ה-Anti-HyperThreading של AMD - נראה שזה אמיתי! - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ה-Anti-HyperThreading של AMD - נראה שזה אמיתי!

The Coolest

Recommended Posts

תחשוב על זה ככה:

נכון יש את כל הנובים (להוציא אחד :P) שחושבים וואלה כפול 2.6 זה בעצם 5.2 איזה מגניב!!!11!!1!?

אז מה שהם אומרים יכול להתקיים באופן תיאורטי אם הטכנולוגיה הזו.

או שפשוט לא הבנתי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

במקום שתוכנה שמתוכננת לרוץ על אחת (כי היא לא תוכנתה מראש לעיבוד מקבילי) תרוץ על אחת

היא תרוץ על שתי הליבות

זה על רגל אחת

זה ההסבר ל HyperThreading.

מה שאני לא מבין זה איך Anti-HyperThreading יכול להועיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, נראה לי מאוד הגיוני שזה הקלף ש- שמרו בצד...

הרי ההבדל בין 939 ל-AM2 כרגע הוא לא ממש משמעותי (מלבד , שלדעתי לא שווה את השדרוג)

חשיפת Reverse Hyper Threading לסוקט AM2 בלבד כבר משנה את כל התמונה. עכשיו יש הגיון בשידרוג מ-939 ל-AM2, למרות שהמעבדים עצמם מאוד דומים בביצועים.

אם זה אכן יתממש (או יותר נכון כבר קיים - רק צריך דריברים וכו') אני רואה בזה יתרון משמעותי על ה-conroe, לפחות בביצועי משחקים שלא תומכים בריבוי ליבות - שהם הרוב כרגע. מה גם, שאם התכנולוגיה באמת תתן שיפור משמעותי, זו סיבה טובה מאוד למתכנתים לא להסתבך עם כפולי ליבה ולהמשיך לתכנת משחקים "חד-ליבתיים" -- פגיעה קשה בעתיד ה-conroe (לפחות בסדרה הקיימת)

(עוד לא ראיתי מאמר על ה"תשובה" של - שהוזכרה כאן קודם, אז אני לא יכול להתייחס לזה כרגע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה אכן יתממש (או יותר נכון כבר קיים - רק צריך דריברים וכו') אני רואה בזה יתרון משמעותי על ה-conroe, לפחות בביצועי משחקים שלא תומכים בריבוי ליבות - שהם הרוב כרגע. מה גם, שאם התכנולוגיה באמת תתן שיפור משמעותי, זו סיבה טובה מאוד למתכנתים לא להסתבך עם כפולי ליבה ולהמשיך לתכנת משחקים "חד-ליבתיים" -- פגיעה קשה בעתיד ה-conroe (לפחות בסדרה הקיימת)

כמובן שלא יושג אף פעם שיפור של 100% במהירות על פני ליבה אחת אבל גם 30-50% יתן יתרון גדול ל AMD.

הם חשבו על זה כבר לפני 3 שנים אבל כנראה לקח להם זמן לפתח ולישם את ה synchronization logic כפי שהם קוראים לו. שזה החלק שאמור לסנכרן את ביצוע הקוד בין שני הליבות.

הנה קישור לפטנט של AMD בנושא (לא מומלץ לקריאה לאנשים שפויים) אפשר להסתכל ב Images ולהבין בגדול איך הרעיון אמור לעבוד.

http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO1&Sect2=HITOFF&d=PALL&p=1&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsrchnum.htm&r=1&f=G&l=50&s1=6574725.PN.&OS=PN/6574725&RS=PN/6574725

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, נראה לי מאוד הגיוני שזה הקלף ש- שמרו בצד...

הרי ההבדל בין 939 ל-AM2 כרגע הוא לא ממש משמעותי (מלבד DDR2, שלדעתי לא שווה את השדרוג)

חשיפת Reverse Hyper Threading לסוקט AM2 בלבד כבר משנה את כל התמונה. עכשיו יש הגיון בשידרוג מ-939 ל-AM2, למרות שהמעבדים עצמם מאוד דומים בביצועים.

דבר ראראשון, זה לא יתכן שזה מה ש- שמרו כקלף מנצח, זה לא ניראה כל כך קשה ליצור כמו מעבד חדש, או לעבור לתהליך יצור אחר, זה פשוט לא היגיוני, לי ניראה שזה סתם תגובה זמנית כדי לקבל צומת לב עד שהם יעברו ל-K8L (או איך שלא קוראים לזה...).

וגם, אם הם עשו את זה לתושבת החדשה הם יכולים לעשות את זה לתושבת הישנה, המעבדים הם אותם מעבדים, חוץ מסידור פינים שונה, והתמיכה ב-.

AMD הוציאו דווקא לתושבת החדשה כדי לקדם את המחירות שלה.

צריך לבדוק את הנושא יותר לעומק, כמו למשל כמה שיפור הדבר הזה מניב, האם השיפור שווה בכל התחומים, האם זה פוגע ביכולת ריבוי משימות, ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, זה לא יתכן שזה מה ש-AMD שמרו כקלף מנצח, זה לא ניראה כל כך קשה ליצור כמו מעבד חדש, או לעבור לתהליך יצור אחר, זה פשוט לא היגיוני, לי ניראה שזה סתם תגובה זמנית כדי לקבל צומת לב עד שהם יעברו ל-K8L (או איך שלא קוראים לזה...).

יתכן שאלה שמועות בלבד אבל, יתכן ועד נופתע. אחרי הכל הם טרחו לרשום על זה פטנט.

וגם, אם הם עשו את זה לתושבת החדשה הם יכולים לעשות את זה לתושבת הישנה, המעבדים הם אותם מעבדים, חוץ מסידור פינים שונה, והתמיכה ב-.

AMD הוציאו דווקא לתושבת החדשה כדי לקדם את המחירות שלה.

אפשר הכל אבל בדרך כלל לא תומכים אחורה בתכונות חדשות. זאת הסיבה שיצרו את AM2 כדי ליצור בידול בין הטכנולוגיות כל תכונה חדשה בעתיד תותאם רק ל AM2 עד שתחליף אותה הפלטפורמה הבאה.

צריך לבדוק את הנושא יותר לעומק, כמו למשל כמה שיפור הדבר הזה מניב, האם השיפור שווה בכל התחומים, האם זה פוגע ביכולת ריבוי משימות, ועוד...

נכון, אבל אי אפשר יהיה לבדוק את זה עד שהמעבד לא יצא לשוק - אם יצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל אי אפשר יהיה לבדוק את זה עד שהמעבד לא יצא לשוק - אם יצא.

אני הבנתי שמדובר בכל מעבדי AM2 הקיימים ... בסך הכל צריך לחכות להכרזה על הפיצ'ר + דריברים + . תקנו אותי אם אני טועה.

בקשר לעניין הכספי... תמיד (?) ל- היו מחירים נמוכים יותר משל וביצועים טובים יותר ברוב המקרים. עכשיו היתה להם תקופה של מחירים בשמיים, וכנראה שזה עשה את שלו . הגיע הזמן לחזור "לשגרה" :) אני לא רואה בעייה עם מחירים "בתחתונים" בתוספת "קלף" בשליפה. אם הקלף חזק זה ישתלם להם בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שתפסיקו לחיות בסרט.

הפטנט הזה כולל שינויים ותוספות מאוד מהותיות לארכיטקטורה ש מעולם לא רמזה אפילו שקיימים ב K8.

ואם היו נעשים שינויים כאלה ב Revision F ורצו להשאיר את זה בסוד - היו שמים לב לזה. כמו ששמו לב שלפרסקוט יש

יכולת 64bit לפני שהכריזו על זה.... אבל ליבת הביצוע של המעבד לא שונתה כלל ב- Revesion F - וזאת עובדה.

אפילו בהצגה של K8L לא ציינו פיצ'ר כזה...

אם הפנט אם ייושם (AMD רושמת למעלה מ-1000 פטנטים בשנה שמיעוטם מוצא דרכו למעבדים) אז הוא ייושם לארכיטקטורה הרדיקלית (דברי AMD)

ש מתכוונת להשיק ב-2008.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי אפילו אתה לא הבנת חלק מההודעה שלך!

אם מפרסמת את זה או בדרך כל שהיא זה הגיע לאוזניים שלך זה מסיבה כל שהיא זה לא סתם

אני חושב שנמסיס צריך להתחיל לחפש כובעים טעימים

בסופו של דבר זה יצא לשוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי אפילו אתה לא הבנת חלק מההודעה שלך!

אם מפרסמת את זה או בדרך כל שהיא זה הגיע לאוזניים שלך זה מסיבה כל שהיא זה לא סתם

אני חושב שנמסיס צריך להתחיל לחפש כובעים טעימים

בסופו של דבר זה יצא לשוק

למה זה לא הגיוני:

AMD לא רמזה אפילו שיש יכולת כזו במעבדים שלה!

AMD היא חברה אשר מחוייבת לדווח על שינויים במוצרים שלה לטובת המשקיעים שלה.

מידה כזו של חוסר שקיפות מצד היא בלתי הגיונית בעליל.

ישום Reverse Hyperthreading במעבד קיים ידרוש שינוי ארכיטקטורה ותוספת לוגית מהותית אשר היתה מובחנת בקלות.

AMD לא עשתה שינוי כזה במעבדים שלה - וזאת עובדה - כי ליבת העיבוד של הK8 לא השתנתה וזאת בהשוואת תצלומי הליבה של REV F.

מה שגורם לשמועות הוא:

AMD רמזה לפיתוח יכולת עתידית כזו.

AMD רשמה פטנט המפרט מעבד שיודע לבצע את היכולת הזו.

AMD רושמת למעלה 1000 פטנטים בשנה שרק מיעוטם מגיע למימוש (INTEL עושה דבר דומה - קוראים לזה מחקר).

ב-2001 ארכיטקט מעבדים בלתי תלוי חיבר כתבה על איך לדעתו יראה ה K-8 ממספר פטנטים ש רשמה...

במציאות מעט מאוד מהפטנטים באמת התממשו בליבת ה K8. חלקם יתכן המשיך למעבדים עתידיים ולחקם כנראה פשוט ננטש (לא על דבר

שנכתב בפטנט יכול להיות מיושם בסיליקון בצורה מועילה).

אתרים עושים חדשות והמולה מה"קלף הסודי" הזה... שאף גורם רשמי לא אישר ואשר בלתי הגיוני מבחינת הישום שלה.

אני מוכן לשים הרבה מאוד כסף שאין אמת בספורים האלה. או שהאמת היא קטנה בהרבה מהדיווחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...