בעיה תימחור חלקים ושרות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה תימחור חלקים ושרות

אונליין מחשבים

Recommended Posts

ערב טוב ,

נכנסתי לפורום בהמלצת חבר לאחר שהקמתי עסק לפני כמה חודשים למחשבים אבל תמיד נתקלתי בבעיה של תימחור חלקים ושרות .

מצד אחד אני לא אימפריה כמו חברות הענק אין לי כסף לתת חלקים ברמה נמוכה ללא התקנה ועוד להרוויח ומצד שני אני אוהב את המקצוע וחבל לי לסגור את התיק , וגם אם יכולתי למכור חלק ללא התקנה לא הייתי עושה את זה אני לא סופרמרקט לרכיבי מחשב אני רוצה להיות מעבדה לתת שירות היום כל אחד שיש לו טיפה כסף פותח "עסק למחשבים" ובגלל שהוא רק מוכר חלקים הוא בכלל לא צריך לבוא מהתחום יש זילות בענף ואני לא מעוניין להיות בנישה הזאת

אז ככה ..

מכיוון שאתם הרבה יותר שנים ממני בתחום המחשבים ויותר מביני עניין השאלה היא כזאת ...

אני חייב לציין לפני שאני עסק שמשלם מע"מ הכול לא עוסק זעיר ...

אני קונה רכיב XXX $ המשלוח עולה לי 7$ אני עובד רק בשיטת משלוחים מה שיוצר לי בעיה עם רכיבים זולים למשל פלופי 7$ , כרטיס קול 9$ עד היום או שהוספתי את המשלוח והמחיר תפח עם הרווח או שהורדתי את הרווח והוספתי רק משלוח ולקחתי על התקנה או שבכלל הורדתי את המשלוח ואת הרווח ולקחתי רק על התקנה..

יש לי בעיה של תימחור כמה לקחת על רכיב ? כמה חנות קטנה גובה ? 30 אחוז ? הבנתי שבאינטרנט זה בין 5 ל 20 אבל אני לא אימפריה

ואם בכלל לקחת רווח על החומרה ? אולי להוציא את הרווח בהתקנה ?

שרות : מערכת הפעלה למשל במעבדה כמה לקחת ? באתר הלקוח זה לפי שעה כמה לוקחים שיהיה הוגן ..

במפרטים של מחשב איך מחשבים את הרווח ? למשל בניתי מחשב ב 2000 ש"ח כמה אחוזים להוסיף ? ואם לתמחר את המחשב כולל התקנה של מראש ?

*** התקשר אלי בחור יועץ עסקי רצה ממני 300 ש"ח לשעה *** משהו שקצת חריג לי עכשיו ..

אני אודה לכם ואשמח אם תוכלו לעזור לי מכיוון שאתם גם צרכנים וגם מביני עניין ...

אני מתנצל מראש אם ההודעה לא ממוקמת איפה שהיא צריכה להיות פשוט לא ידעתי איפה לרשום את זה ..

תודה מראש , אסי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הפורום יעבירו את זה כבר..

לגבי המחירים נהוג לקחת בין 10%-15% (לכול רכיב בנפרד) יש כאלה שלוקחים גם 18%-20%+ אבל זה כבר שיקול שלך...(ולדעתי קצת מופרז)..

ואתה לא מזמין מיבואנים בארץ...??

והתקנה זה בנפרד...(זאת אומרת שאם חלק מסוים עולה 50 שקל אז עם התקנה הוא יעלה 100....סתם דוגמא)..

התקנה של לוקחים בסביבות ה150+-..(יש כאלה שיותר)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אני עסק קטן

10 - 15 - 20 אחוז זה לחברות ענקיות ...

תראה רשימה רכיבים :

זיכרון 256MB עלות 25 דולר ומשלוח 7 דולר .

פלופי עלות : 7 דולר משלוח 7 דולר

לוח אם : 50 דולר משלוח 7 דולר .

צורב : עלות 39 דולר משלוח 7 דולר .

מסך 100 CRT : עלות 100 דולר , משלוח 7 דולר .

הבעיה שבפלופי למשל אם אני אקח את העלות של הרכיב - משלוח - רווח אני אגיע כמעט ל 100 ש"ח .

88.95 = 90 ש"ח ..

אם אני מוריד את המשלוח זה יהיה 50 גג ...

ועוד משהו לפעמים אחרי תוספת רווח יוצא לי סכום מוזר למשל 1005.67 לעגל ל 1050 ? או 1010 ? או בכלל 1006 ?

עוד משהו ...

חנויות לוקחות רווח על החלק כי הם מוכרים אותו ללא הרכבה בשיטת סופר אני לא מוכר ככה אלא לוקח על התקנה

משמע אם אני אוריד את ההובלה ואת הרווח ויקח רק על החלק אני אהיה אטרקטיבי {:

הקטע שאני כבר מבולבל כי חברים שלי שיש להם גם עסק אומרים לי שאסור לי להוריד את המשלוח ואת הרווח גם אם אני לא אטרקטיבי

ועוד הם אמרו לי שרווח לחנות קטנה זה 50 אחוז על רכיב שהמע"מ בפנים . 50-16.5 אחוז .

33.5 רווח על החלק = 16.5 אחוז מע"מ

אבל אז 256MB יוצא בין 220 ל 250 ש"ח .

צורב רגיל מגיע ל 200 ש"ח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוהב את תחום המחשבים .

אוהב את העסק

ויש הרבה עסקים קטנים כמוני , מה הם עושים ?

אני חייב להיכנס לשוק ולגדול לאט לאט

יש פה מישהו שיכול לעזור לי עם המחירון ?

ועוד משהו כמה לוקחים לשעה בבית הלקוח 30 דולר ?

חוץ מזה אני מזמין כמו הגדולים הם מקבלים אולי דולר שניים פחות על מוצר שהם מזמינים בכמויות ..

אם אני מוריד את המשלוח בחלקים הקטנים ולוקח רווח קטן אני בעניינים ביג טיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר שני בעלי עסקים קטנים בתחום אשר בקושי שורדים את החודש.

בהרבה מקרים ההעמסה על מחיר המוצר הוא בין 5 ל-10 אחוז.

עלות המשלוחים הלוך וחזור ליבואן בכמות קטנה של רכיבים כאשר קונים אותם וכאשר שולחים אותם לתיקון/החלפה יגרמו לך עוד להוציא כסף מהכיס.

מכרת כרטיס מסך ב-600 ש"ח לדוגמא, והרווחת נניח 40 ש"ח עליו. פעם אחת שהוא צריך ללכת לתיקון חיסלה לך את כל הרווח.

קח גם בחשבון שעם הלקוח הישראלי עסקינו כאן:

1. הוא ילך לרוב לקנות אצל מי שימכור לו ב-5 שקל פחות.

2. מכרת לו מחשב הוא בטח ירצה התקנה חינם.

3. הוא יחזור ויבלבל לך את השכל 50 פעם בשביל שתתקן לו את המחשב כאשר הילד הקטן שלו הוריד איזה וירוס למחשב ומערכת ההפעלה נדפקה. אם לא תעזור לו, אתה נהיה חרא של חנות בעיניו כמובן.

היבואנים יתנו לך תנאים גרועים יחסית לשחקנים הגדולים בשוק. תשלם יותר, ולא בדולר או שניים כאשר אתה קונה דיסק קשיח אחד מול מישהו שקונה מאה.

תנאי אשראי גרועים בתחילה - תאלץ למממן עסקאות מכיסך כאשר הלקוח ישלם לך באשראי בתשלומים בעוד שאתה תשלם בד"כ ליבואן במקום, או שתשלם יותר בשביל קצת אשראי אחר כך.

אגב אשראי, חברת הסליקה גוזרת קופון של כ-2% על כל עיסקה באשראי.

האזור היחיד שבו כבר אפשר להרוויח משהו הוא שעות מעבדה.

150 ש"ח לשעה אצלך במעבדה זה סביר.

זה כמובן בהנחה שאתה גם טכנאי. אם לא, תצטרך לממן טכנאי בעצמך.

הבעיה עם שעות מעבדה הוא שהלקוח הישראלי לרוב חושב שעבור 50 שקל הוא קנה אותך לכל החיים.

ואם הוא שילם לך פעם אחת על התקנת (לא חוקית לרוב), אתה תבוא ותשרת אותו עד יום מותו.

למה לך הכאב ראש הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הפורום יעבירו את זה כבר..

לגבי המחירים נהוג לקחת בין 10%-15% (לכול רכיב בנפרד) יש כאלה שלוקחים גם 18%-20%+ אבל זה כבר שיקול שלך...(ולדעתי קצת מופרז)..

ואתה לא מזמין מיבואנים בארץ...??

והתקנה זה בנפרד...(זאת אומרת שאם חלק מסוים עולה 50 שקל אז עם התקנה הוא יעלה 100....סתם דוגמא)..

התקנה של לוקחים בסביבות ה150+-..(יש כאלה שיותר)..

רשמת שעל כל חלק בנפרד לוקחים בין 10 אחוז ל 15 אחוז ... במערכת מחשב שלמה כמה אחוז לוקחים ? למשל מחשב שעלות שלו 1100 כמה לוקחים עליו רווח ?

סתם רשמתי 1100 זה גם יכול להיות 2000 או 3000 במקרה הזמנתי מחשב בסכום הזה ...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...