מעבדי Quad Core או "4 ליבתי" - אין למה לחכות ! - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבדי Quad Core או "4 ליבתי" - אין למה לחכות !

iib

Recommended Posts

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ההצהרה של אינטל באה בעקבות העובדה שאין תוכנות למשתמש הביתי שמנצל את ריבוי הליבות אז היא מחכה ליציאת ויסטה ששם יש תמיכה מלאה בריבוי ליבות . דבר שיגרום לגל הדף לכול התוכנות שיבואו אחרי זה . לאינטל לא יהיה מה לעשות בעיניין הפרסום חוץ מלגלוש על זה.

חלונות תומכת מצויין בריבוי ליבות/מעבדים, ואין בויסטה שום בשורה בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלונות תומכת מצויין בריבוי ליבות/מעבדים, ואין בויסטה שום בשורה בנושא.

היא תומכת בזה אבל יש הבדל לבין תמיכה לבין ניצול הטכנולוגיה . בגלל זה השיפור הוא יחסית מזערי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Bii אני לא רואה למה -לא יהיה הבדל משמעותי בין כפולי למרובעי .

אם תוכנה תומכת בכפולי אז היא תוכל לתמוך בקלות גם במרובעי וכך זה ממשיך.

אשמח להסבר יותר מפורט.

ד"א כותבים DUAL ולא DUEL ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא תומכת בזה אבל יש הבדל לבין תמיכה לבין ניצול הטכנולוגיה . בגלל זה השיפור הוא יחסית מזערי

אם ויסטה צריכה לנצל יותר ממעבד אחד, אז מצבנו קשה מאד (כמה אחוז מעבד צורך ה- שלך ?).

צר לי ידידי אבל לדעתי אתה טועה. אין שום קשר בין לבין "ניצול הטכנולוגיה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ויסטה צריכה לנצל יותר ממעבד אחד, אז מצבנו קשה מאד (כמה אחוז מעבד צורך ה- שלך ?).

צר לי ידידי אבל לדעתי אתה טועה. אין שום קשר בין ויסטה לבין "ניצול הטכנולוגיה".

בא נבהיר משהו: ויסטה יכולה לעבוד גם על מעבד 1.7GHz סבבה.

מה שהוא מנסה להגיד זה שב- אין ניצול חכם של שתי הליבות כמו שיש בויסטה.

כלומר ויסטה תוכננה ככה שתנצל טוב מאוד את שתי הליבות ואילו שיצאה ב-2001 "רק" תומכת בשתי ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי ידידי אבל לדעתי אתה טועה. אין שום קשר בין ויסטה לבין "ניצול הטכנולוגיה".

אני לא אומר שהיא צריכה לנצל אני אומר שהיא יודעת לנצל את ריבוי ליבות להפחתת עומסים יודעת לזהות את זה בלבד . כלומר אם יש לך מס' תוכנות עובדות במקביל בויסטה החלונות תדע לשלוח את לחלק את הפעולות ולשלוח אותם למעבדים שונים בXP אם התוכנה לא יודעת לנצל את זה התוכנה תעבוד כאילו זה מעבד יותר מהיר יחסית לחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בא נבהיר משהו: ויסטה יכולה לעבוד גם על מעבד 1.7GHz סבבה.

מה שהוא מנסה להגיד זה שב- אין ניצול חכם של שתי הליבות כמו שיש בויסטה.

כלומר ויסטה תוכננה ככה שתנצל טוב מאוד את שתי הליבות ואילו שיצאה ב-2001 "רק" תומכת בשתי ליבות.

תודה על הפרגון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי ידידי אבל לדעתי אתה טועה. אין שום קשר בין לבין "ניצול הטכנולוגיה".

הרבה יותר מ0 או מכמה שחשבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הפרגון

אין בעד מה ;D

הרבה יותר מ0 או מכמה שחשבת.

זה תלוי במעבד עצמו, כלומר מה ניחשב אצלו אחוז אחד.

אצלי הוא לרוב על 0 אבל לפעמים עולה ל-3 (אני מדבר על המשימות שקשורות ל- בלבד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומזה אני אמור להבין שאתה צודק..... (לא בא לפגוע)

מה עם הסבר או לינק למקור מוסמך?

McMerc ו-bluemail : אתם באים פה עם טענה מסויימת, על פיצ'ר שכביכול יש בויסטה ואין ב-XP, אז נטל ההוכחה מוטל עליכם.

אם תביאו ציטוט ממקור מהימן, אני אודה ואתוודא. פשוט יש פה הרבה זייני שכל (בלי להיעלב) שנותנים כביכול "עובדות", אז בבקשה תנו את המקור.

עריכה : בכל זאת שיעממם לי, אז חיפשתי בגוגל multi core vista. הנה כמה ציטוטים :

http://arstechnica.com/journals/microsoft.ars/2006/4/15/3599

By the time Vista settles in, ie 2-3 years, the vast majority of PC's will be multi-core, yet Vista doesnt have particular advantage of SMP in the UI or anywhere else, other than just the plain vanilla advantages of load sharing.

Kinda sad how little Vista is actual targetted to the hardware.

http://www.technologypundits.com/index.php?article_id=299

While Vista will run fine on older processors it, and Windows XP (both were designed to work with multi-core systems) will start to feel out of date as developers increasingly write programs making use of this multi-core capability. This would suggest a multi-core system would be wise if you intend to keep your system for the full 3 or 4 years.

http://www.hardwareanalysis.com/content/topic/59278/

I wouldn't say it'll change when Vista is out... I'd say it'd change when multi- processors are mainstream. We are very far from that now...

...

If anything, Vista in itself will not show a performance gain for games because Vista is a resource hog and needs to have its own to itself which frees up another for the game. If this is the case, is gained, only lost unless you *really* like for some reason.

בקיצור, אין שום חדש בויסטה. רק להיפך, כל-כך כבדה שחייבים מעבד כפול , כדי שבסוף תישאר אחת פנוייה למשחקים. פחחח... בוז לויסטה.

יש איזכור לכך שיש שיפור מסויים בויסטה בנושא איזון טוב יותר של העומס בין המעבדים. אבל מדובר בכיונונים קלים ולא בשיפור משמעותי ששווה משהו. בכל מקרה לא מדובר במהפך כמו שהצגת את זה - מעבר מ"רק תמיכה" ל"ניצול מלא". לא. שיפורים קלים.

(מצטער על העריכות המרובות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומזה אני אמור להבין שאתה צודק..... (לא בא לפגוע)

מה עם הסבר או לינק למקור מוסמך?

אני אתן לך יותר מזה

אם יש לך מעבד כפול תכנס ל-Task Manager ועכבר ימני על Affinity

יש לך שם בחירה לאיזה לשלוח את ה-Task

אם זה לא מספיק לך תנסה להריץ משהו אחד בנפרד ושניים במקביל

עכשיו תנסה להריץ את אותו דבר (פעמיים כמובן) ואת שניהם לקבוע על אותו Affinity

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...