מעבדי Quad Core או "4 ליבתי" - אין למה לחכות ! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבדי Quad Core או "4 ליבתי" - אין למה לחכות !

iib

Recommended Posts

סיבות:

א. הוא יהיה יקר למשך תקופה ארוכה:

K8L בגירת הארבע ליבות יהיה מעבד בגודל משוער של 250mm גדול במקצת מה FX של היום.

גירסת ה Core2 הארבע ליבתית (אני שונא את הביטוי הזה) סביר להניח שלא תיהיה הרבה יותר קטנה.

עד המעבר ל45NM שזה בערך סוף2007 תחילת 2008 עבור אינטל ואמצע 2008 עבור המעבדים האלו לא יוכלו להיות

מתומכרים מספיק נמוך ל 90% מהשוק.

ב. ביצועים לא יהיו גבוהים משעותית ממעבדי Duel Core:

כמה סיבות - אפליקטיבית - רוב האפליקציות עבור משתמשי מחשבים שולחניים עדיין לא Multi-Threaded.

והאפליקציות של מחשבים שולחניים סדרך כלל לא נוטים להתחלק למספר ענפים (? Thread ?) בצורה עד כדי כך יעילה

שתורגש קפיצה משמעותית בביצועים במעבר ל 4 ליבות.

סיבה נוספת היא שמעבדים אלו יחלקו את ה FSB או את ה Memory controloer (במקרה של AMD). כך שכל אחד מארבעת

הליבות יהיה נגיש לרבע מרוחב הפס לזכרון.

אפילו אינטל בעצמה אמרה שהיא לא רואה את מעבדי הראבע ליבות תופסות נתח שוק משמעותי במחשבים שולחניים עד 2008.

ואינטל זו החברה שעד כה דחפה מעבדים מרובה ליבות הכי חזק לפלחי שוק זולים יותר כיוון שיש לה יותר יכולת לעשות זאת מ ...

בקיצור אין למה לחכות - האבולוציה למעבדים ארבע לבתיים תיהיה שיקול עבור רובנו רק ב 2008.

don't hold your breath... nor you'r money...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא קצת מוקדם לדבר על "אם כדאי מרובעי ליבה" ?

כן, אני פשוט מסביר למה זה קצת מוקדם וגם לא כ"כ נחשק.

עבור אנשים ששואלים האם הם עושים טעות בלקנות כפול היום כשמרובעי מעבר לפינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני פשוט מסביר למה זה קצת מוקדם וגם לא כ"כ נחשק.

עבור אנשים ששואלים האם הם עושים טעות בלקנות כפול היום כשמרובעי מעבר לפינה

אתה יודע איך יהיו הביצועים ? , אתה יודע איך יהיו המחירים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע איך יהיו הביצועים ? , אתה יודע איך יהיו המחירים ?

נתתי את ההערכה שלי.

אני מכיר את השוק, הארכיטקטורה ותהליכי היצור ברמה מספיק טובה כדי להעריך בסבירות גבוהה מאוד.

כמו כן... אינטל לא צופים חדירה משמעותית של מעבדי Quad לשוק עד 2008...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדוייק. באפליקציות שתומכות בריבוי מעבדים, מקצועיות, ההבדל יהיה סופר משמעותי. אם תסתכל על ריבוי ליבות למשל ב CINE BENCH תראה הבדל גדול בין 2 ליבות וארבע ליבות.

לגבי , זה ידוע די מזמן. הם לא מתכוונים לדחוף חזק את מרובע הליבות בהתחלה, אלא לשווק אותו בעיקר לצורכי שרתים ותחנות עבודה.

בגדול, אני מסכים איתך. אם אינך עוסק ברינדורים או כבד שתומך בריבוי ליבות ואם לא שווה לך לשלם מחיר גבוה יחסית על ביצועים משופרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שראיתי כבר את המישפט "אינטל לא צופים חדירה משמעותית של מעבדי Quad לשוק עד 2008"

הוא נישמע לי קצת מצחיק , מי שקובע אם המוצר יכנס לשוק זה רק , אז מה זה צופה , באמת "צופה" מהצד

שוב מה שיקבע את חדירת המוצר לשוק , זה התימחור (של אינטל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדוייק. באפליקציות שתומכות בריבוי , מקצועיות, ההבדל יהיה סופר משמעותי. אם תסתכל על ריבוי ליבות למשל ב CINE BENCH תראה הבדל גדול בין 2 ליבות וארבע ליבות.

ידידי, אני מדויק.

אחד מהדברים שאני מקפיד עליהם בניגוד ל-99% (וזו הגזמה מכוונת) מהמשתמשים זה להיות די מדויק בדברים שלי.

וכשאני לא יכול להיות מדויק אז אני נותן טווח וזה למה כתבתי - "רוב האפליקציות עבור משתמשי מחשבים שולחניים".

ו Cine bench נמצאת באופן חלקי תחת ההגדרה "שולחניות" (ובאופן פחות חלקי אחר תחת ההגדה Workstation) וגם היא לא בדיוק פופלרית עבור רוב משתמשי המחשבים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והתמחור נקבע מהאסטרטגיה.

האסטרטגיה מעוצבת על ידי הרצון הבסיסי של כל חברה להרוויח.

כי גם אם תרצה ש-50% מהשוק יהיה 4 ליבתי ב-2007

הרי שהאסטרטגיה הזאת לא פרקטית כי היא תגרום הפסדים כספיים.

לכן גם בלי שאינטל תצהיר על כך שהיא לא מתכוונת להחדיר את הארבע ליבתי באופן מאסיבי לשוק עד 2008. ממילא אפשר היה לשער שכך יהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון באופן כללי. לא כדאי לדחוף טכנולוגיות חדשות לשוק בתדירות גבוהה מדי, לפחות לא כאלה שהופכות את הקודמות למיושנות.

החברה צריכה להספיק להרוויח מטכנולוגיה מסויימת במשך מספיק זמן, כדי שאנשים לא "ידלגו" עליה ברובם ויחכו לבאה בתור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב. ביצועים לא יהיו גבוהים משעותית ממעבדי Duel Core:

כמה סיבות - אפליקטיבית - רוב האפליקציות עבור משתמשי מחשבים שולחניים עדיין לא Multi-Threaded.

והאפליקציות של מחשבים שולחניים סדרך כלל לא נוטים להתחלק למספר ענפים (? Thread ?) בצורה עד כדי כך יעילה

שתורגש קפיצה משמעותית בביצועים במעבר ל 4 ליבות.

אבל אם יש לי 4 ליבות, אז אולי תהליך אחד לא יעובד בכלום, אבל אין לי רק תהליך אחד שפועל במחשב!!! במחשב סטנדרטי פועלים 25-35 מסימות, ולכן אם כל המסימות מעובדות על ידי אחת אז הם צריכות ל"להחתלק" בניהם במעבד, ואם יש לי 4 ליבות אז כל תקבל רבע ממספר התהליכים, וזה כל הקטע של עיבוד במקביל.

תקנו אותי אם אני טועה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם יש לי 4 ליבות, אז אולי תהליך אחד לא יעובד בכלום, אבל אין לי רק תהליך אחד שפועל במחשב!!! במחשב סטנדרטי פועלים 25-35 מסימות, ולכן אם כל המסימות מעובדות על ידי ליבה אחת אז הם צריכות ל"להחתלק" בניהם במעבד, ואם יש לי 4 ליבות אז כל ליבה תקבל רבע ממספר התהליכים, וזה כל הקטע של עיבוד במקביל.

תקנו אותי אם אני טועה....

אפילו על הסלרון M האיטי שאני יושב עליו כרגע למרות שיש באמת 20-30 תהליכים שפועלים ניצול ה CPU לא עולה את ה-20%. בגלל שרוב התהליכים שמתבצעים ברקע לא ממש מאמצאים את המעבד והוא עושה 95% מהסיבובים שלו על "ריק" בין תהליך כזה או אחר שנזכר להעיר אותו.

גם משתמשים שעושים הרבה דברים יום יומים במקביל ואולי כן נהנים משימוש יום יומי קליל יותר כתוצאה משימוש במעבד Duel (שזה באמת קורה אגב) לא ממש ירגישו אותו שינוי במעבר לארבע ליבות כי פשוט אין עומס כזה מצד תהליכים שיגרתיים...

הבעיה היא באפליקציה בודדת כבדה שצריכה לחלק את המשימות שלה בין 4 המעבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההצהרה של באה בעקבות העובדה שאין תוכנות למשתמש הביתי שמנצל את ריבוי הליבות אז היא מחכה ליציאת ששם יש תמיכה מלאה בריבוי ליבות . דבר שיגרום לגל הדף לכול התוכנות שיבואו אחרי זה . לאינטל לא יהיה מה לעשות בעיניין הפרסום חוץ מלגלוש על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...