ערביות הן פחות משכילות - כי לא נותנים להן ללמוד. דבר זה משפיע על מצבם של הערבים הן כלכלית, הן חברתית ובכלל. מברית התאונות שקורות בילדים בביתם בישראל קורות בבתים ערביים - איכשהו האמא לא הצליחה להשגיח על הילד, למרות שהיא כל הזמן איתו בבית (של שבועיים שומעים ילד ערבי נדסר ע"י קרוב משפחה בטעות). חינוך ומתן ערכים לקויי - שמתבטא בעבריינות נוער אצל ערבים. בגלל שמברית הנשים הערביות לא עובדות (וגם אם כן בד"כ הן משתכרות מעט - בגלל ההשכלה המועטה שקיבלו) זה מקצץ בעצם את ההכנסה של משפחה ערבית ממוצעת ומכאן - יש פחות כסף לאוכל, בגדים, בילויים וחינוך. כשחושבים על זה, אם נקדם את הנשים הערביות - ורבות הן שרוצות להשתחרר מהעול פאטריארכלי בחברה הערבית - יש סיכויי מצויין לאינטגרציה טובה יותר של הדורות הבאים, שכן, נשים יותר פתוחות לרעיונות חדשים (במיוחד בגלל השאיפה לשחרור) ויש בהן פסימיות מסויימת שתמנע מהן התנגדות או שימוש לרעה ביתרון שיקבלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מדאיג אותך כי... אם זאת התרבות שלהם וזה מה שטוב להם, אני אומר נשמור על המצב כפי שהוא.

בנוסף, אני לא חושב שהמצב הוא כמו שתיארת אותו, אני רואה מספיק נשים ערביות מוסלמיות שלומדות, גם ברופין, אבל לא חסר גם בבאר שבע וחיפה.

(דווקא בתל אביב, האוניברסיטה הכי שמאלנית, אין ערבים :) )

בקשר להשכלה כללית זה אכן מקום שצריך להשקיע בו יותר בחברה הערבית בישראל, אבל גם אם עוברים כספים לנושא בדרך כלל זה הולך לאיבוד איפשהו בדרך, בדרך כלל "עוצר" אצל ראש העיר.

מה שכן, אין על הערבים בחומוס :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...וזה בדיוק מה שהם חושבים עלינו. שאנחנו רוצים לזרוק את כולם לים ולהשאיר 100 שיעשו חומוס.

אני בעד להשקיע בשחרור והעלאת מעמד האישה הערבית בישראל. זה עובד מצויין בהולנד שם חלק מאאאד ניכר מפעילים המרכזיים במפלגות אנטי-איסלאמיות הן דווקא נשים שבאו מבית מוסלמי. חלקן הוצאו משם או גורשו בגלל "חילול כבוד המשפחה" וכל השיט הזה והפנו עורף לחברה שממנה באו וקיבלו בזרועות פתוחות את הקדמה המערבית. הפתרון, לדעתי, נמצא בנשים הערביות.

זה שיש מלא שלומדות ברופין וכיו"ב - אני מתערבת איתך שאחרי שהן מסיימות את התואר (אם הן יגיעו למעמד הזה) הן מתחתנות עם מי שהמשפחה סידרה להן ומתחילות להשריץ והתואר יהיה יותר כ"תעודת ערך" לנישואין מאשר משהו ממשי שהן ישתמשו בו במהלך חייהן (קריירה). ותאמין לי, גם הערבי הכי "מתקדם" שלומד באונ' ירושלים או בטכניון, יהיה גם רופא גם עו"ד אבל בסוף יתחתן עם בתולה בת 17-18 שלא יודעת מהחיים שלה, יחזור הביתה בחלוק לבן ויכה אותה כאילו אין מחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דריה, לגבי המילגות וההקלות את טועה... יש תקנים ל"בני מיעוטים" כמעט בכול מקצוע... השותפים הערבים שהיו לי לפני שנתיים סיפרו לי איך הם עשו את הבגרויות וכמה הם קיבלו בפסיכומטרי... כשהמשגיח הוא הדוד\ שכן שמישהו מהכיתה, הוא לא יגיד לך לא אם תקרא למורה שיפתור בשביל כל הכיתה את הבחינה... ואני מדבר על מישהו שהתקבל ללמוד מקצוע עם סף קבלה גבוה יחסית... אותי לדוגמא, בחיים לא היו מקבלים למקצוע הזה, למרות שהיו לי ציונים גבוהים יותר... (עדיין לא מושלמים, אבל בכול זאת גבוהים יותר ;))

אצלנו בבן גוריון יש מלא ערביות שמסתובבות פה על השמלות הארוכות האלה (עד הרצפה..). חבל שהן לא שמות משהו גם על הפרצוף :-X

השנה גם מישהי בדואית סיימה ללמוד ... הרופאה הבדואית הראשונה בארץ או משהו כזה...

ודוגמא לה שההשכלה לא תעזור לערבים לצאת מהחרא אפשר לראות במקרה שהתפרסם לפני כמה חודשים, על איזה רופא שהרג את האחות שלו בגלל שלא רצתה להתחתן עם הבן דוד... הם פשוט אנטי ולא יעזור שום דבר!

RK, החברה בעבו גוש לא ערבים... הם דרוזים (אם אני לא טועה... נוצרים בכול אופן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...וזה בדיוק מה שהם חושבים עלינו. שאנחנו רוצים לזרוק את כולם לים ולהשאיר 100 שיעשו חומוס.

השורה הזאת היתה בצחוק, ולא בתכלס זה לא מה שהם חושבים, הם יודעים שלא נעשה את זה.

הקטע של חילול כבוד המשפחה - אין לו מקום בחברה המערבית, אבל אני לא רואה ממש דרך להתגבר על זה.

איך אנחנו יכולים לשנות תרבות? זה גם לא תפקידנו.

אני רואה מלא ערביות שלומדות ברופין, אבל אני לא רואה מי המסכן שיתחתן איתן, פרצופים שמבריחים יתושים.

דריה, לגבי המילגות וההקלות את טועה... יש תקנים ל"בני מיעוטים" כמעט בכול מקצוע... השותפים הערבים שהיו לי לפני שנתיים סיפרו לי איך הם עשו את הבגרויות וכמה הם קיבלו בפסיכומטרי... כשהמשגיח הוא הדוד\ שכן שמישהו מהכיתה, הוא לא יגיד לך לא אם תקרא למורה שיפתור בשביל כל הכיתה את הבחינה... ואני מדבר על מישהו שהתקבל ללמוד מקצוע עם סף קבלה גבוה יחסית... אותי לדוגמא, בחיים לא היו מקבלים למקצוע הזה, למרות שהיו לי ציונים גבוהים יותר... (עדיין לא מושלמים, אבל בכול זאת גבוהים יותר ;))

ברור שיש, זה נקרא אפליה מתקנת (או העדפה מתקנת)

אצלנו בבן גוריון יש מלא ערביות שמסתובבות פה על השמלות הארוכות האלה (עד הרצפה..). חבל שהן לא שמות משהו גם על הפרצוף :-X

שקית חומה? :smile1:

RK, החברה בעבו גוש לא ערבים... הם דרוזים (אם אני לא טועה... נוצרים בכול אופן).

לא דיברתי דווקא על אבו גוש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...